Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:50:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gasi mi se pc kad igram igrice!  (Pročitano 20963 puta)
17. Nov 2010, 16:38:47
Jet set burekdzija


nemojte deci stavljati drogu u heroin opasno je!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6791
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Apple Iphone 13
poceo sam i ja da imam isti problem kao i ovaj momak.......meni se masina gasi kad igram zahtevne igrice kao na primer CoD black ops i Mafia 2 a kad igram fm 2011 nema problema.....i ovako dok koristim net masina radi besprekorno ali cim hocu da igram neku igricu to traje 10 minuta i onda drm....samo se masina ugasi i tako u krug.....procesor mi je dual core 4200 a graficka mi je gf8600 gt sa pasivnim hladjenjem (nemam kuler) tempertature su ogromne i na procesoru i na grafickoj......na cpu ide do 100C a graficka prelazi 110C!!!!bojim se da ne napravim neki defekt i interesuje me da li moze napajanje da napravi ovakav problem????e da ne zaboravim non stop mi je otvorena stranica od kucista tako da sam sve uradio da napravim neko strujanje vazduha!!!
IP sačuvana
social share
[/url]

Kad svi misle isto,niko ne misli mnogo!!!

▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Apple iPhone 12, S21
poruka odvojena u zasebnu temu...

dve stvari koje moras uraditi sto pre, posto ces vrlo brzo ostati bez neke od komponenti...

menjaj termalnu pastu i ocisti kuciste od prasine, pogotovo kulere...
sledece> bolje hladjenje, dokupi jos koji kuler koji ce poboljsati hladjenje u samom kucistu...

prvo to pa onda sve dalje...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia c6
poruka odvojena u zasebnu temu...

dve stvari koje moras uraditi sto pre, posto ces vrlo brzo ostati bez neke od komponenti...

menjaj termalnu pastu i ocisti kuciste od prasine, pogotovo kulere...
sledece> bolje hladjenje, dokupi jos koji kuler koji ce poboljsati hladjenje u samom kucistu...

prvo to pa onda sve dalje...
inace osta bez procesora, vrti li taj kuler na njemu uopste? na koliko ti je u biosu podeseno da se gasi nesto mi je tu sumnjivo da ga pusta do te temperature
« Poslednja izmena: 17. Nov 2010, 16:55:50 od geolog3 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


nemojte deci stavljati drogu u heroin opasno je!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6791
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Apple Iphone 13
 evo da prebacim i ovu sliku koju sam merio u leru pre pola nekih pola sata....

IP sačuvana
social share
[/url]

Kad svi misle isto,niko ne misli mnogo!!!

▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 376
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Sem maticne ploce sve ostale komponente su ti problematicne sto se tice temperature,da ne kazem alarmatne,pogotovo u loadu.Fan na cpu se koliko vidim vrti na 3k obrtaja i opet ne uspeva da ohladi cpu,verovatno je dotrajala termalna pasta,a verujem i da imas kilo prasine na hladnjaku.Skini hladnjak sa procesora i detaljno ga ocisti od prasine.Pazljivo skini staru termalnu pastu(zvaku) sa procesora i baze hladnjaka i nanesi nov sloj,bice dovoljno da na bazu kulera stavis pastu velicine zrna graska,montiranjem hladnjaka na procesor pasta ce se ravnomerno razmazati po povrsini izmedju procesora i baze hladnjaka.Mala napomena,dotrajala termalna pasta zna poprilicno da zapekne,pa razdvajanje hladnjaka sa procesora moze da predstavlja sizifov posao,ima likova koji su primenjujuci cist brute force uspevali da zajedno za hladnjakom iscupaju i procesor iz lezista.U tom slucaju oprosti se od ploce i procesora.Zato ne bi bilo lose da maticnu izvadis iz kucista,pokrenes racunar da bi malo zagrejao procesor kako bi "zvaka" malo popustila,ugasis racunar(iskljuci i dugme na napajanju) i odmah krenes sa skidanjem hladnjaka,pazeci da ne opeces prste.
Sto se tice graficke,izvadi je iz slota,dobro je izduvaj od prasine i obavezno,ali obavezo kupi neki 80 ili 120mm fan i nekako je nakaci na pasivan hladnjak graficke karte i to tako da odvlaci toplotu sa hladnjaka.
I temperatura HDD je pomalo visoka,ukoliko vec nemas stavi jedna 80 ili 120mm fan kao intake tako da duva u HDD,to bi trebalo da spisti temperaturu za par stepeni.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft: Tekst obrisan, prelazi dozvoljenu velicinu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


nemojte deci stavljati drogu u heroin opasno je!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6791
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Apple Iphone 13
hvala na savetu..sutra idem da kupim pastu i da ocistim staru i nanesem novu.....sto se tice tih fanova koje treba da dodam to ne znam da radim jer treba da im nadjem mesto gde cu da ih zakacim.....nisam vican sa tim stvarima i sad sam slikao kuciste pa ako neko moze da mi da ideju gde bi mogao da postavim fan  Smile

IP sačuvana
social share
[/url]

Kad svi misle isto,niko ne misli mnogo!!!

▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 376
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Za pocetak nakaci jedan fan na graficku
http://www.hostthenpost.org/uploads/2102ba072058cc9dfd8b87324464ffb9.jpg
http://extreme.pcgameshardware.de/attachments/148213d1255129661-gpu-kuehler-5850-5870-gesucht-img_0322bzx6.jpg
Sistem kacenja osmisli sam,neki ih kace pomocu gumica,neki pomocu komada zice.Za sta god da se odlucis vodi racuna da fan lepo fiksiras.Imas li otvor za ventilatore na prednjoj strani kucista?
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft: Tekst obrisan, prelazi dozvoljenu velicinu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Meni je iskreno to pasivno hladjenje uvek bilo go k...Imao sam na staroj masini kuler i bio je los od samog starta i onda sam popizdeo i stavio pasivno i graficka je bila vrela stalno.Svi su mi govorili"Samo stavi ti pasivno i sve super".Nije bas bilo tako.......  Smile Graficka sve zavisi koja je pa po tome gledas temperature.U svakom slucaju preko 100 stepeni je vec alarmantno stanje.Za CPU da ne govorimo.Nemam pojma koliko tvoj moze ali znam da je mom na sajtu proizvodjaca 75 stepeni tako da je tvoja stotka sigurno alarmantno stanje  Smile Nemoj se zajebavati sa takvim stvarima.Temperature su najveci neprijatelj racunara.Moze da radi jedno vreme i cao.Posebno CPU koji cim mu ne radi hladnjak odma rikne a slicna prica je i sa grafickom.Posto su igre koje si naveo zahtevne onda se CPU i grafika normalno vise greju pa to dovodi do kolapsa.Medjutim igrao igre ili ne batali se koriscenja racunara sve dok ne sredis hladjenje.Momci su dali super savete sta da radis a ja mogu samo dodati da bolje da uopste ne palis racunar dok ne sredis sve.Jer sto vise koristis to imas vece sanse da ti rikne ceo racunar.Ne igraj se sa time zbog nekih 10-tak evra koje moras dati posle ces kupovati pola racunara.



PS:Ako bas moras da koristis racunar mozes da uzmes onaj kucni ventilator i da ga stavis da duva prema CPU i grafici.Mozda nece ne znam koliko pomoci ali bolje resenje nego da ti radi ovako kao sad.Ja sam leti imao velike temperature pa mi je kuler od procesora zujao kao lud kad se greje i onda sam mu stavljao ventilator da duva pa sam smanjio temperature i kuler nije tako zujao  Smile Nije bas resenje koje ce resiti problem ali bolje u svakom slucaju nego da nema  Smile
« Poslednja izmena: 18. Nov 2010, 01:05:43 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


nemojte deci stavljati drogu u heroin opasno je!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6791
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Apple Iphone 13
e drugari danas sam bio do grada i poslusao vas......uzeo sam pastu i jedan veci kuler....ocistio sam procesor od prasine i stavio novu pastu a onda sam na maticnu zakacio novi kuler i stavio ga ispod graficke tj da lezi na dnu kucista posto nemam gde da ga zakacim trenutno.....upalio sam masinu i sacekao 20 minuta da se malo masina ugreje i onda sam uslikao nove temperature......voleo bih da date komentare......

IP sačuvana
social share
[/url]

Kad svi misle isto,niko ne misli mnogo!!!

▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
мислим да ти је доста велика температура процесора...ја код мене никад нисам видео да је прешла 40 степени Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:50:17
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.