Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:11:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gas maske...  (Pročitano 19055 puta)
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Samsung XYZ1004
Jos jednu zanimljivu stvar ces nauciti u vojsci...kad god kazes gas-maska, dobijes pozarstvo, ciscenje klozeta, skupljanje pikavaca ili 25 sklekova (zavisi od trenutne inspiracije predpostavljenog  Smile ), zato sto su to zastitne-maske!
Gas-maska je ono sto koriste vatrogasci ili ronioci  - znaci u masku im ulazi gas  Smile
Zastitna-maska je ovo sto ti skupljas, dakle maska te stiti od gasova
....naravno, to je cisto izdrkavanje nad pojmovima, ali idealna prilika da dobijes vanredno dezurstvo, pozarstvo ili sta vec  Smile

Inace, @mrgec je potpuno u pravu  Smile.... verovatno je tebi to sve zanimljivo i novo pa si resio da skupljas i saznas nesto vise o tome, ali stavi je na glavu, i pretrci sa njom 1km, pa predji pesadijske prepreke...i veruj mi, pobacaces celu kolekciju u djubre  Smile  Smile
Verovatno si je stavljao na glavu na kratko, a mozda si je i duze drzao na glavi, ali nisi radio nikakav fizicki zahtevan posao, pa ti je izgledalo zanimljivo, ali kad ti je potrebno da unosis vece kolicine kiseonika (dakle, kad trcis, skaces, cepas drva  Smile ili tome slicno) onda nastaju ozbiljni problemi, obzirom da to sa maskom na glavi i nije tako jednostavno. Mnogi (iz moje brigade) su padali u nesvest (neki cak i povracali u masku) zbog lose fizicke spreme u kombinaciji sa malo kiseonika....tako da, bezi od maski - to je zlo  Smile
« Poslednja izmena: 21. Maj 2009, 03:17:01 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Citat
os jednu zanimljivu stvar ces nauciti u vojsci...kad god kazes gas-maska, dobijes pozarstvo, ciscenje klozeta, skupljanje pikavaca ili 25 sklekova (zavisi od trenutne inspiracije predpostavljenog   ), zato sto su to zastitne-maske!

e da...to sam zaboravio...jbg,davno bilo Smile

Citat
verovatno je tebi to sve zanimljivo i novo pa si resio da skupljas i saznas nesto vise o tome, ali stavi je na glavu, i pretrci sa njom 1km, pa predji pesadijske prepreke...i veruj mi, pobacaces celu kolekciju u djubre   


ajde trcanje i kako tako...ali pesadijske prepreke sa zastitnom maskom...mislio sam da cu 100 puta dusu ispustiti Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Jos jednu zanimljivu stvar ces nauciti u vojsci...kad god kazes gas-maska, dobijes pozarstvo, ciscenje klozeta, skupljanje pikavaca ili 25 sklekova (zavisi od trenutne inspiracije predpostavljenog   Smile ), zato sto su to zastitne-maske!
Gas-maska je ono sto koriste vatrogasci ili ronioci  - znaci u masku im ulazi gas   Smile
  Smile Smile 
mislim,svaka im cast... 
Inace, @mrgec je potpuno u pravu  Smile.... verovatno je tebi to sve zanimljivo i novo pa si resio da skupljas i saznas nesto vise o tome, ali stavi je na glavu, i pretrci sa njom 1km, pa predji pesadijske prepreke...i veruj mi, pobacaces celu kolekciju u djubre  Smile  Smile
Verovatno si je stavljao na glavu na kratko, a mozda si je i duze drzao na glavi, ali nisi radio nikakav fizicki zahtevan posao, pa ti je izgledalo zanimljivo, ali kad ti je potrebno da unosis vece kolicine kiseonika (dakle, kad trcis, skaces, cepas drva  Smile ili tome slicno) onda nastaju ozbiljni problemi, obzirom da to sa maskom na glavi i nije tako jednostavno. Mnogi (iz moje brigade) su padali u nesvest (neki cak i povracali u masku) zbog lose fizicke spreme u kombinaciji sa malo kiseonika....tako da, bezi od maski - to je zlo  Smile
joooj...mogu samo da zamislim te muke i nelagodnost u kombinaciji sa uznemirenoscu...  Smiley 1 Smile
vama svaka cast ako ste to izdrzali.ja bih pre citav dan teglio drva,nego bio u takvoj situaciji i na 5 minuta... 
a zamislite tek u da morate da trcite i pucate sa gas-maskom dok se oko vas zaista nalazi toksicni gas... 
ajde na obuci jos i smes da je skines kad oces da se skljokas ili onesvestis,al zamisli da si zaista u situaciji gde ne smes da je skines,a boris se za vazduh...  Smile  Smile s obzirom na krupnocu,a i nelagodnost i uznemirenost,ja bih verovatno vrlo brzo ili pao u nesvest,ili pao u iskusenje da je skinem,sto bi bilo jos gore... 
srecom,pa sam izabrao ono sto volim-oklopne jedinice...  Smile al zato imam druga koga cu morati da upozorim i na ono izdrkavanje sa izrazima,a i na ove teskoce,jer nije bas u najboljoj kondiciji...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ma zajebana je u svakom smislu, sem ako lezis u ljuljasci i odmaras. Ja sam dusu ispustio na poligonu: prvo trcis, onda puzis, ovaj vodnik iza tebe se dere "brze, brze!" a ti bi ga najradje puko u surlu, ali ne smes, a ne smes ni da skines masku. Pcne sve da se rosi, prokuva, krene ti slina bre. Kad sam to i izdrzo onda sam opet moro datrcim uzbrdo jedno 20-ak metara a onda da preskocim rovcinu sa blatom siroku 2m. Jesam ku..c! Bucnuo sam u sred blata, pocelo da mi ulazi u nogavice - haos. A sve to u onim starim uniformama i sinjelima koje su vec teske ko tuc. Idi bre. Jebo ih gas i ko ga smislio! Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
@hkj ništa nisi izbegao sa odlaskom u OMJ jer takođe imaš pešadijsku obuku. Zaštitnu masku na obuci ne smeš da skidaš iz dva razloga. Prvi razlog je taj da će na obuci najverovatnije (kod mene je bilo tako) baciti suzavac dok vežbate vod u napadu i vod u odbrani. A drugi razlog je da i ako ne bude suzavca, svako pomeranje maske sa lica ili pokušaj da se diše otvaranjem čepa na prednjoj strani maske, dovodi do zamagljenja stakala. Ako to uradiš na primer dok si na pešadijskim preprekama, polomićeš se na nekoj prepreci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
@hkj ništa nisi izbegao sa odlaskom u OMJ jer takođe imaš pešadijsku obuku.
pa,znam!  Smile i drago mi je zbog toga.cekaj,oces da kazes da nosenje gas maske ulazi u osnovnu pesadijsku obuku?tj-i ja,time sto cu imati tu pesadijsku obuku,cu je nositi jednom?
Citat
Zaštitnu masku na obuci ne smeš da skidaš iz dva razloga. Prvi razlog je taj da će na obuci najverovatnije (kod mene je bilo tako) baciti suzavac dok vežbate vod u napadu i vod u odbrani. A drugi razlog je da i ako ne bude suzavca, svako pomeranje maske sa lica ili pokušaj da se diše otvaranjem čepa na prednjoj strani maske, dovodi do zamagljenja stakala. Ako to uradiš na primer dok si na pešadijskim preprekama, polomićeš se na nekoj prepreci.
ajoojj...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Upravo tako. U OMJ imaš osnovnu pešadijsku obuku kao i u ostalim rodovima vojske. Ja sam recimo u nekadašnjoj 211. okbr. imao otprilike jednom nedeljno pored redovnih obaveza sa tenkovima i dopunsko fizičko+pešadijske prepreke. Verujem da je to danas sve svedeno na minimum, pošto je danas služenje vojnog roka čista zajebancija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
kako beshe ide pravilno disanje pod ZM - udah na nos ,izdah na usta ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ma unutra je dotok vazduha nedovoljan kako god okrenes, a pogotovo kad su veca naprezanja organizma. Pri tom osecaj je klaustrofobicnog tipa, sisteci zvuk dok udises i izdises...
ma koji mi je, necu uopste da se secam.
Ali kad bace suzavac to ti je jedini spas. Nama su bacili suzavac oko kamiona sa haubicama. Bili smo u pokretu a onda su nesto stali na nekoj serpentini - bila je noc, u stvari jutro, zima i isli smo na Pasuljanske livade na gadjanje iz Valjeva. Mi nazad u kamionu dremamo kad poce da nas stipa i przi u grlu i nosu. Jebo te deka, suze lipte, slina, kasalj. Svi postavljasmo maske u sekundi, i ko je znao i ko nije (pravilno), a onaj koji nije do tada naucio kako treba da stoje, tad je naucio za sva vremena.
Spas covece.

Stvarno se ne secam kako treba udisati i izdisati, moguce da to ima veze sa polozajem ventila i filtera za dotok i odtok vazduha? Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Citat
.cekaj,oces da kazes da nosenje gas maske ulazi u osnovnu pesadijsku obuku?tj-i ja,time sto cu imati tu pesadijsku obuku,cu je nositi jednom?

neces je nositi jednom vec svaki dan Smile
mada,kakva nam je sad vojska mozes da se zalis nvo sektoru da ti ugrozavaju ljudska prava ako te teraju da nosis zastitnu masku pa je mozda neces ni nositi Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:11:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.