Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Funkcija Google Search u Mozilla Firefox-u "poblesavila"  (Pročitano 4443 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 900
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Uradio sam brisanje iz foldera Temporary Internet Files (tamo je bilo sigurno preko 1.000, a možda i do 2.000 stavki).

Ništa se nije popravilo. I dalje kada ukucam pojam u Google Search dobijem listu ponuda za ulaz, ali kada kliknem na neku od njih, baca me na različite "budibogsnama" sajtove. Problema nema jedino sa otvaranjem video klipova.

Sada ću da ponovim skeniranje celog kompjutera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ajде пробај ово ...

Мозила има свој фолдер у коме чува сва подешавања, све додатке који си инсталирао, лозинке, букмарке и историју посета ...

Иди опет у онај фолдер Application Data узми фолдер Mozilla који је тамо и на cut премести га негде ... на десктоп рецимо. Taко ћеш изгубити сва подешавања за Мозилу али бар ћеш знати да ли је проблем ту ... Онда упали Мозилу и види да ли ти се исто дешава. Ако се дешава исто угаси и врати онај фолдер са десктопа поново у Аpplication Data да би повратио лозинке и букмарке ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b12pre
mob
Nokia C5-00
Citat
Иди опет у онај фолдер Application Data узми фолдер Mozilla који је тамо и на cut премести га негде ... на десктоп рецимо. Taко ћеш изгубити сва подешавања за Мозилу али бар ћеш знати да ли је проблем ту ... Онда упали Мозилу и види да ли ти се исто дешава. Ако се дешава исто угаси и врати онај фолдер са десктопа поново у Аpplication Data да би повратио лозинке и букмарке ...

Баш тако, то прво пробати, да се елиминише "неисправан" профил ( некомпатибилност додатака, неко неисправно подешавање, неко заглупљење апликације.. итд.. )

Када обришеш тај фолдер, Фајерфокс је ресетован, и изгледа исто као када је тек инсталиран, ако је проблем у њему, а не у систему, онда ће се проблем тако отклонити....

Ако је тако, врати само следеће фајлове :
places.sqlite
signons.sqlite

Мислим да се тако зову и на Мајкрософту, први је за букмарксе, други за шифре...

prefs.js садржи сва подешавања програма...
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 900
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Uradio sam prebacivanje po receptu iz poruke broj 11, isprobao šta se zbiva i... nažalost, SVE JE PO STAROM.

U folderu Mozilla koji sam prebacio na Desktop je bilo 5 foldera sa 263 fajla, ukupno oko 95 MB. Kada sam hteo da ga vratim na staro mesto u Application Data, primetio sam da tamo postoji folder Mozilla! On je imao 1 folder sa 33 fajla i oko 7 MB. Zaključio sam da se to "napravilo" tokom navedenog kratkotrajnog isprobavanja, pa sam taj Mozilla folder obrisao, a u Application Data vratio folder Mozilla sa Desktopa.

Još jedan detalj koji sam uočio, a ne znam da li uopšte ima veze sa glavnim problemom (da li je to neka posledica onoga kada sam komandovao pokazivanje skrivenih fajlova?): kada otvorim neki od fajlova koji mi stoje na Desktopu, na Desktopu uz levu ivicu ekrana mi se pojavi i njegova bleda ikonica a u nazivu fajla su prva 2 slova zamenjena simbolima  ̴  $ . A to se ne dešava kada otvorim neki od fajlova koji su unutar foldera smeštenog na Desktopu, nita sa onima koji su na D particiji?! Takođe, posle otvaranja i zatvaranja nekog sadržaja sa D particije, na Desktopu mi je ostala bleda ikonica sa nazivom simbolima  ̴  $ WRL0004.tmp koja nije dopustila da je obrišem, uz onaj komentar da je koristi neko ili neki program i da prvo sve zatvorim. Kada sam pozatvarao sve, sama je nestala.

Slično tome, kada otvorim My Computer/Local Disk (D:) zapažam novi "bledi" folder MSOCache. U njemu je folder normalno žute boje All Users, a u njemu normalnožut folder sa čudnim dugačkim nazivom 90000409-6000-11D3-8CFE-0150048383C9 (ima 12 foldera, 109 fajlova, 290 MB). Sadrži 93 solo-fajla čije su ikonice kao dve plavo-sive fijoke i sa nazivima kao što su A2561405, MA561403 ili YT561401. Ima i jedan folder pod nazivom FILES, a u njemu folderi PFILES, SETUP i WINDOWS – u njima su...
« Poslednja izmena: 14. Feb 2011, 13:17:03 od nidzulence »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Значи да ти проблем није до Мозилиних подешавања ... а чини ми се да си рекао и да си реинсталирао Мозилу ... тако да није ни до њене инсталације  Smile

Биће да си фасовао нешто ... а за проналажење и отклањање тога ... јбга ја нисам стручан  Smile

А та бледа иконица ... ако отвориш рецимо неки вордов фајл рецимо ворд у фолдеру где ти је тај фајл прави за своје потребе неку темп верзију ... и то ти је то. Тако би требало да ти буде у сваком фолдеру не само на десктопу. И требало би да нестане кад затвориш тај фајл  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.