Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Фудбалска мафија у Србији  (Pročitano 72760 puta)
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
TAMNA STRANA SRPSKOG FUDBALA (2)


Ubijeno devet navijača
13. decembar 2007


OD 1999. godine do danas, tragično je izgubilo život čak devet navijača. Platili su glavom što su bili pristalice nekih drugih boja ili što su se u pogrešno vreme zatekli na pogrešnom mestu. A, niko ne zna koliko je tačno izbodenih noževima, sa razbijenim glavama, koji su preživeli napade, obično iz sačekuša u mračnim ulicama ili u grupama po tramvajima, autobusima...
Početak crne hronike počeo je 30. oktobra 1999. godine i to na - večitom derbiju. Usred utakmice navijači Partizana su ispalili nekoliko raketa sa južne tribine, od kojih se jedna zabola u vrat Aleksandra Radovića (17) iz Opova, koji je bio na severu, među tifozima Crvene zvezde. Nesrećni mladić nije preživeo. U početku istrage privedeno je nekoliko vođa “grobara”, od kojih su neki osuđeni.
Obesna trojica navijača Partizana 14. maja 2002. godine pretukla su nekadašnjeg proslavljenog boksera Živorada Šiškovića (66) na železničkoj stanici kod Pančevačkog mosta, kada je stao u odbranu Kineza kojeg su huligani maltretirali. Nesrećni čovek je preminuo od posledica srčanog udara, koji je usledio, kako je to utvrdila istraga, od straha. Posle takvog izveštaja lekara, navijači su pušteni na slobodu!
Do početka 2005. godine zabeležena je “samo” desetina izbodenih noževima u navijačkim tučama i sačekušama, a Dobrica Dimitrijević iz Zaklopače je čak nastradao od tog oružja nasred severne tribine, za vreme utakmice Crvene zvezde sa Vojvodinom!
Crna hronika sa navijačkim tragom nastavljena je u januaru 2005. godine, kada je u tuči zbog šala, od posledica ubadanja nožem, preminuo fan Partizana Mirko Radovanović (18), učenik Mašinsko-tehničke škole u Obrenovcu.
Verovatno najbrutalnije ubistvo u svetu fudbalskih navijača u Srbiji desilo se u avgustu 2005. godine. Grupica fanova Voždovca (“invalidi”) krenula je vozom za Golubovce da bodri svoj tim na meču sa Zetom. Njih je u Rakovici, usred vagona, napalo dvadesetak pristalica FK Rad (“junajted fors”), od kojih je jedan nožem u vrat ubio Bojana Majića (29), dok je drugi simpatizer Voždovca, izboden u leđa, preživeo.
Samo dva meseca kasnije još jedan srednjoškolac u Obrenovcu, Radovan Milošević (17), izgubio je život zato što je voleo “pogrešne” klupske boje. Od tog mučnog događaja nije prošlo ni deset dana, a u autobusu, vraćajući se sa utakmice protiv Čukaričkog, ubijen je nožem Golub Balević (18), navijač Bežanije.
U aprilu 2006. godine život je izgubio još jedan fan Partizana. Na Bežaniji pristalice drugog kluba, pretpostavljalo se Rada, nožem u leđa su izbole Petra Sedlaka (23), koji taj napad nije preživeo. Jezive scene desile su se i u julu te iste godine. Zakazana tuča između navijača Crvene zvezde i Partizana na stadionu FK Žarkovo završena je tragično, pošto je nožem u vrat ubijen Aleksandar Panić (24), fan crno-belih, inače aktivni sportista, fudbaler. U brutalnom obračunu korišćene su motke, lanci, flaše... Ubica Marko Blagojević (19) predao se policiji sledećeg dana.
Poslednja žrtva krvavih obračuna u navijačkom svetu je Dušan Penić, koji je pretučen nasmrt u aprilu ove godine ispred kladionice “Rojal” na Novom Beogradu. Sukob je nastao zbog dresa Dušana Baste, koji je nesrećni Penić nosio u rukama.

GUMENI METAK U GLAVU MALOLETNIKA
PUTERA na glavi za brojne incidente, sa umalo fatalnim posledicama, ima i srpska žandarmerija. Primer najdrastičniji: pucanj u lice gumenim metkom Milanu Vasiću (15), učeniku Vojne gimnazije pred početak 123. večitog derbija na stadionu Partizana u oktobru 2004. godine. Dečaku je metak polomio jagodičnu kost s leve strane lica i ostavio vidljive i teške ožiljke.


KAŽNJAVA I UEFA
DIVLJANJE navijača naša dva najveća kluba polako je počelo da uzima danak. “Osvajanje Mostara” od strane “grobara” koštalo je Partizan igranja u Evropi ove sezone. UEFA je bila (pre)stroga. Fanovi crno-belih su i na domaćoj sceni igrali bez publike na jednoj utakmici, zbog rasističkih uzvika na večitom derbiju.
Crvena zvezda je uspela da “preživi” dvogodišnju uslovnu kaznu od strane UEFA, ali je divljanje “delija” i pokušaj ubistva policajca Nebojše Trajkovića pre dve nedelje koštao crveno-bele kazne od tri utakmice bez publike.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
TAMNA STRANA SRPSKOG FUDBALA (3)


Sumnje bez dokaza
14. decembar 2007


MILIONI se vrte godinama, papiri su uglavnom čisti. Policija često ispituje poslovanja vodećih fudbalskih klubova, pre svega Crvene zvezde i Partizana, ali do sada zvanično baš ništa nije bilo sporno. Poslednja "češljanja" ugovora, nezvanično, otkrila su neke sporne detalje kada je u pitanju bogati transfer Gorana Drulića u Saragosu. MUP se, međutim, zvanično ne oglašava.
Fudbal je, posebno u vreme sankcija, posle raspada SFRJ, postao unosan biznis. Crvena zvezda je posle osvojene titule prvaka Evrope u Bariju, ekspresno rasprodala zvezde koje su jurili najveći evropski timovi: Savićevića (Milan), Pančeva (Inter), Prosinečkog (Real Madrid), Jugovića (Sampdorija), Mihajlovića (Roma)...
To je bio početak prakse da se sve što vredi ekspresno prodaje. U vreme sankcija sve je pravdano kao jedini način da se preživi. U kase naša dva najveća kluba slivali su se milioni, koji su uvek bili pod lupom. Transfere su uvek pratile razne priče, uvek je nešto bilo sumnjivo i nikad ništa dokazano. I verovatno će večito da se priča da su velike sume novca završavale na privatnim računima raznim putevima, ali će na tome i ostati. Onaj ko je sve to radio, i ako je radio, dobro je "očistio" papire, tako da svi koji istražuju nemaju ni najmanji dokaz s kojim bi počeli konkretniju istragu.
Srbija je zemlja u kojoj se svi fudbalski poslovi obavljaju - tajno. Bilo da je reč o transferima ili sklapanju sponzorskih ugovora. I sada u Crvenoj zvezdi, kad god se prilikom potpisivanja raznih ugovora postavi pitanje o ciframa, uvek stiže isti odgovor - "poslovna tajna".
Posebna misterija su iznosi obeštećenja, bilo da je reč o odlasku ili dolasku fudbalera u naše klubove. Tog principa čvrsto se drže i u Crvenoj zvezdi, bez obzira na to ko je na čelu. Iznosi se saznaju nezvanično, pre svega iz zemalja u kojima su klubovi sa kojima se zaključuju poslovi.
Poslednjeg leta crveno-beli su dobro prodavali, pošto su od odlazaka Đokića i Purovića obezbedili skoro četiri miliona evra. Na mnogobrojna pojačanja iz inostranstva, kao i definitivan otkup ugovora Koromana, potrošeno je dva-tri miliona više. I niko od uvoznih asova, među kojima ima i "čarobnjaka" i sjajnih "golgetera", nije potpuno opravdao uloženo.
U svakom slučaju, nastaviće se uskoro i prodaja i kupovina. Veliki iznosi i dalje su u igri, a posle trenutne akcije MUP nema sumnje da će svi papiri da budu čistiji nego ikad...

ZARADA 14 MILIONA
NAJVEĆU rasprodaju Crvena zvezda je napravila 2006. Tada su otišli: Stojković, Dudić, Luković, Draman, Janković, Žigić, Kovačević i Biševac. Klub je od obeštećenja inkasirao oko 14 miliona evra! To je, međutim, bilo dovoljno tek da se poslovna godina završi u plusu od oko 100.000 evra. Problem su bile kamate i minus. Svojevremeno je bivši predsednik Dragan Stojković saopštio da je najtrofejniji klub bio u minusu od skoro devet miliona evra.
ZVEZDINI ZNAČAJNIJI TRANSFERI U POSLEDNjIH DESET GODINA

DOLASCI

2007/2008.
Lukaš (Boavista) slobodan
Franklin Salas (LDU Kito) 1.300.000
Gregorž Bronovicki (Legija) 1.000.000
Ernan Barkos (Olmedo) 700.000
Maurisio Molina (Olimpija A.) 800.000
Nenad Jestrović (Al Nasr) slobodan

2006/2007.
Ibrahim Gaj (Samsun) slobodan
Alehandro Kastiljo (Nasional) ?
Ailton (Bešiktaš) 300.000
Igor Burzanović (Budućnost) slobodan
Ognjen Koroman (Portsmut, Terek) ?
Miloš Bajalica (OFK Beograd) 300.000

2005/2006.
Takajuki Suzuki (Kašima) 2.500.000
Vladimir Stojković (Zemun) 300.000
Nenad Milijaš (Zemun) 500.000
Nikola Trajković (Zeta) slobodan
Dušan Đokić (Voždovac) ?

2004/2005.
Milan Biševac (Železnik) 500.000
Milan Purović (Budućnost) slobodan

2003/2004.
Marko Pantelić (Smederevo) 500.000

2002/2003.
Radovan Krivokapić (Vojvodina) 250.000
Igor Bogdanović (Vojvodina) slobodan

2001/2002.
Milan Dudić (Čukarički) slobodan
Ivan Dudić (Čukarički) slobodan

2000/2001.
Branko Bošković (Mogren) ?

1999/2000.
Marjan Marković (Mladi radnik) ?

1998/1999.
Mihajlo Pjanović (OFK Beograd) ?
Ivan Gvozdenović (Milicionar) ?

ODLASCI

2007/2008.
Dušan Đokić (Briž) 1.500.000
Milan Purović (Sporting) 2.200.000
Blago Georgijev (Duizburg) 250.000
Ailton (Duizburg) 100.000

2006/2007.
Marko Pantelić (Herta) 1.500.000
Vladimir Stojković (Nant) 2.500.000
Milan Dudić (Salcburg) 1.000.000
Aleksandar Luković (Udineze) 3.000.000
Boško Janković (Majorka) 3.000.000
Nikola Žigić (Santander) 4.000.000
Nenad Kovačević (Lans) 3.500.000
Milan Biševac (Lans) 2.500.000

2005/2006.
Ardijan Đokaj (Trabzon) 475.000
Marjan Marković (Dinamo Kijev) ?
Dragan Mrđa (Lirs) 350.000
Dragan Šarac (Šturm) ?

2004/2005.
Dragan Mladenović (Rendžers) 1.500.000
Nemanja Vidić (Spartak) 5.600.000
Milivoje Vitakić (Lil) 2.000.000
Nenad Stojanović (Genk) slobodan
Vladimir Dišljenković (Metalurg) slobodan

2003/2004.
Branko Bošković (PSŽ) 6.000.000
Ivan Gvozdenović (Briž) slobodan
Nenad Lalatović (Šahtjor) slobodan
Mihajlo Pjanović (Spartak) 800.000

2002/2003.
Milenko Aćimović (Totenhem) slobodan

2001/2002.
Goran Bunjevčević (Totenhem) 6.000.000
Goran Drulić (Saragosa) 13.000.000

2000/2001. -

1999/2000.
Perica Ognjenović (Real M) 2.500.000
Dragoslav Jevrić (Vitese) slobodan

1998/1999.
Saša Marković (Štutgart) 1.600.000
Dejan Stanković (Lacio) 15.000.000
Zoran Njeguš (Atletiko Madrid) ?
Napomena: Nezvanične cifre obeštećenja sa nemačkog sajta Transfermarkt.
V. N.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
TAMNA STRANA SRPSKOG FUDBALA (4)


Kežman još u žiži
15. decembar 2007


FINANSIJSKA policija je pre dva dana najavila dolazak i u Partizan. Nije joj to prva, verovatno ni poslednja poseta, prethodnih godina redovno su "češljane" knjige crno-belih, ali nijedna afera nije pronađena. To je, uostalom, bio glavni argument kojim je Žarko Zečević, prethodni dugogodišnji generalni sekretar kluba iz Humske 1, odgovarao na razne optužbe za navodne malverzacije prilikom transfera.
A, Partizan je jednako kao Crvena zvezda prethodnih godina, tačnije u poslednjoj deceniji 20. i prvoj 21. veka, postao "fabrika" za prodaju igrača. U šali često navijači kažu da su omladinska škola i "Teleoptik" bašte u kojima se "gaje" igrači za prodaju.
Kada su uvedene sankcije 1992. godine, Partizan je bio primoran da rasproda celu generaciju, koja je bila sastavljena za visoke domete, predvođena Ivicom Osimom s klupe. Otišli su Mijatović, Jokanović, Vujačić, Gudelj, Krčmarević, Brnović, Novak, Zahović...
Centralni transfer crno-belih, koji mnogi uzimaju kao krucijalni dokaz da se nešto sa finansijama "petljalo" u Humskoj, je odlazak Mateje Kežmana u PSV Ajndhoven na leto 2000. godine za sumu od 28 miliona maraka. Kada je postalo jasno posle nekog vremena da novca nema na računu Partizana, mogli su se čuti razni odgovori, od kojih je najpoznatiji da Mateja nije prodat za novac, već za novi "Filipsov" semafor i reflektore (poznate pod nadimkom "Kežmanove oči"), koji su trebalo da "niknu" u Humskoj. Godine, a izgleda i novac i garnituru "Filipsa" su pojeli skakavci, pošto se ni danas ne zna šta se tačno desilo oko tog transfera. Priča koja se sve češće čuje je da je novac pokupio SPS za izgradnju mostova posle bombardovanja i za novu predsedničku kampanju, što ne bi bilo toliko iznenađenje, s obzirom na to da je u to vreme i Partizanom "drmao" Mirko Marjanović.
Posle Kežmana bilo je i drugih bogatih prodaja iz Humske 1, ali nijedan nije bio, naoko, tako sporan. Odlazili su Lazović u Fejenord, Duljaj i Vukić u ukrajinski Šahtjor, pa Vukčević u ruski Saturn...


DVA LUDA LETA
DVA leta za nezaborav u Humskoj bila su prošle (2007) i pretprošle (2006) godine. Ogroman promet je napravljen, a mala zarada. Partizan je, ipak, sada moćan tim, za razliku od onog "sklepanog" godinu dana ranije.
U leto 2006. godine u Humsku 1 je došlo čak 13 igrača (Vukelja, Radosavljević, Mihajlov, Lazarević, Zajić, P. Lazić, Nikolov, Stojkov, Markovski, Jahić, Mirosavljević, Maletić). Najskuplji je koštao 350.000 evra (Vukelja), dok je nekoliko došlo kao slobodni agenti. Od igrača koji su napustili klub, najviše je zarađeno na transferu Miroslava Radovića u Legiju (800.000 evra).
Letos je Partizan odlično zaradio prodajama Nikole Gulana (2,5 miliona) i Milana Smiljanića (3 miliona), ali je novac uložen u renoviranje tima, za koji su dovedeni Moreira, Žuka, Diara, Tošić, Sikimić, Stjepanović, Ćetković...
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
TAMNA STRANA SRPSKOG FUDBALA (5)


Bogatstvo za Rajkovića
16. decembar 2007


IZ senke velikih transfera Crvene zvezde i Partizana s vremena na vreme zna da “iskoči” i poneki unosan posao drugih klubova srpske fudbalske elite. Bez sumnje, na inostranom tržištu su najzastupljeniji OFK Beograd i Vojvodina, dok ostali uglavnom sarađuju sa klubovima iz regiona (Rumunija, Bugarska, Makedonija...).
Karaburma je u minuloj deceniji stekla reputaciju odskočne daske za mnoge mlade fudbalere koji su zablistali u najjačim evropskim ligama i ekspresno postali reprezentativci. Kao na peronu prometne železničke stanice defilovali su brojni fudbaleri, oni bolji zadržavali su se od godinu do godinu i po, dolazili su novi, i tako bez prestanka. Najbolju zaradu “romantičari” su svakako imali u periodu između 2001. i 2003. godine, kada su rasprodali plejadu odličnih igrača, predvođenu Ognjenom Koromanom koji je za više od milion evra prešao u moskovski Dinamo. Otišli su i Divić, Petković, Popović, Drageljević i Peković u Nemačku, a Vučićević u Rusiju... Posle kraće pauze, Trišović i Jokić su krenuli takođe na istok, a kraj 2005. godine doneo je verovatno najveći transfer u istoriji kluba koji je ipak ostao pod velom tajne. Tada 16-godišnji Slobodan Rajković potpisao je ugovor sa Čelsijem, vredan 5,2 miliona evra, što su preneli apsolutno svi britanski mediji, ali u Srbiji ovo nikad nije potvrđeno. Rajković je prvo bio sezonu na pozajmici u OFK Beogradu, a sada je u PSV-u. Iste sezone Duško Tošić je optišao u Sošo, a Branislav Ivanović je prodat moskovskoj Lokomotivi za oko milion evra, kako su tada objavili Rusi. Danas, Ivanović vredi 14 puta više... I prošlog leta su za iznose sa velikim brojem nula otišli Kolarov, Rakić i Božović, a seriju unosnih poslova zaključio je pre nekoliko dana Stefan Babović, čiji transfer u Nant iznosi tri miliona evra. Zasada nije obelodanjeno da li je to kompletna suma ili samo obeštećenje...
Uz “romantičare”, veliki posao u “pretresanju” papirologije finansijska policija imaće i u Vojvodini. Stepanov, Vukelja, Petković i Sikimić samo su zvučnija imena koja su u poslednje vreme napustila Novi Sad za visoka obeštećenja. Ipak, “broj 1” je i dalje Miloš Krasić, koji je 2004. godine prodat moskovskom CSKA za 2,2 miliona evra. Na putu da obori njegov rekord sada je Gojko Kačar, za kojeg Novosađani ove zime traže više od tri miliona evra.
Bilo je interesantnih transfera i u manjim klubovima, ali se gotovo nigde ni ne nagađa kolike su bile zarade. Tek letos, odlaskom nekolicine igrača u Nemačku, u kojoj je sve transparentno, postalo je poznato da je, recimo, Banat za Baljka dobio 300.000 evra, a Smederevo za Cvetkovića 100.000 više. Ranije, prodaja Miloša Ninkovića u kijevski Dinamo donela je Čukaričkom 700.000 evra.
Uz više od 90 odsto transfera stoji veliki znak pitanja. Ko je koliko zaradio, a ko se koliko “ugradio”, verovatno će i ostati tajna...

ZNAČAJNIJI TRANSFERI U POSLEDNjIH DESET GODINA
OFK BEOGRAD
DOLASCI
2007/08
Nebojša Skopljak (Radnički P.) ?
Bojan Markovski (Bežanija) ?
Branko Lazarević (ČSK) ?
Novak Martinović (BSK) ?
Rodoljub Marjanović (Rad) 100.000
Petar Jelić (Nirnberg) 100.000
2006/2007.
Radiša Ilić (Borac) ?
Stefan Babović (Partizan) ?
Ajazdin Nuhi (Zeta) ?
Mitar Novaković (Rad) ?
Ivan Stevanović (Borac) slobodan
Aleksandar Kolarov (Čukarički) slobodan
2003/2004.
Nemanja Vučićević (Lokomotiva) slobodan
Petar Divić (Trir) slobodan
Boris Vasković (Smederevo) 700.000
2002/2003.
Branko Baković (Radnički K.) ?
Hristijan Kirovski (Vardar) 700.000
2001/2002.
Đorđe Ivelja (Bačka) ?
Milorad Peković (Partizan) ?
2000/2001.
Vanja Grubač (Hamburger) 100.000
Saša Stevanović (Smederevo) slobodan
Đorđe Jokić (Bane) slobodan
Dragan Stančić (Radnički O.) slobodan
Ognjen Koroman (Spartak) 400.000
Boban Grnčarov (Rabotnički) 300.000
Marko Baša (Prva petoletka) ?

ODLASCI
2007/2008.
Stefan Babović (Nant) 3.000.000
Đorđe Rakić (Salcburg) 1.000.000
Aleksandar Kolarov (Lacio) 800.000
Vladimir Božović (Rapid) 500.000
Branko Baković (Politehnika) ?
2006/2007.
Slobodan Rajković (Čelsi) 5.200.000
Stevan Stošić (Malaga) ?
Dušan Petković (Saturn) ?
Miloš Bajalica (C. zvezda) 300.000
2005/2006.
Marko Baša (Le Man) ?
Saša Stevanović (Đer) ?
Duško Tošić (Sošo) 500.000
Branislav Ivanović (Lokomotiva) 1.000.000
2004/2005.
Dragan Stančić (C. zvezda) slobodan
Nemanja Vučićević (Minhen) slobodan
Đorđe Jokić (Torpedo) 200.000
2003/2004.
Milorad Peković (Trir) ?
Miljan Mrdaković (Gent) slobodan
Aleksanar Trišović (Volin) 250.000
2002/2003.
Milan Belić (Nirnberg) 50.000
Milorad Popović (Nirnberg) 50.000
Milan Drageljević (Trir) ?
Srđan Stanić (Spartak M) slobodan
Ognjen Koroman (Dinamo M) 1.250.000
Boban Grnčarov (Metalurg) 600.000
2001/2002.
Petar Divić (Union) 470.000
Dušan Petković (Volfsburg) 750.000
Nemanja Vučićević (Lokomotiva) slobodan

VOJVODINA
DOLASCI
2007/2008.
Miloš Stojčev (Bežanija) ?
Saša Drakulić (Mladost A) ?
Veseljko Trivunović (Mladost A) ?
Mario Đurovski (Bežanija) ?
Žarko Korać (Zeta) ?
Janko Tumbasević (Zeta) ?
2006/2007.
Milan Davidov (Borac) ?
Predrag Sikimić (Arad) slobodan
2005/2006.
Miodrag Stošić (Radnički O.) ?
Aleksandar Popović (Olimpija) ?
Nenad Nastić (Voždovac) ?
Damir Kahriman (Zemun) ?
2004/2005.
Milan Belić (Dijarbakir) ?
Džozef Kizito (Srem) slobodan
Nino Pekarić (Radnički O.) slobodan
Milan Milutinović (Mačva) 100.000
2001/2002.
Nikola Trajković (Čukarički) slobodan
2000/2001.
Žarko Belada (Mogren) ?
Bojan Neziri (Mačva) slobodan
Saša Todić (Proleter) slobodan
Ivica Francišković (Spartak) ?

ODLASCI
2007/2008.
Nikola Petković (Genčler) 500.000
Predrag Sikimić (Amkar) 125.000
Milan Davidov (Zalaegeršeg) slobodan
2006/2007.
Ljubiša Vukelja (Partizan) 350.000
Marko Jovanović (Zaglebje) ?
2005/2006.
Milan Stepanov (Trabzon) 750.000
Milan Belić (APOP) slobodan
Saša Todić (Tavrija) slobodan
Branko Lazarević (ČSK) slobodan
2004/2005.
Miloš Krasić (CSKA) 2.250.000
Ivan Popović (Ujpešt) ?
Nikola Trajković (Zeta) slobodan
Saša Cilinšek (Groclin) ?
2003/2004
Milan Jovanović (Šahtjor) ?
Bojan Neziri (Metalurg) ?
Radoslav Batak (Dinamo M) ?
2002/2003.
Mirko Poledica (Leh) slobodan
Jovan Tanasijević (Dinamo M) 450.000
Radovan Krivokapić (C. zvezda) 250.000
Igor Bogdanović (C. zvezda) slobodan
2001/2002.
Milan Vještica (Zenit) 125.000
Vlada Avramov (Vićenca) ?

ČUKARIČKI
ODLASCI
2006/2007.
Aleksandar Kolarov (OFK Beograd) slobodan
2004/2005.
Miloš Ninković (Dinamo K.) 700.000

BORAC
ODLASCI
2006/2007.
Majk Tamvanjera (Vaslui) ?

BANAT
ODLASCI
2007/2008.
Srđan Baljak (Majnc) 300.000
Zoran Tošić (Partizan) ?

SMEDEREVO
ODLASCI
2007/2008.
Nemanja Cvetković (Volen) 400.000
2006/2007.
Ivan Živanović (Sampdorija) ?
2004/2005.
Nenad Mirosavljević (Kadiz) ?
2003/2004.
Boris Vasković (OFK Beograd) 700.000
Marko Pantelić (C. zvezda) 500.000

* Napomena: Nezvanične visine transfera su uglavnom preuzete sa nemačkog sajta "Transfermarkt"
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
TAMNA STRANA SRPSKOG FUDBALA (6)


I mafijaši menadžeri
17. decembar 2007


DOBRA reklama i poslovne veze u evropskim klubovima su odlična preporuka da se sklopi posao na obostrano zadovoljstvo, a uglavnom, sklapanju ugovora između dva kluba i igrača poseduju - menadžeri! Da bi se završio jedan transfer pregovori mogu da traju i po nekoliko meseci, a često se događa da pred konačan paraf i otvaranje šampanjca neka strana odustane. Ipak, u ovom poslu vrte se milioni evra...
Zato i ne čudi što su se u ovaj unosan posao infiltrirali i divlji menadžeri, neki ljudi koji imaju dosta novca, ali i mafijaši. Ovi poslednji su i najopasniji jer na razne načine, pa i silom i pretnjama, dolaze do igrača koje su “tipovali”. Oni ih uzimaju pod “zaštitu”, kupuju im automobile ili ih mesečno plaćaju, pa čak i pronalaze klubove. Ali, oni su od tada njihovi za sva vremena. Dakle, ne uzimaju svoj deo kolača samo kod prvog transfera nego i kod svakog sledećeg. I tu diskusije nema. Jednostavno, oni su i ti koji određuju koliko igrač mora da im isplati kada potpiše ugovor i tada, naravno, ne važe menadžerska pravila.
A po propisima FIFA, agenciji pripada 10 procenata od obeštećenja, a i igrač ukoliko promeni boje mora da određenu sumu od svoje plate odvoje za menadžera. Srbija je u vrhu po broju menadžera sa svetskom licencom i zasada ih ima registrovanih čak 100! S tim što pojedinci koji žive u Evropi, imaju “papire” tamošnjih saveza. Da bi bili zaštićeni, pored položenih testova, svako mora da uloži i kontizaciju u iznosu od 200.000 švajcarskih franaka. Italijani imaju 459 menadžera, Španija 449, Brazil 190, Nemačka 180, Francuska 152, Argentina 142... U našem komšiluku Hrvatska ima 40, Bosna i Hercegovina 72, Makedonija 11, Rumunija 55...
Naši najpoznatiji agenti su, pre svega, Zoran Vekić, koji godinama živi u Španiji, a dolaskom na kormilo Real Madrida predsednika Kalderona i direktora Mijatovića, odrađuje većinu transfera za “kraljevski klub”. Vekić je odveo i Nikolu Žigića iz Crvene zvezde u Rasing, a godinama zastupa i španske asove Etoa, Salgada, Gutija, Morijentesa...
Ranko Stojić je po završetku golmanske karijere U Belgiji počeo da radi za Anderleht, pa Briž, Genk... Posle se preselio u Pariz, a uspeo je da prošlog leta, “proda” Kovačevića i Biševca u Lans, a predstavlja i strane asove, pre svih Sahu (Mančester Junajted) i Đibrikla Sisea (Marselj). Milan Ćalasan je godinama u Parizu, uspešno je sarađivao sa Draganom Stojkovićem Piksijem, “otkrio” je Nikolu Žigića i ima mnogo igrača koji nastupaju u šampionatu Francuske.
Poslednjih godina se u potpunosti afirmisao Zoran Stojadinović, koji uglavnom “radi” za domaće klubove, pre svega Crvenu zvezdu i Partizan, a njegovom zaslugom nove klubove su pronašli: Janković, Vukčević, Purović, Marinković, Petković, Stepanov... U Humsku je doveo iz Beira Mar Diaru, a na spisku ima još nekoliko domaćih igrača: Milijaša, Burzanovića, Đorđa Lazića...
Rusko tržište, koje je postalo meka, kao i Ukrajina, uglavnom kontroliše bivši igrač Crvene zvezde i Partizana, Dejan Joksimović, koji ima sjajne veze velikim i moćnim moskovskim gigantima: CSKA, Lokomotivom i Spartakom. Zajedno sa holandskim kolegom, postigao je rekord i “preselio” reprezentativca Ukrajine Timoščuka iz Šahtjora u Zenit za sumu od preko 30 miliona dolara. Ranije je pronašao angažmane: Krasiću (CSKA), Ivanoviću (Lokomotiva), Pjanoviću (Spartak) i treneru Muslinu (Lokomotiva).
U Kini godinama je uspešan Darko Šušnjar, koji je odveo na desetine igrača i naših trenera, a sada su selektori Vladimir Petrović Pižon i Ratomir Dujković. Za Belgiju je “zadužen” već godinama - Dejan Veljković.
Na spisku FIFA su i Vladimir Cvetković, nekadašnji direktor Crvene zvezde, zatim bivši igrači: Boris Vasković, Miloš Drizić, Nikola Damjanac, Boban Petković, Nenad Maslovar, Dražen Podunavac, Ljubomir Radanović i Ljubomir Vorkapić. Svako ima svoje tržište od Bugarske, Rumunije, Nemačke, Italije... Među njima su i dve pripadnice lepšeg pola: Magdalena Subotić- Matijević i Suzana Kljajević.
Ima i mnogo naših (ne)poznatih u svetu fudbala, koji verovatno rade male poslove ili za neke strane agencije, pa nude uglavnom neafirmisane igrače iz Afrike ili Brazila. Mahinacije su moguće i u ovom poslu, a ukoliko klubovi imaju primedbi, odgovorna je FIFA koja i izdaje licence. Ipak, kada se sve sabere ili oduzme, klubovi ne mogu bez menadžera, koji pune kase...


VELIKA ULAGANjA
ULAGANjA u igrača, do konačne zarade menadžera, u većini slučajeva su velika, pošto mnogi imaju agente, još od omladinskih dana, koji im pored finansijski slabijih moćnih klubova daju platu ili ekstranagradu za dobre igre ili postignut gol, kao stimulans da se pokažu u punom sjaju. Neki na poklon dobijaju automobile, lokale ili stanove...


SPECIJALNI SUD
UKOLIKO klub ostane dužan igraču ili treneru i ne isplati obaveze potpisane u ugovoru, postoji način da “zarađeni” novac dođe u ruke vlasnika. Zato FIFA ima svoj specijalni sportski sud u Lozani koji rešava te parnice. Ukoliko jedna strana želi obnovu procesa, ima pravo žalbe drugostepenom sudu čija je odluka konačna i mora da se ispoštuje.
V. N.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


True Hardcorer - Hate Corps!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1023
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3120
uf stami4 brate,kako te nije mrzelo majke ti...
slazem se sa 80% procitanog,ali zar je stvarno bilo potrebno sve ovo da kacih,ocoravih citajuci Smile
generalno,transferi i jos sto sta je nelegalno i krajnje sumnjivo,uprave su prefarbane mitom,korupcijom i najstrasnijim kriminalom,ali,opet niko nije odgovorio na moje pitanje:Zasto onda stradaju jedino navijaci?
samo me to zanima...svima je jasno da ima neverovatno mnogo mutnih stvari oko celog fudbalskog cirkusa Srbije,ali mene zanima smo dokle cemo mi koji volimo i podrzavamo svoj klub,mi koji zivimo za njega i idemo na utakmice kako kod kuce,tako i ugostima,biti muceni za sve sto kriminalne uprave sada vec jadnih senki nekada dobrih klubova urade?
IP sačuvana
social share
Samo ti u mome srcu si...FCRS
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Citat
pitanje:Zasto onda stradaju jedino navijaci?

Како то страдају навијачи?

Мислиш на оне што хоће да мењају лични описа некоме са све бакљама? Или мислиш на неке друге?
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
TAMNA STRANA SRPSKOG FUDBALA (7)


Menadžeri grabe decu
18. decembar 2007


“Lov” na decu - veliki fudbalski problem, ne samo u Srbiji. Odavno je počelo “takmičenje” klubova u potrazi za talentima širom planete. Najmoćniji i najbogatiji imaju već vrhunske skautske mreže, kako bi što ranije pronašli velike talente, obezbedili ih na vreme. Sve im je neuporedivo jeftinije od “gotovog proizvoda”, vrednog nekoliko miliona evra.
I naši najveći klubovi trude se da u svim krajevima Srbije što ranije otkriju najtalentovanije i dovedu ih u Ljutice Bogdana ili Humsku. Tu, međutim, Crvena zvezda i Partizan vode veliku bitku sa menadžerima, koji takođe vrebaju zvezde i trude se da ih stave pod svoje.
- Generalno, problem sa menadžerima je najveći, na celoj fudbalskoj planeti - smatra Mitar Mrkela, prethodne dve godine direktor omladinske škole, sada prvi asistent trenera crveno-belih Aleksandra Jankovića. - Jednostavno, nemate ni najmanju mogućnost da bilo kome zabranite da uspostavi kontakt sa roditeljima talenata. Zbog toga se i nama događa da, kada sa onima koji najviše obećavaju potpisujemo stipendijske ugovore, većina već ima menadžere.
Fudbalom se, uglavnom, bave deca koja stižu iz finansijski skromnih porodica.
- Mnogo je više dečaka iz siromašnih sredina. Možda zbog toga roditelji odlučuju da izuzetno rano sklapaju ugovore sa menadžerima i dobiju bar nešto u ranoj fazi - ističe Mrkela.
Postoje, naravno, preambiciozni roditelji. Svi, uglavnom, misle da je njihovo dete najbolje, da bi moralo da igra...
- Probleme takve vrste nisam imao, jer sam od dolaska na čelo omladinske škole stvari postavio na svoje mesto. Nije bilo nikakvih pritisaka - uverava Mrkela. - Najveći problem u Crvenoj zvezdi su loši uslovi za rad dece.
U Partizanu je bilo problema, prvi ozbiljniji u omladinskoj školi desio se 1998. godine kada je Goran Lovre, još maloletan, rešio da ode u Anderleht. Samo dve godine kasnije istim putem krenuo je i Miljan Mrdaković. Ovi potezi su pogodili tadašnjeg direktora “parnog valjka” Nenada Bjekovića, koji im to nije oprostio.
- Prihvatili smo ih oberučke kada su došli iz Zagreba... Sve u životu može da se reši dogovorom, nije u redu onom ko ti je pomogao da se radi iza leđa - pričao je pretprošlog leta Nenad Bjeković, pošto mu se desila identična situacija sa Miralemom Sulejmanijem.
Mladi reprezentativac, koji je sada član Herenvena, nije želeo da potpiše profesionalni ugovor sa matičnim klubom. Čelnicima Partizana je prekipelo kada je Sulejmaniju na pripreme u Nemačkoj stigao u posetu menadžer i od tog momenta bio je odstranjen iz takmičarske ekipe.
- Sulejmani je sve uradio na svoju ruku, bez kluba, jer ima savetnike, menadžere. I da je obavezan da potpiše ugovor sa Partizanom, zbog načina na koji je postupio, mi ga sada nećemo - pričao je ljutito tada Nenad Bjeković.
Škola fudbala u “Zemunelu” je istovremeno, sa te strane gledano, blago i “prokletstvo” crno-belih. Mladi igrači pružaju sjajne partije na turnirima u inostranstvu, gde razni belosvetski menadžeri već u svlačionici pokušavaju da ih se dočepaju. Bilo je slučajeva na takmičenjima kadeta u Italiji da su rukovodstvo i obezbeđenje Partizana bukvalno fizički odbijali nalete fudbalskih mešetara, koji su jurili za klincima.
- Ranije deca nisu toliko putovala po turnirama u Evropi, a nije bilo ni toliko menadžera. Danas ih je svuda, na svim takmičenjima. Deci u tim godinama zavrte mozak, pričaju o “avionima, kamionima”, pa klinci više ne slušaju trenere, ljude iz kluba. To nije slučaj samo u Partizanu, nego svuda. Menadžeri zavrte deci mozak, oni požele da odu u jak klub, pa posle nisu ni tamo, ni ovamo - slikovito je opisivao do tančina problematiku Nenad Bjeković bivši direktor crno-belih.


BEZ PRITISAKA
ČESTE su priče da se i u najjačim srpskim klubovima nekad forsiraju deca bogatih pre talenata, da ima podmićivanja...
- Što se mene tiče, nisam imao ni najmanji problem za dve godine na čelu omladinske škole - ističe Mitar Mrkela. - Od prvog dana stvari su bile jasne, pa nije bilo ni pokušaja da bilo ko za bilo šta urgira.
A kada su u pitanju treneri?
- To biste morali njih da pitate, nisu se žalili...


LOBIRANjE JIRGENA REBERA
POSEBAN slučaj, koji je nekoliko puta usijavao do pucanja situaciju u “Zemunelu”, bio je za vreme mandata Jirgena Rebera u Partizanu, kojem je, maltene, primarni zadatak bio da što više mladih igrača nagovori da potpišu ugovor o zastupanju sa Falijem Ramadanijem, koji je Nemca doveo u Humsku.
Tihi rat između Rebera i iznerviranih čelnika i trenera omladinske škole, nekoliko puta je dolazio na ivicu incidenta. To, međutim, nije smetalo Nemcu da nastavi da lobira za Ramadanija kod golobradih Gulana, Smiljanića, Bosančića, Babovića, Čukića, pa i nešto starijih Asprogenisa, Lomića... Negde je uspeo, negde nije, pre nego što su mu pokazana izlazna vrata iz Humske 1.
V. N.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
 

Nakon analize finansijskog poslovanja najmoćnijih srpskih fudbalskih klubova najavljene nove provere


Policija kompletirala dokumentaciju o sumnjivim transferima


 

Upravljali pojedinim transferima koji su predmet provera: Zvezdan Terzić i Žarko Zečević



Beograd - Ministarstvo unutrašnjih poslova preuzelo je dokumentaciju o svim transferima fudbalera FK Partizan i OFK Beograd, koji su sklopljeni od 2000. godine, potvrđeno je Danasu iz izvora u vrhu MUP Srbije.
- Pored transfera proveravaju se i poslovanje klubova, devizni i dinarski računi, kao i finansijeri, sponzori i donatori najvećih srpskih klubova. U narednom periodu će se sigurno ispitivati i poslovanje drugih fudbalskih klubova, a posebno onih sa područja Beograda. Ovo je tek početak ostalih provera. Poslovanje najboljih klubova koji se takmiče u najprestižnijim domaćim takmičenjima, kao što su Meridijan Superliga i Telekom Prva liga, sasvim sigurno će biti detaljno preispitano - izjavio je za Danas funkcioner MUP nadležan za proveru ispravnosti poslovanja klubova.
Kako nam je objašnjeno, policija je prikupila dokumentaciju iz nekoliko klubova i narednih dana će kontaktirati sa UEFA i matičnim fudbalskim savezima, kako bi se provererili svi ugovori. Čitav posao biće odrađen u saradnji sa Interpolom.
U analiziranom periodu, iz FK Partizan je u inostrane klubove otišao veliki broj igrača. Sudeći prema dosadašnjim informacijama, policiji bi mogli biti najinteresantniji transferi Danka Lazovića u holandski Fejenord i Mateje Kežmana u PSV Ajndhoven, zatim ugovor bivšeg prvotimca crno-belih Dragoljuba Jeremića, kao i dovođenje igrača iz FK Bežanija.
Kada je reč o OFK Beograd, u periodu od 2000. do danas ovaj klub je ostvario značajna finansijska sredstva od prodaje igrača. Sa Karaburme su, između ostalih, u inostranstvo krenuli Đorđe Jokić (Dinamo iz Moskve), Marko Baša (Le Man) Aleksandar Trišović (Volin), Branislav Ivanović (Lokomotiva iz Moskve), Duško Tošić (Sošo), Slobodan Rajković (Čelsi), Aleksandar Kolarov (Lacio), a poslednji transfer je pre nekoliko dana ugovoren sa francuskim Nantom u koji je za tri miliona evra prešao Stefan Babović, koji je ponikao u Partizanu.
Funkciju generalnog direktora OFK Beograd od 1997. do januara 2005. obavljao je Zvezdan Terzić, aktuelni predsednik Fudbalskg saveza Srbije. S obzirom na to da je većina navedenih igrača nastupala za OFK Beograd u periodu kada je na čelu kluba bio Terzić, logično je očekivati da će se preispitati i odgovornost prvog čoveka srpskog fudbala.
Podsetimo da je finansijska policija prekjuče ponovo posetila FK Partizan i OFK Beograd i kompletirala dokumentaciju o poslovanju ova dva kluba. Finansijska policija je u vezi sa proverom transfera i indicija o nelegalnim radnjama tokom prošle nedelje bila i u Fudbalskom savezu Srbije, Zajednici superligaša, FK Crvena zvezda i FK Vojvodini.
Našem listu je u sredu potvrđeno iz MUP Srbije da je u saradnji sa Interpolom započeta provera svih ugovora i najavljeno da predmet provere nisu samo finansije Crvene zvezde, FSS i FK Vojvodine već da će se proveravati i poslovanje FK Partizan i OFK Beograd. Kako nam je rečeno, "pod lupom" su ugovori čak 30 igrača koji su iz Crvene zvezde otišli u inostranstvo.
- Na red će doći i klubovi poput Obilića, kao i ostali veći srpski klubovi. Posebno su nam interesantni ugovori velike vrednosti. Iako još uvek nemamo tačan broj spornih ugovora, mogu da kažem da ih ima mnogo - najavljuje naš sagovornik. Policija proverava da li su ti ugovori zaista realizovani i u kojoj meri je i na koji način obavljeno plaćanje, kao i to na koje račune je stizao novac za kupovinu igrača. Drugi deo provere fokusiraće se na trošenje dobijenog novca od strane klubova, celokupne imovine, poslovnog prostora i zemljišta. J. Čolak, S. Penezić

Danas 19.12.2007
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
FUDBALSKI MAFIJAŠI UBILI BULATOVIĆA?!

Policija tokom istrage došla do ozbiljnih indicija da iza likvidacije generalnog sekretara FSJ Branka Bulatovića stoji „fudbalska mafija"

Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal preuzeće istragu protiv takozvane fudbalske mafije, saznaje Press! Tokom dosadašnje istrage došlo se, kako saznajemo, do ozbiljnih indicija da su „fudbalski mafijaši" 2003. godine ubili generalnog sekretara FSJ Branka Batu Bulatovića!

Zvezda ima poverenje

Predsednik FK „Crvena zvezda" Toplica Spasojević za Press kaže:

- Crvena zvezda ima potpuno poverenje u nadležne organe da se do kraja istraže sve nepravilnosti u srpskom fudbalu. Mi ćemo predložiti niz konkretnih akcija i mera kojima bi se postiglo „ozdravljenje" srpskog sporta - priča Spasojević.

- Ceo predmet trebalo bi da se do Nove godine nađe na stolu specijalnog tužioca Miljka Radisavljevića - tvrdi naš izvor blizak istrazi. On odbija da govori o detaljima istrage, ali napominje da je do sada prikupljeno „mnoštvo konkretnih i veoma značajnih dokaza".

„Ključno ubistvo"

Kako smo proteklih dana saznali iz nekoliko nezavisnih izvora, tokom istrage se došlo do ozbiljnih indicija da iza ubistva Bate Bulatovića stoje upravo „prljave fudbalske pare"!

- Ubistvo Bate Bulatovića je ključna stvar u ovoj istrazi. Postoje, naime, ozbiljna saznanja da su njega likvidirali mafijaši kojima je pokvario neke kombinacije. Ta saznanja najozbiljnije istražujemo ovih dana i već imamo sasvim konkretne tragove... - kaže naš sagovornik, i naglašava da je ubistvo Bate Bulatovića „najmračnija fudbalska tajna".

- Kad rasvetlimo to ubistvo, raskrinkaćemo celu tu opasnu mafijašku grupu koja godinama zgrće milione... - uveren je naš sagovornik. Prema njegovim rečima, ovih dana se detaljno ispituju veze pokojnog Bulatovića s nekim sumnjivim fudbalskim transferima, ali i s ljudima iz vrha bivše vlasti (?!).

Branko Bata Bulatović ubijen je, podsetimo, 25. marta 2003. godine, oko 10.30 sati, na stepeništu ispred lifta u zgradi Fudbalskog saveza na Terazijama. Nepoznati ubica prišao je Bulatoviću s leđa i iz neposredne blizine mu pucao u potiljak. Prema rečima očevidaca, ubica je posle likvidacije mirno stavio pištolj u kožnu torbicu i laganim korakom otišao niz Terazije. Smrtno ranjenog Bulatovića na stepeništu su zatekli tadašnji selektor fudbalske reprezentacije Ilija Petković, sekretar stručnog štaba Pera Pešić i bivši reprezentativac Mitar Mrkela. Oni su pozvali Hitnu pomoć, Bulatović je odmah prebačen u Urgentni centar, u kojem je posle reanimacije i operacije izdahnuo u 23.10 sati istog dana.

Istraga ubistva Bulatovića četiri i po godine tapka u mestu. U medijima se spekulisalo da iza njegovog ubistva stoji crnogorska mafija, kao i da su Bulatovića ubili dužnici kojima je pozajmljivao novac na zelenašku kamatu. Novinar „Sportskog žurnala" Nikola Simić u više navrata pisao je i govorio da je ubistvo Bate Bulatovića obračun unutar „fudbalske mafije" (?!).


fakti

- Policija je 7. decembra uhapsila generalnog sekretara Crvene zvezde Zorana Damjanovića, direktora „Marakane" Miodraga Ćorovića, Zvezdinog komesara za bezbednost Novicu Mijuškovića i delegata na utakmici Crvena zvezda - Hajduk Radeta Popovića

- Hapšenje je usledilo posle pokušaja linča žandarma Nebojše Trajkovića na severu „Marakane"

- Posle hapšenja, mediji su objavili da se Damjanović sumnjiči za malverzacije dok je bio generalni sekretar FSSCG

- Među sumnjivim ugovorima nalaze se transferi Drulića, Pjanovića, Žigića, Biševca, Kovačevića, Jankovića, Kežmana...


„Krupne ribe"

Zvanično, juče niko iz policije i tužilaštva nije hteo da komentariše naša saznanja. Sportski funkcioneri, međutim, listom pozdravljaju najavu da će Specijalno tužilaštvo preuzeti istragu protiv „fudbalske mafije". Član UO Sportskog saveza Srbije Siniša Krajčinović tvrdi da u fudbalu „sasvim sigurno ima organizovanog kriminala".

- Ukoliko država hoće da se do kraja obračuna s kriminalom u fudbalu, morale bi da budu uhapšene mnogo veće „ribe" od ovih koje su bile samo operativci! „Fudbalska mafija" je u Srbiji veoma jaka i nju sigurno treba procesuirati u institucijama koje se bore protiv organizovanog kriminala - smatra Krajčinović.

Bivši šef beogradske policije Marko Nicović kaže da Specijalno tužilaštvo može da preuzme „fudbalsku mafiju" samo ako se došlo do novih dokaza.

- Ako se to dogodi, biće to jako loše po osumnjičene. Jer, ko ode u Specijalno tužilaštvo, taj teško izađe... - komentariše Nicović.

18.12.2007, BEOGRAD
Izvor: PRESS
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 4.355 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.