Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fudbalska mafija jača od države?!  (Pročitano 1572 puta)
26. Sep 2009, 07:46:54
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
„Fudbalska mafija" jača je od države! Bar zasad. Savet za borbu protiv nasilja u sportu, koji je u četvrtak saopštio da u upravama nekih fudbalskih klubova sede mafijaši i huligani, juče se neslavno povukao!

Umesto da odmah krenu u obračun sa mafijašima u srpskom fudbalu, članovi Saveta, najviši državni funkcioneri, juče su nam rekli da su u četvrtak samo izneli „načelne stavove" (?!?) i da će konkretan spisak „fudbalskih mafijaša" objaviti možda tek posle sledeće sednice Saveta, u četvrtak 1. oktobra.

Inače, sasvim je zanimljivo da su članovi ovog saveta skoro svi najviši državni funkcioneri - od premijera Cvetkovića, preko ministarke sporta Snežane Samardžić-Marković, do ministra policije Ivice Dačića (pogledajte antrfile). Zato je potpuno nejasno kako je moguće da vrh države ništa ne preduzima iako ima podatke da mafijaši sede u rukovodstvima fudbalskih klubova!?!

Generalna ocena

Jedan od članova Saveta, visoki državni funkcioner, koji je insistirao na anonimnosti, tvrdi da na sastanku u četvrtak nije pomenuto nijedno konkretno ime niti klub, već da su samo „izneta saznanja" o kriminalu u vrhu srpskog fudbala.
- Taj zaključak predstavlja generalnu ocenu... Znate, to je više kao naša konstatacija. Niko nije eksplicitno pominjan, već se uopšteno govorilo o situaciji u našem fudbalu. Sa konkretnim stvarima mogli bismo da izađemo vrlo brzo, možda već u sledeći četvrtak - kaže ovaj sagovornik. Na naše pitanje kako je moguće da državni savet izađe u javnost sa teškim optužbama na račun fudbalskih klubova, a da pri tom nema dokaze, on nije imao nikakav odgovor.

Ni u Ministarstvu omladine i sporta juče nisu hteli da nam kažu bilo šta konkretnije.

- Naš stav je da posle objavljivanja zaključka Saveta ne dajemo nikakve komentare. Iduće nedelje je nova sednica tog saveta i moguće je da će biti objavljeni novi detalji. Moguće je da ćete tada saznati koji su to klubovi i ko su ti ljudi... - rečeno nam je u Ministarstvu omladine i sporta.

Aleksandar Antić, predsednik Skupštine grada Beograda i član Upravnog odbora FK „Crvena zvezda", kaže da se ovakvi zaključi Saveta sigurno ne odnose na crveno-bele!

- Siguran sam da se takvi stavovi državnog Saveta ne odnose na nas, niti se osećamo prozvanim... Na čelu Zvezde su ljudi koji vole fudbal... - priča Antić.

I predsednik Fudbalskog kluba „Vojvodina" Ratko Butorović, koji je hapšen pod sumnjom da je nameštao utakmice, tvrdi da ovakve optužbe Saveta nemaju nikakve veze sa njim i njegovim klubom.

- U ime Vojvodine mogu da kažem da to nema veze sa životom, a za ostale klubove neću da govorim, jer ne znam. Država ima našu podršku sto odsto, jer tome mora da se stane na put - kaže Butorović.

Nisu dorasli poslu

Nekadašnji načelnik Resora javne bezbednosti MUP-a Srbije, general Miroslav Milošević, smatra da je ministarka omladine i sporta pogrešila što je bez konkretnih dokaza iznela ozbiljne optužbe u javnost.

- Ona očigledno nije dorasla funkciji na kojoj je. Prvo optuži srpske klubove i njihova rukovodstva, a onda ne kaže ko su mafijaši! To je vrlo neozbiljno. Šta ona uopšte zna o sportu?! Možda i ima kriminala u našem sportu, ali neka izađe i kaže ko su ti ljudi. Ovako ispada da su svi sumnjivi. Međutim, ono što je posebno zaprepašćujuće jeste da u tom savetu, koji ovako lako „optužuje ljude", sedi pola vrha države. Od premijera, ministara policije, pravde do prvog tužioca, sudije... Stvarno su neverovatni! - komentariše Milošević.

Bivši generalni inspektor MUP-a Srbije Vladimir Božović smatra da se vrlo brzo može utvrditi ko su ljudi povezani sa kriminalom u sportu, s obzirom na sastav Saveta.

- Kad pogledate sastav tog saveta, jasno je da oni vrlo brzo mogu da utvrde ko su ljudi povezani sa kriminalom u sportu. Naravno, samo ako to hoće da urade! - komentariše Božović. 
Republički tužilac Slobodan Radovanović zatražio je juče od Ustavnog suda zabranu organizacija „Obraz" i „Srpskog narodnog pokreta 1389", rekao je portparol Tužilaštva Tomo Zorić.

- Smatramo da iz dokumenata ovih udruženja jasno proizilazi kršenje Ustavom predviđenih sloboda i prava građana Srbije, načela građanske demokratije, ljudskih i manjinskih prava, sloboda i pripadnosti evropskim principima i vrednostima suprotno zabrani diskriminacije - kaže Zorić.

Na pitanje Pressa zašto je Tužilaštvo zatražilo zabranu samo „Obraza" i „1389", a ne još nekih organizacija, uključujući pojedine navijačke grupe, kako je samo najavljivalo, Zorić kaže:

- Tužilaštvo je ozbiljna institucija koja podnosi predloge samo ukoliko ima jasne i čvrste dokaze, što u slučaju ove dve organizacije imamo. Međutim, to ne znači da i ostale grupe koje propagiraju nasilje neće biti predmet analiza Tužilaštva. Što se navijača tiče, tu moramo da budemo precizni. Navijači koji bodre svoj klub i sportski navijaju, naravno da to mogu da rade u slobodnoj zemlji. I njih treba odvojiti od huligana koji vrše nasilje i izazivaju nerede. Tužilaštvo razmatra ponašanje pojedinih navijačkih grupa - rekao je Zorić.

Predsednica USS-a Bosa Nenadić izjavila je da bi zahtev za zabranu pomenutih organizacija mogao da se nađe na prvoj narednoj sednici Ustavnog suda, već u četvrtak.

- Da bi neka organizacija bila zabranjena, njeno delovanje mora biti usmereno na nasilno rušenje ustavnog poretka, ugrožavanje ljudskih sloboda i prava ili širenje rasne i verske mržnje i netrpeljivosti. U četvrtak će biti određeni sudija izvestilac i obrađivač predmeta - kaže Nenadićeva.       S. VOJINOVIĆ
 

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k530i
Možda i ima kriminala u našem sportu

Можда  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Ма откуд криминал у спорту посебно у фудбалу, ухапсили су Џају и од тад више нема криминала.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Već dve godine bez odluke o slučaju fudbalske legende
Džajića niko od svedoka nije optužio
Aleksandra Ž. Adžić | 08. 02. 2010. - 00:02h | Komentara: 14

Pre dve godine uhapšen je Dragan Džajić (64), fudbalska legenda svetskih razmera, i to zbog sumnje da je prisvojio više od šest miliona evra od transfera Gorana Drulića u Saragosu. Ta vest i fotografije hapšenja, kada ga sa lisicama izvode iz kuće i uvode u policijsku maricu, izazvale su mnoštvo komentara i u srpskoj i u svetskoj javnosti.

U međuvremenu Džajić, koji je proveo pet meseci u pritvoru i u bolnici, gde je i operisan, osumnjičen je i za malverzacije u još četiri transfera u kojima je, kako se veruje, zaradio više od 13 miliona evra. Dobio je i državljanstvo Crne Gore, ali se još ne zna da li će tužilaštvo, kome je predmet vraćen sredinom prošlog novembra, podići optužnicu ili odustati od gonjenja.
U tužilaštvu navode da u slučaju Dragana Džajića nema ništa novo i da čekaju da se novi istražni sudija upozna sa predmetom. Kada će to biti, zasad niko ne može da precizira.
Džajić je, inače, osim za transfer Drulića, osumnjičen i za malverzacije prilikom prelazaka u inostrane klubove Zorana Njeguša, Perice Ognjenovića, Ivana Dudića i Nemanje Vidića. O transferima pred istražnim sudijom Brankom Pantelićem, koji je bio zadužen za predmet, svedočili su svi fudbaleri čije pare je navodno Džajić uzeo, ali i ljudi iz Zvezde i banaka.
- Predmet je vraćen u tužilaštvo i čekamo... Sada je aktuelna reorganizacija sudstva, pa će se valjda i to završiti da znamo na čemu smo - rekao je za "Blic" Dragan Savić, Džajićev branilac.
On naglašava da očekuje da tužilaštvo neće goniti Džajića.
- Niko ga ni za šta ne tereti, niko se ne javlja da je oštećen. Ni fudbaleri, ni menadžeri, ni klubovi, ni savezi. To su svi i izjavili na saslušanju. Već dva meseca nismo ni razgovarali o istrazi. A i o čemu bi pričali kad još ne znamo šta će biti - kaže advokat Savić i dodaje da Džajić još ima zdravstvenih problema.
Džajić je tog utorka, 5. februar 2008. godine, ujutro iz svoje kuće izveden sa lisicama. Slika je obišla svet, a njegovi prijatelji iz sportskog sveta, ali i simpatizeri najvažnije sporedne stvari na sveti, bili su šokirani. Ubrzo je saopšteno da su uhapšena još dvojica bivših funkcionera crveno-belih Vladimir Cvetković i Miloš Marinković, takođe osumnjičena za malverzacije u Drulićevom transferu. Određen im je pritvor, koji je produžavan uz obrazloženje da mogu uticati na svedoke. Džajiću se pogoršalo zdravlje, pa je 23. aprila prebačen na Vojnomedicinsku akademiju, gde je bio do 4. jula, kada je Vrhovni sud Srbije odlučio o ukidanju pritvora. Pet dana nakon toga je operisan, a 11. jula pušten je iz bolnice i najavio da će tužiti državu Srbiju zbog načina na koji je uhapšen.
Krajem oktobra te godine Džajić je postao državljanin Crne Gore, i to na svoj zahtev. Novo državljanstvo su pojedinci u Srbiji razumeli kao način da Džajić izbegne moguće suđenje i kaznu, što je on, međutim, negirao, navodeći da će uvek biti na raspolaganju sudu.
Bilo je nekoliko proširenja istrage, koja je završena pre nepuna tri meseca. Džajić se u međuvremenu vratio fudbalu, ali kao gost na "Marakani". Kao legenda kluba doživeo je ovacije na meču kvalifikacija za Ligu Evrope između crveno-belih i praške Slavije. Rekao je da je to "trenutak koji nikad neće zaboraviti".

Od fudbalera samo pohvale

 

DRULIĆ: Nisam dobio dva miliona
- Bez mog znanja je otvoren račun u „Komercijalnoj banci“. Trebalo je da mi bude isplaćeno šest miliona maraka, a zbog izbegavanja poreza dogovoreno je da ću od Španaca dobiti dva miliona maraka, a ostatak preko Zvezde. Dva miliona maraka nikada nisam dobio.


VIDIĆ: Isplatili su mi novac
- Isplaćen mi je sav novac kada sam prešao u Spartak iz Moskve. Ne znam šta se uprava crveno-belih dogovarala sa Spartakom. Žao mi je što je Džajić u pritvoru.


OGNJENOVIĆ: Nisu miučinili ništa nažao
-Ti ljudi mi nisu učinili ništa nažao. Ugovor sa Realom, za koji tužilaštvo tereti Džajića i Cvetkovića, potpisao sam lično ja.


NJEGUŠ: Potpisao sam blanko papir
- Od menadžera sam saznao da je Zvezda na ime obeštećenja dobila 7,5 miliona maraka prilikom mog transfera u Atletiko. Na zahtev menadžera potpisao sam blanko papir. Od navedenog iznosa koji je pripao Zvezdi na ime obeštećenja nisam ništa ni dobio, ni tražio.


DUDIĆ: Doživljavam ga kao drugog oca
- Sve što mi se u fudbalskoj karijeri i u životu lepo desilo u vezi je s Crvenom zvezdom i Draganom Džajićem, prema kome nemam nikakva potraživanja. Džajić mi je mnogo pomogao i doživljavam ga kao drugog oca.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Ja ne mogu da shvatim odakle nekome pare da finansira klub i da placa igracima samo sto ce sutairati onu loptu... tj. nema nikakvog profita... drzava pod hitno mora da rapsroda te klubove... to samo dovlaci pare na gluposti...
« Poslednja izmena: 09. Feb 2010, 01:57:31 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.