Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:02:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 93 94
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ''Fudbalska inteligencija''  (Pročitano 142141 puta)
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
pa logicno je da ce fudbaler...teniser...mehanicar ili hemicar..koristi svoj maksimum
i svu raspolozivu inteligenciju koju posjeduje
da bi zavrsio svoj pos'o...najbolje kako zna i umije... Smile

i naravno da hemicar nece koristiti svoj maksimum na krpljenje rupe na lopti za plazu... Smile.
tako i fudbaler nece da koristi svu svoju inteligenciju na nesto sporedno u njegovom zivotu,,
koristi je maksimalno  na ono od cega zivi..i cim se bavi... Smile

svako u svom poslu daje ono najbolje sto moze da da.... Smile
i to ne znaci da on posjeduje neku posebnu inteligenciju za tu radnju... Smile
nego radi svoj posao kako najbolje zna...i moze... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
И опет, ми не читамо исту тему, ако си је пратио од почетка, знаш да уопште није ствар у наслову

Pocelo je sa fudbalskom inteligencijom i ljudima koji su dolazili da se smeju samom naslovu i samo vidim da je ta tendencija nastavljena. Kada se pomenula sama inteligencija onda ste se utrkivali ko ce laicki da kaze vise o istoj i kako je inteligencija ovo ili ono, bez ikakve podloge ili da makar pokusate da razumete neke stvari o istoj. Da je Tep rekao ovo sto ti kazes i da je naslov teme isti, opet biste dolazili da pricate isto.

Over and out from me...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
HTC One
Ajde samo pre nego sto se overandoutujes, molim te reci sta si ti na temu rekao a da je doprinelo u smislu kako je ti vidis? I koji je taj tvoj konstruktivni pristup koji se toliko razlikuje od naseg, pa mi kvarimo temu i laicki laprdamo a ti si to izneo jasno i koncizno, potkrepljeno validnim argumentima?

Ova prica mu dodje kao ona koju nama poturaju sa zapada (ne, ne mesam politiku vec dajem primer, dobar sam u primerskoj inteligenciji) - ne morate vi priznati nezavisnost KiM ali saradjujte sa njima, sklapajte ugovore, prihvatajte ih kao ravnopravne ucesnike u medj. organizacijama... a sustina je prihvatanje nezavisnosti... isto je sa samim terminom.

To je kao da sad ja vas pocnem da ubedjujem da postoji politikoloska inteligencija.

Pa da ali... šta se desi kad ne prihvatiš "fiktivni" termin i sve ostalo što on donosi?
Priča prestaje.

I gde se onda nalazimo?
Na taj način se vraćamo na korak nazad odnosno na vikanje mantre "Kosovo je Srbija" ili "Kosovo nije Srbija" i prebrojavanje koga ima više kako bi utvrdili da li je Kosovo Srbije ili nije. Dok u realnosti ne dobijemo ništa, samo beskorisno lično zadovoljstvo koje nema dodira sa realnošću.

Na isti način, možemo reći ljudima ovde da iznesu kratko i jasno "Fudbaleri su glupi" ili "Fudbaleri nisu glupi", prebrojati na kraju teme koga ima više i lokovati temu sa kvantitativnim pobednikom.
Da li je po tvojem mišljenju ovo ispravnije?
Po mojem mišljenju nije, niti je to način na koji je predviđeno da se razgovara ovde.

Ti ustvari nas onako kulturno zamoljavas da zarad nastavka pisanija na temi prihvatimo fiktivan termin? Jer sad govoris kao mod a u svrhu razvijanja diskusije na forumu ili kao covek koji zeli da ozbiljno diskutuje o temi?

Postujem tvoje misljenje ali se uopste ne slazem sa njim.

Prostora za diskusiju ima, ona je i pokrenuta zbog nekih ranijih diskusija o inteligenciji fudbalera uopste. Temu dozivljavam kao polemiku o tome da li je za fudbal potrebna inteligencija ili je sve stvar talenta, treninga i nekih fizickih predispozicija. Ako je ti vidis drugacije, ne znaci da se moram drzati toga.  Smile
« Poslednja izmena: 21. Apr 2012, 16:24:28 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
Ajde samo pre nego sto se overandoutujes, molim te reci sta si ti na temu rekao a da je doprinelo u smislu kako je ti vidis? I koji je taj tvoj konstruktivni pristup koji se toliko razlikuje od naseg, pa mi kvarimo temu i laicki laprdamo a ti si to izneo jasno i koncizno, potkrepljeno validnim argumentima?

Ja nakacim tekst o samoj inteligenciji i faktorima iste, a vi pitate "Jel se tu pominje fudbalska inteligencija?"... Stavim za onu teoriju o vise inteligencija a kazete "Sta ima veze, to imaju svi, ovde se od pocetka prica o necemu drugom"... Dzaba sto rekoh da vrhunski fudbaler ima odredjene delove inteligencije koji su mu razvijeni tako da moze da uz njih i pravi rad postize vrhunske rezultate i sto bi rekao Tep, da bude "genijalan" i dzaba sto to potkrepljujem i obaska dzaba sto su i Bambina i (cini mi se) Goa rekli to isto, vi se opet hvatate za termin za koji je Goa u cilju nastavka diskusije rekao da preskocite upravo zbog ovakvih stvari tj. opet se hvatate za naslov same teme.

Tako da, sto bi Light rekao: "Ako ne umete da prihvatite nesto sto vam se kaze cinjenicno nego ga samo odbacujete, nema tu mesta za  dijalog" (ili tako nesto  Smile ). Ne kvarite temu, ovo su slobodne internet diskusije i svako moze da prica sta hoce i izrazava svoje stavove dok su u nekim granicama pa mozete da pisete svoje stavove do mile volje, samo sto ja odabiram da se iskljucim iz ovako neceg jer ne vidim prostora za dijalog u ovakvim uslovima.

Tako da: Over and out.
« Poslednja izmena: 21. Apr 2012, 17:37:11 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
Зашто нећеш да читаш шта човек пише?

http://forum.burek.com/odg-fudbalska-inteligencija-t575978.msg10388310.html#msg10388310

Zato sto se sada peva, tj pise druga pesma. Samo zato. Da ne kopiram sve, ispasce ceo post na dve strane, evo ti nekoliko citata sa prethodnih strana:



...otvaram temu predvidjenu za fudbalsku inteligenciju posto smo jadnu sovu ispamovali. A i otvaram je iz razloga da bih mu odgovorio (jer je trazio odgovore) posto je sova zakljucana.

Djani? Pa bio je vrhunski igrac... pa prema tome, imao je vrlo dobru tu vrstu inteligencije.

Prvi primer sa nasih terena je Moreira, ono je fudbaska inteligencija.

Nego ajde sad to... fudbalska inteligencija svakako da postoji... mozda ne kao zvanican termin u narodu ali ona i te kako postoji.

razliciti vid inteligencije ti je potreban za, na primer, kosarku i fudbal... ili rukomet i odbojku.

Pa sam si pomenuo razmisljanje u kratkom periodu... pa zar to nije plod bistre inteligencije?

A sto se tice Savicevica... pa zato sam otvorio temu pod nazivom "Fudbalska inteligencija". Ne treba njemu da zna da sastavi recenicu kako treba... ali zato ima tu fudbalsku inteligenciju. Zasto ga zovu genije?

Pomenuste Mesija. Objasnio covek sta je fudbalska inteligencija+umece.

Da, govorio sam o inteligenciji koja, tvrde mnogi, ne postoji... a ja pokusavam da dokazem da postoji... ali bezuspesno, nazalost. Teska muka.



I jedan viner:
E, a kad smo vec pricali o nervozi na utakmicama... evo, moj cale danas kad krivo ukuca ekser hoce sve da pobije oko sebe... a to je dokaz da je nekad igrao fudbal i pogubio sve zivce... ali nije neinteligentan covek.



Iz gore citiranog, verovatno je tvorac teme otvorio istu samo da bi dokazao da sportisti nisu glupi idioti sa IQ-om insekta?

Gornji citati su inace, linkovani, da ne ispadne da sam izmislio te citate, decko se svojstveno trudi da dokaze postojanje bas fudbalske inteligencije kao posebne i jedinstvene inteligencije. Lepo tamo navodi da za razlicite sportove (kosarku, rukomet, fudbal) postoje razlicite inteligencije.

Ako su inteligencija i ljudski mozak jos uvek dovoljno neistrazeni pojmovi da bi se apsolutno mogla definisati i odrediti inteligencija i njene eventualne podvrste, ubedjen sam da ce naucnici jednog dana to i odraditi do kraja, samo ne verujem da ce podelu inteligencije klasirati na fudbalsku, sahovsku, tenisku, rukometnu, matematicku, zivotnu, bistru i svalersku.

Ispasce na kraju da je tema otvorena da bi se dokazalo da inteligencija postoji uopste.

И? Шта си сад доказао тиме? Рекох већ да ми се поткрало то "фудбалска интелигенција" јер је наслов такав. А што се тиче овог мог "постоји фудбалска интелигенција"... погрешно изражавање. Класика. Јер ја НЕ ЗНАМ какве се интелигенције постоје и које врсте. Не бавим се тиме. Исто ћеш чути "јао, како овај мали има математичку интелигенцију, рођен је за то". О томе сам ја причао. Човек је рођен да се сналази на терену и у том простору. Није било потребе да тражиш све то. Знам ја шта сам причао, нисам луд.
Дакле, погрешно изражавање у покушају да се каже да је фудбалеру потребна интелигенција коју не може нигде другде искористити на најбољи начин осим на терену.

И ако можеш сад ти мени да објасниш нешто... зашто је прича о мом ћалету и ексеру "винер"? Колико се сећам, причали смо о Миличићу и томе како си ти рекао да је он далеко од интелигенције јер је псовао. А ја ти рекао да је то плод нервозе... те зато поменух ћалета и његову нервозу и живце које је покидао током своје фудбалске каријере. Мој покушај (изгледа остало на томе) да објасним да тренутак нервозе не значи неинтелигентност.

А колико волите да ме правите будалом говори и сама тема о сови. Напишем како је човек будала што је шутнуо сову и после мог поста се појави 200 паметних који говоре како га ја браним.

Иначе, цитат са исте теме. Чода изјавио водећи се логиком.

Citat
А проста логика нам говори.. да ако неко жттвује школовање, и од малена само шутира лопту.. притом ни не чита нешто много.. Читање се своди на спортску страну у новинама.. Логика нам каже да тај баш и нема неко знање.. А и интелигенција му је мало закржљала, било да је рођен паметан, или не..

Дакле не кажем да су сви професионални спортисти глупи.. Мада апслутно свака изјава сваког спортиске, после неког меча, утакмице, говори супротно... ( добро, не баш свака...)

... док на овој теми прича како им је потребна интелигенција. Па како сад... јел закржљала ил им је потребна да би били добри? Знам ја шта си ти хтео да кажеш, исто као што неко други није размео мене услед неспоразума.

И још нешто. Што се тиче термина "фудбалска интелигенција", први ју је споменуо мој брат. А то је то... мој бураз и ја се ретко кад не слажемо... иста крв... а то је исто оно што сам и ја хтео рећи... тачније - не можеш интелигенцију користити квалитетно и на исти начин на било ком месту. Људи су писали и књиге о томе (о кошарци тачније).
Максимално се трудим ал излгеда не иде баш... ил ја лоше објашњавам ил ви слабо капирате. Трећег нема.
« Poslednja izmena: 21. Apr 2012, 20:01:12 od Raća_5 »
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
HTC One
I opet brkanje. Inteligencija se koristi uvek i svuda, tehnike/vestine i fizicke predispozicije su ono sto odlucuje o oblasti/sportu.

Rece Coda da imas inteligentne ljude u smislu brzog razmisljanja i predvidjanja... i on bi teorijski znao gde treba da se postavi u napadu u fudbalu, u odbrani u kosarci, kako da eskivira neciji direkt i zada krose itd... ali ako nema snazan udarac i preciznost dzaba mu to za fudbal, ako nema dobru skocnost i odraz dzaba mu za odbranu u kosarci, ako ima slab udarac i nije brz izbeci ce direkt, pomaziti ovoga kao komarac po gardu i popiti neki drugi direkt.

Jbt, da li je stvarno toliko tesko shvatiti razliku izmedju te jedne svima urodjene inteligencije i vestina, sposobnosti, tehnike?

A opet, Tajsno je dokaz da covek ne mora biti inteligentan da bi bio dobar sportista... covek je bio zver, snaga + brzina + cvrsta vilica da se istrpe udarci.

Zato me i nervira ova gruba podela koju "vide" neki clanovi, na one koji smatraju da nema FI i one koji kazu da je ima. I nije vazno iz kog ugla neko diskutuje i sta zeli da kaze, sve se to trpa u dve grupe. E to dovodi do neplodne diskusije, nesposobnost pojedinaca da prate vise komentara razlicitih clanova a naprave razliku ko o cemu uopste govori.

Ajde samo pre nego sto se overandoutujes, molim te reci sta si ti na temu rekao a da je doprinelo u smislu kako je ti vidis? I koji je taj tvoj konstruktivni pristup koji se toliko razlikuje od naseg, pa mi kvarimo temu i laicki laprdamo a ti si to izneo jasno i koncizno, potkrepljeno validnim argumentima?

Ja nakacim tekst o samoj inteligenciji i faktorima iste, a vi pitate "Jel se tu pominje fudbalska inteligencija?"... Stavim za onu teoriju o vise inteligencija a kazete "Sta ima veze, to imaju svi, ovde se od pocetka prica o necemu drugom"... Dzaba sto rekoh da vrhunski fudbaler ima odredjene delove inteligencije koji su mu razvijeni tako da moze da uz njih i pravi rad postize vrhunske rezultate i sto bi rekao Tep, da bude "genijalan" i dzaba sto to potkrepljujem i obaska dzaba sto su i Bambina i (cini mi se) Goa rekli to isto, vi se opet hvatate za termin za koji je Goa u cilju nastavka diskusije rekao da preskocite upravo zbog ovakvih stvari tj. opet se hvatate za naslov same teme.

Tako da, sto bi Light rekao: "Ako ne umete da prihvatite nesto sto vam se kaze cinjenicno nego ga samo odbacujete, nema tu mesta za  dijalog" (ili tako nesto  Smile ). Ne kvarite temu, ovo su slobodne internet diskusije i svako moze da prica sta hoce i izrazava svoje stavove dok su u nekim granicama pa mozete da pisete svoje stavove do mile volje, samo sto ja odabiram da se iskljucim iz ovako neceg jer ne vidim prostora za dijalog u ovakvim uslovima.

Tako da: Over and out.

1) Ja sam te pitao jel "tu" postoji fudbalska inteligencija? Naravno da ovo nije istina, mislim da to nikoga na temi nisam pitao jer sam od samog pocetka siguran da tako nesto ne postoji.

2) Stavis teoriju o vise inteligencija, a rec teorija ima jasno definisano znacenje. Eto, ja sam glup i zadrt, ja tvrdim da postoji jedna a da sve te eventualno teorijski pobrojane sluze samo zarad pojasnjavanja odredjenih segmenata ljudskog zivota a za njih je takodje inteligencija neodvojivi deo. Npr. emotivna inteligencija, termin po kojem postoji i odlicna knjiga koju imam (i svima je preporucujem). Samo se tu nigde ne tvrdi da postoji takva inteligencija kao neko bice za sebe, vec da je za normalne, emotivne, socijalne odnose potrebno da covek koristi mozak, da ima ljudi manje ili vise empaticnih, onih hladnijih i oni koji se lakse zblizavaju sa ljudima... a inteligencija coveka je ono sto utice na njega da uvidi svoje greske i radom na sebi popravi svoj odnos sa okolinom... a koliko ce u tome i da li ce uopste uspeti zavisi od njegove inteligencije.

Tako da ovo sto si napisao mozda stoji u vezi sa nekim clanom koji je ucesnik diskusije, ali sa mnom i jos par ljudi nikako ne mozes povezati.

Ponavljam - temu vidim kao diskusiju o tome sta cini dobrog fudbalera/sportistu, da li su svi glupi (nesto sto mislim da niko na temi niti pominje niti tako misli), da li je sama inteligencija dovoljna za uspeh u sportu, moze li se biti dobar sportista iako osoba nije preterano inteligentna.

To sto si lose protumacio ili napravio neki mozaik svih komentara na temi i na osnovu toga stvorio sliku o diskusiji stvarno nije moj problem. Nedostaje ti sistematizacijske inteligencije.  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 21. Apr 2012, 20:36:37 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Koju inteligenciju koristimo, ako je koristimo, kad peremo sudove?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.62
« Poslednja izmena: 21. Apr 2012, 21:54:14 od Raća_5 »
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Nokia krntija
Citat
То је буквално било то, само написано у саркастичном тону

све ми је јасно, нема потребе да објашњаваш
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 93 94
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:02:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.