Tema: Fudbal: Španija - Primera 2009/2010  (Pročitano 44985 puta)
Svedok stvaranja istorije

Poruke 29583
Mozilla Firefox 3.5.3
Barselona deklasirala Atletiko

U pet odigranih utakmica trećeg kola španskog fudbalskog prvenstva gosti su odneli tri pobede, a čast domaćih ekipa spasili su Barselona koja je deklasirala madridski Atletiko i Majorka ubedljivim trijumfom protiv Tenerifa.

Za razliku od ubedljive pobede Majorke nad Tenerifama od 4:0, čime je domaćin makar privremeno došao do prvog mesta na tabeli sa sedam osvojenih bodova, više neizvenosti bilo je u duelu Deportiva i Espanjola. Pobeda od 2:3 pripala je gostima, koji su tako osvojili prve bodove u novoj sezoni. Na tuđim terenima trijumfe zabeležili i Rasing protiv Malage, te Sevilja koja je bila gost Osasune.

Već posle prvog poluvremena u derbi meču trećeg kola koji je odigran u Barseloni bilo je jasno ko će odneti ceo plen. Posle 42. minuta Barselona je vodila sa 4:0 protiv Atletika, da bi Aguero i Forlan donekle ublažili poraz.

Rezultati subotnjih mečeva:

Deportivo - Espanjol 2:3 (1:2)
Adrijan 27', Lasad 77' - Kaljehon 20', Forlin 43', Verdu 53'

Majorka - Tenerife 4:0 (1:0)
Suarez 16', Aduriz 50', Alvarez 58', Vebo 88'(p)

Ronaldo načeo, Van Nistelroj začinio

Ronaldo sa dva gola učestvovao u ubedljivoj pobedi Reala protiv Ksereza. Rud Van Nistelroj ponovo na terenu. Valjadolid odneo bodove iz Saragose. Bilbao potopio "žutu podmornicu", Almerija bolja od Hetafea.

Kristijano Ronaldo je već počeo da se otplaćuje Florentinu Perezu. Posle dva gola u Ligi Šampiona, Portugalac je u nedelju postigao još dva protiv Ksereza u meču 3. kola španske Primere.

Real je do prednosti stigao već u prvom minutu golom Ronalda, i od tog trenutka utakmica je bila potpuno nezanimljiva sve do 76. minuta i drugog pogotka Ronalda.

Portugalac je učestvovao i kod trećeg pogotka kada je strelac bio Guti koji je nešto pre toga zamenio Raula.

U 80. minutu oduševljenje na "Santijago Bernabeu". Iz igre je izašao dvostruki strelac Ronaldo, a u igru ušao Rud Van Nistelroj posle duže pauze.

Samo što je ušao u igru Holanđanin je namestio šansu Benzemi za 4:0, a u 89. minutu i sam postiže gol za konačnih 5:0.

Ljorente je potopio "žutu podmornicu" sa dva gola u 11. i 41. minutu. Gosti su uspeli da smanje rezultat na samom startu drugog dela ige golom Kanija, ali je u 59. Martinez dao treći gol za Atletik Bilbao. Viljareal je samo uspeo da ublaži poraz pogotkom Kazorle pet minuta pre kraja utakmice.

Saragosa je izgubila na svom terenu od Valjadolida sa 2:1, a gosti su poveli golom Markitosa već u 5. minutu. Horhe Lopez je uspeo da izjednači polovinom prvog poluvremena, ali je pobedu gostima doneo Sisi u 57. minutu utakmice. Reprezentativac Srbije Ivan Obradović bio je u startnoj postavi saragose, ali je zamenjen u finišu utakmice.

Almerija je minimalnim rezultatom slavila protiv Hetafea, a gol odluke postigao je Mičel u 47. minutu utakmice.

Real prati Barsu

Liga BBVAI posle utakmica 4. kola Primere Real Madrid drži korak za Barselonom, dok je Kristijano Ronaldo četvrtim prvenstvenim golom pretekao na listi strelaca Zlatana Ibrahimovića. "Kraljevski klub" je četvrtu uzastopnu pobedu ostvario na gostovanju protiv Viljareala, koji uz madridski Atletiko ostaje najveće razočarenje na početku nove sezone. "Jorgandžije", baš kao ni Viljareal, još uvek nemaju nijednu pobedu, a večeras su im protiv Almerije sva tri boda izmakla u samom finišu utakmice.

Valensija je na gostovanju u Madridu protiv Hetafea doživela prvi poraz ove sezone, a Nikola Žigić je meč počeo u startnoj postavi, ali je zamenjen sredinom drugog poluvremena. Prvi neuspeh, posle tri početne pobede, pretrpeo je i Atletik Bilbao na gostovanju protiv Tenerifa. Doskorašnji ljubimac Partizanovog juga, Brazilac Žuka, svojim prvencem u Primeri, poveo je Deportivo ka pobedi protiv Hereza, koji još uvek nije osvojio nijedan bod u elitnom rangu takmičenja.

Barselona i Real 100%

Fudbaleri madridskog Reala i posle petog kola Primere imaju maksimalan učinak. Ovoga puta izabranici trenera Pelegrinija su bili bolji od Tenerifa čiji su otpor uspeli da slome tek u drugom poluvremenu, ponajviše zahvaljujući dvostrukom strelcu Benzemi. Duel u Bilbau između Atletika i Sevilje je trebalo da bude derbi, ali gosti su u potpunosti deklasirali domaćina. Pitanje pobednika rešeno je već nakon 45 minuta odlične igre Andalužana za koje je ceo meč odigrao Ivica Dragutinović.

Seriju pobeda nastavila je i Barselona. Šampion je u Malagi očekivano došao do tri boda i nastavio trku sa "kraljevskim klubom". Golgetersku seriju je nastavio i Zlatan Ibrahimović koji je samo desetak minuta pošto je ušao u igru umesto povređenog Anrija uspeo da zatrese mrežu.

Citat

Да се овако завршило мени би прошао тикет... 2:2 је било на крају...

Žuka doneo pobedu Deportivu

U popodnevnim mečevima nedeljnog programa 5. kola Primere gostujuće ekipe nisu uspele da dođu do trijumfa.

Rasing je sve do minut do kraja meča u Almeriji imao sva tri boda u "džepu", ali je Uče uspeo da postigne gol za remi u sam smiraj meča. Espanjol i herez su odigrali nezanimljivu utakmicu bez golova, za razliku od utakmice između Majorke i Valjadolida gde su viđena tri pogotak i to sva tri u gostujućoj mreži. Gol vredan tri boda za Osasunu postigao je Nekunam iz jedanaesterca.

Saragosa je bez većih problema izašla na kraj sa Hetafeom, koji nije uspeo ozbiljnije da se suprotstavi ekipi Ivana Obradovića koji zbog povrede kolena nije bio u kombinaciji za ovaj meč. Gol vredan tri boda postigao je bivši fudbaler Partizana, Brazilac Žuka, čiji je gol iz 8. minuta odlučio pobednika meča Deportivo - Viljareal.

Valensija - Atletiko Madrid 2:2 (2:1)

Tabela: Real Madrid 15 bodova, Barselona 15, Sevilja 12, Majorka 10, Deportivo 9, Atletik Bilbao 9, Valensija 8...