Tema: Fudbal: Španija - Primera 2007/2008  (Pročitano 46544 puta)

Internet Explorer 6.0
Nokia 6300
PRIMERA

od 25.avgusta, subotom u 20.00h i nedeljom u 19.00h

Fox televizija poklanja svim fudbalskim zaljubljenicima prenose PRIMERE, najkvalitetnijeg evropskog fudbalskog prvenstva. Španski šampionat već godinama unazad nisu samo Real Madrid i Barselona. Ovi timovi jesu favoriti, ali planove im može pokvariti Sevilja, klub u usponu koji je u prošloj sezoni do poslednjeg kola bio u igri, zatim Valensija, Espanjol i Deportivo, klubovi za respekt, a naročito Atletiko Madrid koji je preoteo gradskom rivalu Realu reprezentativca Španije Hozea Antonija Rejesa. Sve to nagoveštava uzbudljive i atraktivne utakmice od samog početka prvenstva, a u njima ćete gledati i trojicu srpskih fudbalera, Nikolu Žigića u Valensiji, Ivicu Dragutinovića u Sevilji i Milana Smiljanića, novajliju u Espanjolu. Svakog vikenda, uživo na Foksu, dve utakmice PRIMERE !!

Paralelno sa prenosima fudbalskih utakmica, gledaoci Primere imaće mogućnost da učestvuju i osvoje vredne nagrade u „Primera kvizu“, koji ćemo emitovati radnim danima u 23.30h . U svakoj emisiji „Primera kviza“, biće postavljeno po jedno pitanje vezano za prethodno kolo, na koje se odgovara SMS-om. Tačan odgovor i imena dobitnika nagrada objavljivaćemo narednog dana, u sledećoj emisiji „Primera kviza“.

Ovog vikenda na Fox-u:

Subota 20:00 Primera:Real Madrid-Atletiko Madrid
Nedelja 19:00 Primera:Rasing-Barselona

Pored Fox-a i Enter TV najavila je prenose Primere. Najverovatnije da ce oni prenositi subotom u 22.00 i nedeljom u 17.00
One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

Realu derbi na startu Primere

Fudbaleri Real Madrida uspešno su počeli odbranu titule u španskoj Primeri, pošto su na otvaranju nove sezone savladali gradskog rivala Atletika sa 2:1. U preostale dve dve utakmce prvog kola koje se igraju u subotu sastaju se Mursija - Saragosa i Sevilja - Hetafe.

Trener Reala Bernd Šuster bio je pod velikim pritiskom nakon debakla u Superkupu Španije (poraz od Sevilje na Bernabeu 5:3), ali je ipak uspešno počeo odbranu titule. Real je tokom leta na pojačanja potrošio oko 120 miliona evra, a Šuster je priliku od prvog minuta pružio Snajderu, Pepeu i Drenteu, dok su u drugom poluvremenu ušli Saviola i Mecelder.

Meč na Bernabeu počeo je šokantno po domaćina, pošto je Atletiko poveo već u prvom minutu. Gol je postigao supertalentovani Serhio Aguero nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu Reala.

Prednost "crveno-belih" nije dugo trajala, pošto je kapiten Reala Raul Gonzales izjednačio rezultat već u 17. minutu nakon dobrog centaršuta Serhia Ramosa sa desne strane.

Atletiko je do nove prednosti mogao već u 22. minutu, ali je Kasiljas dobro intervenisao nakon pokušaja Dijega Forlana.

Do kraja poluvremena Real je zaigrao bolje, pre svega zahvaljujući odličnom Vesliju Snajderu, a nova šansa stigla je u 31. minutu kada je stativa zaustavila udarac Serhija Ramosa nakon kornera koji je izveo Snajder, pa je na poluvremenu ostalo 1:1.

Šuster je već na startu drugog dela u igru umesto Kanavara uveo Meceldera, a u prvih dvadesetak minuta drugog dela nije bilo ozbiljnijih prilika. Prva prava šansa u drugih 45 minuta viđena je u 67. minutu kada je u odsustvu Bekama i Roberta Karlosa, Guti odlično izveo slobodan udarac, ali je njgov šut zaustavila stativa.

U narednim minutima Vesli Snajder je pokazao da će biti veliko pojačanje. Bio je na svakom delu terena, asistirao je, stvarao šanse, pa je za sjajnu predstavu nagrađen deset minuta pre kraja.

Perea je faulirao Raula na ivici kaznenog prostora, a Guti je samo odložio loptu za Snajdera koji šutira i, uz dosta sreće, postiže pobedonosni gol za "kraljevski klub".

Forlan je samo minut kasnije postigao izjednačujući gol, ali je on ipak poništen zbog opravdanog ofsajda, pa su bodovi u prvom derbiju Primere ostali na Bernabeu.

Puertino stanje stabilno, ali ozbiljno

Fudbaler Sevilje Antonio Puerta onesvestio se tokom subotnje utakmice sa Hetafeom. Dvadesetdvogodišnji krilni igrač pao je na travu dok je trčao prema svom golu u 35. minutu meča.

Njegovi saigrači i medicinsko osoblje su mu odmah pritrčali u pomoć kako bi sprečili da se uguši jezikom. Puerta je nakon toga izveden sa terena, ali je nekoliko minuta kasnije ponovo, u svlačionici, pao u nesvest, nakon čega je prevezen u bolnicu u Sevilji.

Mladi fudbaler je po prijemu veoma teško disao i imao je srčane probleme. Medicinski tim koji ga je primio odlučio je da ga zadrži na detaljnim pregledima tokom vikenda, tako da je on smešten na odeljenju intenzivne nege.

Njegovo stanje je ocenjeno kao stabilno, ali i dalje veoma ozbiljno.

"Njegovo stanje je dosta bolje, i normalno diše, ali je još uvek kritično", izjavio je direktor Sevilje Hoze Marija Kruz.

Izvor: MTS-Mondo
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Deportivo La Coruna   0 - 3   Almeria

18'   [0 - 1]      A. Negredo
33'   [0 - 2]      F. Soriano
51'   [0 - 3]      A. Crusat

Mallorca   3 - 0   Levante
24'   [1 - 0]   A. Ibagaza (pen.)
55'   [2 - 0]   D. Guiza
72'   [3 - 0]   A. Ibagaza

Racing Santander   0 - 0   Barcelona

Recreativo Huelva   1 - 1   Real Betis

25'   [1 - 0]   S. Pongolle
39'   [1 - 1]      V.R. Nano

Moderator

od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Poruke 10121
Opera 9.22
Samsung
Espanyol [0 - 1] Valladolid
54'   [0 - 1]      J. Llorente

Valencia [0 - 3] Villarreal
16'   [0 - 1]      J.D. Tomasson
63'   [0 - 2]      G. Rossi (pen.)
73'   [0 - 3]      S. Cazorla
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika

Opera 9.23
Kiks Barselone na startu Primere

Fudbaleri Barselone napravili su kiks već na startu nove sezone u španskoj Primeri. Izabranici Franka Rajkarda igrali su 0:0 protiv Rasinga u Santanderu. U ostalim mečevima Primere odigranim u nedelju popodne novi prvoligaš Almerija napravila je najveće iznenađenje ubedljivom pobedom nad Deportivom u La Korunji – 3:0, Maljorka je na svom terenu istim rezultatom savladala Levante, dok su Uelva i Betis igrali nerešeno – 1:1.

Od Barselone se ove sezone očekivao lep i atraktivan fudbal, obzirom da se magičnom trojcu Barse (Ronaldinjo, Eto, Mesi) ove sezone pridružio i sjajni Francuz Tijeri Anri, ali su Katalonci već u prvom kolu zaustavljeni.

Barselona je u meču protiv Santandera imala veći posed lopte od protivnika, ali je falio završni pas, pa je Santander uspeo da s eodbrani iako je poslednjih 20 minuta imao igrača manje nakon isključenja reprezentativca Poljske Ebija Smolareka zbog preoštrog starta na Abidalu.

Tijeri Anri je u igru ušao u 62. minutu umesto Mesija, i upravo je Francuz 4 minuta pre kraja imao najbolju priliku da donese pobedu Barsi, ali je njegov udarac zaustavila stativa, pa Katalonci već od prvog kola zaostaju za Real Madridom.

Prošlogodišnji član Segunde ekipa Almerije odlično je počela novu sezonu u Primeri. Goloe za iznenađujuću pobedu na gostovanju Deportivu u La Korunji postigli su Nagredo, Sorijano i Krusat.

Bivši klub Boška Jankovića, ekipa Maljorke nije imala problema protiv Levantea. Ostrvljani su do sigurne pobede došli nakon golova Ibagaze (2) i Guize.

Rekreativo Uelva i Betis sezonu su počeli remijem. Vodeći gol za domaću Uelvu postigao je Sinama Pongol u 25. minutu, a bod Betisu doneo je Nano pet minuta pred poluvreme.

U poslednje dve utakmce prvog kola Primere, u nedelju uveče sastaju se Espanjol – Valjadolid i Valensija – Viljareal.

Poraz Valensije i Espanjola

Fudbaleri Valensije pretrpeli su težak poraz na startu nove sezone u Primeri. „Slepi miševi“ poraženi su na svojoj Mestalji od Viljareala sa 3:0. U poslednjem meču prve runde Primere Espanjol je na svom terenu poražen od novog prvoligaša Valjadolida rezultatom 1:0.

U ekipi Valensije nije bilo bivšeg igrača Crvene zvezde i Santandera Nikole Žigića, koji je meč propustio zbog povrede.

Viljareal je do prdnosti došao u 18. minutu. Danac Jan Dal Tomason izbegao je ofsajd zamku nakon proigravanja Havija Vente, obišao Kanjizaresa i laganom završnicom doveo goste do prednosti.

Napadač Valensije David Vilja uspeo je da dobije dva žuta kartona u periodu od samo devet minuta, pa je ekipa Kikea Sančesa Floresa od 40. minuta igrala sa igračem manje.

„Žuta podmornica“ iskoristila je brojčanu prednost u 62. minutu. Marčena je oborio Fernandeza u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne bio je rođeni Njujorčanin Đuzepe Rosi, bivši fudbaler Mančester Junajteda.

Do kraja utakmice Valensija je ostala bez još jednog igrača, pošto je Hoakin zaradio isključenje, a Kazorla je golom u 75. minutu postavio konačnih 3:0 za Viljareal.

Espanjol je takođe rezočarao domaće navijače. U ekipi iz Barselone svih 90 minuta na terenu proveo je i srpski reprezentativac Milan Smiljanić, ali ni on nije pomogao svojoj ekipi da zabeleži bolji rezultat.

Jedini gol na stadionu Monžuik postigao je Ljorente u 55. minutu susreta.

Zasto se ljutite na ogledalo kad vam je lice ruzno

Poruke 1880
Zastava Srbija
SonyEricsson K-750i
Dragutinović za B92: "Teško je..."
Fudbaler Sevilje Antonio Puerta i dalje se nalazi u kritičnom stanju posle kolapsa koji je doživeo na utakmici Sevilja – Hetafe. Brzom reakcijom Ivice Dragutinovića i medicinskog osoblja španskog kluba, Puerta je nekako pridignut na noge, ali je izlazak sa stadiona tek doneo pravu dramu. Momak koji je postao starter osvajača kupa UEFA i Španije, doživeo je na putu za bolnicu još tri srčana udara i trenutno je prikačen na aparate u kritičnom stanju u bolnici u Sevilji.

Ivica Dragutinović koga su španski mediji označili čovekom koji je brzom reakcijom sprečio smrt saigrača još na terenu,za B92 kaže da su fudbal, AEK i Liga šampiona, pobeda nad Hetafeom trenutno u drugom planu:

"Nikome nije lako da vidi takvu sliku. Znamo i od ranije da su pojedini igrači izgubili život na terenu. To se dešavalo i u subotu u Sevilji, na našu nesreću u pitanju je naš saigrač i drugar, i na prvom mestu sportista, bez obzira iz kog je kluba. Naš saigrač Puerta je doživeo tu tragediju. Ja sam nekako kao najbliži, prvi shvatio šta se dogadja. Na prvom mestu bilo je važno da se ne uguši. Po rečima doktora to sam uradio kako treba i to mi je najvažnije jer mu je to praktično spasilo život na terenu".

Medjutim, borba fudbalera koji treba sledećeg meseca da postane otac za "goli" život – i dalje traje:

"Njemu je od stadiona do bolnice četiri puta stalo srce, i doktori su uspevali da ga reanimiraju. Njegovo stanje se menja, danas je teže, on je još uvek na aparatima u komi, mi se nadamo da će izdržati, da će ponovo biti dobro".

O dobrom startu sezone i iskušenju u Atini trenutno niko ne razmišlja:

"Ljudski je da nam je fudbal trenutno u drugom planu. O tome niko ne razmišlja, iako nas očekuje važna utakmica za Ligu šampiona. Nešto što je važnije od sporta, rezultata je nečiji život. Najvažnije nam je da čovek ostane živ", kaže Dragutinović.

Кад си био дете мало комшија те силовао, јасно је ко дан волиш партизан!!!
Звезда је живот, све друго су ситнице!!!