Tema: Fudbal: Rusija - Premijer liga  (Pročitano 41848 puta)

Poruke 22144
Opera 9.63
Nokia 6260 Slide
Derbi bez pobednika, siloviti CSKA

Fudbaleri CSKA pobedili su Saturn u Ramenskoju 3:0 i izbili na vodeće mesto Ruske premijer lige, a u derbiju prvog kola Spartak i Zenit igrali su 1:1.

Minimalnu pobedu u Tomsku ostvarila su Krilja Sovjetov, a do pobede rezultatom 1:0 pred svojim navijačima stigao je Terek Gorzni, u kavkaskom derbiju sa Spartakom iz Naljčika. Prvi favorit lige CSKA posle prvog kola deli prvo mesto sa važećim šampionom Rubinom iz Kazanja.

Na Lužnjikima derbi meč prvog kola RPL počeo je žestoko, jer je Ivan Saenko zatresao mrežu gostiju iz Pitera već posle stotinak sekundi, posle šuta Velitona Moraisa. Na odgovor Zenita čekalo se samo 15 minuta, kada je Pavel Pogrebnjak pogodio mrežu Pletikose.

Nekoliko minuta kasnije Anatolij Timoščuk postigao je još jedan gol za goste, ali je sudija procenio da je dalmatinski golman fauliran. U 56. minutu Veliton je, posle prodora Vladimira Bistrova, pogodio mrežu Zenita, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Utakmicu je pratilo 52 hiljade ljudi, među kojima čak osam hiljada navijača gostujućeg tima. Zbog nereda uhapšeno je 659 navijača, među kojima 513 pristalica plavo-belih. Red na Lužnjikima obezbeđivalo je čak 3000 policajaca i redara.

CSKA je u Podmoskovlju pregazio Saturn, čija agonija će se nesumnjivo nastaviti i u drugoj rundi, kada gostuju u Sankt Peterburgu. Armejci su potvrdili fenomenalnu formu, koja im je donela osminu finala Kupa UEFA i Superkup Rusije, ali su tek u poslednjih 25 minuta uspeli da slome otpor Saturna, zahvaljujući jednom golu vunderkinda Alana Dzagojeva i dvostrukom strelcu Sergeju Ignaševiču.

Jedini gol za čečenski Terek protiv gostiju iz Kabardino-balkirske republike postigao je Kleber u 90. minutu, a jedini strelac u pobedi Krilja Sovjetov na tlu Sibira postigao je Jevgenij Savin u 50. minutu.

U subotu Rubin je pobedio povratnika u Premijer ligu Kuban Krasnodar rezultatom 3:0. Amkar Perm i Rostov igrali su bez golova, Lokomotiva i Himki su završili 1:1, a Dinamo je savladao Moskvu 1:0.

Ruska Premier liga, 4. kolo:

FK Moscow   3 - 1   Sp. Moscow   (2 - 0)
Terek   1 - 2   Kazan   (0 - 2)
Din. Moscow   1 - 0   FK Rostov   (0 - 0)
Kuban   0 - 0   Tomsk   (0 - 0)

Moderator

Opera 9.63
CSKA pobedio, Krasić briljirao

Moskovski CSKA savladao je u gradskom derbiju Lokomotivu sa 4:1, uz sjajnu partiju Miloša Krasića.

Dvostruki strelac za CSKA bio je 18-godišnji Alan Džagoev, koji je priliku dobio zahvaljujući tome što trener Ziko nije mogao da računa na nekoliko standardnih igrača. Golove za CSKA su postigli još i Juri Žirkov i Ouvu Mazou, dok je jedini strelac za gostujuću ekipu bio Marko Baša. U drugom gradskom derbiju, FK Moskva je savladala Spartak sa 3:1, dok su Zenit i Amkar igrali bez golova.

CSKA novu sezonu Premijer lige Rusije nije počeo kako su trener Ziko i uprava kluba očekivali. U tri kola ostvarili su po jednu pobdu poraz i remi, a pred duel 4. kola sa Lokomtivom, trener Ziko bio je uskraćen za usluge nekoliko prvotimaca, među kojima je bio i najbolji napadač Vagner Lav. Time se otvorilo više prostora za mlađe igrače, koji su pruženu šansu na Lužnjikiju maksimalno iskoristili. Pre svih se istakao Alan Džagoev koji je postigao prvi pogodak na utakmici, u 35. minutu, kada je sa 30 metara iz slobodnog udarca loptu poslao u leve rašlje.

CSKA je odlično počeo drugo poluvreme i Juri Žirkov je u 55. minutu povisio na 2:0, posle akcije koju je započeo Miloš Krasić. Srpski reprezentativac je bio najzaslužniji i za treći pogodak svoje ekipe, u 72. minutu, kada je posle prave bravure, kada se probio po desnoj strani, poslao savršen centaršut ka Džagoevu koji je postigao svoj drugi gol.

Lokomotiva je sedam minuta smanjila na 3:1 preko reprezentativca Crne Gore Marka Baše, ali je Nigerijac Ouvu Mazou postavio konačnih 4:1 tri minuta pre kraja utakmice.

Ovo je bila druga pobeda u sezoni za CSKA i prvi poraz Lokomotive.

Karpin zamenio Laudrupa u Spartaku

Nakadašnji proslavljeni danski reprezentativac je dobio otkaz u Spartaku. Mihael Laudrup je na klupi moskovskog kluba sedeo sedam meseci, a kap u punoj čaši žuči za čelnike predstavljao je debakl u Kupu Rusije protiv gradskog rivala Dinama (0:3).

U objašnjenju klupskog rukovodstva stoji da je Laudrup otpušten zbog niza loših rezultata.

Pored neuspeha u Kupu, Spartak je loše startovao i u prevnstvu u kome je zabeležio samo po jednu pobedu i remi, uz dva poraza.

Ni u prethodnoj sezoni se Danac nije proslavio, jer je njegov tim bio tek osmi u šampionatu, a učešće na evropskoj sceni je završio u Ligi UEFA, iza Udinezea, zagrebaškog Dinama i NEC-a.

Mesto Laudrupa je zauzeo Valerij Karpin (40), nekadašnji ruski reprezentativac, inače Estonac.

Izvor: MTS-Mondo

Krasićev het-trik, Zenit čeka kaznu

Srpski reprezentativac Miloš Krasić bio je heroj petog kola ruske Premijer lige. Krasić je dao tri gola u pobedi CSKA nad Himkima.

Armijski klub vratio se tako na drugo mesto tabele sa 10 bodova, jednim manje od vodećeg Rubina, koji je pobedio Dinamo 3:0. U preostalim mečevima nedeljnog programa Amkar je u Permu savladao Kuban 1:0, dok su u derbiju kola Lokomotiv i Zenit igrali 1:1. Međutim, klub iz Sankt Peterburga mogao bi da izgubi bodove jer je prekršio pravilo o broju stranih igrača na jednom meču.

Na stadionu Lokomotiva u Moskvi 17000 gledalaca prisustvovalo je uzbudljivom meču u kojem su najopasniji po protivnički gol bili defanzivci.

U prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, a prvi pogodak viđen je u 58. minutu. Posle slobodnog udarca najviši u skoku bio je Korejac Kim Dong Džin, pa su gosti sa Neve poveli.

Dvanaest minuta kasnije slična situacija viđena je na suprotnoj strani, a Brazilac Rodolfo Bispo izjednačio.

U 80. minutu crnogorski reprezentativac Marko Baša srušio je Pavela Pogrebnjaka i dobio crveni karton, ali u ostatku meča gosti nisu iskoristili brojčanu prednost.

Posle utakmice utvrđeno je da je Zenit imao više stranaca nego što je dozvoljeno (bilo ih je 7, a dozvoljeno je 6), što će ga verovatno koštati jedinog osvojenog boda. Krivicu je na sebe prihvatio Dik Advokat, a odluka će biti doneta sledeće nedelje.

Krasić je u Podmoskovlju blistao, postigavši golove u šestom, 31. i 74. minutu. To su prvi pogoci 24-godišnjeg srpskog desnog krila u novom šampionatu. U dresu Himkih ceo meč odigrali su Miodrag Jovanović i Vule Trivunović, obojica su dobila po žuti karton u završnih 15 minuta igre.

Nikola Drinčić i Mitar Novaković odigrali su ceo meč u pobedi Amkara nad Kubanom, Predrag Sikimić je ušao u 90. minutu za ekipu sa Urala. U timu iz Krasnodara Sreten Sretenović proveo je meč na klupi.

U poslednjem meču kola Rubin je ubedljivo pobedio Dinamo. Već posle 20 minuta šampioni su imali veliku prednost, golovima Šaronova i Domingesa iz penala. Konačnih 3:0 postavio je Kombarov autogolom u 76. minutu.