Tema: Fudbal: Nemačka Bundes liga 2008/2009  (Pročitano 39111 puta)

Poruke 42390
Windows Vista
Opera 9.64
Volfzburg dominira, Bajern drugi

Edin Džeko postigao je het-trik u novom ubedljivom trijumfu Volfzburga na svom terenu. Lider Bundeslige savladao je Hofenhajm (4:0) u 30. kolu šampionata.

Drugu poziciju na tabeli, bar na jedan dan, preuzeo je Bajern koji je na ‘Alianc areni’ savladao Borusiju (M) sa 2:1. Štutgart je vodio u Bilefeldu ali je Arminija uspela da izvuče bod (2:2). Pobede u gostima zabeležili su Dortmund nad Ajntrahtom (2:0) i Bajer nad Šalkeom (2:1). Jedini meč bez golova odigran je u Karlsrueu gde je gostovao Kotbus.

Ekipa Volfsburga do pobede je došla tek u drugom poluvremenu, a junak je bio bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko koji je sa tri gola rešio pitanje pobednika. Džeko, koji je sada drugi strelac Bundeslige sa 21 pogotkom, strelac je bio u 66, 74. i 78. minutu, a konačan rezultat postavio je prvi strelac nemačkog šampionata Brazilac Grafite koji je minut pre kraja meča postigao svoj 23 gol u sezoni.

Bajern je u Minhenu dočekao Borusiju iz Menhengladbaha i slavio u prvom meču sa novim trenerom Jupom Hajkensom koji je preuzeo Bavarce nakon otkaza Jirgenu Klinsmanu. Bajern je pobedio 2:1, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Švajnštajger je doveo domaće u prednost u 33. minutu, izjednačio je Dems iz penala pet minuta kasnije, a u 42. minutu Altintop postiže gol za Bajern koji je bio pobedonosni.

Priliku da zadrži korak sa Bajernom propustio je Štutgart koji je igrao 2:2 u Bilefeldu. Metje Delpiero je u četvrtom minutu doveo ‘švabe’ u prednost ali je nakon trideset minuta igre u prvom delu Kris Katongo izjednačio. Samo pet minuta kasnije Hiclšperger doneo je novu prednost gostima pred poluvreme. Ipak, Arminija u 68. minutu preko Munteanua ponovo dolazi do gola i važnog boda u borbi za opstanak.

U petak je Hanover slavio u Bohumu 2:0 dok se u nedelju sastaju Keln – Verder i u derbiju kola HSV – Herta.

Svedok stvaranja istorije

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Poruke 22144
Opera 9.63
Nokia 6260 Slide
BUNDES: Kačaaar... Bombaaa... (VIDEO)

Gojko Kačar čuva nadu Berlinaca da Herta ipak može do titule prvaka Nemačke. Projektilom sa 25 metara srpski reprezentativac je izjednačio na 1:1 protiv Hamburgera što je bio i konačan rezultat derbija 30. kola Bundeslige.

Kačar je u 66. minutu primirio loptu, koju mu je spustio drugi Srbin u dresu Herte, Marko Pantelić, i "uhvatio dropku" kakva se retko viđa. Golman domaćina Frank Rost uspeo je samo da se sakrije od bombe.

Prethodno, Hamburger je poveo pogotkom Marsela Jansena, koji je u osmom minutu sjajno reagovao na centaršut sa leve strane.

Tako je Herta došla do zasluženog boda u Hamburgu, kojim je stigla na korak od drugoplasiranog Bajerna, a na četiri od lidera Volfsburga. Hamburger za berlinskim timom zaostaje bod.

U drugom nedeljnom meču, Keln je srušio dve crne serije. Golom Milivoja Novakovića prekinuo je niz od četiri uzastopna prvenstvena poraza, a ujedno je prvi put u 21. veku savladao Verder.

Za "jarčeve" je do 89. minuta igrao Nemanja Vučićević.

/Brugink 12, Balič 32/

TABELA: Volfsburg 60, Bajern 57, Herta 56, Hamburger 55, Štutgart 55, Borusija (D) 52, Šalke 49, Hofenhajm 45, Bajer 45, Verder 39, Keln 35, Hanover 35, Ajntraht 32, Bohum 28, Kotbus 27, Bilefeld 26, Borusija (M) 24, Karlsrue 23.

Izvor: MTS-Mondo

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Moderator

Opera 9.63
BUNDES: Poker Gomeza, i Panta cilja titulu

Gužva u vrhu Bundeslige je sve veća. Posle sedam utakmica 31. kola čak četiri ekipe imaju između 58 i 60 bodova, a u nedelju bi mogao da im se pridrži i Hamburger ukoliko pobedi u Bremenu.

Mario Gomez je razneo lidera. Sa četiri gola doneo je Štutgartu ubedljiv trijumf protiv Volfsburga - 4:1.

Tek što se krenulo sa centra, centarfor "švaba" je nagovestio pobedu domaćina, iskoristivši prvu grešku gostujuće odbrane. U 20. minutu bilo je 2:0, a Gomezu nije bilo teško da zatrese praznu mrežu posle akcije saigrača kojim je izbačena kompletna zadnja linija Volfsburga.

Džeko je pre odlaska na odmor vratio nadu "vukovima" da iz Štutgarta mogu da se vrate neporaženi. Lopta mu je došla u noge, a reprezentativac BiH nije propustio da realizuje idealnu šansu.

Rezervista Volfsburga Zakardo je u nastavku promašio nemoguće, pa umesto da na semaforu piše 2:2, kazna je stigla u vidu još dva gola Marija Gomeza - 4:1.

Poraz lidera iskoristili su Bajern, koji se sa njim izjednačio na vrhu tabele sa 60 bodova, i Herta, da priđe na samo bod... Štutgart ima 58.

Pobedu berlinskog tima najavio je Marko Pantelić. Srpski reprezentativac se izvio i glavom poslao loptu u mrežu Bohuma za 1:0 u 39. minutu. Rafael je na početku drugog poluvremena samo potvrdio uspeh domaćina.

Bajern je u Kotbusu poveo preko Sose, ali je nekadašnji igrač Partizana Ivica Iliev izjednačio minut pre završetka prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku su favorizovani Bavarci, preko Demikelisa i Podolskog, za četiri minuta, od 62. do 66, otklonili dilemu oko pobednika.

Neven Subotić je učestvovao u ubedljivoj pobedi Borusije iz Dortmunda nad Karlsrueom (4:0), dok je Keln Nemanje Vučićevića poražen na gostovanju Hofenhajmu (0:2).

/Kisling 20, Helmes 79 - Fridrih 23a, Teše 39/

TABELA: Volfsburg 60, Bajern 60, Herta 59, Štutgart 58, Hamburger /-1/ 55, Borusija (D) 55, Šalke /-1/ 49, Hofenhajm 48, Bajer 46, Verder /-1/ 39, Keln 35, Hanover 36, Ajntraht 33, Bohum 28, Kotbus 27, Arminija 27, Borusija (M) /-1/ 24, Karlsrue 23.

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Vodeća trojka nastavlja trku

U utorak su odigrane prve četiri utakmice 32. nemačke Bundeslige posle kojih je raspored na vrhu tabele ostao nepromenjen. U poslednjih 180 minuta prvenstvene trke Volfzburg i Bajern ulaze sa po 63 boda, dok Herta sa bodom manje čeka kiks konkurenata.

Vodeći Volfzburg je bio ubedljiv protiv Borusije iz Dortmunda, čija odbrana, predvođena Nevenom Subotićem, nije imala odgovor za napadački tandem "vukova" Džeko - Grafite. Bajern je u drugom poluvremenu slomio otpor Bajera iz Leverkuzena, dok je Herta sigurno prošla kroz Keln. Marko Pantelić je najzaslužniji za prvi gol ekipe iz Berlina, pošto je posle njegovog solo prodora i asistencije Siseru ostalo samo da zatrese mrežu. Drugi gol za Hertu postigao je Ebert, uz pomoć jednog odbrambenog igrača Kelna. "Roviti" Pantelić je zamenjen u 70. minutu, dok je Gojko Kačar odigrao celu utakmicu, baš kao i Nemanja Vučićević za Keln, koji je ublažio poraz u poslednjim trenucima utakmice.

Karlsrue je ispustio dva gola prednosti i posle poraza od Hanovera praktično se oprostio od Bundeslige.

Wolfsburg osvaja aBd Wink
« Poslednja izmena: 13. Maj 2009, 00:21:51 od smajke »

Ucesnik diskusija

Poruke 51
Mozilla Firefox 2.0.0.3;M
ovde ce biti neizvesno do kraja to je jedino sigurno !!!
voleo bih da herta  uzme titulu
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!