Nokia 6260 Slide
Srečko Katanec selektor UAE

Slovenac Srečko Katanec novi je selektor reprezentacije Ujedinjenih Arapskih Emirata, prenose lokalni mediji.

Katanec će u Dubaiju biti predstavljen u ponedeljak uveče, a nekadašnji reprezentativac jugoslavije i selektor Slovenije i Makedonije posao nasleđuje od Francuza Dominika Batinija.

Katanec (46), bio je selektor Makedonije do aprila i poraza od Holandije (4:0), a prethodno je uspešno vodio selekciju Slovenije (od 1998. do 2002. godine).

Mohamad Kalfan Al-Rumaiti, predsednik Fudbalske federacije Ujedinjenih Arapskih Emirata objasnio je kako je Katanec dobio prednost u odnosu na drugog kandidata Skolarija.

"Mi smo želeli da reprezentaciju preuzme Katanec jer mislimo da je on pravi čovek za taj posao. Nismo mogli da nastavimo razgovor sa Skolarijem jer je stigao do zahteva da bude plaćen pet miliona evra godišnje."

Fudbalska federacija UAE imenovala je i novog tehničkog direktora, Marokanca Abu Al Hasana Maluša.

Egipat ubedljiv protiv Ruande

Fudbalska reprezentacija Egipta savladala je na domaćem terenu u Kairu selekciju Ruande sa 3:0 (0:0) u trećem kolu C grupe afričkih kvalifikacija za SP 2010.

Egipćani su otpor Ruande slomili tek u poslednjih 25 minuta, kada je Aubtrika golom u 66. minutu doveo svoju selekciju u vođstvo. Isti igrač postavio je konačan rezultat u poslednjem minutu utakmice, a prethodno je Rabu u 77. minutu iz penala duplirao prednost Egipta. Ruanda je meč završila sa igračem manje.

Ovom pobedom Egipat je preuzeo drugo mesto u grupi sa tri boda zaostatka za vodećim Alžirom, koji iz tri meča ima skor od dve pobede i jednog remija.

Santos 45', Franko 52', Gvardado 71'

Tabela: Honduras i SAD 13 bodova, Meksiko i Kostarika 12, El Salvador i Trinidad i Tobago 5

Bez golova u Bahreinu

U prvom susretu baraža azijske zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu reprezentacije Bahreina i Saudijske Arabije su u Manami igrale nerešeno - 0:0.

Revanš meč se igra u sredu u Rijadu, a pobednik će u dodatnom baražu igrati protiv selekcije Novog Zelanda. Pobednik tog dvomeča će se plasirati na završni zurnir u Južnoj Africi.

Afrika: Gana na SP!

Prva reprezentacija iz Afrike koja je obezbedial plasman na SP 2010 je selekcija Gane koja je došla do četvrtog trijumfa u Grupi D.

Gana, koju vodi srpski stručnjak Milovan Rajevac, pobedila je u nedelju Sudan 2:0 (1:0) i zadržala maksimalan učinak u svojoj grupi. Fudbaler italijanskog Intera Suli Muntari i igrač engleskog Čelsija Mikael Esjen postigli su golove koji su reprezentaciji Gane doneli četvrtu vezanu pobedu bez primljenog gola.

Gana je sedma obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo posle Brazila, Holandije, Japana, Australije, Severne Koreje, Južne Koreje i domaćina šampionata, Južne Afrike.

U grupi u kojoj se takmiči Gana, u nedelju su igrali Benin i Mali koji su podelili bodove (1:1).

Derbi grupe B igrao se u Nigeriji gde je Tunis došao do boda (2:2). Tunižani su ovim remijem zadržali prvo mesto na tabeli i dva boba prednosti nad ’Super orlovima’. Minimalnu pobedu u ovoj grupi slavio je Mozambik nad Kenijom.

Togo je na svom terenu igrao nerešeno sa Marokom (1:1) čime je propustio šansu da postane lider grupe A.

U poslednjem meču dana Alžir je pobedio Zambiju 1:0 u Blidi i sada ima tri boda prednosti nad drugoplasiranom Egiptom. Alžirci su poslednji put igrali na Svetskom prvenstvu u Meksiku 1986, a prethodno su u Španiji 1982. bili jedno od najprijatnijih iznenađenja turnira.

4. Malavi 3

Subota: Grupa A: Gabon – Kamerun 0:2, Grupa C: Ruanda – Egipat 0:1, Grupa E: Obala Slonovače – Burkina Faso 5:0, Malavi – Gvineja 2:1

Tri prvoplasirane reprezentacije iz svake grupe kvalifikovaće se na Kup Nacija koji se 2010. godine održava u Angoli.

Izvor: B92
« Poslednja izmena: 07. Sep 2009, 15:44:38 od dzux_de_lux »

Afrika: Kamerun - Gabon 2:1

U zaostaloj utakmici Afričke zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu reprezentacija Kameruna je bila bolja od Gabona i posle četiri odigrana susreta preuzela čelnu poziciju u grupi A sa sedam bodova, dok je Gabon sada drugi sa šest. Togo je sakupio pet bodova, a Maroko tri.

Kamerunci su protiv Gabona poveli golom Makuna u 24. minutu, da bi Samuel Eto u 64. minutu udvostručio prednost. Konačan rezultat je postavio Kuzan u poslednjem minutu susreta.

Bahrein u baražu

Saudijska Arabija - Bahrein 2:2 (1:1)

Fudbalska reprezentacija Bahreina igraće u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo protiv selekcije Novog Zelanda nakon što je u revanš susretu azijske zone dodatnih kvalifikacija eliminisala Saudijsku Arabiju. Prvi meč igran u subotu u Bahreinu je završen bez golova pa se verovalo da će Saudijci pred svojom publikom uspeti da zabeleže pobedu.

Poveo je domaćin u 13. minutu golom Al-Šamranija, da bi Okvunvane izjednačio u 42. minutu. Gosti su branili rezultat sve do 89. minutu kada Saudijska Arabija preko Al-Montašarija dolazi do novog vođstva i, činilo se, pobede. Međutim, u nadoknadi vremena Latif postiže gol za 2:2 i veliku radost Bahreina.

Tri puta po 1:0 u KONKAKAF zoni

Dva kola pre kraja kvalifikacija za plasman na Svetsko fudbalsko prvenstvo u zoni Severne i Centralne Amerike ima još puno nepoznanica. Amerikanci su pobedom nad Trinidađanima sačuvali vodeću poziciju i još jedna pobeda im garantuje put u Južnu Afriku. Meksiko je uz dosta muke slavio protiv Honadurasa pa sada znatno mirnije čeka preostale susrete. Kostarika je neočekivano poražena u završnici susreta u El Salvadoru i tako zakomplikovala svoju sudbinu.

Blanko 75'(pen)

Tabela: SAD 16 bodova, Meksiko 15, Honduras 13, Kostarika 12, El Salvador 8, Trinidad i Tobago 5

"Slonovi" definitivno na SP

Kao što se i očekivalo, posle selekcije Gane plasman na Svetsko prvenstvo u fudbalu iz Afrike je obezbedila i Obala Slonovače osvajanjem boda protiv Malavija. Aktuelni šampion "crnog kontinenta", reprezentacija Egipta, zadržala je šanse za osvajanje prvog mesta u grupi pošto je trijumfovala u Zambiji. Poslednje kolo će odlučiti ko će zauzeti prvo mesto u grupi A pošto su i Kamerun i Gabon kao domaćini zabeležili pobede.

Novozelanđani u prednosti

U prvoj utakmici baraža za plasman za Svetsko prvenstvo fudbalske reprezentacije Bahreina i Novog Zelanda su u Manami odigrali bez golova. Ovakav rezultat malu prednost daje najboljoj selekciji Okeanije, ali Bahrein se i u prethodnoj rundi plasirao dalje eliminisavši Saudijsku Arabiju nakon što je kod kuće odigrao 0:0, a potom 2:2 u gostima.

Revanš meč se igra 14. novembra na Novom Zelandu.

SAD i Meksiko završili posao

Reprezentacije SAD i Meksika su obezbedile učešće na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi pošto su zabeležile pobede u utakmicama petposlednjeg kola KONKAKAF zone kvalifikacija. Amerikanci su u interesantnoj utakmici kao gosti bili bolji od Hondurasa, dok su "sombrerosi" na svom terenu lako izašli na kraj sa El Salvadorom. Vrlo blizu plasmana na Mondijal je i Kostarika koja deklasirala Trinidađane.

Bakr 26'(ag), Sentenjo 51', Saborio 62', 64'

Tabela: SAD 19 bodova, Meksiko 18, Kostarika 15, Honduras 13, El Salvador 8, Trinidad i Tobago 5