Tema: Fudbal: Italia Calcio Serie A 2009/2010  (Pročitano 35977 puta)

Opera 9.80
Nokia 6260 Slide
SERIJA A: Stanković sa pola terena

Inter je demolirao Đenovu 5:0, a Dejan Stanković postigao je fantastičan gol.

Golman domaćina Marko Amelija loše je ispucao loptu, samo do polovine terena, a kapiten srpske reprezentacije nije čekao da ona padne na zemlju, već je iz prve opalio i pogodio praznu mrežu.

To je bio treći pogodak aktuelnog šampiona Italije, neposredno pred odlazak igrača na odmor.

"U prvom poluvremenu smo igrali odlično. Imali smo mnogo šansi, a neke smo iskoristili. U nastavku smo bili umorni, ali smo ipak uspeli da uvećamo prednost. Posle 5:0 u gostima, šta reći osim da je bila fantastična utakmica", rekao je Stanković.

U isto vreme igrač Đenove Alesio Skarpi dobio je crveni karon, pa je Inter u nastavku rutisnki odradio posao i uvećao prednost.

Golove za tim Žozea Murinja su postigli i Esteban Kambijaso, Mario Baloteli, Patrik Viera i Maikon.

Za tim Đenove igrao je Nenad Tomović, od 70. minuta.

Tako je Inter iskoristio remi Juventusa i Fiorentine (1:1) i pobegao im četiri boda. Doduše, u nedelju će Sampdorija imati priliku da se pobedom nad Lacijom u Rimu opet izjednači sa šampionom.

Juventus i dalje posti

Juventus i Fiorentina su remizirali u Torinu u utakmici 8. kola Serije A - 1:1 (1:1).

Posle silovitog početka prvenstva, "stara dama" je posustala. Dva uzastopna remija "presečena" su porazom od Palerma u prošlom kolu, pa bod protiv gosta iz Firence nikako ne zadovoljava ekipu Ćira Ferare.

To je bio četvrti put u poslednjih šest duela Juventusa i Fiorentine da se meč završio rezultatom 1:1.

"Ljubičasti" su poveli već u petom minutu.

Stevan Jovetić je asistirao na peterac, Fabio Kanavaro je zakasnio sa uklizavanjem, kao i golman Đanluiđi Bufon sa izletanjem, i Huan Manuel Vargas je loptu poslao u mrežu - 0:1.

Izjednačenje je stiglo već u 19. minutu.

Vićenco Jakinta je izbegao ofsajd zamku, prihvatio "dubinsku" loptu i kada je mogao da šutira nesebično je uposlio Amaurija, koji se našao na nekoliko metara od praznog gola - 1:1.

Milan - Roma 20.45

TABELA: Inter 19, Sampdorija /-1/ 16, Juventus 15, Fiorentina 15, Đenova 13...

Sun Tzu
“Drži prijatelje blizu, a neprijatelje još bliže.”

Jet set burekdzija

nemojte deci stavljati drogu u heroin opasno je!!

Poruke 6788
Windows 7
Opera 9.64
Apple Iphone 13
roma dobila lazio 1-0!!!!!
[/url]

Kad svi misle isto,niko ne misli mnogo!!!

▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Moderator

Windows 7
Opera 9.80
Romi gradski derbi, Kaseti heroj

Fudbaleri Rome pobedili su Lacio sa 1:0 (0:0) u gradskom derbiju Rima u poslednjem meču 15. kola italijanske Serije A.

Odlučujući pogodak dao je rezervista Marko Kaseti u 78. minutu i tako Romi doneo šestu ligašku pobedu i šesto mesto na tabeli. Lacio već 13 utakmica nema pobedu, pa je vrlo verovatno da će trener Davide Balardini izgubiti posao u skoroj budućnosti. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je celu utakmicu za ’nebeskoplave’, koji su sada 16. na tabeli.

U ne naročito sadržajnoj utakmici veliku šansu za Lacijale imao je Zarate, kada je pogodio stativu u 60. minutu, a u nastavku akcije golman Žulio Seržo brani udarac Maurija.

Vučinić je propustio dobru priliku, ali se iskupio u 79. minutu, kada je idealno vratio loptu Kasetiju, a 32-godišnji fudbaler na prelep način postiže jedan od bitnijih golova u karijeri:

Do kraja meča David Pisaro je dobio crveni karton, ali to nije moglo da pokvari slavlje navijača Rome, koji su baš kao i prošle sezone slavili sa 1:0 protiv gradskog rivala.

Zavejana Italija, odloženo Fiorentina - Milan

Kada su čuli za mogućnost da zbog snega i leda bude odložen meč između Fiorentine i Milana, navijači Fiorentine su pohrlili na stadion da pomognu u čišćenju! Ali njihovi napori nisu ubedili lokalne vlasti da su se stekli svi uslovi za bezbedno odigravanje meča.

U subotu uveče neće biti prvoligaškog fudbala u Italiji, jer su oba meča zakazana za 19. decembar odložena zbog loših uslova za igru, snega, mraza i straha da bi takvo vreme moglo da naškodi i igračima i navijačima.

Prvo je za nedelju u 13 časova pomeren meč Bolonja - Atalanta, koji je prvobitno trebalo da bude odigran u subotu od 18 časova, a onda na neodređeno vreme i derbi kola između Fiorentine i Milana.

Taj duel na Artemio Frankiju u Firenci bio je zakazan za subotu od 20.30. Novi termin će biti objavljen naknadno.

U međuvremenu, na neodređeno, pomeren je i jedan od duela zakazanih za nedelju i to onaj u Udinama, između Udinezea i Kaljarija.

Kada su čuli za mogućnost da će zbog snega i leda meč između Fiorentine i Milana biti odložen, navijači Fiorentine su u subotu pohrlili na stadion da pomognu u čišćenju, ali njihovi napori nisu ubedili lokalne vlasti da su se stekli svi uslovi da meč bezbedno bude odigran.

Postojala je i mogućnost da utakmica bude odigrana pred praznim tribinama, jer je Firenca okovana ledom, ali se od toga odustalo.

Upravo su zbog toga čelnici Udinezea objavili da neće dozvoliti svojim navijačima da dođu na Friuli, zbog straha da bi na ledenim tribinama moglo da bude mnogo povreda, ali su kasnije odlučili da zatraže odlaganje utakmice sa Kaljarijem.

Lega Kalčo objavila je da meč između Udinezea i Kaljarija sigurno neće biti odigran 2009. godine, jer je temperatura u Udinama minus devet stepeni Celzijusovih i prema vremenskoj prognozi neće biti toplije uskoro u tom delu Italije.

Serija A: Miha očitao lekciju „staroj dami“

U nedelju u popodnevnom programu odigrano je pet susreta 17.kola italijanske Serije A, a svakako najviše pažnje privukao je duel između Juventusa i Katanije koju sa klupe vodi naš Siniša Mihajlović, koji je danas imao razloga za slavlje. Juventus je i na ovom susretu potvrdio da je u velikoj krizi pošto su gosti sa Sicilije uspeli da trijumfuju odnesu ceo plen iz Torina. U prilog gostujućem timu takođe ide i poraz Sijene od Palerma, posle koga se Katanija popela za jednu poziciju na tabeli i više nije poslednja.

Domaćin je dominirao na terenu, imao više loptu u posedu, uputio više udaraca, ali je tim sa Sicilije prvi došao u vođstvo. U 23. minutu posle jedanaesterca koji je uspešno izveo Martinez, Katanija je povela imala prednost sve do 66.minuta kada je Hasan Salihamidžić poravnao rezultat. U nastavku susreta „stara dama" je pokušavala da dođe do celog plena, ali pored velike inicijative i mnogobrojnih udaraca usledio je „hladan tuš". Rezervista Izko je pogotkom tri minuta pre kraja utakmice doneo drugi trijumf Kataniji u prvenstvu. Sa druge strane trener „bjanko-nera", Ćiro Ferara će najverovatnije dobiti otkaz posle još jednog lošeg rezultata torinskog kluba.

Roma je sjajan niz nastavila i na utakmici protiv Parme. „Vučica" do pete pobede u sedam utakmica stigla preko Burdisa i Brigija. Posle ovog trijumfa klub sa „Olimpika „ je od upravo današnjeg rivala preuzeo četvrtu poziciju na tabeli Serije A.

Livorno je po drugi put u poslednjih 20 dana savladao ekipu Sampdorije (sastali se u Kupu), ovaj put rezultatom 3:1.

Napoli je sjajan niz od deset mečeva bez poraza nastavio i na susretu protiv Kjeva. Četa Valtera Nazarija sjajno igra otkako je on preuzeo klub, i Napoli posle pobede od 2:0 nad timom iz predgrađa Verone, polako ali sigurno korača ka vrhu tabele, pošto sada zauzima šestu poziciju.

Palermo je zabeležio treću, uzastopnu pobedu, savladavši ekipu Sijene kojoj je današnji poraz doneo poslednje mesto na tebeli.

Rezultati 17. kola:

Roma - Parma 2:0
(Burdiso 48, Brigi 90)

Juventus - Katanija 1:2
(Salihamidžić 66 - Martinez pen. 23, Izko 87)

Livorno - Sampdorija 3:1
(Rivas 39, Danilevičius 47, 90 - Kasano 15)

Izvor: Sportal
« Poslednja izmena: 20. Dec 2009, 17:56:46 od Tranda90 »
Pogledaj profil Skype Facebook

Zodijak Virgo
Poruke 182
Windows 7
Mozilla Firefox 3.5.4
Nokia n95
Dajte ljudi Juve nema sanse, izgleda da Ferara ostaje na klupi, a sve mi se cini da ih niko nece pojacati u prelaznom roku, krajnje je vrijeme da neko smakne Inter sa trona, a najvise bih volio da to ucini Milan, krajnje je vrijeme da Rosoneri osvoje Calco, a ni liga sampiona nije neosvojiva