Tema: Fudbal: Italia Calcio Serie A 2009/2010  (Pročitano 36202 puta)
Svedok stvaranja istorije

Poruke 29583
Mozilla Firefox 3.5.3
Juventus bolji od Lacija, Milanu bod iz Livorna

U premijernom meču trećeg kola Serije A Milan nije uspeo da slavi na gostovanju u Livornu. I pored terenske inicijative i zrelijih šansi "roso-neri" nisu uspeli da savladaju domaćeg golmana pa će se trener Milana Leonardo suočiti sa novim kritikama zbog novog kiksa njegove ekipe.

U derbiju kola ekipa Juventusa je u Rimu slavila protiv Lacija. "Stara dama" je u poslednjih dvadesetak minuta inače izjednačene utakmice uspela da slomi otpor ekipe za koju je svih 90 minuta odigrao Aleksandar Kolarov i dođe do treće uzastopne pobede u novoj sezoni.

Pobede Intera i Viole, Roma konačno

U nedelju popodne odigrano je sedam utakmica 3. kola italijanske Serije A, a pobede su ostvarili Inter, Roma, Fiorentina, Sampdorija, Kjevo, Udineze i Đenoa.

Klaudio Ranijeri je debi na klupi Rome obeležio pobedom nad Sijenom 2:1 golom Risea u 90. minutu, dok je Inter pogocima Etoa i Milita slomio otpor Parme. Viola je sa 1:0 dobila Kaljari, a Udineze je pobedio Kataniju 4:2. Kjevo je slavilo u Bolonji 2:0, a Sampdorija je savladala Atalantu 1:0. Remizirali su Palermo i Bari 1:1, a Đenoa je dobila Napoli 4:1..

Posle bledog starta i remija sa Barijem, Inter je deklasirao Milan, a sada je pobedio i Parmu. 'Nerazuri' su bili superorni tokom celog meča, a golman Žulio Cezar samo jednom je morao da interveniše. Otpor gostiju slomljen je tek u 71. minutu, kada je Samjuel Eto sjajnim udarcem sa distance pogodio desni ugao gola Mirantea – 1:0.

U samom finišu Inter je izveo brzu kontru, rezerivsta Baloteli je centrirao, a Dijego Milito preciznim udarcem postavio konačnih 2:0.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković nije bio ni na klupi za rezerve, kako bi se odmorio za meč sa Barselonom u Ligi šampiona.

Roma je na "Artemio Frankiju" bila boli rival od Sijene na početku meča, ali su domaći ipak došli do vođstva u 26. minutu – Makarone 'okrenuo' Meksesa i zabio loptu u mrežu.

Rimljani su konačno zaigrali ofanzivnije, u igru je ušao i Vučinić, a do izjednačenja su došli u 73. minutu – Toti je uposlio Meksesa, a Francuz je volejom poslao loptu u gol. U 78. minutu Pol Kodrea dobio je crveni karton, a Roma je brojčanu prednost iskoristila u 90. minutu – Rise je iz slobodnog udarca pocepao mrežu i doneo slavlje svom timu.

Udineze je gubio kod kuće od Katanije 2:1 posle 45 minuta igre, ali tada je zablistao Antonio di Natale i het-trikom doneo domaćinu prvu pobedu u sezoni. Aleksandar Luković odigrao je celo drugo poluvreme za 'zebre'.

Alberto Đilardino bio je strelac odlučujućeg pogotka za Fiorentinu protiv Kaljarija, a bivši fudbaler Partizana Stevan Jovetić igrao je do 78. minuta.

Udineze – Katanija 4:2
Floro Flores 29, Di Natale 55, 69 (pen.), 79 - Morimoto 11, Maskara 34 (pen.)

Juventus rutinskom pobedom do vrha tabele

Torinski Juventus je, makar do nastupa dva tima iz Đenove u nedelju, izbio na prvo mesto tabele italijanskog šampionata savladavši goste iz Livorna sa 2:0. "Stara dama" je tako i u četvrtom prvenstvenom nastupu ostvarila trijumf, a priliku da taj učinak izjednače Sampdorija će imati na svom terenu protiv Sijene, a Đenova na gostovanju Kijevu.

Prvi meč četvrte runde nadmetanja u fudbalskom šampionatu Italije, u kome su se sastali Napoli i Udineze, završen je bez pobednika ali i bez postignutih golova. Napolitanci su tako ostvarili prvi remi u novoj sezoni, posle jedne pobede i dva poraza, a ekipa iz Udina je posle učinka "1-1-1" došla do svog petog boda u novom šampionatu, za šta je delom bio zaslužan i naš reprezentativac Aleksandar Luković koji je odigrao ceo meč.

Pobede Intera i Milana, poraz Đenoe

Fudbaleri Intera su preokretom pobedili Kraljari 2:1 uz dva gola Dijega Milita, a Đenoa je zabeležila prvi ovosezonski poraz u 4. kolu italijanske Serije A.

Đenovljani su izgubili od Kjeva 3:1. Milan je sa 1:0 savladao Livorno, Bari je dobio Atalantu 4:1, a istim rezultatom Sampdorija je bila bolja od Sijene i zadržala maksimalni skor. Parma je pobedila Paletrmo 3:1, a Katanija i Lacio su remizirali 1:1. Od 20.45h sastaju se Roma i Fiorentina. U subotu je Juve dobio Livrono, a Napoli i Udineze su odigrali 0:0.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković vratio se na teren posle bolesti i odigrao je svih 90 minuta za Inter na Sardiniji. Domaći Kaljari poveo je u 16. minutu – Maikon je oborio Matrija u kaznenom prostoru, a Žeda je bio precizan iz penala.

Ipak, za samo četiri minuta drugog poluvremena ’nerazuri’ su preokrenuli rezultat, a junak je bio Dijego Milito. Argentinac je u 51. minutu pogodio donji levi ugao za 1:1, a u 55. je posle dodavanja Stankovića postigao odlučujući gol.

Vitalan gol za Milan protiv Bolonje dao je Klarens Sedorf u 75. minutu na asistenciju Ambrosinija. Ekipa trenera Leonarda sakupila je samo četiri boda u prva tri kola, pa je meč sa Bolonjom bio vrlo bitan. ’Roso-neri’ su uspeli da pobede, a trijumf je mogao da bude i ubedljviji da šanse nisu promašili Pato, Inzagi i Odo.

Đenoa, za koju je prvo poluvreme odigrao Nenad Tomović, izgubila je od Kjeva, a presudio je početak meča kada su Markolini iz penala i Bogdani dali dva gola i rešili pitanje pobednika.

Aleksandar Kolarov igrao je ceo meč za Lacio protiv Katanije, a Rimljani su osvojili bod na Siciliji – domaći su poveli golom Martinesa, a Kruz je u 57. minutu glavom izjednačio posle ubacivanja Fođe.

Kjevo – Đenoa 3:1
Markolini 5 (pen.), Bogdani 7, Pelisije 77 - Flokari 65 (pen.)

Murinjo suspendovan jedan meč

Trener italijanskog fudbalskog sampiona Intera, Portugalac Zoze Murinjo kaznjen je sa jednom utakmicom zabrane vodjenja tima zbog crvenog kartona na mecu sa Kaljarijem.

Murinjo je iskljucen tokom nedeljnog susreta na Sardiniji nakon zucne rasprave sa glavnim arbitrom susreta. Kazna stupa na snagu odmah i Murinjo nece moci da predvodi ekipu protiv Napolija u sredu.

Inter je dobio Kaljari rezultatom 2:1, iako je na poluvremenu gubio s 1:0.

Prvi poraz Sampdorije, novi neuspeh Milana

Dok šampion Italije Inter polako hvata zalet, gradski rival Milan doživeo je i drugi poraz u petom kolu Serije A i nagovestio da ove sezone teško može da se umeša u borbu za skudeto. Prvi neuspeh doživela je Sampdorija i to na gostovanju u Firenci. Stevan Jovetić je potvrdio da je u odličnoj formi i postigao vodeći gol za Fiorentinu. U pobedi Intera, na čijoj klupi nije bilo suspendovanog Murinja, nad Napolijem Dejan Stanković je odigrao celu utakmicu, baš kao i Aleksandar Luković u trijumfu Udinezea nad Milanom.

Lacio je u Rimu poražen od Parme, a ključni detalj dogodio se u finišu prvog poluvremena kada je Aleksadnar Kolarov posle skrivljenog penala najpre dobio žuti, a nekoliko trenutaka kasnije i crveni karton. Najviše preokreta i golova bilo je u duelu Palerma i Rome, u kojem su gosti stigli do boda zahvaljujući golu Totija iz penala, dva minuta pre kraja.

Palermo - Roma 3:3 (2:2)
Budan 40', Mikoli 45', Noćerino 56' - Brigi 20', Burdiso 45', Toti 88'(pen)

Sijena - Kjevo 0:0

Udineze - Milan 1:0 (1:0)

Di Natale 22'

Četvrtak, 24. septembar:
20.45h Đenova - Juventus

Poraz Intera u Đenovi, Fiorentini toskanski derbi

Šampion INter je doživeo prvi poraz u novoj sezoni Serije A. "Neroazuri" su u meču 6. kola poraženi od Sampdorije koja je pokazala da je u sjajnoj formi i da bi ove sezone mogla da igra zapaženu ulogu. Milanski tim, za kojeg je Dejan Stanković odigrao poslednjih pola sata, pokušavao je da se domogne makar boda, ali odbrana Đenovljana je odlično obavila posao.

U derbiju Toskane koji je igran u Livornu pobedu su slavili gosti. Fiorentina je osvojila vredna tri boda i to golom koji je iz penala postigao crnogorski eprezentativac Stevan Jovetić. Posle novog poraza Livorno ostaje pretposednji sa samo dva osvojena boda.

Kiks Juventusa i Milana, Atalanta i Katanija još bez pobede

Fudbaleri Kaljarija spasili su čast gostujućih ekipa u utakmicama 6. kola Serije A koje su odigrane u nedelju. Tim sa Sardinije je odigrao veoma dobro protiv Parme i pomalo neočekivano osvojio tri boda. Napoli je prema očekivanjima slavio protiv Sijene, a junak pobede je bio slovački reprezentativac Marek Hamšik, strelac oba gola za Napolitance. U jednom od neizvesnijih susreta udineze je slavio protiv Đenove golovima u finišu meča. Dušan Basta i Aleksandar Luković su odigrali svih 90 minuta za pobedničku ekipu, dok Nenada Tomovića nije bilo u sastavu Đenove.

Atalanta i Katanija, uz Livorno, ostaju bez pobede i posle ovog kola. Tim iz Bergama, za kojeg je poslednjih petnaestak minuta odigrao naš mladi reprezentativac Ivan Radovanović, je poveo u Veroni, ali je morao da se zadovolji bodom, dok su Sicilijanci u nadoknadi vremena ispustili pobedu nad Romom. Pobednika nije bilo ni u Rimu gde je lacio bez suspendovanog Kolarova dočekao Palermo, a Juventus je u nadoknadi vremena ispustio pobedu nad Bolonjom pa nije uspeo da s eprobije na čelo tabele.

U poslednjem meču 6. kola Serije A Bari je uspeo da osvoji bod na gostovanju Milanu, koji posle šest odigranih mečeva ima svega osam osvojenih bodova i već prilično zaostaje za vodećim ekipama na tabeli.

Milan - Bari 0:0

Tabela: Sampdorija 15 bodova, Juventus 14, Inter 13, Fiorentina 13, Udineze 11, Đenova 10, Parma 10...

Zvezda u usponu

Hold your colour

Zodijak Capricorn
Poruke 1705
Internet Explorer 6.0
LG GT350
milan je u losoj poziciji.moraju se vaditi i to brzo!mislim da ovu sezonu ce osvojiti inter,iako je sampdorija ubijedljivo pocela.