Poruke 22144
Opera 9.52
Nokia 6260 Slide
ITALIJA: Prva pobeda Rome i poraz Atalante

Održala je Rosela Sensi bukvicu fudbalerima Rome nakon senzacionalnog poraza od rumunskog Kluža u Ligi šampiona. Grmela je gazdarica, sve se orilo hodnicima "Olimpika", zahtevala je od Totija, Vučinića, Baptiste i društva da protiv Redjine pokažu koliko vrede.

I kritika je urodila plodom.

U trećem kolu Serije A "vučica" je upisala prvu pobedu. Gosti iz Redjo Kalabrije ispraćeni su iz Rima sa tri lopte u mreži. "Tačno na vreme", u poslednjim sekundama prvog poluvremena, Panući je doveo Romu u vodjstvo, da bi Akvilani golom na startu drugog praktično rešio pitanje pobednika. Konačan rezultat postavio je Perota u finišu utakmice.

I u drugom subotnjem meču slavio je domaćin. Golom Paloućija Katanija je nanela prvi poraz u sezoni Atalanti i ujedno sustigla tim iz Bergama na čelu tabele. Šest bodova ima i Lacio, s tim što Rimljani svoj meč trećeg kola igraju u nedelju, kada gostuju Milanu.

U SUBOTU:

Tabela: Inter 7, Juventus 7, Katanija 6, Lacio 6, Palermo 6… itd.

Poznata licnost

Che cosa

Poruke 4811
Zastava Italija
Nokia E71 Kinez

« Poslednja izmena: 23. Sep 2008, 21:50:28 od Bane93 »

Napoli - Palermo 2:1 (1:0)
Hamsik 14', Zalajeta 75' - Mikoli 83'(pen)

SERIJA A: Juve na stativi, Đila pogodio mrežu

Na Marasiju, Sampdorija - Juventus 0:0, u Firenci - gol Đilardina za spas Fiorentine, a možda i trenera Đezare Prandelija.

Udarac Alesandra Del Pjera ostao je na stativi, tako da su u subotu Sampdorija i Juventus remizirali u premijernoj utakmici 5. kola italijanske Serije A. Malo kasnije, na Artemio Frankiju, Alberto Đilardino doneo je minimalnu pobedu Violi svojim trećim golom u šampionatu, ali nije uspeo da ga proslavi, jer se prilikom šuta povredio i morao da bude zamenjen.

Juventusu je na Marasiju pripalo prvo, Sampdoriji drugo poluvreme, ali nijedan tim nije uspeo da iskoristi makar jednu priliku.

Ovako, Juventus rasplet u 5. kolu čeka sa dve pobede i tri remija, bez poraza, dok Đenovljani još ne znaju za pobedu, ali imaju četiri remija i poraz.

Najbolju priliku za goste imao je kapiten Del Pjero, koji je u prvom poluvremenu sebi lepo stvorio poziciju za šut, a onda neometan, s desne strane, šutirao i pogodio stativu.

Sampdorija je dominirala u nastavku, ali su Kasano i drugovi prvu stopostotnu priliku imali u trećem minutu nadoknade meča, kada je Desena u uhvatio poluvolej sa desetak metara, ali nedovoljno dobro da bi savladao Aleks Maninger.

Alberto Đilardino uspeo je između trojice igrača Đenove da se, u 62. minutu meča, prvo zagradi, potom primi loptu, okrene i šutne u dalji golmanov ugao za veliko slavlje na Frankiju.

Ipak, dok je sve to izvodio, usput je i povredio koleno, zbog čega nije mogao da nastavi meč. Fiorentina je zahvaljujući njemu zabeležila drugu pobedu u šampionatu, uz remi i dva poraza u gostima, od kojih je naročito ubedljiv bio onaj prošle srede na Olimpiku od Lacija (0:3).

S druge strane, Đenova nastavlja da igra u stilu: sjajno kod kuće, očajno na strani. Dve pobede na Marasiju i to protiv Milana i Rome "poništili" su sa tri poraza na gostovanjima...

Bologna želi Deschampsa na trenerskom mjestu

Prošle godine su nogometaši Bologne uspjeli izboriti povratak u Seriju A, a nova sezona im je počela kako su samo mogli poželjeti...

Gostovali su na San Siru i pobijedili Milan 2-1. No, nakon toga, u četiri kola talijanskog prvenstva, su upisali četiri poraza i trenutačno se nalaze na 18. mjestu. Slabije su plasirani jedino Reggina i Cagliari.

Od toga su čak tri utakmice igrali pred svojim navijačima i u sva tri slučaja su poraženi (Atalanta 0-1, Udinese 0-3 i Napoli 0-1).

Nije stoga čudo što se već špekulira s promjenom trenera. Tuttosport tako navodi kako je Bologna već stupila u kontakt s nekadašnjim francuskim nogometašem Didierom Deschampsom, koji bi po njihovim izvorima trebao zamijeniti Danielea Arrigonija.

Deschamps je već radio u Italiji, vodio je Juventus u sezoni kada je klub iz Torina igrao i osvojio prvo mjesto u Seriji B. Prije toga je uspješno radio četiri godine u Monacu.

Izvor: Nogometni - Magazin

Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.