Tema: Fudbal: Italia Calcio Serie A 2007/2008  (Pročitano 47820 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
Iznenađenje u Rimu, pobeda Fiorentine

Fudbaleri Livorna priredili su iznenađenje u prvom susretu 34. kola Serije A. Poslednjeplasirani tim lige je osvojio bod na gostovanju Romi i donekle popravio svoje šanse za opstanak i ujedno umanjio šanse "vučice" da na kraju sezone bude ispred Intera.

Fudbaleri Fiorentine uspeli su da sačuvaju prednost stečenu u prvom poluvremenu. Da je Palermo imao sve igrače na raspolaganju, pošto je od 73. minuta isključen Rinaudo, možda bi ekipa sa Sicilije i došla do izjednačenja.

Zdravko Kuzmanović i Boško Janković proveli su svih 90 minuta na terenu u redovima svojih ekipa.

Apple iPhone 3Gs
Na nedeljnim utakmicama 34. kola italijanske Serije A postignuti su sledeći rezultati:

Subota:
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

SERIJA A: Kiša golova, ali i crvenih kartona

Osim ubedljivih pobeda Milana i Juventusa, 34. kolo Serije A obeležio je i veliki broj crvenih kartona. Na sedam mečeva pokazano je čak 10 crvenih kartona - po jedan za Napoli, Udineze i Đenovu, po dva za Kaljari i Lacio i čak tri za Parmu!

Treba istaći i da su u ovm kolu viđena i dva het-trik - Kaka za Milan (dva gola sa penala) i Alesandro del Pjero za Juventus.

Ubedljivoj pobedi Milana od 5:1 najviše je doprineo Brazilac Kaka koji je postigao het-trik, a osim njega u listu strelaca su se upisali veteran Pipo Inzagi i tinejdžer Pato, dok je počasni gol za Ređinu postigao Bareto.

Milan je do prednosti došao već u osmom minutu kada je nakon solo prodora Kaka srušen u šesnaestercu, a sudija dosudio najstrožu kaznu. Isti igrač, namestio je loptu "na kreč" i to je 1:0. U 34. minutu repriza - u šesnaestercu gostiju srušen je Sedorf, Farina još jednom pokazao na belu tačku, a Kaka bez problema vara golmana za 2:0.

Odogovor Ređine stigao je u 40. minutu kada je Bareto iz velike udaljenosti uputio "bombu" ka golu Milana, a Kalač je samo pogledom ispratio na njenom putu do mreže - 2:1.

Dominacija Milana nastavila se i u drugom poluvremenu, ali nikako nisu uspevali da dođu do gola, sve do 67. minuta kada je Kaka uspeo da zabeleži het-trik plasiravši loptu kroz šumu nogu u mrežu Ređine.

Dvadesetak minuta pre kraja meča šansu je dobio i Pato, što je znao da iskoristi Pipo Inzagi - šut Pata završio je na stativi, a na “odbitak” je natrčao, ko bi drugi do “super Pipo” i to je 4:1 za Milan.

Očigledno Pato nije bio zadovoljan svojim učinkom pa je dva minuta pre kraja meča iskoristio centaršut Gurkufa i glavom postavio konačan rezultat 5:1 za rosonere.

Novom pobedom Milan je u borbi za četvrtu poziciju održao korak za Fiorentinom koja ima četiri boda više.

Najviše tenzija viđeno je na meču između Parme i Napolija, jer su domaćima bili preko potrebni bodovi kako ne bi sledeću sezonu igrali u nižem rangu, ali to nije uticalo na goste koji su došli da se nadigravaju.

Povela je Parma 1:0 golom Budana sa jedanaest metara, ali usledio je preokret - Domici je sa bele tačke izjednačio, a Boljaćino u 72. minutu donosi pobedu Napoliju. Nisu domaći mogli sportski da podnesu poraz pa su zbog grubosti igru pre vremena morali da napuste Mariga u 45. Falkone u 76. i Gazbaroni u 80. minutu, dok je Napoli ostao bez Gargana koji je “pocrveneo” u 76. minutu.

Ubedljivu pobedu ostvario je Juventus koji je na gostovanju deklasirao Atalantu sa 4:0. Povela je ekipa iz Torina već u prvom minutu preko Legrotaljea, a Del Pjero je potpuno dotukao protivnika zabeleživši het-trik.

Važne pobede u borbi za opstanak ostvarili su Kaljari koji je savladao ekipu Empolija sa 2:0 i Katanija koja je savladala ekipu Lacija sa minimalnih 1:0.

Rezultati 34. kola:

Nedelja:

Atalanta - Juventus 0:4
(Legrotalje 1, Del Pjero 6, 34, 65)

Milan - Ređina 5:1
(Kaka 8 pen. 34 pen. 67, Inzagi 73, Pato 88 – Bareto 40)

Kaljari - Empoli 2:0
(Akvafreska 9, Fini 64)

Katanija - Lacio 1:0
(Spinezi 34 pen.)

Parma - Napoli 1:2
(Budan 23 pen. – Domici 45 pen. Bogljaćino 72)

Fiorentina - Palermo 1:0

TABELA: Inter 75 (-1), Roma 72, Juventus 67, Fiorentina 59, Milan 55, Samdorija 55, Udineze 51, Đenova 48, Napoli 46, Palermo 42, Atalanta 41, Lacio 40, Sijena 38, Katanija 35, Kaljari 35, Torino 34, Parma 31, Livorno 30, Empoli 30, Ređina 30 bodova.

(MONDO)

Torino - Inter 0:1 (0:1)
Kruz 30'

Moderator
Svedok stvaranja istorije

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Claudio Bellucci   (Sampdoria)   12
« Poslednja izmena: 21. Apr 2008, 15:25:14 od Enis - Mafija »

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Moderator

Opera 9.26
Knežević zabio Milanu, pobjede favorita

Pobjedom protiv Cagliarija 2-1 nogometaši Intera su još jedan korak bliže naslovu prvaka Italije. Tri kola prije kraja i dalje imaju šest bodova ispred Rome...

Ovo 35. kolo u talijanskom prvenstvu je bilo kolo favorita, budući su tri najbolje plasirana kluba ostvarila uvjerljive pobjede.

Najvažnija je ona Interova jer su time održali šest bodova prednosti pred Romom, a do kraja prvenstva su ostale još samo tri utakmice. Sljedeća je iznimno bitna za Inter - igraju protiv Milana.

U pobjedi protiv Cagliarija je 100. pogodak otkad igra u Serie A postigao Argentinac Julio Cruz, a s njim je skinuto i veliko breme koje je imao Inter uoči ove utakmice.

Roma se bez Tottija poigrala s Torinom i već nakon pola sata igre je bilo 4-0 za Rimljane. Vrlo slična utakmica se igrala u Torinu gdje je Juventus u istom vremenu također imao visoko vodstvo 4-0. Do kraja utakmice nogometaši Lazija su uspjeli smanjiti zaostatak, ali petardu nisu izbjegli.

Milan je ponajviše zahvaljujući trostrukom strijelcu Pippu Inzghiju pobijedio u Livornu, te tako održao nadu za četvrtim mjestom. Dario Šimić nije bio niti na klupi Milana, ali je zato Dario Knežević igrao svih 90 za Livorno i pritom postigao jedini pogodak za domaćina. Podsjetimo, kako je prije nekoliko mjeseci Knežević bio spominjan kao moguće pojačanje Milana.

Milanova pobjeda još je značajnija budući je Fiorentina uzela samo bod na svom terenu protiv Sampdorije. Time je borba za četvrtim mjestom postala još napetija - Fiorentina sada ima samo dva boda prednosti.

Parma je bez Igora Budana poražena kod Reggine 2-1 i sve je bliže dnu ljestvice. Opet su ih pokopali crveni kartoni. U prošlom kolu su ih protiv Napolija dobili tri, a ovaj put jedan, no nakon isključenja je Reggina postigla oba pogotka.

Ivan Jurić je igrao do 76. minute za Genou koja je poražena na svom terenu od Empolija.

Serie A, 35. kolo:

Inter - Cagliari 2-1 (Cruz 22, Materazzi 82 / Biondini 90)
Juventus - Lazio 5-2 (Chiellini 15, 89, Camoranesi 21, Del Piero 32, Trezeguet 33 / Bianchi 55, Siviglia 61)
Roma - Torino 4-1 (Pizarro 18-11m, Vučinić 20, Mancini 26, 32 / Ventola 50)
Fiorentina - Sampdoria 2-2 (Vieri 78, Mutu 84-11m / Maggio 63, Gastaldello 90)
Livorno - Milan 1-4 (Knežević 73 / Inzaghi 23, 52, 59, Seedorf 71)
Palermo - Atalanta 0-0
Genoa - Empoli 0-1 (Abate 15)
Reggine - Parma 2-1 (Cozza 56, 64 / Cigarini 25-11m)
Napoli - Siena 0-0
Udinese - Catania 2-1 (Di Natale 6, Quagliarella 39 / Vargas 35).

Veliki milanski derbi u 36. kolu Serie A

Talijani do kraja 79. izdanja Serie A broje još 270 minuta igre ili još samo tri kola. Tri utakmice do završetka sezone pitanje pobjednika je vrlo izvjesno, Inter ima šest bodova više od Rome, s tim da imaju i bolju međusobnu gol razliku jer su još u jesenskom dijelu sezone slavili u Rimu, dok su na proljeće na San Siru uspjeli sačuvati bod pogotkom kapetana Zanettija desetak minuta prije kraja.

Nerazzurri u ovom kolu mogu i teoretski osigurati naslov, i to protiv najvećeg rivala, gradskog suparnika, Milana.

Rossonerima je ova sezona zasigurno najgora u novijoj klupskoj povijesti. Rijetko tko se sjeća kada su igrali lošije, a sukladno s time im je i mjesto na ljestvici. No, u nekoliko zadnjih kola, povratkom Kake poslije ozljede počeli su djelovati kao ozbiljna momčad, koja je pred samo godinu dana osvojila Ligu prvaka i nalaze se na samo dva boda od Fiorentine, koja još uvijek drži četvrto mjesto.

Trener Milana Carlo Ancelotti najvjerojatnije zbog brojnih ozljeda u momčadi neće mijenjati jedanaestoricu koja je prošle nedjelje nadvisila Livorno u gostima 4:1.

Ni Roberto Mancini nije bezbrižan. Za gradski derbi ne može računati na ozlijeđene Ibrahimovića, Figa, Cordobu, Samuela I Dacourta, a u vršku napada će mjesto najvjerojatnije biti rezervirano za tandem Cruz – Crespo, iako je mladi napadač Mario Balotelli u posljednje vrijeme u jako dobroj formi i ponajviše njegovim pogocima Inter i ima prednost od šest bodova nad Romom.

Na jesen je Inter, službeno kao domaćin slavio 2:1, a mnogi se još sjećaju fantastične utakmice iz prošle sezone, kada je Inter kao gost pobijedio 4:3.

Zadnja tri međusobna susreta otišla su na stranu Intera, dok kada se pogleda ukupni omjer u čitavom desetljeću Milan još uvijek ima bolji ukupni omjer, a navijači Intera iz sjećanja pokušavaju izbrisati iz sjećanja utakmicu iz svibnja 2001. godine, kada je Milan slavio sa 6:0.

Izvor: Nogometni Magazin
Pogledaj profil Twitter

Moderator

Opera 9.26
Milan bolji od Intera, Roma na minus 3

Milan je u velikom gradsko derbiju broj 268 kao domaćin savladao Inter, probio se na četvrto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Šampiona i dodatno zakomplikovao borbu za titulu šampiona Italije.

U prvom poluvremenu ’’rosoneri’’ su igrali bolje i imali nekoliko odličnih prilika koje nisu uspeli da iskoriste, da bi početkom drugog dela igre Kaka i Superpipo Inzagi s dva pogotka za samo pet minuta doneli Milanu veliku prednost koju su ’’neroazuri’’ do kraja meča uspeli samo da smanje golom Kruza iz slobodnog udarca.

Pobedi Milana radovali su se i fudbaleri Rome koji su na gostovanju ubedljivo savladali Sampdoriju i približili se Interu na samo tri boda minusa, dva kola pre kraja prvenstva.

Fiorentina je pretrpela poraz na gostovanju u Kaljariju i prepustila četvrtu poziciju Milanu koji trenutno ima bod više od kluba iz Firence, dok je Juvenuts minimalnim rezultatom poražen u Sijeni, u meču koji nije imao veći rezultatski značaj za ’’staru damu’’.

Stvari su se nakon ishoda utakmica 36. kola zakomplikovale i na začelju Serije A. Empoli i Livorno pretrpeli su poraze koji su ih dodatno približili ispadanju u Seriju B, dok su do važnih pobeda u borbi za opstanak stigli Torino, Ređina i Parma. Iz Serije A matematički još uvek nije ispala nijedna ekipa, a o tome ko će se naredne sezone takmičiti u drugoj ligi odluka će pasti u preostala dva kola.