Tema: Fudbal: Engleska Premier liga 2009/2010  (Pročitano 46940 puta)

Da li je moguce da ovi mrtvaci rts ne prenose ni 1 utakmicu danas?

Bem ti Telekom mrtvi.

Svedok stvaranja istorije

Poruke 29583
Ubedljive pobede Junajteda i Arsenala

Favoriti su bili sigurni u subotnjim utakmicama trećeg kola engleske Premijer lige. Šampion Mančester Junajted je na gostovanju Viganu stigao do ubedljive pobede i potvrdio da je poraz od Barnlija bio samo slab dan. Ono što može da raduje je da je Nemanja Vidić posle oporavka od povrede odigrao svih 90 minuta za ekipu sa Old Traforda. I drugi mančesterski tim je bio siguran. Siti je bio siguran u duelu sa Vulverhemptonom za kojeg je Nenad Milijaš odigrao prvo poluvreme.

Arsenal je potvrdio da je trenutno u najboljoj formi od svih pretendenata na titulu. "Tobdžije" su bile ubedljive protiv Portsmuta, a po onome što su prikazali puleni Arsena Vengera pobeda je mogla da bude još ubedljivija. Zanimljivo je bilo u Sanderlendu gde je Blekburn uspeo da povede, ali je domaćin preko Kenvajna Džonsa napravio preokret i zabeležio novu pobedu. Jedna od ekipa koja je uz Blekburn i dalje bez bodova je i Bolton koji je minimalnim rezultatom poražen u Halu.

Rezultati:

Arsenal - Portsmut 4:1 (2:1)
Diabi 18', 21', Galas 51', Remzi 68' - Kabul 37'

Birmingem - Stouk 0:0

Hal - Bolton 1:0 (0:0)
Gilas 61'

Mančester Siti - Vulverhempton 1:0 (1:0)

Totenhem preokretom do vrha tabele

Fudbaleri Totenhema nastavili su sa pobedama u Premijer ligi. U prvoj nedeljnoj utakmici 3. kola engleskog šampionata Vest Hem je imao vođstvo protiv ekipe sa "Vajt Hart Lejna", ali su gosti na "Apton Parku" zahvaljujući golovima Defoa i Lenona osvojili nova tri boda i tako prvenstvo otpočeli sa tri uzastopna trijumfa.

Novi član Premijer lige, ekipa Barnlija, nastavila je da teroriše favorite na svom terenu, pa je tako posle Mančester Junajteda pao i Everton koji je savladan golom Eliota u 34. minutu meča.

Da ne bi Totenhem bio usamljen na vrhu tabele pobrinuo se Čelsi koji je golovima Drogbe i Anelke lako savladao gradskog rivala, ekipu Fulama. Branislav Ivanović je ceo meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Nokia E71
Ćuška Rodalegi i tri meča suspenzije za Vidića?

Nemanja udario fudbalera Vigana. Prošao bez kazne, sudija Veb nije ni prijavio incident, ali moguće je da će naš reprezentativac biti kažnjen na osnovu TV snimka. Pominju se tri meča suspenzije, Rodalega izjavio da se Vidić nesportski poneo, ali zaboravio svoj pokušaj da udari Vidića laktom.
Vidic velikaNemanja Vidić će najverovatnije zaraditi kaznu zbog udaranja napadača Vigana Rodalege. Iako je prošao bez opomene, naš reprezentivac bi mogao da bude suspedovan na osnovu video snimka.

Prethodno je Rodalega uklizao u golmana Junajteda Bena Fostera.

Strasti su se razbuktale, Rodalega je izjavio da se Vidić poneo nesportski, ali kao i on se nije proslavio, pokušao je da udari Nemanju laktom.

Ako Vidić bude proglašen krivim, čeka ga pauza od najverovatnije tri utakmice.

Izvor:Sportske
« Poslednja izmena: 24. Avg 2009, 13:43:11 od linkoln burows »

"Srce heroja zauvek zivi ne mogu da ga ubiju
Srce heroja kuca vecno samo za Srbiju!"

Aston Vila slavila na Enfildu!

Fudbaleri Liverpula pretrpeli su drugi poraz u samo tri odigrana kola Premijeršipa. Aston Vila slavila na Enfildu sa 3:1. Golove za goste postigli Lukas Leiva (autogol), Dejvis i Jang, strelac za domaće Tores.

Ekipa iz Birmingema koja u prvih 180 minuta Premijeršipa nije postigla ni jedan gol u sredu je na Enfildu uspela tri puta da zatrese mrežu Liverpula i zabeleži ubedljivu pobedu.

Početak nije nagoveštavao da će Aston Vila biti tako ubedljiva jer je Liverpul imao par dobrih prilika u samom otvaranju meča. Ipak, gosti stižu do prednosti u 34. minutu kada je Lukas Leiva nespretno reagovao i savladao svog golmana posle centaršuta Ešlija Janga.

Drugi gol za Aston Vilu postigao je Kurtis Dejvis na isteku sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Liverpul je od početka drugog poluvremena igre težište igre preneo na polovinu gostiju i stvorio niz izglednih prilka, ali je tek u 72. minutu Tores uspeo da smanji prednost gostiju.

Totalna ofanziva Liverpula Aston Vili ostavlja dosta prostora za kontranapade i posle jedne takve ekipa Martina O’ Nila stiže do trećeg pogotka. Kapiten Liverpula Džerard pravi jedanaesterac, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Ašli Jang za konačnih 1:3 i muk na Enfildu.

Fudbaleri Aston Vile zabeležili su pobedu na Enfildu posle osam godina, dok se Liverpul drugim porazom u samo tri odigrana kola Premijer lige sve više udaljio od dugo očekivane titule prvaka Engleske.

Izvor: Sportske

Tabela:

« Poslednja izmena: 24. Avg 2009, 23:31:43 od trstra »

Zodijak Sagittarius
Poruke 3660
Opera 9.80
Nazdravlej Vila   Smile   Rafa je zreo za otkaz...bruka i sramota,upropastio je tako dobar tim..

Jedan jedini Ronaldo, jedna jedina neponovljiva karijera, igrac koji  je uvek odusevljavao, covek koji je vecito bio uporan ali stavio je tacku na nesto fenomenalno. Neka mu je sa srecom u penziji. =D>

Udaljen sa foruma
Pocetnik

tko vrijedi - leti...

Poruke 12
Mozilla Firefox 3.0.13
Bez postupka protiv Vidića

Fudbalski savez Engleske neće pokrenuti postupak protiv Nemanje Vidića zbog njegovog sukoba sa napadačem Vigana Ugom Rodalegom.

Vidić je na gostovanju Mančester Junajteda u Viganu, koje su ’crveni đavoli’ dobili rezultatom 5:0, udario napadača domaće ekipe Huga Rodalegu u trenutku dok ovaj nije imao loptu.

Sudija Hauard Veb nije video incident tokom meča, ali je video materijal prosleđen FA. Ipak, Veb je odlučio ’da progleda kroz prste’ najboljem igraču Premijer lige za prošlu sezonu. Vidićeva reakcija je došla posle starta Rodalege nad golmanom Benom Fosterom koji je prethodno uhvatio loptu ispred centarfora Vigana.

Menadžer Vigana Roberto Martines opisao je potez Vidića kao ’nesportski’, savez je snimak dao glavnom sudiji Hauardu Vebu na pregledavanje, ali je sudija rekao da se na osnovu tog snimka ne može zaključiti da li je nekadašnji kapiten Crvene zvezde namerno udario Rodalegu.

Izvor: B92
« Poslednja izmena: 26. Avg 2009, 12:39:27 od vidoq82 »

Pocetnik

Poruke 12
"Bilo je to frustrirajuce vece. Krenuli smo dobro i imali sanse, ali ih nismo iskoristili. Napravili smo gresku, a onda u poslednjem minutu prvog poluvremena jos jednu. A kada smo imali inicijativu i postigli prvi gol, napravili smo jos jednu gresku. Vazne greske u najbitnijim momentima. Kada smo postigli gol sve je moglo biti drugacije, ali nacinili smo gresku i ponovo su nam trebala dva gola"

Rafael Benitez nakon utakmice sa Aston Vilom

Liverpul 5 godina sklapa sampionski tim, konacno ga sklopi i proda Xabi Alonsa Realu!!! zasto se uopste nervirati???
« Poslednja izmena: 26. Avg 2009, 13:29:38 od vidoq82 »

Preokret na "Old Trafordu"

Svega pet furioznih minuta bilo je dovoljno Mančester Junajtedu da dođe do preokreta i trijumfuje u derbi meču 4. kola Premijer lige protiv Arsenala.

Londonski klub je bolju igru krunisao fantastičnim golom Rusa Aršavina u 40. minutu, a priliku da duplira vođstvo "tobdžija" propustio je Van Persi čiji je udarac instiktivno odbranio Ben Foster. Zatim je usledio već pomenuti period kada su "crveni đavoli" prelomili meč.

Najpre je Runi realizovao penal, koji je Almunija napravio upravo nad njim, da bi samo pet minuta kasnije tragičar meča postao Diabi koji je posle centaršuta Gigsa zakucao loptu u sopstveni gol. Umalo je Mančester u poslednjim sekundama meča ostao bez celog plena, ali je gol Van Persija poništen zbog ofsajda. Nemanja Vidić je odigrao ceo meč i u tandemu sa Vesom Braunom solidno je komandovao je odbranom šampiona Engleske.

Londonski Čelsi je nastavio niz pobeda i u 4. kolu Premijer lige u kojem je na domaćem terenu ubedljivo savladao novog Premijerligaša ekipu Barnilija sa 3:0. Srpski reprezentativac, Branislav Ivanović, odgledao je ceo meč sa klupe Čelsija.

Liverpul je golovima Toresa i Džerarda u drugom poluvremenu uspeo da dođe do preokreta u meču protiv Boltona, koji je od 55. minuta igrao sa fudbalerom manje posle isključenja Dejvisa. Do celog plena došli su Stouk u duelu protiv Sanderlenda, kao i Totenhem protiv Birmingema. Tri boda "pevcima" doneo je Lenon u petom minutu nadoknade vreemna.

Vulverhempton Nenada Milijaša, koji je odigrao ceo meč, došao je do boda u meču protiv Hala golom Stirmena na početku drugog poluvremena, dok u meču između Blekburna i Vest Hema nije bilo golova.

"Građani" i dalje bez kiksa

Fudbaleri Mančester Sitija nastavili su sa pobedama u novoj sezoni, a njihovo pojačanje iz Arsenala, Emanuel Adebajor, nastavio je sa pogocima u svakom do sada odigranom premijerligaškom meču za novi klub. Upravo je pogodak Adebajora, postignut posle kornera Gereta Berija, omogućio "građanima" da kao gosti savladaju Portsmut, te da dođu do trećeg trijumfa u isto toliko nastupa.

Ispred Sitija na tabeli su Čelsi i Totenhem koji su "stopostotni" učinak ostvarili u četiri utakmice, a do devet bodova stigao je i aktuelni prvak Engleske, takođe posle četiri nastupa. Portsmut, sa druge strane, i dalje zna samo za poraze u novoj sezoni.

Everton je uz malo sreće uspeo da zabeleži prvu pobedu u sezoni. Vigan je poveo na Gudison parku, ali su preko Sahe i Bejnsa u nadoknadi vremena domaći osvojili prve bodove u sezoni. U duelu ekipa koje su do ovog kola imale identičan učinak, Aston Vila je bila bolja od Fulama i tako donekle zalečila ranu posle eliminacija sa evropske scene.

Portsmut - Mančester Siti 0:1 (0:1)