Tema: Fudbal: Copa Libertadores  (Pročitano 14395 puta)

Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
1/2 finale prva utakmica:

CF America 1 - 1 LDU de Quito

63'   [0 - 1]      L.A.B. Leon
73'   [1 - 1]   E.A. Esqueda

Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Poruke 7878
Opera 9.27
Veceras,nocas u 2.50 po nasem vremenu pocinje druga polufinalna utakmica Juznoamericke Lige Sampiona izmedju Boka Juniorsa i brazilskog Fluminezea.

Ocekivani sastavi:

BOCA: Pablo Migliore; Hugo Ibarra or Jonatan Maidana, Julio César  Cáceres, Gabriel Paletta, Claudio Morel Rodríguez; Cristian Chávez, Sebastián Battaglia, Jesús Dátolo; Juan Román Riquelme; Rodrigo Palacio, Martín Palermo. Coach: Carlos Ischia.

Fluminense: Fernando Hernrique; Gabriel, Thiago Silva, Luiz Alberto, Junior Cesar; Ygor, Arouca, Cícero; Conca; Thiago Neves, Washingnthon. Coach: Renato Gaúcho Portaluppi.-

za vise informacija
napred flumineze na 5.00
kliknite ovde
 Smile
« Poslednja izmena: 28. Maj 2008, 23:19:40 od smook »
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE

Fluminense ulovio Boku na spavanju

Odličnu su utakmicu prepunu ritma na Racingovom Presidente Peronu odigrali branitelj lanjskog naslova Boca Juniors i brazilski Fluminense nakon koje se Flu vratio kući pjevajući s dva gola u mreži na gostujućem terenu...

Boca je, naime,, još uvijek suspendirane Bombonere nakon incidenata u osmini finala kada je linijski sudac gađan i na koncu pogođen kockicama leda, dvaput u prvoj utakmici polufinala ovogodišnje Cope Libertadores vodila, ali su gosti s(p)retno ostvarili 2:2 iskoristivši nespretnost Bocinog rezervnog vratara Pabla Migliorea (umjesto ozlijeđenog Mauricija Carante).

U hladnoj, vjetrovitoj večeri u Buenos Airesu, Bocu je u vodstvo doveo Juan Roman Riquelme u 12. minuti poslije duplog pasa s uvijek opasnim Rodrigom Palacijom samo da bi Flu poravnao tri minute poslije glavom Thiaga nakon slobodnog udarca Nevesa. Chaveza je potom zaustavila vratnica, u nekoliko je navrata goste spašavao njihov vratar prije nego je u 65. Riquelme na brzaka izveo slobodan udarac, lopta se odbila od nenamještenog još živog zida i prevarila nemoćnog Fernanda Henriquea. Gosti se nisu obeshrabrili - naprotiv - kreću posve naprijed i desetak minuta prije kraja poravnavaju nakon što Migliore udarac Thiaga s 20 metara propušta kroz rukavice.

U drugom je, pak, polufinalu pred 100.000 Meksikanaca na Azteca stadionu Americu zaustavio LDU Quito: Ekvadorcima je prednost i vitalan gol u gostima stigao u 62. minuti preko Bolanosa, a Esqueda je u 72. poravnao udarcem glavom nakon ubačaja Higuaina iz kornera. LDU je do kraja stisnuo, ali je Americu obranio izvrsni Guillermo Ochoa s tim da su obje momčadi susret prepun naboja okončale s desetoricom nakon tučnjave u 75. minuti.

Copa Libertadores, polufinale:
Boca Juniors - Fluminense 2:2, America - LDU 1:1

Izvor: SportNet

Moderator
Svedok stvaranja istorije

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Poruke 22144
Opera 9.26
Nokia 6260 Slide
Kopa: Finale Fluminense - LDU Kito

Fudbaleri brazilskog Fluminensea plasirali su se u finale Kupa Libertadores, pošto su u Rio de Žaneiru savladali argentinsku Boku juniors sa 3:1 u revanš meču polufinala. Prva polufinalna utakmica, koja je odigrana prošle nedelje u Buenos Ajresu, završena je rezultatom 2:2. Protivnik Fluminensea u finalu biće ekvadorski šampion LDU, koji je u polufinalu eliminisao meksičku Ameriku.

Prva utakmica finala Kupa Libertadores igraće se 25. juna u Kitu, a revanš je sedam dana kasnije u Rio de Žaneiru.

Boka je u prvih 60 minuta revanša na Marakani bila bolji rival, a u 58. minutu argentinski tim poveo je golom Martina Palerma.

Fluminense je izjednačio u 63. minutu golom Vašingtona, a u 71. minutu autogolom Ibare, domaći tim je preokrenuo na 2:1. Konačan rezultat postavio je Dodo pogotokom u 93. minutu.

Opera 9.27
fluminense ima ekstra ekipu, onaj Dodo je "terminator"

Jedan jedini Ronaldo, jedna jedina neponovljiva karijera, igrac koji  je uvek odusevljavao, covek koji je vecito bio uporan ali stavio je tacku na nesto fenomenalno. Neka mu je sa srecom u penziji. =D>

Mozilla Firefox 3.0
Kopa: Prednost za sjajni LDU

Ekvadorski klub Liga Deportiva Universitaria de Kito pobedio je brazilski Fluminense rezultatom 4:2, u prvoj utakmici finala Kopa Libertadores, Na poluvremenu Liga je vodila vodili 4:1, posle izvanredne igre, ali su Brazilci početkom drugog dela uspeli da smanje. Revanš se igra za nedelju dana na stadionu Marakana u Rio de Žaneiru.

Ekvadorci, čiji je član bivši fudbaler Crvene zvezde Frenklin Salas, nikada do sada nisu stigli ni do polufinala elitnog kontinentalnog takmičenja. Salas u prvom finalnom meču nije ulazio u igru.

Liga je meč počela izvanredno, golom Argentinca Klaudija Bilera već u drugom minutu, ali je dramu nagovestio još jedan Argentinac Dario Konka, izjednačenjem posle samo 11 minuta igre.

Ostatak prvog poluvremena protekao je u totalnoj dominaciji ekvadorske ekipe, čiji igrači su blistali u polju, a korneri na prvu stativu bili su problem tokom celog meča za odbranu karioka.

Žofre Geron Mendes, koji odmah posle revanša finala prelazi u Hetafe, vratio je u 28. prednost Ligi, a pet minuta kasnije Hairo Kampos je posle kornera zakucao loptu u bliži gornji ugao.

Pred odlazak na odmor izgledalo je da Fluminenseu predstoji katastrofa, jer je Patrisio Urutija posle centaršuta i loše intervencije Vašingtona, sa samo pet metara ubacio loptu u mrežu.

Ipak, već posle sedam minuta u nastavku Tijago Neves smanjio je na konačnih 4:2 i ostavio Fluminense u igri.

"Trikolor karioka" ne može da računa na golove u gostima, jer to pravilo ne važi u južnoameričkim kupovima.

Izvor: B92

Poruke 3660
Opera 9.50
ma sjebace ih Fluminense na marakani,sta je dva gola prednosti...

Opera 9.50
Ekvadorcima Kup Libertadores!

LDU Kito osvojio je Kup Libertadores, pobedivši brazilski Fluminenze boljim izvođenjem jedanaesteraca, što prethodno nije pošlo za rukom nijednom timu iz Ekvadora.

Golman LDU Hoze Fransisko Sevalos odbranio je tri jedanaesterca i bio najzaslužniji za trijumf u najvažnijem klupskom takmičenju Latinske Amerike.

Prvu finalnu utakmicu "južnoameričke Lige šampiona" LDU je na svom stadionu dobio sa 4:2, da bi Fluminenze u revanšu na Marakani pobedio sa 3:1 i ukupan rezultat izjednačio na 5:5.

Činilo se da će gosti lakše stići do trofeja, kada ih je Luis Bolanos doveo u vođstvo u šestom minutu. Tim iz Rija preokrenuo je rezultat het-trikom Tijaga Nevesa u 11, 28. i 57. minutu.

Pošto u produžecima nije bilo pogodaka, Sevalos je odbranio šuteve sa 11 metara Dariju Konki, Nevesu i Vašingtonu. Jedini gol za Brazilce postigao je Sisero, dok su strelci za LDU bili Patrisio Uruta, Frenklin Salas i Žofre Geron, a neprecizan je bio Hairo Kampos.

Utakmicu na Marakani gledalo je 80.000 ljudi, od kojih je 2.000 navijalo za ekvadorski tim.

Fluminenze nije uspeo da postane prvi tim u poslednjih deset godina, koji je u revanš utakmici nadoknadio dva gola manjka.

Takođe se nije upisao na listu brazilskih osvajača Kupa Libertadores, koju sačinjava osam klubova sa ukupno 13 titula - Palmeiras, Sao Paulo, Santoš, Flamengo, Vasko da Gama, Internacional, Gremio i Kruzeiro.

Izvor: MTS-Mondo