Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Muntarijev projektil za pobedu Gane

Fudbalske reprezentacije Gane pobedila je Gvineju rezultatom 2:1 na otvaranju 26. Kupa afričkih nacija. U uzbudljivom okršaju na stadionu Ohene Đan u Akri domain turnira Gana je povela golom Asamoe Gjana iz penala u 54. minutu. Izjednačenje Gvinejcima doneo je Omar Kalaban devet minuta kasnije. Pobedu za domaćina izborio je fantastičnim udarcem Suli Ali Muntari u prvom minutu sudijske nadoknade.

Gana je dominirala u prvih 45 minuta, imala tri stoprocentne prilike, ali nije uspela da probije odbranu Gvineje i savlada golmana Kemokoa Kamaru, koji već pola godine nema klub, ali brani odlično.

U devetom minutu nastavka Kalaban je oborio Džuniora Agogoa na ivici šesnaesterca, sudija je procenio da je u pitanju penal, a vođstvo domaćinu doneo je Gjan.

Fudbaler turskog Manisaspora, inače najbolji igrač Gvineje u ovom meču, iskupio se za skrivljeni penal fenomenalnim udarcem glavom posle kornera prve zvezde svog tima Paskala Fendunoa.

Šanse su se u poslednjih pola sata ređale pred oba gola, ali je izgledalo da će otvaranje biti okončano remijem, pre nego što je stadion eksplodirao u 91. minutu.

Suli Muntari primio je loptu, povukao je nekoliko metara, a zatim opalio iz sve snage, u gornji suprotni ugao, pored nemoćnog Kamare.

U ponedeljak se igra drugi meč u grupi A, Namibija se sastaje sa Marokom. Posle toga na programu su mečevi grupe B u gradu Sekondi-Takoradi. U derbiju prve faze Nigerija se sastaje sa Obalom Slonovače, dok je protivnik Malija Benin.

Izvor: B92-Sport

"Slonovi" srećniji u derbiju

Drugog dana Kupa afričkih nacija u fudbalu nije bilo iznenađenja. U duelu pretendenata na najviši plasman, selekcija Obale Slonovače je pobedila Nigeriju. Mali se mučio protiv Benina, a Maroko je očitao lekciju nejakoj Namibiji.

Kanute 49'(pen)

U utorak se igraju utakmice prvog kola grupe C, a sastaju se od 18 časova Egipat i Kamerun, a u 20:30 časova počinje meč između Sudana i Zambije.

Egipćani preslišali favorita

Fudbalska reprezentacija Egipta je uspešno započela odbranu titule šampiona Afrike. "Faraoni" su u utakmici prvog kola C grupe takmičenja u Gani očitali lekciju selekciji Kameruna koja je svrstavana u red najozbiljnijih kandidata za pobedničko postolje. U drugom meču ove grupe, Zambija je pobedila selekciju Sudana.

Rezultati:

Egipat - Kamerun 4:2 (3:0)
Hosni 14'(pen), 82', Zidan 17', 45' - Eto 51', 90'(pen)

Sudan - Zambija 0:3 (0:1)
Čamanga 2', Mulenga 50', Katongo 59'

U sredu se igraju utakmice prvog kola u grupi D, a sastaju se Tunis - Senegal (18:00h) i Južna Afrika - Angola (20:30h).

Svakodnevni prolaznik

Poruke 229

Golovi sa tog i ostalih do sada odigranih meceva..
Trijumf Egipta je poprilicno iznenadjenje, za sada se gleda odlican fudbal  Smile

Dva remija u grupi D

Na afričkom fudbalskom Kupu nacija u sredu su odigrani mečevi prvog kola u grupi D, u kojima nije bilo pobednika.

Duel Tunisa i Senegala doneo je obilje šansi, ali i preokreta, pošto su obe ekipe prokockale vođstvo te je zanimljiv susret okonačan remijem, a po bod su osvojili i Južna Afrika i Angola, i to posle utakmice u kojoj je selekcija domaćina narednog Mondijala do izjednačenja došla u završnici odličnim pogotkom Herdena.