Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:05:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fruskogorski maraton 2007.  (Pročitano 18605 puta)
05. Apr 2007, 13:04:35
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Skoro pa jubilarni 30-ti Fruskogorski maraton odrzace se ove godine poslednje nedelje aprila, tj. od 28. do 29. aprila...
Osnovno prevozno sredstvo su noge, a ucesnicima je ostavljeno da izaberu stil: od laganog hoda, preko kasa i trcanja, do pedaliranja, tj. voznje bicikla...
Postoji 6 kategorija u kojima se mozete okusati: Ultramaraton (102km), Veliki maratnon (82-86km), Srednji maraton (57-58km), Mali maraton (32-33km), Pripravnicki (17-19km) i Staza radosti i zadovoljstva (3,5km)... Na vama je da izaberete... Wink

I zvanicni poziv:


"Priroda je uvek nadmoćna, ako joj se pokorite ona će vam biti prijatelj".

Poštovani

planinari, maratonci, planinski biciklisti, ljubitelji prirode, zaljubljenici u Frušku goru

DOBRO DOŠLI

na 30. Planinarski maraton na Fruškoj gori

28. i 29. aprila 2007.godine



Poštovani ljubitelji prirode, zarazimo se prirodom, zarad zdravlja.

Fruška gora je najlepša kada se zimi otme proleće i razigra po krošnjama tek olistalog drveća i rascvetalih livada.

Nekako s proleća počinjali su ratovi, bombardovanja, atentati, a mi smo pre punih 30 godina u proleće započeli sa Planinarskim maratonom na Fruškoj gori. Države su propadale, ratovi počinjali i završavali se, inflacije divljale i jenjavale, a mi ipak, u inat svemu, nošeni ljubavlju prema prirodi, prema majskom sunčanom danu, aprilskoj rosi i majskoj kiši, sve ovo smo preživeli i evo još uvek i danas trajemo.

I ovog proleća nudimo vam još jednu priliku da dokažete sebi da možete da se izborite sa psihičkim izazovima i fizičkim naporima, da pobedite sebe, da poboljšate svoju psihofizičku kondiciju i započnete bitku za zdrav život, a oni dobro pripremljeni imaće priliku i za viteško sportsko nadmetanje i sve to uz nezaboravno druženje i zabavu.

Staze pripremljene za 30. maraton pogledajte na karti koja se nalazi na ovoj stranici. Sve staze su trasirane u brdovitom šumskom pojasu Fruške gore, koja se nalazi samo na korak od užurbanog i nervoznog grada, a Fruška gora nudi mir, tišinu, samoću i nebesku lepotu.

Vi možete da odaberete jednu od 12 staza. Prema svojim psihofizičkim mogućnostima birajte onu koju mislite da možete savladati, a ne onu koju volite.

Specifičnosti nekih staza

a) Maratonci koji žele da oprobaju svoje mogućnosti na stazi Ultramaraona, moraju prvog dana maratona do 20 sati savladati stazu od starta na Popovici do kontrolne tačke (KT) 13 Letenka, gde se po dobijanju posebnog obrasca koji se prvo mora overiti na KT14a, uključuju u dodatu trasu. Posle prolaska dodate trase, u dužini od 19,820 km, i overe 14a i 23 KT, ponovo se mora proći KT13 Letenka, najkasnije drugog dana maratona do 02.00 sata, odakle se nastavlja put ka cilju na Popovici.

b) Staza zapadnog velikog maratona u dužini od 86,160km sa visinskom razlikom od 3280m i pravilima i vremenskim ograničenjima koja važe za trasu ultramaratona na KT13 biće otvorena i ove godine.

c) Ove godine takođe otvaramo staze:

Malog maratona zapad-zapad i stazu pripravničkog maratona zapad-zapad. Na ove staze mogu ići samo oni učesnici koji u svojoj režiji mogu organizovati prevoz posle starta na Popovici do manastira Jazak gde je start malog maratona zapad-zapad u 10,30 sati i povratak sa Brankovca gde je cilj ovog maratona i prevoz do Letenke (KT13) gde je start pripravničkog maratona zapad-zapad u 13 sati i povratak sa Letenke gde je cilj ovog maratona.

d) Na stazi radosti i zadovoljstva mogu učestvovati samo deca predškolskog uzrasta.

Start

Start svih maratona (sem malog maratona zapad-zapad i pripravničkog maratona zapad-zapad) je na obroncima Fruške gore, na Popovici (5 km od Sremske Kamenice) 28. aprila u 09.00 sati.

Prevoz

Sa železničke i međumesne autobuske stanice u Novom Sadu do Popovice (starta i cilja svih maratona) organizovan je gradski autobuski prevoz. Krenite na maraton malo ranije, jer mogu se očekivati problemi u prevozu.

Ukoliko na maraton planirate da dođete sopstvenim prevozom (autobus, putničko vozilo), upozoravamo Vas da to možete učiniti samo do Bulevara Despota Stefana u Novom Sadu, pre mosta Slobode, gde se nalazi parking prostor za vozila kojim su se dovezli maratonci. U neposrednoj blizini parkinga na početku mosta Slobode je polazna autobuska stanica za Popovicu gde se nalazi start i cilj maratona. Do Popovice i obrnuto, maratonce će prevoziti isključivo autobusi GSP-a. Autobusi i druga vozila koja budu dovezla maratonce iz udaljenih mesta moraju u petak, dan uoči maratona, do 20 sati napustiti plato Popovice i sići do navedenog parkinga. Put prema Popovici biće zatvoren za sva vozila sem vozila GSP-a.

Smeštaj

Smeštaj se može organizovati u sopstvenim šatorima, ili u domovima i kolektivnim šatorima, samo uz prethodno potvrđenu pismenu rezervaciju.pozo

·        Posebno vam ukazujemo da na maratonu učestvujete uz potpunu sopstvenu odgovornost!

·        Stazu odaberite sami, prema svojim psihofizičkim mogućnostima!

·        U cilju sopstvene bezbednosti, dužni ste poštovati saobraćajne propise i uputstva službenih lica maratona!

·        Osobe mlađe od 18 godina mogu učestvovati na maratonu samo u organizovanim grupama, sa vodičem ili roditeljima.

Obaveštenja

Obaveštenja možete dobiti na adresi: PSD «Železničar», Novi Sad, Trg Galerija 4. i telefonom 529-978 (pozivni broj za Novi Sad 021), svakog dana od 09 -16 sati, počev od 17.4. do 27.4.2006. godine.

Informacije takođe možete dobiti i na internet sajtu www.psdzeleznicarns.org.yu a prijaviti se možete elektronskom poštom na adresu zeleznicar_nsad@neobee.net

Fruška gora sa svojom raskošnom lepotom očekuje vas 28. aprila.

Na Maraton dođite bez obzira na vremenske (ne)prilike ili bračne (ne)obaveze (važi samo za udate i oženjene).

Budimo zdravi i veseli i na ovom 30. maratonu!

Predsednik Organizacionog odbora 30. planinarskog maratona

Milivoj Nastasić


More info: Fruskogorski maraton

<hr />
Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 05. Apr 2007, 13:12:23)
« Poslednja izmena: 24. Apr 2007, 12:26:09 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Siemens c 45
Drugari i ja cemo se okusati u ultramaratonu . . .
Prosle godine smo kampovali za vreme maratona i bilo nam krivo sto nismo ucestvovali i mogli smo samo da gledamo kako prolaze...

A sad ... da li je prevelik zalogaj ... videcemo Smiley

Planirate li vi na maraton ? Smiley
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 13241
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Sony 
 Smile taman cu da spojim sa prvim majom  Smile

a to bih mogao svim ljubiteljima prirode preporuciti...znaqci 1.maj pravac iriski venac,ili strazilovo
(mali offic)
IP sačuvana
social share


Sreca ne postoji u zivotu... postoje samo momenti srece        just strawberry                   Gde volite da letujete/zimujete,putujete uopste?...posetite novi pod forum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Siemens c 45
Heh mi isto spajamo sa prvim majom ali cemo zakampovati u blizini ledinackog jezera kao i prosle godine
tu je po meni najbolje ... prava divljina Smile
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


...and justice for all!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 501
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3310
Redovan sam učesnik od 1994, ali uvek idem na mali maraton, nekad istočni, nekad zapadni.

A jedne godine (mislim 1998) mi se bulja ojela, jedva sam stigao na cilj. Od tada nosim Pavlovićevu mast svaki put.

IP sačuvana
social share
U istini su dugačke noge.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Ako smem da pitam, od cega?! Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


...and justice for all!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 501
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3310
Valjda od puno hodanja, nisam bio u formi tih meseci.
A možda i od neudobnih gaća.
Ali je peklo u PM.
Samo sam tražio hladan busen trave da se raskrečim preko njega.
IP sačuvana
social share
U istini su dugačke noge.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Siemens c 45
Pa sta je ovo . . .
Slab neki odziv!?

Ko god mozhe da ide neka iskoristi sansu. Ako mislite da je glupo i lose varate se.
Ako ne idete zbog takmicenja idite zbog druzenja i uzivanja u prirodi a to je iskustvo koje se nece zaboraviti.

Ja kad sam prvi put otisao gore nisam mogao da verujem kako je lepo.
A tek kamp  . . .  Prvi put kad ga iskusite ...
Ne znam sta da kazhem ... tutanj svi na maraton Smiley
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Valjda od puno hodanja, nisam bio u formi tih meseci.
A možda i od neudobnih gaća.
Ali je peklo u PM.
Samo sam tražio hladan busen trave da se raskrečim preko njega.


au... gadno... ko u filmu "Tito i ja" Smiley
pa, jeste... moze da bude neugodno kad se kombinuje pesacenje i uske gace...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung e900
Dok sam bio srednjoskolac isao sam 2 godine za redom na maraton i odatle nosim mnooogo utisaka i dozivljaja... Ma to treba doziveti.
Prvi pokusaj prelazenja velikog maratona bio je blago receno ocajan. Vreme je bilo ocajno, sa sve blatom i kisom, a mi onako nepripremljeni (u rancevima ni rezervnih carapa, baterijske lampe svaki treci imao)... Kad sam to prezivao...
E vec sledece godine je bila druga prica. Em lepo vreme, em mi nikad bolje pripremljeni... Ma je.ali smo mu kevu Smile
Ove godine sigurno dolazim posle 3godisnje pauze, tako da vidimo se ljudi Smile

P.S. Obavezno ponesiti neku kremu, ja sam se isto ojeo samo tako. A taj osecaj nikom ne bi pozeleo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:05:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.