Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:23:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: FPN - međunarodni odnosi  (Pročitano 5699 puta)
07. Nov 2008, 17:00:24
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Trebaju mi vaša cenjena mišljenja  Smile
Odličan sam učenik, gimnazijalac.
Planiram da upišem FPN u  BG-u, odeljenje za međunarodne odnose.
Pored škole, aktivan sam i u mali milion NVO organizacija, udruženja, itd.
Prošao sam mnogo kurseva, obuka, seminara kao i studijskih putovanja u inostranstvo.
Veoma me zanimaju istorija, sociologija, jezici i filozofija, tako da ovo dođe kao poručeno za mene.
Šta vi mislite o ovome fax-u?
Mogućnosti zaposlenja?
Nakon položenog državnog ispita, otvara se čitav spektar mogućnosti, koliko sam ja shvatio  Smile

(Inače sam iz BiH, gde fali obrazovanog kadra u ovome sektoru, a ekavicu pišem samo što sam trenutno konformistički raspoložen, ne želim da iskačem iz grupe, i vežbam se za BG iduće godine  Smile Smile Smile)

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
ima vec slicna tema Wink

Moje je misljenje da treba da verujes u sebe i da ides ka onome sto volis i sta ti lezi Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
ima vec slicna tema Wink

Moje je misljenje da treba da verujes u sebe i da ides ka onome sto volis i sta ti lezi Wink

Ma znam, to mi je par ljudi i govorilo.
Uglavnom su to ljudi koji su "uspjeli" u životu, ili bar uspjeli po normama "mlad, lijep, perspektivan, dobar posao, putovanja"
Književnost je moja velika ljubav, možda u II godini upišem i Opštu književnost na Filološkom fakultetu.


(molim modove da ne brišu temu, nije spamanje sa istom temom  Smile)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Inače sam iz BiH, gde fali obrazovanog kadra u ovome sektoru, a ekavicu pišem samo što sam trenutno konformistički raspoložen, ne želim da iskačem iz grupe, i vežbam se za BG iduće godine  Smile Smile Smile)

Mislim da si po pitanju ovoga u veeeelikoj zabludi...
Onima koji su iz Beograda, poreklo je vise prepreka nego prednost...
Oni nikako ne uspevaju da se uklope u regionalne kruzoke... Smiley
Jedina prednost je sto ce tokom studiranja biti kod roditelja i nece morati da placaju stan i hranu... Smiley
Za sve ostalo je veliki minus od odlaska ranije sa predavanja (profesore, moram na bus... idem kuci... zakasnicu), ucenja (sto mi zauzimas mesto u slusaonici, idi kuci\mozes i kod kuce), ishrane po stud. restoranima (sta ce tebi abonentska, ti si iz Beograda), proseka (dovoljna je tebi sestica, ti si iz Beograda... potegnuce tvoji veze), druzenja (ne znam ja gde je to... ti si nadmen\a jer si iz Beograda), komunikacije (a, sta ti znaci to "extra"), kasnjenja (kolega\koleginice... opet ste zakasnili... pa vi ste iz Beograda, ne morate da putujete)... etc.  Smile
« Poslednja izmena: 07. Nov 2008, 17:17:09 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
sta znaci extra?  Smile

@ForPlay upravo tako !! Ako radis nesto samo zato sto moras da bi preziveo neces imati dovoljno elana da uradis nesto u tom poslu  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Citat
Inače sam iz BiH, gde fali obrazovanog kadra u ovome sektoru, a ekavicu pišem samo što sam trenutno konformistički raspoložen, ne želim da iskačem iz grupe, i vežbam se za BG iduće godine  Smile Smile Smile)

Mislim da si po pitanju ovoga u veeeelikoj zabludi...
Onima koji su iz Beograda, poreklo je vise prepreka nego prednost...
Oni nikako ne uspevaju da se uklope u regionalne kruzoke... Smiley
Jedina prednost je sto ce tokom studiranja biti kod roditelja i nece morati da placaju stan i hranu... Smiley
Za sve ostalo je veliki minus od odlaska ranije sa predavanja (profesore, moram na bus... idem kuci... zakasnicu), ucenja (sto mi zauzimas mesto u slusaonici, idi kuci\mozes i kod kuce), ishrane po stud. restoranima (sta ce tebi abonentska, ti si iz Beograda), proseka (dovoljna je tebi sestica, ti si iz Beograda... potegnuce tvoji veze), druzenja (ne znam ja gde je to... ti si nadmen\a jer si iz Beograda), komunikacije (a, sta ti znaci to "extra"), kasnjenja (kolega\koleginice... opet ste zakasnili... pa vi ste iz Beograda, ne morate da putujete)... etc.  Smile

Hvala Anea, mislim da mi je ovo prva lekcija sa studija  Smile
Šta je sa urbanim legendama o BG getu?
Ima li kvartova u koje ne treba zalaziti?

(Već sam se počeo pripremati za prijemni, i raspitivati za smještaj, da se razumijemo Smile. Prvu godinu ću privatno, dok se ne snađem, a na drugoj planiram u dom)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
sta znaci extra?

Ja sam ozbiljna, a ti se zezaj....  Smile
U moje vreme nije bilo "extra", ali bili su neke lokalne postapalice, pa sam dobila par telecih pogleda...  Smile
Zanimljivo je da su te kolege kasnije (druga\treca godina) bile jako uvredjene ako bi im neko spomenuo odakle su...  Smile
Srecom... bilo je i nekih jako pozitivnih primera i normalnih ljudi...   Smile
Doduse... ovo je prica sa pravnog fakulteta koji je mala bara puna zaostalih krokodila, ali koliko sam cula... ni ostali ne zaostaju... Smiley

Citat
Šta je sa urbanim legendama o BG getu?
Ima li kvartova u koje ne treba zalaziti?

Jel'?
Gde je to? Smiley))
Ovo prvi put cujem... Smiley))

U sustini... podrucja oko stadiona su problematicna samo pre i posle utakmica... a i to je jednom u tri meseca na dva sata... toliko ljudi ide na njih...  Smile

Takodje... niko te nece dirati ako se ne puvas previse i izigravas neku facu, opasnog tipa i tako to... ali mislim da se po tome Beograd ne razlikuje od ostalih gradova... Smiley
« Poslednja izmena: 07. Nov 2008, 17:26:11 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Kaze moj drugar iz Prijepolja koji zivi u domu da mu se svi smeju kad prica Wink Smile Kao kazu mu da prica "seljacki" mada on tu namerno prica jos gore nego inace da bi ih zajebavao .... Tako da nisu ni ti tvoji Beogradjani cvecke !
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Citat
sta znaci extra?

Ja sam ozbiljna, a ti se zezaj....  Smile
U moje vreme nije bilo "extra", ali bili su neke lokalne postapalice, pa sam dobila par telecih pogleda...  Smile
Zanimljivo je da su te kolege kasnije (druga\treca godina) bile jako uvredjene ako bi im neko spomenuo odakle su...  Smile
Srecom... bilo je i nekih jako pozitivnih primera i normalnih ljudi...   Smile
Doduse... ovo je prica sa pravnog fakulteta koji je mala bara puna zaostalih krokodila, ali koliko sam cula... ni ostali ne zaostaju... Smiley

Citat
Šta je sa urbanim legendama o BG getu?
Ima li kvartova u koje ne treba zalaziti?

Jel'?
Gde je to? Smiley))
Ovo prvi put cujem... Smiley))

U sustini... podrucja oko stadiona su problematicna samo pre i posle utakmica... a i to je jednom u tri meseca na dva sata... toliko ljudi ide na njih...  Smile

Takodje... niko te nece dirati ako se ne puvas previse i izigravas neku facu, opasnog tipa i tako to... ali mislim da se po tome Beograd ne razlikuje od ostalih gradova... Smiley

Da budem iskren, Beograd za provincijske bosanske vukojebine (izvinite na vulgarnostima) izgleda kao obećana zemlja.
I onda se ispredaju različite legende sa primjesama američkih gangsta filmova, pa BG ispadne kao NY.
I na kraju dobiješ  nešto kao " Zemun je zabranjeni grad, u NBG ne ulaziti nenaoružan, Voždovac je mafijaški centar, itd.
Drago mi je čuti da nije tako.
Vjerovatno neću ni imati vremena da izigravam facu, osim naravno u čitaonici  Smile , tako da me to i ne brine pretjerano.
Ali je svakako dobar "poligon" za početak "pravog" života i za "vatreno krštenje", bar za društvo iz kojeg ja dolazim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Kaze moj drugar iz Prijepolja koji zivi u domu da mu se svi smeju kad prica Wink Smile Kao kazu mu da prica "seljacki" mada on tu namerno prica jos gore nego inace da bi ih zajebavao .... Tako da nisu ni ti tvoji Beogradjani cvecke !

Pa nisu ni oni cvjećke, ali ima i primjera da nakon mjesec dana u BG ljudi progovore ekavicu.
Najradikalnije "konvertiranje" je bilo kada nakon 1(jednog) dana u BG-u, tj. na BG sajmu knjiga, par ljudi progovori ekavicu.
Čak je bilo i primjera da neko ode kopat kukuruz u Vojvodinu, mjesec dana ne izlazi iz njive, pa se vrati i govori kao da je odrastao u NS.
Jbg, komplexi  Smile
« Poslednja izmena: 07. Nov 2008, 17:36:17 od ForPlay »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:23:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.