Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Formatiran hard disk- izgubljeni podaci  (Pročitano 7130 puta)
02. Jan 2010, 23:15:11
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Molim pomoc svih dobrih ljudi na ovom forumu Wink Naime upravo sam oborio sistem i kada sam formatirao hdd slucajno sam obrisao particiju (tj.  drugi hard disk) i instalirao sistem na njega.  Zanima me da li neko zna postoji li mogucnost vracanja podataka - a bilo ih je preko 100 GB.  Nasao sam na netu par programa tipa Data recovery wizard ili Recuva ali ili su demo verzije ili su neupotrebljivi.  Ako neko zna neki fazon bio bih mu veoma zahvalan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Zar 8.3 mi je pomogao da dosta toga iscupam,dugo traje,ali.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
E, hvala velika, pokusacu, samo dok ga nadjem Wink


nasao sam neku verziju 8.4 al kod serial-a vec je problem  Smile




[Edit by chelavi1: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 02. Jan 2010, 23:59:23 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Meni Recuva posle formatiranja nije nista nasla jednom prilikom. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia C5-00
Molim pomoc svih dobrih ljudi na ovom forumu Wink Naime upravo sam oborio sistem i kada sam formatirao hdd slucajno sam obrisao particiju (tj.  drugi hard disk) i instalirao sistem na njega.  Zanima me da li neko zna postoji li mogucnost vracanja podataka - a bilo ih je preko 100 GB.  Nasao sam na netu par programa tipa Data recovery wizard ili Recuva ali ili su demo verzije ili su neupotrebljivi.  Ako neko zna neki fazon bio bih mu veoma zahvalan

nijedna aplikacija nije toliko dobra, mogu samo da te lazu... opekao sam se par puta, mada moze mnogo da se uradi, ako nije pisano po particiji posle formata/brisanja... ako jeste, onda nema sanse... ali nema... racunaj 24 sata minimum skeniranje, ako je aplikacija ozbiljna, mnogo vise da sve to slozi, i vrati na lokacije... i nadaj se da imas mesta na particiji za sve to... jer se moze desiti da vrati vise od tih 100gb koje si ti obrisao... i da ne rade bas svi fajlovi koje vrati kako treba....  Smile

ja hteo da vratim 20GB... aplikacija mi nasla 100gb.. i pocela da kopira... i stala u procesu, jer nisam imao mesta na hardu, to su one ozbiljne, meni je brzi scan trajao 8 sati, za particiju velicine 90gb, na kojoj je bilo 60gb podataka, a on nasao preko 100gb.. i hteo sve to da vrati, i prosec je stao, jer nisam imao mesta, i dobio sam fajlove koji su mi nebitni, a mnoge koji su bitni, nisam dobio, jer prosto nije bilo fizickog mesta na hard disku... sa particije velicine 100gb.. moze preko 300 da se vrati, nekim aplikacijama, kako? ne pitaj me Smiley .. postoje "lokacije" na hard disku, gde se drze informacije o obrisanim fajlovima, gde moze mnogo vise da stane, kao rezerva za vracanje, nego sto je velicina hard diska Wink
« Poslednja izmena: 03. Jan 2010, 07:36:47 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


No leaf clover

Zodijak
Pol
Poruke 183
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Posto si na istu particiju instalirao OS, tesko da ces nesto povratiti od podataka. Nesto sigurno i hoces, ali ce 95% biti nepotrebni ili necitljivi fajlovi. Da tbi ti bilo jasnije zasto, evo objasnjenja: kada nesto izbrises sa diska, Windows ga ne izbrise stvarno, nego samo memorijske lokacije na kojima se nalazio taj fajl (ili fajlovi) oznaci kao slobodne za upisivanje novih podataka. Kada na istu particiju snimis nove podatke (a ti si "snimio" ceo operativni sistem koji ima mnooogo podataka) postoji dobra verovatnoca da ce se ti podaci upisati na mesto starih. Cak i da ostane neki deo starih podataka npr. deo slike, ona nece biti cela vidljiva. Imas mnoge programe za oporavak (Recuva, GetDataBack...) ali to mnogo traje i pitanje je sta ces da povratis. Probaj, cisto da ti ne bude krivo da nisi probao. A sto se seriala tice... javi mi se na pp.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Citat
Posto si na istu particiju instalirao OS, tesko da ces nesto povratiti od podataka.
Инсталација система не може преписати 100 гига па да га 'беш  Smile
 
Probaj s ovim: Stellar Phoenix Windows Data Recovery. Nije besplatan al' se snađi...

Ја сам са овим чудом вратио брдо ствари, које ни Recuva ни GetDataBack и још један нису ни видели.  Smile

Theseus83 ... надам се да се сналазиш са торентима  Smile ... и још нешто ... морају се спашавани подаци снимати на друго место /партицију тј да би спасио 40 гига података мораш имати 40 гига слободно на неком другом месту а не на тој сјебаној партицији. Ја сам користио екстерни HD Smile
« Poslednja izmena: 03. Jan 2010, 16:34:12 od 3maj001 »
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia C5-00
Citat
Инсталација система не може преписати 100 гига па да га 'беш 


ne kapiras poentu.. nije bitno samo koliko zauzima, nego i broj fajlova...  Smile

mnogo ces lakse vratiti ako napunis taj prostor sa jednim fajlom od 4gb, nego sa 4k fajlova od po 1MB... Wink

Ako bilo koji vrati, svaka mu cast, za ovo recimo, probaj software, izaberi sta ti mislis da je najbolje, i uradi sledece:

Format nije potreban, vec samo brisanje iz kante, to da napomenem... pazi ovako...

Stavi u jedan folder 2 DVD-R videa od po 8gb, to ce zauzeti 16gb... ili recimo 24 filmova po 700MB, ili recimo mnogo mp3 muzike.... i obrisi ceo folder, isprazni kantu...

Otvori operu, stavi da pri njenom gasenju automatski brishe cache... otvori samo index bureka, pa blablaonicu, pa par strana birtije prelistaj, otvori jos par sajtova, u nekoliko tabova, i neke podstranice sa tih sajtova... nek opera briese samo cache, ali da ostavi tabove.... otvori je i zatvori par puta, nek skine cache, i opet ucita sve slicice nekoliko puta, i to uradi 30ak puta, nece trajati test duze od 10ak minuta... proveri da nesto od toga nije u kanti, isprazni je...

Instaliraj bilo koji software za vracanje koji postoji na trzistu, koliko god da kosta, i koliko god da je dobar...

pusti ga da skenira samo tu particiju... vidi sta ce naci, i vrati tvoju muziku, ili filmove...
ako ti vise od 10% filmova, bude citavih i mogu celi da se gledaju, ili 10% muzike budu cele pesme, bez greske.. pod uslovom da uopste nesto vrati....
dakle ako bude tako, ja vise za racunar necu sesti, nikad Wink

nije bitno koliko izbrises, ni koliko prepises preko toga, bitno je cime "prepises", pre ces vratiti sa bilo koje particije, nego sa one na kojoj je bio windows, to jest operativni sistem... jer ces ti prepisati hiljadama i hiljadama dll, i drugih sistemskih fajlova, mozes sa bilo koje, ako samo formatiras, to moze skoro svai program, ako instaliras windows na tu particiju, ma nema sanse da vratis, ali nema sanse Wink

moze da proba sta hoce, ja se nadam da ce nmesto vratiti, ali iz iskustva znam da nema sanse, jednostavno postoji princip na kome hard disk funkcionise, tu pomoci nema... sem da se plati servisima koji to rade, 50 do 100 evra, i das im hard na 10 dana... pa ako urade nesto Wink
« Poslednja izmena: 03. Jan 2010, 18:09:48 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Хвала на појашњењу  Smile ... Али рецимо мени је хард прсо, нестале обе партиције, и системска и ова друга, остао ми је RAW простор, хард без ичега. Поново сам га поделио на две партиције различите величине од претходних, форматирао обе, на једну инсталирао систем и пустио онај Стелар Феникс. Вратио сам 99% ствари које су ме интересовале. Додуше већина је била на оној партицији што пре карамбола беше несистемска ...

У сваком случају ако се овај лик икада појави поново овде ... нека проба, не мере да шкоди.  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


No leaf clover

Zodijak
Pol
Poruke 183
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Pa o tome ti i govorim. Vratio si podatke sa one particije na koju nisi instalirao OS, a pri formatiranju one druge se ne upisuju nikakvi podaci na nju, vec samu u FAT tebelu, pa si sa nje uspeo da povratis podatke. A i izgleda da si imao mnooogo srece ako si vratio 99% podataka. Jel igras LOTO Smiley ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.