Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: FON - smer Informacioni sistemi i tehnologije  (Pročitano 7089 puta)
15. Okt 2011, 00:16:14
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Cetvrta sam godina gimnazije drustvenog smera, ali hobi i velika ljubav su mi racunari i sve ukupno tehnika. Fiziku ne podnosim inace bih isao u neku tehnicku srednju skolu. Medjutim zainteresovao me je ovaj smer na FON-u.
Znam da moram dosta da vezbam matematiku da bih upao na fax. Zeleo bih da mi se javi neko ko je skoro upisao ovaj smer da me posavetuje oko priprema za prijemni, ali i neko ko je zavrsio, o profesorima i uopste o smeru. Sta mogu da budem kada zavrsim osnovne studije, da li se lako dolazi do posla. Da li imam vremena da radim i neke druge stvari osim da ucim (cuo sam da se na ETF-u danonocno uci)?
Sve u svemu neki opsti utisak, savet i iskustvo, jer se nalazim na (zivotnoj) prekretnici.
Pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ja nisam FONovac,tako da me nemoj drzati za rec skroz,ali sam upoznat sa nekim osnovnim stvarima.

Sto se tice toga sta ces biti posle,bices,jelte,IT strucnjak,ili informaticar.Kakvo je stanje bas kod nas,ili,da kazem lepo drugim recima - koliko je ovdasnje trziste zasiceno time(jer,ipak,taj smer se nudi na nekoliko fakseva,samo unutar UB),ne znam,ali s obzirom da se danas ionako sve svodi na menjanje coveka masinama(sto je nekad dobro,a nekad idiotski),a to je uvek praceno i primenom informatike(izmedju ostalog),mislim da ce uvek dobro doci.
Jer smo mi(ljudi) dogurali dotle da nam trebaju kompjuteri cak i za ponistavanje karata.  Smile
Mala sala(mada i istina),ali razumes sta ocu da kazem.Danas informatike ima svuda,te mislim da ce uvek biti i posla za one koji se njome bave.

Matematika se mora solidno znati,ali nije to nista posebno.To je u stvari ono osnovno,sto bi,po defaultu,trebalo da zna svaki srednjskolac,ali,mnogi ne znaju jer se kriterijumi srozavaju,a sa njima i znanje ucenika.
Sad ne znam kolko su sad na FONu detaljno programiranje i slicni predmeti,te koliku ulogu tu igra i matematika(jer da bi znao da programiras,moras da znas matematiku).Ali mislim da nije nista strasno.
Informatika na PMFu,e tu moras biti maher u matematici.Ovde je ipak lakse,i vise fokusirano na primenu.

Sto se ucenja tice,ne boj se.Na ETFu se zaista stalno uci,ali on i FON su ti nebo i zemlja.Kad se pogleda malo ko danas sve upisuje,i ko sve zavrsava FON... odma se vidi da studentu sa prosecnim umom i prosecnim radnim navikama nece biti nikakav bauk.Tako da ne boj se,nece te snaci sudbina ETFovaca.  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 15. Okt 2011, 01:30:34 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
ja sam cuo...da...ako upises ETF...cuna ti se vise ne dize...NIKADA! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Zavisi kako ti leze predmeti sa FON-a. Mozes da ga pojedes, a mozes da ucis danonocno, pa opet nista.

Prijemni je bio relativno lak, kada sam ja upisivao FON, odnosno, nisam se previse pripremao, ono klasicno vezbanje zadataka iz srednje, mada smo mi imali gotovo pola drugog polugodista cetvrtog srednje pripremu i vezbanje zadataka sa prijemnih ispita na razne fakultete.

Prva godina je u principu laka, potrebno je da si tu i da pratis nastavu, batali onu kafanu na FON-u i preko puta FPN-a. Bitno ti je zivot olaksan ako razvalis vezbe i kolokvijume. Prakticno imas tri zajebana ispita, mata 1 i 2 i ekonomija. Mada sam ja imao i principe programiranja u prvoj godini, a matematiku 2 u drugoj. Jako je bitno, bar je tada bilo, dati osnove organizacije u prvom ispitnom roku. U kasnijim ispitnim rokovima se bitno smanjuje prolaznost iz meni nepoznatog razloga. Menadzment moze da bude problem ako nisi navikao da bubas. Ja sam matematiku i principe programiranja dao iz prve, a sociologiju i ekonomiju iz sedmog puta.  Smile

Psihologija i strani jezici su zajebancija.

U drugoj su sada prebacili principe programiranja, taj ispit ce ti biti zeznut ako nisi do sada imao dodira sa suvoparnim programiranjem, pa ti savetujem, ako upises ovaj faks, da po malo drndas to programiranje od prve godine. Taj je ispit malo tezi, zatim matematika 3 i naravno, marketing. Kada ove dve godine preguras, ostatak studija je neuporedivo laksi. Naravno, bice zeznutih tipa inteligentni sistemi, programski jezici, teorija sistema ali ces imati dovoljno predznanja. nemoj samo da odustanes, jer ima dosta budala koji odustanu posle druge godine u fazonu: "ako je ovakav pakao i dalje, bezim ja odavde". Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ja sam matematiku i principe programiranja dao iz prve, a sociologiju i ekonomiju iz sedmog puta.  Smile

Pa,tako ti je to kad ljudi sviraju ku*cu s tim predmetima i prave od njih nauku.  Smile

Mislim,aj da se bar iz te sociologije uci nesto pametno ili korisno(kao sto sam ja ucio u srednjoj).Ali se uglavnom uci sta je ko rekao,sta je ko radio,i ko je kako izucavao... mislim,aj,bre mani me.  Smile

A ekonomija...  Smile Grafici,grafici i samo grafici.  Smile Svuda grafici,ko Oce nas da ih znas,a kad pitas za konkretnu primenu i interpretaciju reci ce ti sve,ali ko da ti nisu rekli nista.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia 
Citat
Jako je bitno, bar je tada bilo, dati osnove organizacije u prvom ispitnom roku.
Јашко или Дулановић? Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG Nexus 5
Citat
Jako je bitno, bar je tada bilo, dati osnove organizacije u prvom ispitnom roku.
Јашко или Дулановић? Smile

Pokojni Zivko. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Hvala puno na savetima! Neke stvari su mi se iskristalisale sada u glavi. Ocekujem da jos neko napise svoja iskustva  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Kakvo je zaposlenje posle zavrsenog FON-a i ovog smera? Koje poslove cu moci da obavljam, kakvo zvanje dobijam?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.120
informacioni sistemi se tiču prenošenja informacija od tačke A do tačke B. Na tom putu postoje mnoge neizvesnosti, izazovi, prepreke za tu informaciju koja je krenula na naporan put da bi stigla od pošiljaoca do primaoca. ali, zato smo mi imamo u srbiji fakultet na kojem školujemo stručnjake koji će omogućiti da ta informacija dodje do željenog cilja i da nam informacije budu tu kada su nam najpotrebnije.

ja ti želim puno uspeha na fakultetu i da jednog dana kreiraš sisteme za sve nas, sisteme koji će nam biti korisni i naravno da za to dobiješ platu od koje ćeš sa ženom moći lepo da živiš.

svaka čast!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.