Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:02:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fokker Dr.I Triplane, Revell 1/72  (Pročitano 1762 puta)
27. Sep 2011, 10:03:11
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Mogu vam reci da su mi oci ispale dok sam ovo radio... Ne znam sta bi trebalo da me natjera da radim WWI avion u ovoj razmjeri opet... Uzasno sitno... Vrlo je lomljivo sve osim krila i tijela, nevjerovatno lako puca svaki dio. Zato je skoro nemoguce obraditi dio posle skidanja sa okvira. Dekali su isto tako nevjerovatno krhki, jeste da nijesam imao mnogo susreta ranije sa njima ali oni italerijevi mi djeluju mnogo cvrsci. Jedan strasan problem sa ovom maketom je to sto ove raspinjace koje drze gornje krilo i stajni trap nijesu izlivene kako treba. Problem je prevelika duzina da bi se uklopile u rupice sa obije strane. To bi bilo super (lako ih je skratiti milimetar) da nijesu nejednako dugacke pa onda stvarno nastaje mucenje koliko skratit jednu a koliko drugu. Ima jedna slika gdje su Sparviero i ovaj avion, u istoj razmjeri, cisto da vidite razliku.
Maketa sustinski jos nije zavrsena 100%, a radi se o sajlama. Racunam na pomoc od vas da me naucite kako da zakacim konce na maketu. Evo slika pa pricajte Smiley

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC_0002.JPG
(195.67 KB, 1200x804)
DSC_0004.JPG
(187.63 KB, 1200x804)
DSC_0006.JPG
(208.36 KB, 1200x804)
DSC_0008.JPG
(204.05 KB, 1200x804)
DSC_0009.JPG
(204.87 KB, 1200x804)
DSC_0011.JPG
(235.37 KB, 1200x723)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.22
Meni se cini da si ti to solidno uradio Smile Smile Smile Hm, za sajle - mi smo ovde u zadnje vreme bili snabdeveni jednim specijalnim materijalom (ne znam sada kako se tacno zove, Samuraj77 ce znati) koji je rastegljiv, ali se vraca u pocetno stanje, tako da kada zalepis jedan kraj te niti na odredjeno mesto drugi "ladno" rastezes koliko treba da bi lako zalepio na drugo mesto. Kada se zalepi, nit se zateze i bude ravna ko strela. Mnogo je lakse nego sa plasticnim nitima od rastegnutog sprua (okvira), mada moze i sa njima uz strpljenje.
Smile Smile
« Poslednja izmena: 27. Sep 2011, 18:00:36 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
a cime lijepim tu nit? obicnim maketarskim ili kako? i kako da je rastegnem kad uzmes u obzir da je ovo najduze krilo aviona (ujedno i najveci dio na njemu) jedva malo duze od mog kaziprsta? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
SonyEricsson C702i
Lepo je ispao, Dr I je mali avion.
Samo napred dopadda mi se rezultat.

Papalu pominje elastomer-Likru iz najlon carape  Smile
Lepi se superlepkom a manipulisanje sa sitnim delovima funkcionise samo pomocu dobre pincete.
Ja bih u ovom slucaju koristio razvucene ramove od plastike, za fokkere je ona meni nekako naj podesnija.
A kako razvuci , mozda ti pomogne ovaj video



Gospodin koji demonstrira tehniku je to lepo objasnio mada mu rezultat i nije bas naj bolji.
Generalno zagrejes ram plastike na kome su bili delovi makete nad plamenom i razvuces, krenes lagano i i razvlacis dok ne dobijes zeljnenu debljinu, samo lagano i vezbaj, to je jako korisna tehnika za sve i svasta u maketarstvu...
Kad razvuces spru odaberes zeljeni deo, izmeris duzinu koja ti je potrebna i iseces potrebno parce, uzmes ga u pincetu i na krajeve naneses superlepak jednostavno prineses pincetom na zeljeno mesto i postavis u odgovarajuci polozaj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:02:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.329 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.