Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:47:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Focke-Wulf Fw 200 (Condor)  (Pročitano 4462 puta)
18. Nov 2007, 22:35:39
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Condor je prvobitno zamisljen kao putnicki avion koji bi se koristio za interkontinentalne letove.Fw-200 je steko veliku slavu posle leta Berlin Nju Jork koji je obavljen 10 avgusta 1938 u trajanju od 24 casa i 56 minuta.Povratni let 13 avgusta 1938 trajao je svega 19 casova i 47 minuta.
Kako se rat priblizavao Fw-200 je transformisan u protiv brodski avion velikog dometa.Prvi primerci ukljuceni su u sluzbu septembra 1939,a prva upotreba veceg obima obavljena je tokom invazije na Norvesku.Pre rata Japan je bio zainteresovan za Fw-200 koji bi bio idealan za Japanske potrebe,ali zbog sve vecih potreba u Nemackoj nikad nije doslo do isporuke letelica Japanu.
Fw-200 je bio ukljucen u patrole nad Atlantikom kao i u Severnom moru.Kako je Nemacka od polovine 1943 sve vise gubila primat nad Antlantikom tako je Fw-200 sve vise koriscen kao transportni avion.Ukupno je proizvedeno 276 aparata.

Specifications

Focke-Wulf Fw 200C-3/U4

Four 1200hp BMW-Bramo 323R-2 Fafnir nine-cylinder radial engines
Wing span    32.84m, length 23.46m, height 6.30m, wing area 118.0m2.
Empty weight   12950kg, max take-off weight 22700kg.
Max. speed   360km/h at 4800m, 306km/h at sea level.
Range   3556km with standard fuel, 4440km with overload fuel.
Service ceiling   5800m.
Armament:   Forward dorsal Fw 19 turret with a 7.9mm MG 15 machinegun, 13mm MG 131 machinegun in aft dorsal position, two MG 131 guns in beam positions, one 20mm MG 151/20 cannon in front of the ventral gondola, and one MG 15 in the aft section of the gondola.
Maximum bomb load   2100kg: two 500kg, two 250kg and two 50kg bombs.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

fw200-1.jpg
(17.58 KB, 502x258)
fw200-2.jpg
(14.55 KB, 502x206)
fw200-6.jpg
(17.22 KB, 440x176)
fw200-7.jpg
(28.03 KB, 372x224)
fw200.jpg
(12.28 KB, 300x178)
fw200cjh_3.jpg
(40.25 KB, 700x504)
FW 200C Condor 079.jpg
(41.75 KB, 640x448)
lrg1809.jpg
(43.29 KB, 540x358)
mdp5812.jpg
(16.14 KB, 350x303)
ww2fockfw200-0.jpg
(10.68 KB, 480x126)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Eeeeeee ujkaalberte... evo mi ga ovde ceo uput za taj avion al nemam skener  Smile Svaka cast za temu. Ako nadjem podatke napisacu ukratko o kvaru na licnom Hitlerovom Kondoru dok je bio u poseti Finskoj. Da finski oficir nije primetio dim iz stajnog trapa velike sanse da bi Hitler satradao. Inace jako zanimljivo je da je taj njegov primerak bio opremljen kapsulom za spasavanje.
« Poslednja izmena: 18. Nov 2007, 23:40:14 od pilot »
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Aaaahhaaaahhaaaaa! Yipiiii! Smile To Ujkaalberte, to je sprava. Bravo za temu Smile Smile Smile. Dobre fotke, dobre makete. Imam ovu ticu u flight simulatoru - ludilo.
Negde procitah da je ovaj avion vozio putnike negde u Juznoj Americi (dal posle rata valjda? Smile)

@pilot kapsula za spasavanje? Smile Smile Smile
Smile
« Poslednja izmena: 18. Nov 2007, 23:27:05 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Bice kasnije  Smile Evo opet slike, malop[re je zezalo podizanje....  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Fw200 Condor.jpg
(313.61 KB, 1927x2923)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Fooootka boli glava. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Odlicna fotka. Smile Smile Smile
Svaka cast pilot za informacije,da budem iskren nista nisam znao o kvaru Hitlerovog Condora. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Evo price iz Finske i sta bese sa Hitlerom. Bila je to poseta aerodromu Imola 4. Juna 1942. U posetu je isao u svom avionu Fw200 C4/U1 Kondor, registracija KE+IX. Neprilike sa letelicom su pocele jos na aerodromu Rastenburg, odakle je poleteo za Helsinki, i pilot aviona Hans Baur, je morao da se izbori sa snaznom teznjom aviona da skrene levo. Za vreme sletanja na aerodrom Imola avion je isto tako pokazao snaznu teznju za skretanjem levo [ja milsim da se radi o ziro efektu elise, ne o nekoj greski, isto to je bilo i kod Lankastera i B-17]i pilot je imao muke da avion odrzi na pisti. Na aertodromu su bili okupljeni visoki finski zvanicnici, ukljucujuci predsednika Ritija i marsala Manerhajma. Medjutim niko od okupljenih nije video dim i plamen iz levog kucista stajnog trapa. To je uocilo finsko zemaljsko osoblje i brzo reagovalo i ugasilo slab pozar. Ta vatra se iz aviona nije mogla videti a u tom trenutku nije izazvala neko ostecenje. Goreli su delovi oko tocka i pitanje je sta bi se desilo kasnije kad bi se uvukao medju vodove za gorivo i ulje. Uzrok je bio mali ventil i rupica u njemu najverovatnoije nastala od udarca alata u malu cev. Kako je bila od aluminijuma ona se lako ostetila. Ta cev je zamenjena mesinganom da se ne bi slicna stvar ponovila.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Zanimljiva prica. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
*********

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

FW 1.jpg
(169.49 KB, 1450x929)
FW 2.jpg
(90.45 KB, 1350x885)
FW 3.jpg
(158.22 KB, 850x1105)
FW 5.jpg
(109.37 KB, 1500x1099)
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Lepe fotke. Smile
Dosta je zanimljiv podatak da je u pocetku celokupna proizvodnja Fw-200 trebala da bude radjena za Japansku vojsku,po meni Condor bi Japanu zbog specificnosti ratista bio od velike koristi.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:47:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.392 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.