Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:19:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Flesovanje BIOS-a  (Pročitano 17671 puta)
28. Jul 2006, 02:17:51
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
U danasnjem vremenu flasheovanje biosa moguce je odraditi i direktno sa neta,preko raznih live update programa.Proverite dali vas proizvodjac maticne ploce ima pri sebi doticnu mogucnosti i moze li se ista izvrsiti na vasoj ploci(mislim na flasheovanje preko live update-a)
Evo primer starog,klasicnog flasha BIOS-a.
Napomana:Autor ne odgovara ze eventualne posledice koje se mogu dogoditi sa vasim racunarom.Radite sve na sopstvenu odgovornost
Korak 1.
(1) Napravi DOS boot disk. (pogledaj sliku)
a. Sa ispravnim flopijem naravno u floppy drajvu, pritisnite u My Computer desni klik na 3 1/2 flopy (A:) i izaberite Format.



b. U format options izaberi create MS-DOS start up disk i sacekajte koji min.



KORAK 2. Skini BIOS i BIOS utility program

(1) Idite na sajt proizvodjaca(ni slucajno neki drugi sajt) vase ploce i tamo skinite gore navedeno za vasu verziju ploce toliko znate(ako ni to neznate imate blizu AGP slota koja je ploca).
(2) E sad kad skinete imate zip fajl u kome se nalaze fajlovi sa extenzijom *.EXE; *.BIN; *.TXT mozda jos nesto ali pretezno to.
(3) Unzipujte taj fajl i stavite ga na neko ocigledno mesto npr C:

korak 3.

(1) Budite sigurni da ce system da se botuje sa diskete. Kad se botuje, pokazace se A:\> i onda kucajte C: i ENTER. E onda kucajte cd IME FOLDERA gde ste sacuvali BIOS. Potom kucajte DIR kako bi videli koje fajlove imate ponudjene kada vidite (kod mene su AWD816A EXE; AMINF330 EXE; 020429 ROM; VXADV12F BIN).

(2) Sada kucajte ime onog verovatno prvog ili jedino postojeceg EXE fajla bez extezije i ime BIN fajla sa extenzijom i onda ENTER.



(3) Sada ste u jednom prozoru za fleshovanje BIOS-a. u dnu imate poruku Do You Want To Save Bios (Y/N) idite Y to vam ja preporucujem.







(5) Posle imate poruku hocete li da pocnete ako hocete idite Y a ako ste se predomislili idite N. I da nemojte da slucajno gasite comp dok flashujete onda ste gotovi, tj. mozete baciti mat plocu.





(6) Kada zavrsite izvadite disketu i stisnite F1 da restartujete comp.

korak 4.

(1) Ako je sve super system ce prepoznati novi bios vdite datum.
(2) E da nemojte zaboraviti da stisnete DEL da udjete u BIOS i tamo podesite sve opcije ukoliko su poremecene. I onda F10 da izadjete i Y da sacuvate i to je to flashovali ste bios.

ES
« Poslednja izmena: 28. Jul 2006, 02:22:10 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sve ovo sam skinuo ranije sa neta,ali na sajtu proizvodjaca nema bin,i rom file da se skine.Vec sam to rekao,kada mi krene flash,racunar mi trazi da mu prvo napravim update rom files.
« Poslednja izmena: 20. Jan 2007, 00:30:59 od cure5 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ko tebe kamenom, ti njega cime stignes :)))

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k750i
I da nemojte da slucajno gasite comp dok flashujete onda ste gotovi, tj. mozete baciti mat plocu.


Imajte na umu i to da struja moze da nestane... epilog je isti kao i da ste ugasili komp, tako da bi bilo pozeljno da je komp prikljucen na UPS.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
za koju je plocu ovaj flash u objasnjenju gore.moja ploca je k7vta3 v6.0.kada ukucam npr.awd860b k7vta3 bin.,on kao krene i izbaci mi poruku:
System was not new AWARD BIOS version!
Please updata ROM BIOS first....

Message:Please input File Name!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung SGH-E630
Skini BIOS odavde i Award BIOS Flash Program odavde.

« Poslednja izmena: 20. Jan 2007, 15:26:14 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zahvaljujem!Skinuo sam,pokusacu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pokusao sam,sve odgovara,ali kada krene flash,preskoci mi sa prvog prozora iz ovog gore uputstva na poslednji i nista ne ucitava samo stoji.Ne daje mi mogucnost da upisem ime fajla na kome cu da sacuvam novi bios.Ne pita ni da li zelim da ga sacuvam.Samo skoci na onu zadnju i tu stoji.Flopi svetli,ali nista se ne desava.
   Oprostite zbog moje greske,ali u zurbi nisam procitao pravilnik.Na sajtu proizvodjaca to uputstvoja ne mogu da nadjem,jer za ovu plocu stoji za download sasvim druga verzija biosa,koja ocigledno ne odgovara.Ovaj koji sam dobio ovde izgleda odgovara i za to VELIKO HVALA!
« Poslednja izmena: 21. Jan 2007, 00:23:43 od cure5 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
1. Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.

2.kad god flashe-ujes bios,na sajtu proizvodjaca imas tacno uputstvo korak po korak sta da ucinis,te ti savetujem da pogledas prvo tamo...
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


djesi brate sto cinis evo nista a ti ja bezveze

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 191
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
treba pomoc u prvo prazno polje se upisuje bios novi jel tako,ali neznam sta treba u ovaj red ispod to me zbunjuje Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

kako.JPG
(34.53 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
ime fajla, samo ti kaze.... dakle kako zelis da ga on nazove Smiley
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:19:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.