Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:47:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: fiksna ortodonski aparat  (Pročitano 7629 puta)
14. Dec 2006, 23:51:18
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zanima me kakva sa vasa iskustva sa nevedenim?





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


P. F. C. rules

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam taj apart nosio pre 3 god. Za sada sam zadovoljan rezultatom.
Ono sto ti mogu reci jeste da je proces veoma dug, preciznije od 8-12 meseci, zavisno od stanja zuba. Najveci problem je u pocetku, velika bol, cak sto vise ne moze se jesti sva hrana na koju smo navikli, posle svakog obroka moraju se prarti zubi. Takodje prilikom skidanja osecaj je jako cudan, privikavati se opet na svoje zube bez metala u ustima je jako cudno. Nakon skidanja za sve koji neznaju, vazi to da moraju da obrate paznju na to da li im je doticni stomatolog dobro ocistio naslage lepka na zubima.
I za kraj sve to kosta negde oko 1300 eura + svake druge nedelje kontrola, u cenu je uracunat i mobilni aparat koj se nakon fiksnog nosi da bi se trenutni polozaj zuba odrzao, ovaj aparat se nosi negde od 3-6 meseci.
Ako ti je jos sto nejasno samo kazi
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 442
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Motorola C450
Upravo nosim, trebao bih da skinem za koji mesec.

E, sada, upala desni je na početku problem kod fiksne, tako da ako niste ja, može proći i par nedelja pre nego se naviknete na osećaj "punih usta". Ja sam se na protezu navikao drugi dan(stavio je uveče, došao kući, živ se namučio dokk sam pojeo neku sarmu, legao u krevet, probudio se i taj dan sam jeo pljesku, malo me je bolelo, ali je to više osećaj pritiska, nego bola). E, upala desni je verovatni problem, ali ne i ako koristite neku tečnost za ispiranje usta(što mnogi rade, među njima sam i ja), dobra je Lacalut, recimo. Smile

Mene je sve izašlo negde oko 1200 evra, uključujući i retencioni aparat.

U svakom slučaju, iako imate novaca i zube koji mogu da ponesu protezu, dobro ju je nositi, pa makar bili 35 godina i više stari/mladi.
IP sačuvana
social share
Lepota je prolazna, zato sam ja glup!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Pošto i ja moram da nosim to čudo u ustima, samo na gornjoj vilici i ja sam se raspitivala dosta oko iste. Smile
Saznala sam da je cena kod privatnika do 400 e po vilici...dakle obe vilice do 800e. Ko je student, ili djak neka se raspita kod školskog lekara...odnosno verovatno idete u neki dispanzer kod čika Zube...meni su rekli da je tamo cena oko 200 e. Moram samo to da proverim,pošto je informacija iz druge ruke  Smile
Prvih 15-tak dana navikavanja na aparat može da bude bolan...ali mora malo da se istrpi zarad lepote zubića. Zato samo hrabro.  Smile Morate daleko više paziti na higijenu zuba, četkica uvek sa vama i to nije strašno.
vremenski rok ispravljanja zuba je različit kod svake osobe...razlika može da se vidi posle mesec dana, a potpuno ispravljanje zuba posle 6- 12 meseci.

Mene samo interesuje da li je moguće ovaj aparat postaviti sa unutrašnje strane zuba, kako se ne bi video. Čula sam da je i to moguće, pa eto...da proverim...  Smile
Ili bar da one žice budu nevidljive  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 442
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Motorola C450
Iznutra ne rade kod nas, a samo sam načuo za takve stvari u SAD, Kanadi i Japanu.

Imaš "nevidljivu protezu", koja je providna i žičice su providne te cela stvar deluje manje upadljivo. Ali, zavisi i kako pričaš. Meni mnogi ljudi i ne primete da nosim aparat, jer mi se tokom priče vide samo donji zubi, i to se proteza jedva nazire. Ali, ja volim da se cerim...

Oko higijene, nema problema, ja sam oduvek prao zube 5 puta dnevno, tako da to praktikujem i sada, ponavljam, u kombinaciji sa tečnošću za ispiranje usta.

Samo napred! Smile
IP sačuvana
social share
Lepota je prolazna, zato sam ja glup!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Tnx  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:47:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.