Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fenomen ''Koridor 10'' - Grci opelješili Belu Palanku  (Pročitano 764 puta)
14. Sep 2013, 00:27:03
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Grčki putari ojadili pola Bele Palanke

Desetak preduzetnika iz Bele Palanke je ogorčeno ponašanjem grčke firme „Aktor“, izvođača radova na izgradnji deonice koridora 10, koja odbija da im isplati zaostala dugovanja za robu i usluge koja iznose nekoliko miliona dinara.


Slaviši Veljkoviću Grci duguju milion dinara

Firma radi na izgradnji istočnog kraka koridora 10 od Crvene Reke do Čiplika kod Bele Palanke u dužini od 12,7 kilometara. Ova deonica koridora 10 obuhvata i izgradnju dva velika mosta i petlju Bela Palanka.

- Duguju mi od marta ove i od prošle godine. Uzimali su klime, baterije, baterijske lampe, rešoe, frižidere... Održavao sam im sve rashladne uređaje u Beloj Palanci i u njihovim poslovnim jedinicama. Dugovanja su velika i iznose oko 400.000 dinara. Obraćao sam se predstavnicima „Aktora“ više puta i trojici njihovih direktora Grka u Beloj Palanci, koji su obećali da će to platiti, ali ništa od toga... Do dana današnjeg ostala su samo prazna obećanja - kaže vlasnik jedne radnje u Beloj Palanci koja prodaje elektro-robu.

Vlasnik firme „Ferstil“ Slaviša Veljković i član Opštinskog veća kaže da i on ima problema sa naplatom dugovanja od ove firme.

Dampigovali cenu na tenderu

Na tenderu među 12 ponuda najnižu cenu je ponudio grčki “Aktor S.A” od 4,4 milijarde dinara, što je kaksu su tvrdili ostali ponuđači bila dampigocvana cena. Ponude su dale firme iz više zemalja a najvišu cenu dao je srpsko-portugalski konzorcijum “MSF Planum” od 9,03 milijardi dinara. Ova primer bolno upozorava da najjeftinija ponuda nije uvek najbolja.

- Prodao sam im pre tri meseca gvožđe, mreže, alat i drugu robu u vrednosti oko dva miliona dinara. Polovinu duga su platili. Kažu da im država ne plaća za posao koji rade i ja verujem da je to tačno. Išao sam u njihovu Centralu u Beogradu. Dobili su pare od države i platili su pola duga - kaže Veljković.

Predsednik Opšteg udruženja preduzetnika i vlasnik hotela „Stari fijaker“ Miloš Mitrović kaže da je sredinom jula podneo tužbu za dug.

- Ne možemo da platimo porez. Sve se završava na obećanjima da će to biti od ponedeljka do petka. Spreman sam da povučem tužbu ukoliko izmire dugovanja mojoj firmi. Od decembra prošle godine su mi dužni 750.000 dinara za smeštaj. Slao sam dopise, pregovarao kako bih mogao da platim svoje obaveze i radnike koje imam. Obraćali smo se mnogim direktorima “Aktora”, ali nema pomaka od obećanja - kaže Mitrović.


Ugostitelj Miloš Mitrović je podneo tužbu zbog dugovanja od 700.000 dinara

U izjavi za „Blic“jedan od predstavnika “Aktora” nam je rekao da su se u firmi dogovorili da će sve obaveze prema vlasnicima firmi biti potpuno izmirene.

- Do kraja ovog meseca sve će biti završeno - kaže predstavnik firme iz Grčke.

I lokalni putevi koje koristi ova firma su uništeni.

- Na to ih stalno upozoravamo. Imamo ugovor u kome je predviđeno da puteve koje koristi „Aktor“ dovede u prvobitno stanje. Očekivali smo da kad krenu radovi na koridoru, da će od toga imati koristi naše firme. Bile su neke uplate, ali to ide sporo - kaže načelnik Odeljenja za urbanizam, stambeno-komunalnu delatnost i pravne poslove u SO Bela Palanka Slavoljub Đurđević.

Blic


Braća Grci i Mrka prepošteni.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 23.0
"Dampigovali"

Jebem ti novinare u zemlji Srbiji.  Ili napisi na Engleskom ili napisi na Srpskom
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Hteli su da ispadnu kul verovatno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.