Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fan overvolt/ili kako da ubrzam ventilator  (Pročitano 4346 puta)
04. Mar 2010, 20:45:05
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Izbacio sam sve ventilatore iz kucista(naravno ne od cpu-a,gpu-a) i prikljucio fan iz starog napajanja.Ima samo dvije zice crnu i crvenu.Uzeo sam kabal od starog venta  i prikljucio crnu na crnu i crvenu na crvenu.E sad ostao 3 kabal?(vent od napajanja je samo bio zalemjen i nije 3pin conector)Ukljucio komp ,vent radi ne cuje se uopste ali cini mi se da radi na nekih 800-1000rpm i ne duva nista posebno.Cak vise, 4cm ventilator duba jace od njega,a on je 10cm.

E sad kako da ga ubrzam?Pise da je fan 12v a sad kolko je v na njega trenutno prikovcano ne znam.I kako overvoltovati vent?I dal je to uopste pametno,ili da ga ostavim takvog kakav je?? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Treći je praćenje broja obrtaja. Veći ventilatori se i prave da ne bi morali da zvrče na velikim obrtajima za isti protok vazduha kao manji ventilator sa većom brzinom, pa možda zato ne možeš da osetiš toliko neki usmeren tok vazduha jer je površina velika  Smile

Ne može da se overvoltuje na više od 12V i nije to pametno raditi, grejao bi se.
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
OK.Neshto sam googlao i procitao da je na 3pin conector 7v,a ovaj vent je 12v.E jel to tacno nzn??E ovi ova kidaju zice od napajanja cuda rade i sibaju ih na 24v(to sigurno nebih da probam)Za pocetak ako moze probao bih nesto manje ako je moguce?Buka nije problem,problem je to sto bih zbog venta koji kosta 5e mogao da sprzim cio komp Smile.Postoji li kakav siguran nacin za to ili da bacim taj vent i uzmem neki bolji?

Ako moze da se overvoltuje imam viska jedno 5 prikljucaka od napajanja(za flopi,za cd,hdd naravno rezervnih)

I jel moze neko da mi kaze kolko kaja zica ima v?Imao sam nalepnicu na napajanju ali se makla.(kolko ima zuta zica,crna,crvena...)
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson Xperia mini
+12v zuta, gnd (masa) crna, +5v crvena...  Smile

mislim da se to lako moze provjeriti i unimerom (multimetrom) ... ako to nemas i ne znas koristiti nemoj onda nista ni cackati  Smile

« Poslednja izmena: 04. Mar 2010, 21:37:15 od Havin Fun »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Da bi mogao da ga priključiš na više od 12V onda bi morao da kombinuješ sa negativnim naponima (ili naponom) koji nisu predviđeni za struje veće od nekoliko stotina mA. Bolje nemoj da ga "overvoltuješ" ako nema nikakvih problema ovako, tj. ako se ništa ne pregreva  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
kod tih ventilatora crvena moze da se spoji na zutu a crna na crnu...i to je 12v...to sam kod mene uradio i sljaka... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson Xperia mini
Pa naravno da moze, kad ventilator radi na 12v, znaci ti si to dobro spojio  Smile

E sad kako da ga ubrzam?Pise da je fan 12v a sad kolko je v na njega trenutno prikovcano ne znam.I kako overvoltovati vent?I dal je to uopste pametno,ili da ga ostavim takvog kakav je?? Smile Smile Smile

Nista mi ovdje nije jasno al' dobro... ventilator mozes ubrzati ili usporiti tako sto ces zutu zicu koja ide sa ventilatora pribosti u prigodno mjesto na maticnoj ploci... ne znam kakvih 24v ti spominjes  Smile gdje ima na atx napajanju 24v... nisam siguran da li ventilator takav postoji ... sve u svemu pametnije je kupiti ventilator ako ti treba dodatni  Smile

P.s.- Sad sam tek provalio da je ovo pitanje postavio Laza@... a pitao sam se zasto mi je ovo pitanje malo nejasno... sala mala  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
ne znam kakvih 24v ti spominjes  Smile gdje ima na atx napajanju 24v...
Ima između -12 i +12 Smiley
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
+12v zuta, gnd (masa) crna, +5v crvena...  Smile

mislim da se to lako moze provjeriti i unimerom (multimetrom) ... ako to nemas i ne znas koristiti nemoj onda nista ni cackati  Smile


Thnks.Imam 2,3multimetra kroz kucu,svi oko mene su elektricari(elektronicari).
Inace rekao sam da vent ima samo crnu i crvenu zicu,da nema 3 za kontrolu obrtaja Smile
kod tih ventilatora crvena moze da se spoji na zutu a crna na crnu...i to je 12v...to sam kod mene uradio i sljaka... Smile Smile
Ajde sad cu jednu po jednu zicu da isprobavam sa multimetrom da vidim kolko koja ima v .Cek kad to spojim vent bi trebao da radi na 12v?I jel se na tako prikovcan vent smije da se ugradi prekidac? Smile
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Citat
Cek kad to spojim vent bi trebao da radi na 12v?
Znas i sam odgovor, posto si pitao kako da namestis, i objasnjeno ti je.

Citat
I jel se na tako prikovcan vent smije da se ugradi prekidac?
Ranije si otvorio temu zbog ovoga, ne davi 100 puta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.