Tema: F.K.Sloboda - Fukare 1987 TUZLA  (Pročitano 96915 puta)

Poruke 2972
Chrome 10.0.648.205
Apple iPhone 5
Tuzlaci: Protiv Drine na pobjedu iako bez Bekića i Halilovića!

Nakon pobjede protiv Borca, tuzlanska Sloboda ulazi u seriju utakmica sa relativno slabijim suparnicima. Nakon gostovanja kod Drine u Zvorniku (preksutra), dočekuje Rudara iz Prijedora, nakon čega ima gostovanja protiv Veleža i Čelika, te dvije domaće utakmice sa Olimpicom i Zvijezdom.

- Lakši su suparnici samo na papiru, jer se pokazalo da u ovoj ligi svako može pobijediti svakoga – kaže Ibrahim Crnkić, trener Slobode.
Zadovoljan je igrom svog tima protiv Borca u prvom poluvremenu, dok priznaje da je i sam u drugom dijelu promijenio strategiju.

- Banjalučani su tim koji u gostima igra s pojačanom obranom, na kontre. Naš je cilj bio razvodniti njihovu igru i spriječiti da dođu u izgledne prilike, u čemu smo uspjeli, jer su na cijeloj utakmici samo dva puta ugrozili naš gol.
Tuzlanska Sloboda već u srijedu gostuje u Zvorniku kod fenjeraša Premijer lige ekipe Drine.

Susret na Tušnju ovih suparnika završen je 3:0, a tada su ekipe vodili drugi treneri, Vlatko Glavaš Slobodu, a Darko Vojvodić Drinu.
Trener, Ibrahim Crnkić u ovoj utakmici neće moći računati na usluge Almira Bekića i Halilovića zbog tri žuta kartona, dok će se u momčad vratiti Dejan Drakul.

- Sigurno smo puno kvalitetnija momčad od Drine što govori i plasman na tabeli, ali ih ne smijemo podcijeniti to moramo dokazati na terenu. Trebamo odigrati maksimalno ozbiljno kako bi pobijedili i zadržali plasman u samom vrhu tabele. Ovom prilikom želim pozvati sve naše vjerne navijače da dođu u Zvornik, jer nam je potrebna njihova podrška-rekao je kapiten Slobode, Denis Mujkić, zadovoljan što su se navijači Fukare oglasili protiv Borca, kada su navijački nadjačali banjalučke Lešinare.
Da li su Fukare prekinule bojkot, ostaje da se vidi na narednim utakmicama.

Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Poruke 2972
Borac kao i Real Madrid: Nekorektni Tuzlaci na Tušnju!

Mnogo toga negativnog desilo se za vrijeme i nakon utakmice u Tuzli. Iz Slobode nisu isplatili službena lica, a goste iz Banjaluke nisu ponudili ni čašom obične vode. Na intervenciju predstavnika Borca u svlačionicu sa igračima puštena je topla voda za tuširanje. Drugo poluvrijeme je odigrano samo s jednom loptom jer je domaćin nekorektno pokupio ostale kako bi odugovlačio vrijeme pri rezultatu 1:0 za Slobodu. Redari nisu htjeli da kupe ni tu jednu loptu, što je u svoj rokovnik zapisao Lazar Martinović, delegat susreta. Da to ne bude sve, pobrinulo se nekoliko članova Uprave Slobode koji su tokom svih 90 minuta bili iza gola Asmira Avdukića, golmana Borca, i nazivali su ga pogrdnim imenima, provocirali i dekoncentrisali. Sve ovo završilo je u bilježnici delegata meča.

Poruke 2972
Zdenko Jurić: Borac krivca za poraz treba tražiti u svojim redovima

Nakon što su se u medijima oglasili čelni ljudi banjalučkog Borca nezadovoljni dešavanjima tokom utakmice Premijer lige BiH između Slobode i Borca, svoje mišljenje u javnosti iznio je vd. direktor tuzlanske Slobode Zdenko Jurić.

- Iako nisam imao namjeru iznijeti svoj stav u javnosti, jer nisam želio podizati prašinu danas ću to učiniti. Čelni ljudi banjalučkog Borca kao i njihova momčad dočekani su kako to dolikuje lideru dosadašnjeg dijela prvenstva. Na terenu je bilo fer i korektno, Sloboda je sasvim zasluženo pobijedila minimalnim rezultatom 1:0 uz još nekoliko izglednih šansi. Borac je na Tušnju nadigran u svim segmentima fudbalske igre, dok Uprava kluba i trener Vlado Jagodić traže alibi za poraz koji im je izuzetno teško pao i krivca u domaćinstvu,a ne u sobstvenim redovima. Optužuju nas da smo psovali, što apsolunto nije tačno. Njihov golman Asmir Avdukić bio je na meti navijača i izrevolitiran time, napadaču Senadu Mujiću, tokom pauze između dva poluvremena je psovao porodicu nakon čega se stvorila gužva. Stvarno mi nije jasan cilj Banjalučana koji su za poraz optužili Slobodu, navijače, sudiju Rusmira Mrkovića i koga sve ne - rekao nam je vd. direktor Slobode Zdenko Jurić.

Vrijedno pomena nakon što se završio derbi u Tuzli direktor Borca, Radmilo Šipovac  je sišao iz loža na stadionu i čestitao domaćinu na pobjedi, te iskritikovao trenera Vladu Jagodića da mu je ekipa tokom cijele utakmice loše stojala na terenu i da su pojedinci odigrali ispod očekivanja.

Poruke 2972
Nepoznat
Chrome 11.0.696.60
Bekić i Halilović ostaju u Tuzli

Na krilima pobjede nad Borcem, tuzlanski fudbaleri danas će u Zvorniku odigrati prvu zvaničnu poslijeratnu utakmicu sa Drinom. U postdejtonskoj BiH Sloboda i Drina su igrali u dva navrata. Najprije prijateljsku u Zvorniku kada su Tuzlaci pobjedili sa 1:0, potom i prvenstvenu prošle jeseni kada je Sloboda slavila sa 3:0.

"Drina jeste posljednja, ali bez maksimalne ozbiljnosti nećemo doći do trijumfa. Moramo biti borbeni i motivirani, te nastaviti niz dobrih rezultata", stav je kapitena Slobode Denisa Mujkića.

Otežavajuća okolnost za stručni štab leži u činjenici da ponajbolji nogometaši Almir Bekić i Almir Halilović, nemaju pravo nastupa zbog tri žuta kartona. No, svi oni koji istrče na trvanjak pored Drine moraće natopiti dres znojem ako hoće osvojiti tri boda i ako žele ostati u vrhu tablice s dobrim izgledima da prvenstvo okončaju među pet najboljih timova u Premijer ligi BiH.

« Poslednja izmena: 04. Maj 2011, 12:28:44 od m4n »

Poruke 2972
Nepoznat
Drina - F.K.Sloboda 0-2

Fudbaleri tuzlanske Slobode na gostovanju kod fenjeraša zvorničke Drine ostvarili su novu pobjedu rezultatom 2 : 0. Strijelci za tuzlanski tim su bili Senad Mujić u 71. minutu te Amer Bekić u 78. minutu susreta. Tim trenera, Ibrahima Crnkića će već u subotu na stadionu Tušanj dočekati ekipu Rudara iz Prijedora.

Uskoro opsirniji izvjestaji.

Poruke 2972
Nepoznat
Bekić obecava jos bolje partije

Nogometaši tuzlanske Slobode ostvarili su jako važnu pobjedu kod fenjeraša zvorničke Drine koja ih je zadržala u vrhu tabele. Prvo ime utakmice bio je mladi napadač Amer Bekić koji je asistirao kod prvog gola Senadu Mujiću, dok je drugi postigao nakon odlične asistencije rezerviste Muamera Zoletića.

- Ovo nam je bila veoma bitna utakmica, baš kao i protiv banjalučkog Borca. Mišljenja sam da smo dobro odigrali kao kolektiv, ekipu Drine je u igri držao rezultat u prvom poluvremenu, ali već nakon prvog gola smo dokazali svoju snagu i ubacili u brzinu više. Drago mi je što sam se vratio u golgetersku formu, jer sam toliko želio postići gol da me konačno krene realizacija, iako poznavajući sebe obećavam još puno bolje partije u dresu Slobode- rekao nam je Amer Bekić.

Sloboda je pobjedom protiv Drine izbila na petu poziciju na tabeli, dok će u subotu na stadionu Tušanj ugostiti konkuretna ekipu Rudara iz Prijedora.

Poruke 2972
Nepoznat
07-Maj: F.K.Sloboda - F.K.Rudar

Do kraja prvenstva je ostalo još pet utakmica u kojima Sloboda tri igra kod kuće. Prva je naredne sedmice, kada na Tušnju gostuje ekipa Rudara.

Izabranici Ibrahima Crnkića u posljednjih pet utakmica imaju četiri pobjede, i sigurno je da u susret komšija na tabeli ulaze sa odličnom formom i epitetom favorita, a što samo još trebaju potvrditi na terenu.

Gosti imaju tek dva boda manje od Slobode, a i ovosezonske gostujuće pobjede u Širokom Brijegu, Banovićima i Zvorniku, te neriješeni ishodi na strani sa Leotarom, Zvijedom i Borcem, upozoravaju da na Tušanj dolazi tvrd protivnik.

U ekipi Slobode neće biti "požutjelog" Gavarića, ali se zato vraćaju Almir Bekić i Almir Halilović, što će vjerujemo biti dovoljno da "crveno-crni" istrče u sastavu koji će ih novom pobjedom zadržati u vrhu tabele.

Utakmicu sudi Darko Obradović (Stolac)

Premijer liga N/FSBiH – 26. kolo
Stadion Tušanj
Početak: 17 h
« Poslednja izmena: 05. Maj 2011, 10:43:34 od m4n »

Poruke 2972
Nepoznat
Sloboda je u Tuzli, u utakmici za prestiž, rezultatom 2:1 savladala ekipu Rudara iz Prijedora.

Tuzlaci su se ovom pobjedom bodovno izjednačili sa četvrtoplasiranim Širokim Brijegom, no iz Uprave Slobode već neko vrijeme ističu kako nemaju nikakve ambicije glede Evrope. No, i pored toga, na Tušnju su odigrali dosta borbenu i kvalitetnu utakmicu, te na kraju zasluženo zabilježili pobjedu.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez golova, sa tek nekoliko ozbiljnijih situacija, pretežno pred golom gostiju iz Prijedora. U trećoj minuti Almir Bekić je ubacio s lijeve strane u peterac Rudara, Senad Mujić ostao sam i glavom, potpuno neometan, pucao preko gola.

U 21. i 23. minuti identične akcije domaćeg tima. Oba puta je Almir Halilović izveo slobodne udarce, prvi put je Raca glavom sa svega pet metara šutirao u golmana Tripića, dok je u drugom navratu Samir Jogunčić loše udario loptu, pa je ona umalo završila u autu.

Do kraja prvog dijela domaći trener Ibrahim Crnkić morao je mijenjati. Umjesto povrijeđenog Race ušao je Dejan Drakul. Sloboda je do vodstva stigla nakon sedam  minuta igre u nastavku. Svježi Almir Čehajić je ubacio, na pravom mjestu je Senad Mujić koji pogađa za slavlje domaćih.

Ipak, nije dugo trajalo to slavlje crveno-crnih, jer su Prijedorčani osam minuta kasnije izjednačili rezultat. Vedran Kantar je izveo korner s lijeve strane, lopta se šetala po šesnaestercu Slobode, nesmotrenost domaće odbrane iskoristio Mirza Džafić i zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Samo nekoliko minuta kasnije, Sloboda dolazi do novog vodstva. Danas raspoloženi Almir Bekić ubacuje loptu, u šesnaestercu gostiju najbolje se snalazi Milenko Bošnjak i postiže svoj prvi gol u dresu Slobode. U finišu utakmice Čehajić je isključen zbog drugog žutog kartona.

Do kraja utakmice, na kojoj je pokazano 12 žutih kartona i jedan crveni, rezultat se više nije mijenjao.