Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 05:41:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Exit festival 2012  (Pročitano 13908 puta)
02. Mar 2012, 09:10:51
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Guns N’ Roses dolaze na Exit

Legendarni rok sastav Guns N’ Roses dolazi ponovo u Srbiju. Nakon nastupa u Beogradu 2010. godine, bend ovoga puta dolazi u Novi Sad na Exit festival, koji se održava od 12. do 15. jula.



Bend će nastupiti na glavnoj bini, na kojoj će svirati i New Order, Gossip, Wolfmother...

„Jedno od poslednjih poglavlja u istoriji rock 'n' rolla koje je ispisano, a da je ostavilo traga na milionima, bilo je ono koje je od 1985. u Los Anđelesu stvarala grupa Guns N' Roses. Kao jedan od simbola osamdesetih godina, vratili su interes za rock muziku kod najšire publike u vreme prevlasti electro i dance-popa, osavremenjavajući njen originalni hedonistički bunt i prevodeći ga na ponašanje i jezik razumljiv novim generacijama”, navodi se u saopštenju organizatora.

Ranije je objavljeno da će se svi članovi originalne postave grupe Guns N' Roses okupiti u aprilu u Klivlendu, prilikom „ulaska“ u Rokenrol kuću slavnih.



„Znam da će svi članovi benda biti tamo. Ja ću u tu priču da uletim sa pozitivnim stavom, bistrom glavom i zahvalnim srcem“, kazao je tom prilikom klavijaturista Dizzy Reed magazinu „Billboard“. Međutim, još uvek se ne zna da li će tada bend počastiti posetioce kratkim nastupom.

Pre Exit festivala Guns N' Roses nastupiće 8. jula u Sofiji. GnR trenutno sviraju u sastavu: Axl Rose (vokal, klavir), Dizzy Reed (klavijature, klavir, sintisajzer, prateći vokali), Tommy Stinson (bas gitara, prateći vokali), Chris Pitman (klavijature, prateći vokali), Richard Fortus (gitara), Frank Ferrer (bubnjevi, perkusije) i Ron Thal (gitara).

Domaća publika imaće priliku samo nekoliko dana ranije da proveri čime još gitarista Slash, bivši član benda, može da se pohvali. On će nastupiti 28. juna na velikom festivalu koji će se održati na Ušću. Na tom osmočasovnom spektaklu nastupiće Ozzy Osbourne & Friends, kao i The Cult, Black Label Society, Paradise Lost.



Izvor: B92
« Poslednja izmena: 02. Mar 2012, 09:13:52 od vojvođanka »
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Duran Duran dolaze na Exit
Izvor: B92

Sastav “Duran Duran” i zvanično je potvrdio dolazak na Exit festival, a kako navode na svom zvaničnom sajtu, bend će u Novom Sadu nastupiti prvog dana festivala, u četvrtak, 12. jula.



Ljubitelje pop melodija svakako će obradovati i i vest da je za Fusion binu potvrđen švedski elektronski bend Little Dragon, izdanak plodotvorne skandinavske indi pop scene, na čelu sa predivnim vokalom pevačice japanskog porekla, Yukimi Nagano.

Nešto potpuno drugačije predstavlja Happynovisad Stage nastupom imena nezavisne izdavačke kuće R&S Records, Teengirl Fantasy Live, Lone, Pariah i The Chain, dok će na Elektrani jedan od najuzbudljivijih nastupa imati Sneaky Sound System.



Duran Duran je trenutno na svetskoj turneji, a pre najavljenog nastupiće u Srbiji nastupiće u Budimpešti, a već 16. jula sele se u Veronu. Na turneji promovišu poslednji studijski album “All You Need Is Now“.

Ovogodišnji festival EXIT održava se od 12. do 15. jula na Petrovaradinskoj tvrđavi u Novom Sadu. Poslednji u nizu izvođača koji su potvrdili svoj dolazak na festival su Plan B, Avicii, Felix Da Housecat i Totally Enormous Extinct Dinosaurs.

Svoje nastupe već su potvrdili Guns N’ Roses i New Order, Gossip, Wolfmother, Buraka Som Sistema, na Elektrani su potvrđeni When Saints Go Machine, dok na Dance Areni nastupaju Richie Hawtin, Laurent Garnier LBS, Miss Kittin, Azari & III live, Art Department, Maceo Plex, Brodinski, kao i, Luciano, Reboot Live, Kenny Larkin, Robert Dietz i Maayan Nidam.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19849
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Sony 
Treba posetiti exit ove godine... I onako se verovatno u skorije vreme selim u Novi Sad tako da će mi biti blizu... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6837
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Ko ide da ga znam ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Moja prva ljubav bio je Željo

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4933
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
pa sta je ovo tanko ovako ove godine, do sada najslabiji line up  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Sun: EXIT u 8 najboljih festivala

Britanski dnevni list The Sun, u svom izdanju iz 2. aprila, proglasio je Exit festival jednom od osam najboljih festivalskih destinacija, i to u konkurenciji festivalskih giganata poput Isle of Wight, Fuji Rock i Bestivala...



The Sun piše da zbog godišnje pauze majke svih festivala, Glastonberija, ostali evropski festivali imaju šansu da zablistaju u punom sjaju, navodeći po čemu je svaki od ovih festivala poseban.

Kao najveći adut Exita, novinar lista the Sun, Ed Robertson, navodi fantastičan pogled na Dunav i ceo Novi Sad, koji se prostire sa živopisne Petrovaradinske tvrđave. Novinar navodi i da, sa sastavima New Order i Guns N' Roses na glavnoj bini festivala, posetioci verovatno ni neće imati puno vremena da uživaju u sjajnom pogledu.

U prethodnoj dekadi Exit je postao jedan od najvažnijih događaja u Srbiji i regionu, sa ogromnim turističkim potencijalom. Iz godine u godinu u saradnji sa gradskim i republičkim institucijama, kao i Turističkom organizacijom Novog Sada i Turističkom organizacijom Srbije, medijima i naravno posetiocima, Exit svetu šalje sliku jedne bolje, lepše, nasmejane i gostoprimljive Srbije, u kojoj su noći duge, zabavne i tople, a poznanstva nezaboravna.



Imidž festivala koji ugosti preko 50 nacija sveta, od Novozelanđana, stanovnika Singapura, Ekvadora i Svazilenda, sve do Čileanaca, ove godine unapređen je otvaranjem novih tržišta, među kojima su Rusija, Ukrajina, Skandinavija i Grčka.

Ulaznice za Exit koji će se održati od 12. do 15. jula 2012. su u prodaji.




Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Nokia 
 Mene jedino privlace Guns N’ Roses
sve ostalo mi nije zanimljivo ,a da li se zna kako se krecu cene?

The Prodigy ce izgleda ove godine u Bg , sto je super inace bi volela da ih ponovo vidim na exitu.
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat
Svoje nastupe već su potvrdili Guns N’ Roses i New Order, Gossip, Wolfmother, Buraka Som Sistema, na Elektrani su potvrđeni When Saints Go Machine, dok na Dance Areni nastupaju Richie Hawtin, Laurent Garnier LBS, Miss Kittin, Azari & III live, Art Department, Maceo Plex, Brodinski, kao i, Luciano, Reboot Live, Kenny Larkin, Robert Dietz i Maayan Nidam.

каква постава Smile  чуо сам за гансе и њу ордер Smile 
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Toy Dolls i D.R.I. na EXIT-u

Britanski pank rok vetereani Toy Dolls, velški sastav Skindred, kao i sastavi D.R.I. i Street Dogs nova su imena ovogodišnjeg festivala EXIT, koji se ove godine održava od 12. do 15. jula na Petrovaradinskoj tvrđavi u Novom Sadu.



Na glavnoj bini EXIT festivala u četvrtak, 12. jula nastupiće velški sastav Skindred. Njihov žanr je mešavina metala, panka i regea, a prvi album “Babylon Skindred“ objavljuju u julu 2003. godine, reizdaju ga godinu dana kasnije na etiketi Lava Records, zahvaljujući kojoj sastav dobija širu podršku obožavalaca širom sveta i odlazi na turneju sa sastavima Sevendust, Nonpoint i Papa Roach. Do danas Skindred su objavili ukupno četiri albuma, od kojih je poslednji, “Union Black“, izašao u aprilu prošle godine,

Dan kasnije, u petak 13. jula sviraće Toy Dolls, legendarni britanski pank rok bend oformljen 1979. godine. Sastav je vrlo brzo stekao veliki broj poštovalaca i iako su u početku bili deo Oi! scene, njihovi refreni postali su himne panka. Godine 1983. Objavljuju debi album “Dig That Groove Baby“, uz koji dobijaju veliku medijsku pažnju, da bi 1984. gdine sa svojom pank obradom dečje pesme “Nellie the Elephant“ dostigli 4. mesto na britanskioj listi i ostali u top 100 čak 12 nedelja. Nakon više od trideset godina aktivnog postojanja na muzičkoj sceni, čak 12 objavljenih studijskih albuma i ogromnog broja basista i bubnjara koji su prošli kroz bend, Toy Dolls se početkom ove godine vraćaju sa svojim povratničkim albumom pod nazivom "The Album After the Last One", čiji naziv je parodija na njihov pretposlednji album iz 2004. godine, pod nazivom "Our Last Album?".

Na Explosive bini, u četvrtak, 12. jula će svirati pank bend Street Dogs, a poslednjeg dana festivala i legende „thrash“ metala, D.R.I. (Dirty Rotten Imbeciles), američki krosover sastav oformljen u Hjustonu 1982. godine, koji čine vokalista Kurt Breht, gitarista Spajk Kesidi, bubnjar Rob Rempi i basista Harold Oimoen. D.R.I. nikad nisu pridobili mejnstrim publiku, ali spoj njihovih pank rok korena sa treš metal uticajima je bila stilski katalizator njihovim savremenicima - Suicidal Tendencies, Corrosion of Conformity i S.O.D. - zajedno sa kojima se vode kao pioniri nečega sto će se kasnije nazvati "crossover thrash“, po njihovom albumu iz 1987. godine, "Crossover". Objavili su sedam studijskih albuma, a 2004. godine izdaju demo numere dostupne samo na webu, "Against Me", prve snimljene pesme nakon decenije pauze.

Nastup na ovogodišnjem EXIT festivalu koji će se održati od 12. do 15. jula na Petrovaradinskoj tvrđavi do sad su potvrdili Guns N’ Roses, Duran Duran, New Order, Plan B, Gossip, Wolfmother, Little Dragon, Buraka Som Sistema, Sneaky Sound System, When Saints Go Machine, Teengirl Fantasy Live, Lone, Pariah, The Chain, dok na svetski poznatoj Dance Areni nastupaju Avicii, Richie Hawtin, Laurent Garnier LBS, Miss Kittin, Felix Da Housecat, Totally Enormous Extinct Dinosaurs Live, Azari & III live, Art Department, Maceo Plex, Brodinski, kao i članovi Cadenza etikete, Luciano, Reboot Live, Kenny Larkin, Robert Dietz i Maayan Nidam.




Izvor: B92
« Poslednja izmena: 23. Apr 2012, 12:20:32 od vojvođanka »
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Erika Badu na EXIT-u 2012

Novi potvrđeni hedlajner za glavnu binu EXIT-a 2012 je r'n'b i neosoul kraljica Erika Badu, koja će nastupiti trećeg dana festivala, u subotu, 14. jula. Listi izvođača takođe se pridružuju i Hercules And Love Affair i Citizens.



Dobitnica četiri Gremija, ova inspirativna američka pevačica ispisala je značajne stranice u istoriji soul muzike, proslavljajući se svojim autentičnim vokalom, ekscentričnim izgledom i hitovima poput Love Of My Life, On & On, Bag Lady, Window Seat, Tyrone, Honey...

Od debi albuma, Baduizm, objavljenog 1997. godine, pa sve do poslednjeg,  New Amerykah Part Two (Return of the Ankh) iz 2010. godine, njen muzički opus odisao je afričkim bitovima, američkim bluzom, džezom i fankom. Erika Badu se pre samo par nedelja pojavila kao specijalni gost na skoro objavljenom debi albumu supergrupe Rocket Juice and The Moon, sastavljene od muzičkih veličina kao što su Damon Albarn (Blur, Gorillaz), Flea (Red Hot Chili Peppers) i Tony Allen.

Prošle nedelje Erika je u razgovoru sa S2S Magazine najavila da će u 2012. objaviti čak dva nova albuma, i to njen četvrti po redu solo projekat, kao i kolaborativni album sa svojim bendom The Cannabinoids!



Dan ranije, na glavnoj bini festivala nastupiće i njujorški sastav Hercules And Love Affair. Muzički projekat koji predvodi DJ Andy Butler savršen je spoj starog disco i house zvuka, a hitovima poput Blind i You Belong, na kojima su gostovali Antony Hegarty, frontmen sastava Antony & The Johnsons, kao i egzotična Nomi Ruiz, osvojili su svet. Nakon izuzetno uspešnog istoimenog debi albuma iz 2008. godine, Andrew Butler se sa svojim muzičkim projektom prošle godine vratio na scenu albumom Blue Songs, ostvarujući inicijalnu ideju stalne promene pratećih muzičara i saradnika, te trenutno članove benda čine DJ Kim Ann Foxman Aerea Negrot, Shaun Wright i Mark Pistel. Dobro izglancajte svoje cipele za ples, jer nam ovi indi heroji za drugi dan festivala spremaju pravu igranku!

Na Fusion bini Exit festivala već najavljenim The Toy Dolls, Little Dragon i Buraka Som Sistema pridružuje 15. jula i britanski sastav Citizens! Pop spektakl na Fusion bini pružiće nam Citizens!, novi, veoma aktuelni britanski sastav čiji muzički talenat je prepoznao Alex Kapranos iz sastava Franz Ferdinand, koji će producirati njihov album prvenac, Here We Are, najavljen za 28. maj ove godine. Inkorporirajući ključne elemente dobre pop pesme, melodični vokal i muziku koja vuče na ples, uz trunku odličnog smisla za humor, Citizens! su singlovima True Romance i Reptile izborili svoje mesto na sceni, hrabro koračajući neutabanim stazama žanra, sami protiv, kako i sami navode, celog sveta, ne uzimajući pritom sebe za ozbiljno. Uostalom, baš kao što Citizens! stalno ističu: „Pop nije prljava reč!“

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 05:41:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.