Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 48 49 51 52 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Exit 08 - 10.07-13.07.2008 ~ Informacije, vesti, zelje i jos ponesto  (Pročitano 52408 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1438
Zastava Fukushima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
prve veceri me prijatno iznenadila moldavska grupa "Zdob si Zdub" koja je napravila odlicnu atmosferu na Fjuzn-u dok je sinoc totalnu ludnicu-doslovno  Smile na World Music bini napravio Max Pashm bend.

zao mi je sto nisam uspeo da cujem Dzentlmena Smile  al sta je tu je , cesto se preklapa vise stvari koje zelim da cujem i vidim...

veceras predstoji najveca zurka sa Manu Chaom(samo da svira sto duze  Smile ) a zatim "old-old school" Afrika Bambaataa  Smile  pa verovatno pravac arena  Smile


p.s. Ziledine mislim da bespotrebno zatrpavas temu (cesto) istim ili slicnim textovima sa raznih izvora i to tako da nema nikakvog reda. Ok da se nesto najavi i sl. ali tema se pretvorila u tvoje copy/paste postove
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Drugi dan "egzita" protiče bez težih krivičnih dela, 22 osobe privedene
NOVI SAD - Drugog dana muzičkog festivala "Egzit 08" na Petrovaradinskoj tvrđavi nije bilo težih krivičnih dela ili oblika narušavnja javnog reda i mira, a 22 osobe su privedene zbog posedovanja narkotika, saopštila je Policijska uprava Novi Sad.


Među privedenima je 21 stranac, a dve osobe su zadržane u policiji.

Policija je tokom drugog festivalskog dana od 71 posetioca zaplenila 78 grama marihuane, 59 tableta ekstazija, 22 grama heroina, 31 gram amfetamina i manju količinu kokaina, hašiša i psihoaktivnih tableta.

Prema proceni policije, drugog dana festivala na tvrđavi je bilo oko 39.000 posetilaca, dok su organizatori saopštili da je na Petrovaradinskoj tvrđavi bilo više od 40.000.

Agenciji Beta je u Kliničkom centru Vojvodine rečeno da je tu od početka festivala dovezeno 18 povređenih, od kojih 17 sa lakim telesnim povredama i jedna sa prelomom vilice.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1438
Zastava Fukushima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Manu Chao - jedan od najboljih koncerata ikada na Exitu!!!  Smile
svaka mu cast , skoro 2 sata je drzao masu na ivici pozitivnog ludila   Smile 
vredelo ga je cekati ovih par godina da dodje na tvrdjavu...

a onda Afrika Bambata...jos 2 sata old school hitova u izvodjenju majstora  Smile

Subota je "opravdala" ovogodisnji Exit(bar meni).  Smile  E da je ovako svaki dan...mislim da ne bi izdrzao sva 4 dana  Smile

p.s. ako neko zna gde mogu da skinem koncert Manu Chao od sinoc neka javi ovde ili na pp , hvala!  Smile
« Poslednja izmena: 13. Jul 2008, 12:52:50 od petarns »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1076
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Samsung L700
***es Manu Chau-a, bio je ok, ali bas da je drzao masu na ivici ludila... ja sam bio poprilicno blizu bine i tek na momente bi ljudi malo pocupkali i to tek kad prepoznaju neku pesmu. Danas ce biti pravo ludilo, to ko propusti nije normalan!!!
P.S. Prica se da se desilo neko sranje u kampu (cak da ima i poginulih), ali moguce da je buva jer niko nista ne javlja na tv-u, radiju, netu...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
Žurka bez prestanka
Drugi dan festivala Egzit 08 na Petrovaradinskoj tvrđavi potvrdio da je Novi Sad trenutno prestonica najluđe muzičke fešte u Evropi
 

NOVI SAD - I drugi dan Egzita, najpopularnijeg muzičkog festivala na Balkanu, potvrdio je da je Petrovaradinska tvrđava trenutno pozornica najluđe žurke u Evropi. Mnogi se, međutim, slažu sa činjenicom da pravi duh festivala vlada upravo u kampu, koji je ove godine bio prepun stranaca, mahom iz Velike Britanije, ali i iz Mađarske, Hrvatske i Slovenije, koji su se zabavljali na raznorazne načine. Neki su se kupali u reci, drugi su neumorno đuskali poneti energijom od prethodne noći, dok su se treći izležavali na suncu pored šatora i tona đubreta, na koje pri tom nisu ni obraćali pažnju. Vidno raspoloženi i nasmejani, kamperi su se osvežavali uz lubenice i prskali se međusobno vodom iz zajedničkih lavaboa. Nekoliko mladih iz Mađarske oduševljeni su ovom muzičkom manifestacijom, koju redovno posećuju svake godine.

- Ovde je uvek fenomenalno, skup pozitivnih ljudi i dobre muzike. Šta više čovek može da poželi! Dopada nam se ovogodišnji muzički repertoar. U svakom slučaju - opšte ludilo - kaže Agi iz Mađarske i dodaje: - Jedva čekam da čujem Seks pistolse u nedelju, pre svega zbog njih sam i došla.

Danijel iz Hrvatske takođe je pun utisaka:

- Kao i do sada, eto me ponovo u Novom Sadu. Nisam želeo da propustim ovaj događaj. Ovo je mesto gde u mnoštvu muzičkih pravaca svako može da nađe ono što mu odgovara. U tome i leži njegova specifičnost i tajna masovne posećenosti.

Bojana iz Beograda, pomalo razočarana ovogodišnjom listom izvođača, kaže:

- Nisam baš toliko oduševljena ovogodišnjim muzičkim izborom, ali je celokupna manifestacija za svaku pohvalu.

Od mnogobrojnih muzičara druge večeri Egzita najveću pažnju svakako je privukao Britanac Pol Veler, o kome su pisane knjige i koji je ovom prilikom publici predstavio svoj novi, dvostruki album “22 Dremas”. Žurka se nastavila uz legendarnu grupu Prajmal skrim, a od domaćih izvođača publiku je zabavljao Kiki Lesendrić, koji je u društvu supruge pre nastupa uživao na Petrovaradinskoj tvrđavi.

- Velika mi je čast da budem deo ovog muzičkog događaja. Mislim da će nastup Seks pistolsa biti prava stvar i željno iščekujem da ih vidim i čujem. Takođe, veliki sam obožavalac muzičara Manu Čao, čiji koncert na Tašmajdanu je bio jedan od najboljih kojima sam dosad prisustvovao - kazao nam je Kiki.

Za sve ljubitelje pank zvuka, kao prava uvertira Seks pistolsima, poslednjeg dana Egzita nastupiće grupa Pekinška patka, čiji članovi kažu da nisu mogli da odbiju ponudu da nastupe na Egzitu i da se posle 30 godina od osnivanja ponovo okupe.   

PRIVEDENO 16 OSOBA

Prvog dana festivala nije bilo težih krivičnih dela ni narušavanja javnog reda i mira, a 16 osoba privedeno je zbog posedovanja narkotika.
Jedna osoba privedena je jer je ometala policijskog službenika. Od ukupnog broja privedenih 14 su stranci, a pet osoba zadržano je u policiji.
Policija je tokom prvog festivalskog dana od 47 posetilaca zaplenila ukupno 27 grama marihuane, 57 tableta ekstazija, 13 grama amfetamina, kao i manju količinu heroina, spida i ostalih psihoaktivnih tableta.
“Najveći eksces dogodio se u prepodnevnim satima, kada su se radnici obezbeđenja potukli s grupom posetilaca”, navodi se u saopštenju Policijske uprave Novi Sad.

A U KAMPU - 11.000 LJUDI

U Egzitovom kampu trenutno se nalazi oko 11.000 gostiju iz inostranstva, pretežno državljana Velike Britanije, a prijavljeno je i oko 1.500 posetilaca iz Kanade i oko 500 iz Australije. Organizatori tokom vikenda očekuju još bolju posetu, posebno posetilaca iz Srbije, a festival će, prema procenama, ugostiti više od 100.000 ljudi.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1438
Zastava Fukushima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
ako kazes da je ispred bine masa iskulirala(u sta sumnjam al ajde...) onda je bolja zurka bila negde u "centru".

...a uz to nije muzika koju svira Manu takva da non-stop skaces vec da te "seta" iz opustenog regea u jace i brze deonice... Ko ga inace slusa zna o cemu pisem e sad ne znam ko je sta ocekivao ali ja nastup ocenjujem kao veoma uspesan a kao dokaz tome govori i duzina trajanja nastupa. Ljudi mu bukvalno nisu dali da zavrsi  Smile

Kao sto rekoh , (licno) svrstao bi ga u najjace koncerte na svim dosadasnjim Exit-ima - a bio sam na svim do sada...al opet , ukusi su razliciti i o njima ne vredi diskutovati...  Smile

dobar provod poslednjeg dana!


edit

evo vesti na koju si verovatno mislio , nazalost...  Smile


Jelena Matić (28) iz Paraćina preminula je u nedelju od posledica povrede koje je zadobila u kampu festivala EXIT u Novom Sadu, kada je na jedan šator sa velike visine pala grana drveta, izjavio je direktor Urgentne hirurgije Kliničkog centra Vojvodine Zoran Đermanov.

Đermanov je novinarima rekao da je Matićeva preminula jer je zadobila veoma teške povrede glave i dodao da pokušaji reanimacije nisu uspeli.

Vest o pogibiji devojke potvrdio je za MONDO i Rajko Božić iz organizacije EXIT festivala.

"Rano ujutru pod naletom vetra, odlomljena grana u kampu pala je na šator i povredila četiri osobe koje su odmah hospitalizovane u Novom Sadu. Jedna od njih je, nažalost, podlegla povredama, dok se devojka iz Skoplja, čiji identitet još nije utvrđen, nalazi u kritičnom stanju i trenutno je na operaciji".

Povrede grudnog koša tom prilikom zadobio je i Đorđe Markovski (23) iz Prilepa, koji će biti prebačen u Institut za grudnu hirurgiju u Sremskoj Kamenici.

Božić je dodao da su organizatori pre početka festivala tražili od nadležnih gradskih preduzeća da izvrše sanitarni pregled drveća i seču rizičnih grana u kampu.

"Sanitarna služba je vršila preventivnu seču grana, ali se nesreća ipak dogodila".

Generalni menadžer festivala Bojan Bošković saopštio je da će ostatak festivala biti prilagođen tragičnom događaju. "Neizmerno nam je žao zbog ovog nesrećnog događaja i upućujemo najdublje izraze saučešća porodici stradale Jelene Matić", rekao je Bošković.

Gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić rekao je da će gradske vlasti utvrditi ko je iz javnih komunalnih preduzeća Gradsko zelenilo i Zavoda za izgradnju grada bio odgovoran za sanitarnu seču i najavio najoštrije sankcije.

(MONDO)
« Poslednja izmena: 13. Jul 2008, 15:47:37 od petarns »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Jedna osoba poginula u kampu Egzita

13. jul 2008. | 12:51 -> 14:35 | Izvor: B92, FoNet
Novi Sad -- Jelena Matić iz Paraćina preminula od posledica pada grane na šator u kampu Egzita u Novom Sadu. Dvoje povređenih Makedonaca.

Kamp organizovan povodom muzičkog festivala Egzit (Beta)

Kako je izjavio direktor Urgentne hirurgije Kliničkog centra Vojvodine Zoran Đermanov, ona je zadobila teške povrede glave i pokušaji reanimacije nisu uspeli. Do nesrećnog slučaja došlo je kada je odlomljena grana topole sa velike visine pala na jedan od šatora.

Prema nepotvrđenim podacima, tešku povredu glave je zadobila Dafina Anastasova (22) iz Skoplja i ona je u životnoj opasnosti.

Teške povrede grudnog koša, koje nisu opasne po život, zadobio je Đorđe Markoski (23) iz Prilepa.

Generalni menadžer festivala Egzit Bojan Bošković rekao je da su organizatori pre početka festivala tražili od nadležnih gradskih preduzeća da izvrše sanitarni pregled drveća i seču rizičnih grana u kampu.

"Radnici 'Gradskog zelenila', uz kontrolu nadležnih iz Zavoda za zgradnju grada, su nekoliko dana uoči festivala obavili taj posao, ali uprkos tome, dogodila se tragedija kad se zbog pojačanog vetra jedna grana odlomila i pala na šator u kojem su se nalazili nastradali", rekao je on.

Gradonačelnik Igor Pavličić rekao je da će gradske vlasti utvrditi ko je iz javnih komunalnih preduzeća Gradsko zelenilo i Zavoda za izgradnju grada bio odgovoran za sanitarnu seču i najavio najoštrije sankcije.

"Neposredno odgovorni za seču stabala su tehnički direktor u 'Gradskom zelenilu' Dragan Šućak i Laketa Radonjić, a u ime Zavoda nadzor je obavljala Agneš Potkornjak, rekao je Pavličić, kao i da će posle istrage uzroka nesreće biti utvrđeno da li još neko treba da snosi deo odgovornosti.

izvor: B 92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1076
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Samsung L700
ako kazes da je ispred bine masa iskulirala(u sta sumnjam al ajde...) onda je bolja zurka bila negde u "centru".



Nisam bio ispred bine, vec kod onog satora gde se tonci nalaze, ali da ne ispadnem hejter video sam da u centru ljudi divljaju ali stvarno, ako uporedis sinocnu atmosferu sa koncertima Prodigy-ja, Cypressa, Iggy-ja, Fatboya, pa i Franca Ferdinanda... Ali uostalom nije ni bitno, jer kao sto rece o ukusima ne vredi raspravljati, a ta prica koji je konc bio najbolji bi trajala do sledeceg Exita. Ja sam ipak punker u dusi i danas je moj dan, odoh da uzivam i svima koji dodju dobar provod  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


This is an automated message, please ignore.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 687
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Samsung Galaxy S5
Manu Cao je bio odlican.Iscedi me covek skroz u onoj masi,jos tamo medju prvim redovima..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 48 49 51 52 53
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.