Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:59:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evrosong i dan gay mladosti!  (Pročitano 8657 puta)
16. Apr 2008, 03:43:10
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Beograd će na finalu „Evrosonga“, 25. maja, ugostiti 20.000 homoseksualaca

Dan gej mladosti



Najavljeno je da će 20.000 predstavnika gej populacije doći u Beograd na finalno takmičenje „Evrosonga“, 25. maja. Organizatori kažu da nemaju pojma o tome, a iz Otačastvenog pokreta „Obraz“ tvrde da će sprečiti sve pokušaje promocije „nastranih i izopačenih vrednosti“.

Srpski gej aktivisti spremaju žurke za svoje goste, a iz policije kažu da su spremni da adekvatno obezbede celu manifestaciju izbora za „Pesmu Evrovizije“.

Izbor za najbolju evropsku pesmu redovno su pratili skandali sa seksualnim sklonostima učesnika, tako da se ova manifestacija vremenom etablirala kao događaj godine za gej populaciju u Evropi. Pobednik ovog takmičenja 1998. godine bila/o je transseksualac Dana International, 2003. godine nastupile su devojčice iz Rusije koje su se deklarisale kao lezbijke, a prošle godine su Dansku i Ukrajinu predstavljali transseksualci.

Domaći gej aktivista Predrag Azdejković kaže da ovaj trend traje još od pobede „Abbe“ sedamdesetih.

- Evrovizijska publika je mahom gej. Jako mnogo ljudi se spremalo da dođe, ali je zbog naše političke situacije dosta toga poremećeno, tako da ne znam koliko će ih zaista doći. Oni koji dođu u Beograd ostaće bar nedelju dana. Sigurno da ćemo organizovati mnogobrojna druženja i žurke - kaže Azdejković.

I da se desničarske organizacije na svoj način spremaju za „Evroviziju“, potvrdio nam je Mladen Obradović iz „Obraza“.

- Kao ni 2001. godine, nećemo dozvoliti promociju nakaznih i izopačenih vrednosti na ulicama Beograda, koji je pored Moskve, jedina evropska metropola u kojoj do sada nije bilo gej parade - kaže Obradović, ali dodaje da ni njima ne pada na pamet da „idu po kućama i zaviruju u nečije krevete“.

Karte za finale „Evrovizije“ su odavno rasprodate i do njih se teško može doći i na crno. Finale će gledati 17.000 posetilaca, od čega je 2.000 ulaznica rezervisano za klub „Fanova Evrovizije“. Organizatori, međutim, kažu da nemaju pojma o masovnom dolasku gejeva u Beograd za nekadašnji „Dan mladosti“.

- Mi ne organizujemo njihov dolazak, pa zato ne možemo brinuti o njihovoj bezbednosti - izjavio je za „Alo!“ PR „Evrovizije“ Aleksandar Radoš.

Iz policije su nam rekli da su, „kad su velike manifestacije u pitanju, uvek spremni“, tako da su njihove ekipe pripremljene i za predstojeći veliki događaj


Reakcija Queeria centra povodom teksta






Povodom teksta Dan gej mladosti objavljenom u dnevnom listu ALO od 7. aprila 2008. godine, Queeria – centar za promociju kulture nenasilja i ravnopravnosti iz Beograda izdaje sledeće saopštenje za javnost:

Ljubav na ulice, huligane u zatvore!


Queeria centar (Kvirija centar) najoštrije osuđuje izjavu Mladena Obradovića, predsednika nacionalističke  organizacije Obraz u kojoj najavljuje nasilje nad pripadnicima gej populacije.

Naglašavamo da se izjavom: Kao ni 2001. godine, nećemo dozvoliti promociju nakaznih i izopačenih vrednosti na ulicama Beograda (...), Mladen Obradović ne ograđuje od nasilja koje se tada desilo već se javno izjašnjava kao učesnik u njemu i najavljuje novo nasilje. Kvirija centar i Komitet pravnika za ljudska prava (YUCOM) poslali su dopis policiji i javnom tužilaštvu u kome se zahteva njihova reakcija povodom ove izjave.

Takođe osuđujemo neprofesionalnu izjavu PR Evrovizije Aleksandra Radoša, koji svojom izjavom eksplicitno odbija da pruži bezbednost gostima Evrovizije, samo zato što su drugačije seksualne orijentacije.

Izjave Mladena Obradovića i Aleksandra Radoša su prosleđene zvaničnicima Evrovizije, kao i nacionalnim udruženjima Fanova Evrovizije.

Podsećamo da su 2001. godine kada je organizovana prva Gej parada u Beogradu povređen veliki broj ljudi, a da je policija odbila da reaguje na nasilje sve dok sama nije bila napadnuta.

Održavanje Evrovizije će biti test za beogradsku policiju da li će ovoga puta uspeti da obezbedi red i mir na ulicama i smestiti huligane gde im je mesto.

.......................................................................

Iskreno govoreci ova prica se provlacila po novinama istog momenta kada smo i dobili organizaciju Evrosonga, i tada je ova prica izgledala neverovatno, ali kako se ova stvar blizi, izgleda da ce ovi stvarno pokusati da nesto organizuju!
Naravno, nemoguce je ocekivati cifru od 20.000 ljudi, ali u svakom slucaju ovakve stvari nasa drzava ne bi smela da dozvoli....
A i ja ne razumem te ljude - zar bas nista nisu naucili 2001??




Prvo sto mi pada na pamet da kazem jeste...Nekima je lakse uterati metar u dupe, nego cm u glavu...ali mislim da to u ovom slucaju ne bi bilo prikladno  Smile  Smile







« Poslednja izmena: 16. Apr 2008, 03:44:21 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1086
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Beograd će na finalu „Evrosonga“, 25. maja, ugostiti 20.000 homoseksualaca

Dan gej mladosti



Najavljeno je da će 20.000 predstavnika gej populacije doći u Beograd na finalno takmičenje „Evrosonga“, 25. maja. Organizatori kažu da nemaju pojma o tome, a iz Otačastvenog pokreta „Obraz“ tvrde da će sprečiti sve pokušaje promocije „nastranih i izopačenih vrednosti“.

Srpski gej aktivisti spremaju žurke za svoje goste, a iz policije kažu da su spremni da adekvatno obezbede celu manifestaciju izbora za „Pesmu Evrovizije“.

Izbor za najbolju evropsku pesmu redovno su pratili skandali sa seksualnim sklonostima učesnika, tako da se ova manifestacija vremenom etablirala kao događaj godine za gej populaciju u Evropi. Pobednik ovog takmičenja 1998. godine bila/o je transseksualac Dana International, 2003. godine nastupile su devojčice iz Rusije koje su se deklarisale kao lezbijke, a prošle godine su Dansku i Ukrajinu predstavljali transseksualci.

Domaći gej aktivista Predrag Azdejković kaže da ovaj trend traje još od pobede „Abbe“ sedamdesetih.

- Evrovizijska publika je mahom gej. Jako mnogo ljudi se spremalo da dođe, ali je zbog naše političke situacije dosta toga poremećeno, tako da ne znam koliko će ih zaista doći. Oni koji dođu u Beograd ostaće bar nedelju dana. Sigurno da ćemo organizovati mnogobrojna druženja i žurke - kaže Azdejković.

I da se desničarske organizacije na svoj način spremaju za „Evroviziju“, potvrdio nam je Mladen Obradović iz „Obraza“.

- Kao ni 2001. godine, nećemo dozvoliti promociju nakaznih i izopačenih vrednosti na ulicama Beograda, koji je pored Moskve, jedina evropska metropola u kojoj do sada nije bilo gej parade - kaže Obradović, ali dodaje da ni njima ne pada na pamet da „idu po kućama i zaviruju u nečije krevete“.

Karte za finale „Evrovizije“ su odavno rasprodate i do njih se teško može doći i na crno. Finale će gledati 17.000 posetilaca, od čega je 2.000 ulaznica rezervisano za klub „Fanova Evrovizije“. Organizatori, međutim, kažu da nemaju pojma o masovnom dolasku gejeva u Beograd za nekadašnji „Dan mladosti“.

- Mi ne organizujemo njihov dolazak, pa zato ne možemo brinuti o njihovoj bezbednosti - izjavio je za „Alo!“ PR „Evrovizije“ Aleksandar Radoš.

Iz policije su nam rekli da su, „kad su velike manifestacije u pitanju, uvek spremni“, tako da su njihove ekipe pripremljene i za predstojeći veliki događaj


Reakcija Queeria centra povodom teksta






Povodom teksta Dan gej mladosti objavljenom u dnevnom listu ALO od 7. aprila 2008. godine, Queeria – centar za promociju kulture nenasilja i ravnopravnosti iz Beograda izdaje sledeće saopštenje za javnost:

Ljubav na ulice, huligane u zatvore!


Queeria centar (Kvirija centar) najoštrije osuđuje izjavu Mladena Obradovića, predsednika nacionalističke  organizacije Obraz u kojoj najavljuje nasilje nad pripadnicima gej populacije.

Naglašavamo da se izjavom: Kao ni 2001. godine, nećemo dozvoliti promociju nakaznih i izopačenih vrednosti na ulicama Beograda (...), Mladen Obradović ne ograđuje od nasilja koje se tada desilo već se javno izjašnjava kao učesnik u njemu i najavljuje novo nasilje. Kvirija centar i Komitet pravnika za ljudska prava (YUCOM) poslali su dopis policiji i javnom tužilaštvu u kome se zahteva njihova reakcija povodom ove izjave.

Takođe osuđujemo neprofesionalnu izjavu PR Evrovizije Aleksandra Radoša, koji svojom izjavom eksplicitno odbija da pruži bezbednost gostima Evrovizije, samo zato što su drugačije seksualne orijentacije.

Izjave Mladena Obradovića i Aleksandra Radoša su prosleđene zvaničnicima Evrovizije, kao i nacionalnim udruženjima Fanova Evrovizije.

Podsećamo da su 2001. godine kada je organizovana prva Gej parada u Beogradu povređen veliki broj ljudi, a da je policija odbila da reaguje na nasilje sve dok sama nije bila napadnuta.

Održavanje Evrovizije će biti test za beogradsku policiju da li će ovoga puta uspeti da obezbedi red i mir na ulicama i smestiti huligane gde im je mesto.

.......................................................................

Iskreno govoreci ova prica se provlacila po novinama istog momenta kada smo i dobili organizaciju Evrosonga, i tada je ova prica izgledala neverovatno, ali kako se ova stvar blizi, izgleda da ce ovi stvarno pokusati da nesto organizuju!
Naravno, nemoguce je ocekivati cifru od 20.000 ljudi, ali u svakom slucaju ovakve stvari nasa drzava ne bi smela da dozvoli....
A i ja ne razumem te ljude - zar bas nista nisu naucili 2001??




Prvo sto mi pada na pamet da kazem jeste...Nekima je lakse uterati metar u dupe, nego cm u glavu...ali mislim da to u ovom slucaju ne bi bilo prikladno  Smile  Smile









Cujem da je Obraz tokom tih demonstracija pogodio jednog policajca kamenom u glavu i covek je izgubio oko. Sta da vam kazem nego bravo, braco. Kad god uradite nesto, neko od vas pogine, i dok je tako - dobro je.
« Poslednja izmena: 16. Apr 2008, 08:02:52 od alexnikolic »
IP sačuvana
social share
Profil glasaca Tome Nikolica: 27% osnovna skola (citaj nepismeno), 17% zanatske skole, 45% srednja skola, samo 11% visa skola ili fakultet.

Zakljucak: Ako ume da procita sta pise na glasackom listicu - dobar je.
(Izvor: CESIDovo istrazivanje za predsednicke izbore 2008, strana 9, videti na CESIDovom sajtu)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat
Cujem da je Obraz tokom tih demonstracija pogodio jednog policajca kamenom u glavu i covek je izgubio oko. Sta da vam kazem nego bravo, braco. Kad god uradite nesto, neko od vas pogine, i dok je tako - dobro je.

Šta si očekivao od te klerofašističkih gamadi? Oni mogu samo da se junače samo kad je njih desetoro na jednog.

Psi u akciji:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Otačastvenog pokreta „Obraz“

Jbte puna zemlja fasista. Lokalne bande vrsljaju i prebijaju ljude na ulici i nikom nista  Smile

I posle "zasto nam se sve ovo desava?"
IP sačuvana
social share
Interview - Bebi Dol: Skoro me je gospođa iz komšiluka koju stalno pozdravljam sa dobar dan pitala: „Je li, je l’ ti to mene provociraš?“
nidzo, svaka cast Smile
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Јеси ли ли размишљало о могућности да ти ћерка буде лезбејка, а син педер, па да ти се лоза затре?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1086
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Јеси ли ли размишљало о могућности да ти ћерка буде лезбејка, а син педер, па да ти се лоза затре?

Sto se mene tice - bolje da mi sin ili cerka budu gay nego nacionalisti i klerofasisti.
IP sačuvana
social share
Profil glasaca Tome Nikolica: 27% osnovna skola (citaj nepismeno), 17% zanatske skole, 45% srednja skola, samo 11% visa skola ili fakultet.

Zakljucak: Ako ume da procita sta pise na glasackom listicu - dobar je.
(Izvor: CESIDovo istrazivanje za predsednicke izbore 2008, strana 9, videti na CESIDovom sajtu)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Јеси ли ли размишљало о могућности да ти ћерка буде лезбејка, а син педер, па да ти се лоза затре?

Sto se mene tice - bolje da mi sin ili cerka budu gay nego nacionalisti i klerofasisti.

Nesto na taj fazon.

Ali panini, bolje otvori posebnu temu, pa cemo pojasniti neke stvari. Smile

Ne vidim uopste problem u naslovu teme.
IP sačuvana
social share
Interview - Bebi Dol: Skoro me je gospođa iz komšiluka koju stalno pozdravljam sa dobar dan pitala: „Je li, je l’ ti to mene provociraš?“
nidzo, svaka cast Smile
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung Galaxy IIs
Јеси ли ли размишљало о могућности да ти ћерка буде лезбејка, а син педер, па да ти се лоза затре?

Sto se mene tice - bolje da mi sin ili cerka budu gay nego nacionalisti i klerofasisti.

Veća bi  me sramota bila da mi je dete radikal ili neki slični  freak, a ako je gay, pa tako ga je priroda stvorila.

Neko je gay ili ne gey -> to je stvar prirode tj. rođenja i genetike.

A klerofašista/šovinista/Radikal to je stvar vaspitanja.
« Poslednja izmena: 16. Apr 2008, 10:26:24 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Seksualne sklonosti su urođene 80% ali se kod 20% populacije one mogu i oblikovati delovanjem okoline ili sticajima okolnosti. Mislim da je potpuna privatna sloboda jedna neotuđiva komponenta, ali isto tako mislim da je socijalno neprihvatljivo slanje pogrešnih poruka. To se važi za homoseksualnost kao i za nacizami, ili narkomaniju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
А шта ти је то "фреак"?

И мене би штошта било срамота - нарочито разних национално и рационално онесвешћених људи, па ником ништа.

Не ради се о томе да ли га је природа створила или не, већ о претпоставци да ли је то добро за развој људске врсте, или не. Пораст броја педера води опадању и нестајању врсте.

Политичко опредељење јесте ствар избора, а до избора доводе многи чиниоци, укључујући и васпитање. На избор сексуалног опредељења, осим генетике, која је кључна, може да утиче васпитање, али и тренутна мода у друштву и жеља да се буде виђенији члан друштва, јер је у моди бити "слободан". Колико пута си видео другарице које се љубе у уста, из штоса? Хомосексуалност није нормално сексуално опредељење, већ сексуални поремећај. И докле ће више ти људи да организују разноразне скупове и намећу другима своје, изопачено и поремећено, виђење сексуалности? Немам ништа против педера и лезбејки (као ни било кога другог) - све док никога не угрожавају, али, која је сврха сталног и агресивног истицања поремећене сексуалности као нормалне? Такав, безобразан и дрзак приступ може да произведе само супротно дејство.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:59:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.