Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 749
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evropsko-Arapska izbeglicka kriza  (Pročitano 465116 puta)
12. Jun 2015, 21:19:16
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Mađarska zapretila da će zatvoriti granicu sa Srbijom

Mađarska je danas zapretila da će zatvoriti granicu sa Srbijom da bi zaustavila priliv migranata.

BUDIMPEŠTA - Mađarska je danas zapretila da će zatvoriti granicu sa Srbijom da bi zaustavila priliv migranata.

"Mislimo da nije u redu da nam šalju izbeglice, one moraju biti zaustavljene na teritoriji Srbije", izjavio je mađarski premijer Viktor Orban u intervjuu državnom radiju Košut.

"Mi razmatramo svaku opciju, uključujući potpuno fizičko zatvaranje granica", rekao je Orban, dodajući da bi odluka mogla biti doneta u sredu.

Vlade dve zemlje će početkom jula održati samit posvećen tom pitanju, navodi AFP.

Sada nisu u pitanju granice Šengenske zone, već je vreme da se ojačaju spoljnje granice, dodao je Orban.

Mađarska je prošle godine primila više izbeglica po glavi stanovnika od bilo koje druge članice EU osim Švedske - skoro 43.000. To je ogromno povećanje u odnosu na 2012. kada je njihov broj iznosio samo 2.000.

Od početka ove godine u Mađarsku je stiglo 54.000 imigranata, a očekuje se da će do kraja godine u tu zemlju doći i do 130.000, rekao je juče šef Orbanove kancelarije Janoš Lazar.

Početkom godine je došlo do porasta broja imigranata sa Kosova, ali većina imigranata koji sada dolaze su iz Sirije, Iraka i Avganistana.

Prema zvaničnim podacima, 95 odsto njih prelaze u Mađarsku iz Srbije.

U Austriji, koja se graniči sa Mađarskom, takođe je došlo do povećanja broja migranata i ta zemlja je ove nedelje rekla da će poslati 40 policajaca na granicu Mađarske i Srbije da bi doprineli pojačanju granične kontrole.

Izvor http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=184030
« Poslednja izmena: 03. Sep 2015, 12:44:36 od Anea »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.5.17
mob
I-mate 30 Pro
Closed.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
  Da li to važi i za građane Srbije koji imaju dvojno (srpsko-madžarsko) državljanstvo ?
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Pametno
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.124
vazda smo imali razumijevanja za najjadnije, jer smo i mi takvi Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Citat
Mađarska je prošle godine primila više izbeglica po glavi stanovnika od bilo koje druge članice EU osim Švedske - skoro 43.000. To je ogromno povećanje u odnosu na 2012. kada je njihov broj iznosio samo 2.000.

  Srbija je od eu primila po glavi stanovnika više izbeglica od bilo koje druge države van eu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Da nije bilo tih izbeglica, Srbija bi se danas zvala Sciptarija...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.124
mob
Samsung 111111
Madjarska i drugari iz EU su napravili Kosovo i red je da snose odgovornost za zivot u Srbiji i na Kosovu.
Poprilicno su se pitali sve sta se desava na ovim prostorima i mirne duse mogu da kazem da je za pasiji zivot na ovim prostorima kriva EU i USA...pa i Madjarska svojim delom ma koliki on bio.
« Poslednja izmena: 12. Jun 2015, 22:29:07 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
  Na teritoriji Vojvodine ima najviše izbeglica i grad u kom živim nije izuzetak. Ima između ostalog i izbeglica sa Kosova ali oni su u 90% Romi. Poslednjih nekoliko godina se kod nas doseljavaju ljudi iz eu (Francuska, Nemačka,Austrija...) koji veze nemaju sa državom koja ih isporučuje jer su rodom iz Sirije, Azerbejdžana i ko zna odakle.
  Nemam ništa protiv kad nam vraćaju naše državljane ali ovi nemaju veze sa nama. Zanimljivo je kako samo brzo besplatno dobijaju naša dokumenta ali to je neka druga priča.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Sony xperia
Stefanović: Zatvaranje granice sa Mađarskom nije moguće

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović rekao je danas da prema međunarodnom pravu Mađarska ne bi mogla da zatvori granicu prema Srbiji kako bi zaustavila priliv migranata i da mađarski premijer Viktor Orban nije u tom kontekstu ni dao izjavu.

"Ja sam pažljivo čitao izjavu gospodina Orbana, nijednom nije rekao da će zatvoriti granicu, to bi po međunarodnom pravu bilo nemoguće", rekao je Stefanović ogovarajući na pitanje na Zemunskom keju.

Prema njegovim rečima, čitava Evropa ima sve više problema sa ogromnim brojem migranata koji dolaze na njenu teritoriju.

To kako je naveo, više nije samo problem migracija već i ekonomije, a i Srbija se suočava sa sve većim brojem migranata, čiji broj u prvih pet meseci ove godine premašio broj migranata koji su stigli proslse godine.

Stefanović je izrazio očekivanje da će se ovaj problem rešavati donošenjem novog zakona o azilu i poboljšanjem komunikacije sa evropskim institucijama.

"Razgovaraćemo i sa mađarskim kolegama i sa svima drugima, jer Srbija ne može da bude sama u ovome. Nama najveći broj azilanata stiže upravo iz zemalja EU iz Grčke i Bugarske i preko nas idu u druge zemlje EU. Ovo je problem na kome mora da se zajednički radi i videćemo kako će se ta situacija dalje razvijati", naglasio je ministar.

Stefanović je ukazao da će država obezbediti migrantima finansijsku pomoć, kao i sve što može da ti ljudi budu bezbedni u našoj zemlji.

Većina tih ljudi, kako je ukazao, ne dolazi da bi ovde ostala, već Srbiju doživljavaju kao zemlju tranzita.

"Mi ne možemo da dozvolimo svima onima, koji pre svega iz ekonomskih razloga žele da se nasele, jer to ne bi bilo moguće iz finansijskih razloga. Ali naravno, Srbija ima obaveze da prihvati ljude koji dolaze iz država koje su pogođene ratnim razaranjima", naglasio je Stefanović.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 749
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.