Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:23:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evropa nam otvara granice, počnite da planirate put  (Pročitano 14341 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Nema tu tacnog odgovora, zavisi od nadleznog organa kod kojeg predajes dokumenta kao i od guzve/ljudi na cekanju kod istog. Jedini pravi odgovor ces dobiti ako odes na salter i pitas njih kakvo je stanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Bečki doručak protiv mamurluka
Aleksandra Krsmanović, 12.12.2009 21:19:38    Ocena:

SADA kada je pao i “šengenski zid” i kada žitelji Srbije mogu kao sav “normalan svet” da protegnu noge izvan granica svoje zemlje bez prethodnih stajanja u redovima i popunjavanja formulara za vize, ostaje da se vidi ka kojim će destinacijama prvo krenuti.
Prema nekim informacijama iz turističkih agencija, prodaja novogodišnjih aranžmana za evropske metropole ide ispod očekivanja. Možda i zbog toga što mnogi planiraju individualan odlazak u Evropu. A možda i zato što svaki sedmi građanin Srbije ima platnu karticu kojom može da putem interneta rezerviše, a zatim i da plati smeštaj u hotelu, dok je broj onih koji imaju pasoš - još manji.
U agencijama se slažu da su najpopularnija odredišta za novogodišnje praznike Beč, Rim, Prag, Budimpešta, Solun i Pariz. Važno je napomenuti da su prenoćište, taksi prevoz i sve što ima veze sa turistima u ovim gradovima najskuplji baš za Novu godinu, a tih dana većina prodavnica je zatvorena. Zbog toga, oni koji planiraju šoping trebalo bi da putuju pre ili posle novogodišnjih praznika, jer poslednjeg dana ove i prvog dana naredne godine radnje neće raditi. Odmah posle 1. januara (petak) sledi vikend, a, recimo, u Berlinu doneta je odluka da od naredne godine prodavnice više ne rade nedeljom!
Za naše turiste obično je najveći šok saznanje da ne organizuju svi gradovi doček Nove godine. U Amsterdamu nema nikakvog dočeka, pa se svima preporučuje uplata večere ili zabave u nekom klubu. U Solunu od ranog jutra 31. decembra na ulicama se čuje muzika, u kafićima i na Aristotelovom trgu se slavi, ali kad dođe veče, svi odu kući i večeraju u krugu porodice. Tek kada odigraju neku igru i vide ko će imati sreće naredne godine, Grci kreću u diskoteke.
RIM garantuje dobru zabavu na svojim ulicama i trgovima, pre svega na Pjaci del popolo, gde se 31. decembra, na praznik Svetog Silvestera, gde se održava besplatan koncert
i vatromet. Italijani vole pirotehniku, pa se staro jezgro grada pretvara u poprište boja kao u punskim ratovima.
PRAG je prelep grad i naročito romantičan zimi, ali u ovo doba godine prosečna temperatura ne prelazi - 1 stepen. Uz to, cene u Pragu u januaru su duplo niže nego za novogodišnje praznike, a svi koji se odluče da u ovom gradu dočekaju 2010. mogli bi da se suoče sa velikim gužvama. Jer, doček u Pragu izgleda tako kao da je čitav svet odlučio da baš tog dana dođe u ovaj grad. Pošto su cene u Pragu veoma pristojne, ovde dolazi veliki broj mladih Britanaca i svi u ponoć okupiraju stari deo grada. Česi vole vatromet i grad bukvalno eksplodira te noći.
PARIZ je obično najveće razočaranje za naše turiste ne samo zato što je najskuplji grad Evrope već što čitav provod tokom najluđe noći zna da se svede na masu ljudi koji sa flašama šetaju Jelisejskim poljima.
BUDIMPEŠTA verovatno najviše odgovara turistima koji žele da Novu godinu dočekaju na ulici. Jer, javni prevoz radi tokom čitave noći, a slavi se na trgovima, pa ne mora da se uplati doček u restoranu. Najlepše u Budimpešti je što niko ne baca petarde, a pucnji se čuju samo od otvaranja šampanjca. Prvog januara, u Budimpešti se jede “kočonja”, jelo od svinjskog mesa, koje uklanja mamurluk.
BEČ će, sudeći prema najavama turističkih agencija i gradskih vlasti glavnog grada Austrije, ponuditi najbolju zabavu. Onima koji za tu noć nisu uplatili krstarenje Dunavom ili kupili kartu za Carski bal u Hofburgu, savetuje se da prate “Novogodišnju stazu” (predstave, koncerti, punč, tezge sa specijalitetima i slično) duž bečkih ulica. Pošto 1. januara ne radi gotovo nijedan restoran, u Beču je zbog toga preporučljivo otići ispred Gradske skupštine, gde se tradicionalno organizuje “Doručak protiv mamurluka”, a na platou može da se prati i Novogodišnji koncert.

10 STVARI KOJE TREBA ZNATI PRE ODLASKA U INOSTRANSTVO
1. U centrima evropskih gradova je uvek najskuplje, jeftina su predgrađa i “autleti” u okolini.
2. Aranžmani i hotelske sobe su najskuplji tokom novogodišnjih praznika.
3. Prvog dana januara u evropskim prestonicama ne radi ništa - ni radnje ni restorani.
4. Kazne za nepropisno parkiranje u gradovima EU su oko 200 evra.
5. Gradski prevoz u nekim gradovima, ne radi tokom novogodišnje noći, a negde je besplatan, kao u Londonu.
6. U nekim gradovima, poput Amsterdama, na ulici se ne organizuje nikakav doček.
7. Gradski prevoz je u evropskim metropolama skup, a karta u jednom pravcu košta oko 1-1,5 evra.
8. Plaćanje veće sume kešom deluje sumnjivo, jer svi plaćaju karticama.
9. Lepo vreme (bez padavina i magle) treba očekivati samo u Atini i Rimu.
10. Velike su razlike i oscilacije u kvalitetu soba, a to pogotovo važi za hotele sa dve-tri zvezdice.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Jel za interno raseljena lice ovo ne vazi?
Posto sam se skoro nesto raspitivao pa mi kazu da ce mi u svakom slucaju trebati viza!?
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da ne vazi za one koji imaju kosovske pasose...
Ako ti u lk stoji adresa na kojoj zivis... ne bi trebalo da bude problema...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Jock, jos uvek mi je adresa sa KiM...nisam se odjavljivao jos. Zbog toga su mi rekli da mogu izvaditi novi pasos ali da ce mi svejedno trebati viza. Znaci moram da se odjavim sa KiM pa da se prijavim u KS pa tek onda da bude nesto Smiley
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Oprostite sto pitam, ali imam u planu da pocetkom sledece godine krenemo na malo duzi put po EU, ali bajkom. Da li neko ima neke informacije u vezi ovoga? Ja sam isao u EU i ranije, ali jos uvek nemam ovakva isustva. Znam da imaju odredjene propise, trazih po netu, ali nista specijalno nema.


Hvala!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Imam novi crveni pasoš, kupio sam kartu za Amsterdam, sredio osiguranje, ali sad sam čuo da će mi na granici tražiti potvrdu o finansiskoj garanciji (da moram da imam određenu sumu novca za svaki dan koji ću da provedem tamo, valjda 15e po danu). Da li je to tačno?

Zvao sam ambasadu, oni mi tvrde da ne treba, mada već sam jednom dobio pogrešne informacije od njih, i čuo sam na vestima (ne sećam se ni na kom kanalu) da to stvarno treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
HTC One
Imam novi crveni pasoš, kupio sam kartu za Amsterdam, sredio osiguranje, ali sad sam čuo da će mi na granici tražiti potvrdu o finansiskoj garanciji (da moram da imam određenu sumu novca za svaki dan koji ću da provedem tamo, valjda 15e po danu). Da li je to tačno?

Zvao sam ambasadu, oni mi tvrde da ne treba, mada već sam jednom dobio pogrešne informacije od njih, i čuo sam na vestima (ne sećam se ni na kom kanalu) da to stvarno treba.

Prvo prakticno - ponesi neku karticu samo da pokazes, ne verujem da ce proveravati koliko na njoj ima.

Onda surovo - a gde bi ti da putujes bez 15 evra po danu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6610
Juče sam bio u Mađarskoj, osim pasoša ništa ti više nije potrebno . Čak mi nisu ni zeleni karton za auto tražili . Jedino je bitno da ne nosiš cigare i alkohol, mislim da je 1 litra i 1 paklica po osobi dozvoljeno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Jutro sam se vrati iz Venecije,i nije bilo nikakvih problema na granici.Inace smo presli medju prvima Slovenacku granicu oko 5 sati ujutru u subotu 19.Slovenacki pandur je imo komentar, da ima da navalimo ko Rumuni i Bugari
pre par godina. Smile.Sitna dusa.Osim toga nije bilo nikakvih problema.Ako nekog jos nesto zanima slobodno nek pita. Smile
« Poslednja izmena: 21. Dec 2009, 16:45:53 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:23:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.