Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:40:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li je ovo razbijanje Srbije?

Glasanje završeno: 21. Sep 2009, 19:17:26

Da,uz podršku EU
25.5%  (12)
Da,uz podršku Vlade
14.9%  (7)
Da,uz saglasnost gradjana
6.4%  (3)
Da,jer ćemo tako pre ući u EU
6.4%  (3)
Da,jer će nas tako lakše okupirati
21.3%  (10)
Ne
25.5%  (12)
Ukupno glasova: 29
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Eurostat razbija Srbiju!!!  (Pročitano 13496 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Хахахаха... Цела централна Србија на комадиће а Војводина случајно цела, недељива...
Није ми само јасно како то пролази код тебе...  Smile

Ne znam šta pokušavaš da kažeš, postojeće pokrajine ostaje kakve jesu i njima se pridodaju nove jedinice. Zašto bi se delila Vojvodina? Ona je kulturna, istorijska i geografska celina.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Покушавам да кажем да се цела централна Србија парча на 7 јединица по твом моделу а Војводина "случајно" остаје целовита...

Стварно нисам знао да се ови парчићи (по твом моделу) културно, историјски и географски разликују а Срем, Банат и Бачка не...  Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1512
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG 
Хахахаха... Цела централна Србија на комадиће а Војводина случајно цела, недељива...
Није ми само јасно како то пролази код тебе...  Smile

Ne znam šta pokušavaš da kažeš, postojeće pokrajine ostaje kakve jesu i njima se pridodaju nove jedinice. Zašto bi se delila Vojvodina? Ona je kulturna, istorijska i geografska celina.

Она је превелика и неодржива у овом облику, уколико желимо праву и функционалну децентрализацију. Не могу се суботички, зрењанински или митровачки проблеми видети довољно добро из Новог Сада. Ми имамо ситуацију где на десетине хиљада становника напушта своје градове и богата, велика, стара села, да би радили све и свашта у НС, спискали све што зараде на закупнину стана и од предности града осетили велико ништа.

Међутим, истовремено централистичке владе и већа из Београда и Новог Сада ни најмање не обраћају пажњу на ова питања. Нити их интересују. Они би једноставно да створе снагу сопствене елите, лече комплексе и буду господари покрајине, са прерогативима државе (видети под Чанак, Пајтић, Костреш, Дулић-Марковић, Елезовић) пусте низ воду традиционално пасивне Лале, по новоствореној унутрашњости и одузму им сва реална права на борбу истовремено за све оптужујући већ добрано омражену БГ клику. Међутим када схвате да деца комунистичких функционера још како раде о глави, биће касно. Ми данас по Војводини имамо села од пар стотина или пар хиљада становника, која неретко немају пијаће воде, којима се укидају поште, где асфалт од Тита није поправљан. Општине немају новца да им помогну пошто ионако 97% прихода шаљу у владу и Извршно веће, а МЗ тек постоје реда ради, многе и немају изворне приходе, а и оне које имају располажу са 3% укупне суме новца која се на њиховој територији створи.

Постоје окрузи, зашто им се не би дале велике и стварне надлежности, да не служе само за обележавање позивног броја? Имамо општине, сасвим солидне величине, које би да им се предају надлежности које су рецимо постојале у једној недемократској и диктаторској држави Југославији, свакако могле да служе својим грађанима у пуном смислу те речи.

Али, то тебе ионако не занима. Демократе би увек радије издашно подржале било какав предлог, него ли се замериле Ненаду Чанку (иако исти има 5-8% подршке у покрајини), односно лупиле шаком о сто и рекле Пајтићу да се Устав мора поштовати, те да о Статуту док год се преко 20 спорних тачака не промене, нема ни говора. У вашим чиповима аустроугарско-комунистичка творевина од Војводине је црвено слово.
« Poslednja izmena: 17. Sep 2009, 21:48:25 od Ramms+ein »
IP sačuvana
social share
Παντα ρει και ουδεν μενει
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Univerzum se krije u svakom od nas

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson 
Dosta je podela.Milioni Srba su svoj život dali za svoju zemlju,suviše je to žrtava da bi mirno dozvolili EU i njihovim pomagačima Dinkiću
i ostalima da razbije i to malo što je ostalo.
Srbija je ionako,na žalost,već podeljena na regione:
Republika Srbija,Crna Gora,Republika Srpska,federacija BiH,BJR Makedonija,Republika Srpska Krajina (trenutno okupirana)...
IP sačuvana
social share
Lupaćemo glavom u zid-sve dok zid ne popusti.


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.2
mob
Alcatel 
ne zanositete se , neće Vlast dati decentralizaciju Srbije nikada.Nće gedža dati pare i vlast prečanima, da se ne bi kojim slučajem odvojili od njegovog šlajpika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
ne zanositete se , neće Vlast dati decentralizaciju Srbije nikada.Nće gedža dati pare i vlast prečanima, da se ne bi kojim slučajem odvojili od njegovog šlajpika.
Gedza je isto toliko pljackan od Beograda kao i lala.Da bi gedza i lala dilovali direktno vec bi to cvetalo, ali mora Beogradu da placaju harach i jedan i drugi.I od lale i od gedze kad otkupi za 20 dinara proda za 100 pa 80 dinara ide u dzepove Beogradksih dzabalebarosa.
Ovde je bitno smanjiti apetite beogradksih dahija.Mnogo je to 2,5 miliona na 7,5 miliona stanovnika.
Ako dodas i novosadske fishkale premnogo.
Tebi treba infrastruktura, navodnjavanje, putevi, komunikacija.
Tebi je Beograd stavio ministra za inftrastrukturu svinjara, koji je doveo za direktora zeleznice konobara koji je za cas od zeleznice napravio 1000 STELT vagona. Prodao ko staro gvozdje u inostrantvu. Svi mu putevi popucali, zeleznicu urnisao. Delio stanove 'na cuvanje' po Beogradu.Sada kada pitas sve u Beogradu: kako je to moglo? Odgovaraju: nisam odavle. Znate, parlament jebem gu dupe.
Nema leba od toga.
« Poslednja izmena: 18. Sep 2009, 00:30:35 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Покушавам да кажем да се цела централна Србија парча на 7 јединица по твом моделу а Војводина "случајно" остаје целовита...

Стварно нисам знао да се ови парчићи (по твом моделу) културно, историјски и географски разликују а Срем, Банат и Бачка не...  Smile


Razlikuju se još kako. Recimo, Šapčanin i Tutinac imaju malo toga zajedničkog, a neko pokušava da ih nelogično ugura u regiju "zapadna Srbija". isto tako, Piroćanac i Požarevljanin imaju malo toga zajedničkog, a nagurani su u tzv. "Istočnu Srbiju".

Pogledaj mapu koju je predložila vlada Srbije. To je nelogično, neprirodno i skrpljeno krajnje diletantski. Da se zamažu oči briselskim birokratama kad treba uzimati pare za "regionalni razvoj". Nema ovde ni pomisli centralističkih vlasti da dopuste ljudima na lokalu da sami upravljaju svojim životima.

Sa druge strane, Vojvodina je funkcionalna geografska i istorijska celina koja egzistira već dovoljno dugo sa svojom multinacionalnom strukturom, u postojećim granicama, i jasno je da je mentalitet ljudi u Sremu, Banatu i Bačkoj gotovo isti, bez obzira kojoj naciji pripadaju. Da ne pričam da pripadaju istom kulturološkom i političkom miljeu.

Recimo, ako bi se Vojodina delila, to bi samo stvorilo neodržive celine, kao što je Srem. Srem nema nikakvu industriju, 80% je poljoprivreda i par uglavnom propalih prehrambenih preduzeća i šećerana. Jedina uspešna firma u celom Sremu je beočinska cementara. Od čega bi oni sami sebe izdržavali?

Ne znam da li ti je poznato pravo kao nauka, ali postoji jedan postulat koji kaže da jednom dostignuta prava ne treba umanjivati ili ukidati. Osim nasilnim putem, a ja ovde ne govorim o pravnom ili fizičkom nasilju.
« Poslednja izmena: 18. Sep 2009, 01:02:07 od zemunac22 »
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat
Zašto bi se delila Vojvodina? Ona je kulturna, istorijska i geografska celina.

ajde Smile Smile Smile

evo...mi u banatu bi se malo odvojili od backe i srema Smile

interesantno je koliko podguzne muve(ne mislim na tebe zemunac) nespretnog motorcikliste vole da bleje o nekoj autonomiji,sopstvenom sudstvu,policiji i sta ti ja znam cemu jos ali kad se npr spomene neko lokal autonomastvo tipa free banat Smile ...to je fasizam,genocid,homofobija,zli amfilohije Smile Smile Smile

ne ide to tako....svako hoce svoj deo...zabole mene za fucking vojvodinu...samo banat...ili jos bolje...srednjebanatski okrug Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
Problem je bre Beograd a ne ostale celine. Vidis da se svi sele u Beograd. Smile Smile Smile
Citat
Zašto bi se delila Vojvodina? Ona je kulturna, istorijska i geografska celina.

ajde Smile Smile Smile

evo...mi u banatu bi se malo odvojili od backe i srema Smile

interesantno je koliko podguzne muve(ne mislim na tebe zemunac) nespretnog motorcikliste vole da bleje o nekoj autonomiji,sopstvenom sudstvu,policiji i sta ti ja znam cemu jos ali kad se npr spomene neko lokal autonomastvo tipa free banat Smile ...to je fasizam,genocid,homofobija,zli amfilohije Smile Smile Smile

ne ide to tako....svako hoce svoj deo...zabole mene za fucking vojvodinu...samo banat...ili jos bolje...srednjebanatski okrug Smile

Banat ti je od Panceva do Arada na severu. Moris, Tamis i Tisa su granice.
Granica sa rumunima je skroz neprirodna.
« Poslednja izmena: 18. Sep 2009, 01:19:34 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat
Banat ti je od Panceva do Arada na severu. Moris, Tamis i Tisa su granice.
Granica sa rumunima je skroz neprirodna.

hvala ti sto si me prosvetlio...nisam to znao Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:40:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.