Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Europa Universalis III - Osnovno  (Pročitano 6821 puta)
13. Avg 2011, 13:31:45
Clan u razvoju


Ko kome upada sam jami iskop

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 23
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Nokia N95
Ej ljudi pozdrav
Evo sad sam poceo da igram EU3 i veoma mi se svidja radnja igre i sve ostalo a i citao sam po forumima o cemu je otprilike i stvarno volim te vrste igara.
Pa ako neko moze da mi objasni sta je osnovno sta treba da radim na samom pocetku jer ne mogu bas da shvatim najbolje.
Unaprijed hvala

Molim moderatore da ne obrisu ovo ili da prebace tamo gdje oni misle da bi trebalo biti.
IP sačuvana
social share
Kad pijes umjereno onda mozes piti koliko hoces !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Ne može se tek tako reći da postoji "osnovno", jer skoro svaki segment u igri ima bitnu ulogu u upravljanju državom i svi su međusobno povezani. Na primer, mnogi će ti reći da velika vojska bitan deo svake države, ali za vojsku treba novac, za koju se dodatno plaća ako prevazilazi granicu divizija koju možeš da podržiš, novac dobijaš kao mesečni i godišnji prihod od poreza u provincijama ili trgovinom (prihodi iz provincija su uglavnom fiksirani i veoma teško i slabo izmenljivi, dok trgovina zavisi od konkurecije). Dalje svaka vojska ima moral kao najvažniju komponentu u njenom funkcionisanju koji zavisi od više faktora - Prestiža, trenutne vojne tehnologine, sposobnosti vladara, nacionalnih ideja, njenog održavanja, "slajdera" (Free society vs Serfdom, Quantity vs Quality itd...)... Na kraju, džaba i moral i brojnost ako neprijatelji imaju najnovije muskete, arkebuze i topove dok tvoji vojnici još uvek koriste koplja, mačeve i katapulte, drugim rečima, kada nisi ulagao u vojna istraživanja.

Si skontao koliko je komplikovano samo oko samo jedne stvari? Smiley

Evo nečeg osnovnog što je zajedničko za sve države:
Vojska - gore sam ti objasnio.
Stabilnost - veća stabilnost znači bolje funkcionisanje države i manje pobune. Gubiš je menjanjem nacionalnih ideja, slajdera, objava rata bez pravednog razloga (Cassus belli) itd... dobijaš je investiranjem u "stability" slajder-a na ekonomskom tabu. Ako stabilnost ode u veliki minus, možeš biti u pravim govnima. Što više provincija imaš (još sa različitim narodima i veroispovesti), to će popravljanje stabilnosti biti duže.
Savetnici - Uvek biraj savetnike koji će ti biti ključni za napredovanje tvoje države u tvojoj viziji Smiley. Army reformer, Politician i Natural scientist su uvek dobrodošli. Ostali su manje bitni, osim ako imaš određni pravac u kojoj želiš da ti se država razvija ili ti treba više "ljudstva" (npr. Ako hoćeš jaku flotu - naval reformer, više trgovaca - Merchant, više špijuna - Spy master, ect...). Savetnici koštaju, pa što im je skill veći, to im je i cena i održavanje veća.
Novac i inflacija (Malo oprezno sa ovime, morao sam da počnem ispočetka jednom, jer sam se zajebao u kontrolisanju inflacije Smiley ) - Imaš mesečne i godišnje prihode. Mesečni su daleko manji i dobijaš ih krajem svakog meseca)
Mesečni prihodi zavise od: 1) broja provincija koje držiš pod kontrolom, 2) da li su "core" (tj. glavne, narodne) provincije, 3) od slajdera koji kontroliše količinu novca koji ide u tvoj kovčeg i novca koji ulažeš u istraživanje.
1) Puki broj provincija kojih poseduješ dodaju mesečni prohod.
2) Veoma je bitno da li su te provincije "core" ili ne. One koje nisu, donose veoma manje novca nego one koje jesu.
3) "Treasure" slajder služi za alokaciju novca u istraživanja ili u državni (svoj) džep. Ovde je bitno da napraviš balans: ako stavljaš više novca u svoj džep, dobijaćeš veću inflaciju za uzvrat. Što je veća inflacija, to ćeš dobijati manje para, građevine, jedinice i istraživanja će poskupeti, i doćićeš u situaciju gde ćeš imati mala primanja, i jednostavno nećeš imati novca za istraživanje/jedinice. Inflacija se redukuje trošenjem novca - pomeranjem "treasure" slajdera da baca novac na istraživanja. I ovde je začkoljica, jer ako sve baciš na trošak, nećeš imati više para. Cilj je da nađeš balans, i da ideš u krajnosti samo kada moraš.
Godišnji prihodi su mnogo veći i dobijaš ih... well go figure  Smile . I oni zavise od broja normalnih i "core" provincija, dok "treasure" slajder ima manju ulogu.
Istraživanja Jedan od najbitnijih segmenata. Kako će ti istraživanje ići zavisi od tebe i tvojih želja. Ako hoćeš jaku flotu - ulaži u "Land" kategoriju; Flotu - "Naval" kategorija. Ali je bitno da nijedno istraživanje ne zapostaviš u potpunosti. Možeš sebi da prijuštiš, npr. da ti "Trade" kategorija bude 2-3 nivoa manja nego kod komšija, ali nipošto nesmeš da dozvoliš da ti bude 7-8 ili više nivoa manja od njih. Ako tako ideš, nemoj da se čudiš ako te stalno izbacuju sa marketa. Smiley
Socijalna struktura - iliti "slajderi" koji određuju kavka je tvoja država. Uredi je kako ti hoćeš i dobijaćeš bonuse i mane u zavisnosti od toga za šta se odlučiš... jednom u nekoliko godina  Smile
Prestiž - nisam siguran kako ovo u stvari funkcioniše, ali čini mi se da visok prestiž ima bitnu ulogu u diplomatskim odnosima sa drugim državama i kako će one reagovati (pored toga da li me vole ili ne) - ne znam kako drugačije da objasnim činjenicu da me Turci do sada još nisu pregazili sa svojih 50 divizija koje drže na mojim grancama...  Smile . Prestiž dobijaš uspešnim i velikim bitkama, savetnikom tipa Filozof i još nečim, ne mogu da se setim.  Smile

To je, otprilike ono "osnovno"  Smile  Pitaj još nešto ako te zanima, mada ipak ne znam baš sve o igri.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Samsung SGH-E590
Previse zahtevna igra. Mnogo mora da se mozga...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
Samsung 
Значи Роки ти је не играш Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
За већину играча је превише напора за мало забаве. Али ко воли нек изволи, што би се рекло.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Nije za svakoga, ali za one koji je igraju je neponovljivo iskustvo. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Nije za svakoga, ali za one koji je igraju je neponovljivo iskustvo. Smiley

Хоћеш да кажеш да je игра далеко најбоља у свом жанру?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Hoću reći da je jedinstvena, nešto što ne možeš naći na svakom uglu. Smiley

i jedine slične igre (Hearts of Iron i Victoria) je napravio isti developer koji je pravio i EU3 - Paradox interactive.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
i jedine slične igre (Hearts of Iron i Victoria) je napravio isti developer koji je pravio i EU3 - Paradox interactive.



Јел ЕУ3 бољи од те двије игре?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Najiskrenije, mislim da je Hearts of Iron bolji... ima mnogo više akcije i menadžmenta i daleko je komplikovaniji od Europe Universalis (naročito trojka   Smile ).
I za razliku od EU, više je fokusiran na pripremanje i vođenje rata. Europa universalis je fokusirana na vođenje države kroz 4 veka.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.