Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Europa Universalis III - Osnovno  (Pročitano 6812 puta)
Clan u razvoju


Ko kome upada sam jami iskop

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Nokia N95
Ne može se tek tako reći da postoji "osnovno", jer skoro svaki segment u igri ima bitnu ulogu u upravljanju državom i svi su međusobno povezani. Na primer, mnogi će ti reći da velika vojska bitan deo svake države, ali za vojsku treba novac, za koju se dodatno plaća ako prevazilazi granicu divizija koju možeš da podržiš, novac dobijaš kao mesečni i godišnji prihod od poreza u provincijama ili trgovinom (prihodi iz provincija su uglavnom fiksirani i veoma teško i slabo izmenljivi, dok trgovina zavisi od konkurecije). Dalje svaka vojska ima moral kao najvažniju komponentu u njenom funkcionisanju koji zavisi od više faktora - Prestiža, trenutne vojne tehnologine, sposobnosti vladara, nacionalnih ideja, njenog održavanja, "slajdera" (Free society vs Serfdom, Quantity vs Quality itd...)... Na kraju, džaba i moral i brojnost ako neprijatelji imaju najnovije muskete, arkebuze i topove dok tvoji vojnici još uvek koriste koplja, mačeve i katapulte, drugim rečima, kada nisi ulagao u vojna istraživanja.

Si skontao koliko je komplikovano samo oko samo jedne stvari? Smiley

Evo nečeg osnovnog što je zajedničko za sve države:
Vojska - gore sam ti objasnio.
Stabilnost - veća stabilnost znači bolje funkcionisanje države i manje pobune. Gubiš je menjanjem nacionalnih ideja, slajdera, objava rata bez pravednog razloga (Cassus belli) itd... dobijaš je investiranjem u "stability" slajder-a na ekonomskom tabu. Ako stabilnost ode u veliki minus, možeš biti u pravim govnima. Što više provincija imaš (još sa različitim narodima i veroispovesti), to će popravljanje stabilnosti biti duže.
Savetnici - Uvek biraj savetnike koji će ti biti ključni za napredovanje tvoje države u tvojoj viziji Smiley. Army reformer, Politician i Natural scientist su uvek dobrodošli. Ostali su manje bitni, osim ako imaš određni pravac u kojoj želiš da ti se država razvija ili ti treba više "ljudstva" (npr. Ako hoćeš jaku flotu - naval reformer, više trgovaca - Merchant, više špijuna - Spy master, ect...). Savetnici koštaju, pa što im je skill veći, to im je i cena i održavanje veća.
Novac i inflacija (Malo oprezno sa ovime, morao sam da počnem ispočetka jednom, jer sam se zajebao u kontrolisanju inflacije Smiley ) - Imaš mesečne i godišnje prihode. Mesečni su daleko manji i dobijaš ih krajem svakog meseca)
Mesečni prihodi zavise od: 1) broja provincija koje držiš pod kontrolom, 2) da li su "core" (tj. glavne, narodne) provincije, 3) od slajdera koji kontroliše količinu novca koji ide u tvoj kovčeg i novca koji ulažeš u istraživanje.
1) Puki broj provincija kojih poseduješ dodaju mesečni prohod.
2) Veoma je bitno da li su te provincije "core" ili ne. One koje nisu, donose veoma manje novca nego one koje jesu.
3) "Treasure" slajder služi za alokaciju novca u istraživanja ili u državni (svoj) džep. Ovde je bitno da napraviš balans: ako stavljaš više novca u svoj džep, dobijaćeš veću inflaciju za uzvrat. Što je veća inflacija, to ćeš dobijati manje para, građevine, jedinice i istraživanja će poskupeti, i doćićeš u situaciju gde ćeš imati mala primanja, i jednostavno nećeš imati novca za istraživanje/jedinice. Inflacija se redukuje trošenjem novca - pomeranjem "treasure" slajdera da baca novac na istraživanja. I ovde je začkoljica, jer ako sve baciš na trošak, nećeš imati više para. Cilj je da nađeš balans, i da ideš u krajnosti samo kada moraš.
Godišnji prihodi su mnogo veći i dobijaš ih... well go figure  Smile . I oni zavise od broja normalnih i "core" provincija, dok "treasure" slajder ima manju ulogu.
Istraživanja Jedan od najbitnijih segmenata. Kako će ti istraživanje ići zavisi od tebe i tvojih želja. Ako hoćeš jaku flotu - ulaži u "Land" kategoriju; Flotu - "Naval" kategorija. Ali je bitno da nijedno istraživanje ne zapostaviš u potpunosti. Možeš sebi da prijuštiš, npr. da ti "Trade" kategorija bude 2-3 nivoa manja nego kod komšija, ali nipošto nesmeš da dozvoliš da ti bude 7-8 ili više nivoa manja od njih. Ako tako ideš, nemoj da se čudiš ako te stalno izbacuju sa marketa. Smiley
Socijalna struktura - iliti "slajderi" koji određuju kavka je tvoja država. Uredi je kako ti hoćeš i dobijaćeš bonuse i mane u zavisnosti od toga za šta se odlučiš... jednom u nekoliko godina  Smile
Prestiž - nisam siguran kako ovo u stvari funkcioniše, ali čini mi se da visok prestiž ima bitnu ulogu u diplomatskim odnosima sa drugim državama i kako će one reagovati (pored toga da li me vole ili ne) - ne znam kako drugačije da objasnim činjenicu da me Turci do sada još nisu pregazili sa svojih 50 divizija koje drže na mojim grancama...  Smile . Prestiž dobijaš uspešnim i velikim bitkama, savetnikom tipa Filozof i još nečim, ne mogu da se setim.  Smile

To je, otprilike ono "osnovno"  Smile  Pitaj još nešto ako te zanima, mada ipak ne znam baš sve o igri.  Smile

E super objasnio si mi otprilike u cemu je fora
ali interesuje me kada krenem tek da igram sta da prvo radim jer ja dok pogledam malo tamo malo vamo mene je vec neko napao i gotove je ne mogu vise da se vadim

Znaci sa cime da prvo krenem koje opcije da popunim sta da izaberem i tako to znaci ako si igrao sta ti odmah uradis na pocetku i tako to

Pozdrav

Ma igra je super a sto je komplikovanije to mi se vishe svidja
IP sačuvana
social share
Kad pijes umjereno onda mozes piti koliko hoces !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Citat
ali interesuje me kada krenem tek da igram sta da prvo radim jer ja dok pogledam malo tamo malo vamo mene je vec neko napao i gotove je ne mogu vise da se vadim

Veoma je teško početi kao mala država.

Stalno teži da imaš +3 stabilnost, tj. da investiraš kad god možeš u stabilnost. Ako si mala država sa jednom provincijom, ovo veoma brzo ide. Smiley

Ako imaš mesečne gubitke, teži da budu manji od  -0.5, još bolje ako je veće od nule; žrtvuj neka istraživanja (ako tvoja država nema pristup moru, netreba ti istraživanje za flotu). Mesečni prihodi/gubici nisu toliko bitni, koliko godišnji. Bitna je da suma mesečnih gubitaka ne prevazilazi godišnji prihod.

Istraži prvo Production 1 nivo. Otključaće ti workshop koji povećava prinos u tvojim provincijama. Jedini problem je što će ti trebati para da ga sagradiš (cca. 38 golda)

Gledaj da osvojiš(aneksiraš) one "državice" u tvom okruženju koje imaju samo jednu provinciju. Treba da paziš na dve stvari:
1) da nije u savezu sa drugom državom (ili da nije njen vazal) i
2) na stabilnost tvoje države.
Ovo je naročito bitno da što pre uradiš, jer će druge države da ih okupiraju i ostaćeš bez provincija.
Najbolje je da uzmeš plaćeničke divizije za ovo, odmah se pojave, i već su sledećeg meseca spremni za borbu. Raspustiš ih kada se rat završi... ili ih držiš 5-6 meseci za nedajbože. I nikada nemoj da potrošiš svo zlato na plaćenike, jer nećeš moći da ih izdržavaš.
Ako napadneš dve ili više državica, stabilnost će ti naglo opasti i imaćeš problema sa pobunjenicima.
Uvek osvoji jednu državicu, sačekaj da ti se napuni stabilnost, pa kreni na drugu.

Nisam siguran, ali u katoličkim zemljama ovo je daleko komplikovanije izvesti, zbog prisustva Pape, koji može da okrene ceo katolički svet protiv tebe. Opet da napomenem da nisam siguran. Smiley


Pošto ja igram stalno kao Srbija (oću sa njima prvo da pređem igru  Smile ), evo šta radim i kako su mi protekle prih nekoliko godina igranja:

Uvek pauziram igru, stavim da mi mesečni prihodi budu ravni nuli ili blago u minusu, izaberem savetnike koji mi trebaju i koje mogu da priuštim, i odaberem slajder. U istraživanja se fokusiram na Production na početku i stabilnost. Pustim igru da teče. Napravim jednu diviziju i čekam da se napuni Stabilnost (barem +2 da bude) i kraj godine (da dobijem lovu). Onda objavljujem rat Albaniji i aneksiram je (jer će ih Turci osvojiti kad tad). Imam dve provincije sada.

Par godina kasnije, i pored toga što sam imao dobre odnose sa Bosnom, oni su me napali  (smatrali su Srbijom svojom "core" provincijom, to im daje automatski Cassus belli) zajedno sa Zetom (koja nije imala vojsku  Smile). Sa obzirom da nisam objavio rat, stabilnost mi nije opala. Potpuno sam zaustavio istraživanja, podigao poreze za rat i unajmio sam jedan plaćenički odred, pa sam krenuo na Zetu i osvojio. Par meseci kasnije, krenuo sam svim silama na Bosnu i pobedio. Uzeo sam im Hum i 25 zlatnika (ne znam zašto, ali nisam mogao da ih aneksiram). Sada imam 4 provincije pod kontrolom

Odmah posle primirija sa Bosnom, možda zato što sam imao dosta zlatnika u kovčegu, napali su me Mađari sa svojim vazalima. Nemajući kud, od 5/6 novca koje sam dobio od Bosne sam potrošio na plaćenike (4 divizije), povukao sam celu vojsku u Zetu, dok Mađari opsedaju Beograd. Sledećeg meseca sam krenuo sa u kontra-ofanzivu i proterao ih iz Srbije i krenuo na Transivlaniju, vazala Mađarske. Njih sam lako porazio i uzeo sam im Banat tokom potpisivanja mira sa njima. Posle nekoliko meseci, Mađari su pristali na White peace.

Sada imam 5 provincija i uništenu ekonomiju sa popriličnom inflaciom i nazadnom tehnologijom (jer sam sve vreme zlato stavljao u kovčeg, ne u istraživanja), ali sa visokom stabilnošću (+3). Narednih godina sam se fokusirao da popravim ekonomsku i istraživačku situaciju.

I to je to.  Smile

I da, uvek sam se čepio Turcima, da me kojim slučajem ne bi napali. Prihvatao njihove sporazume, slao poklone itd... jer rat sa njima nema teoretske šanse da se dobije.
« Poslednja izmena: 15. Avg 2011, 15:19:34 od Utopia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Сада тек видјех да игра почиње 1453. након пада Константинопоља, па траје све до 1789. Предпостављам да имају и игре које покривају временске периоде прије и послије тога? Зашто онда играти ЕУ3 када је Србија читав тај период практично  под Турцима?
« Poslednja izmena: 15. Avg 2011, 16:37:36 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Citat
Зашто онда играти ЕУ3 када је Србија читав тај период практично  под Турцима?

Da si barem bacio pogled na moj prethodni post... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ko kome upada sam jami iskop

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Nokia N95
Citat
ali interesuje me kada krenem tek da igram sta da prvo radim jer ja dok pogledam malo tamo malo vamo mene je vec neko napao i gotove je ne mogu vise da se vadim

Veoma je teško početi kao mala država.

Stalno teži da imaš +3 stabilnost, tj. da investiraš kad god možeš u stabilnost. Ako si mala država sa jednom provincijom, ovo veoma brzo ide. Smiley

Ako imaš mesečne gubitke, teži da budu manji od  -0.5, još bolje ako je veće od nule; žrtvuj neka istraživanja (ako tvoja država nema pristup moru, netreba ti istraživanje za flotu). Mesečni prihodi/gubici nisu toliko bitni, koliko godišnji. Bitna je da suma mesečnih gubitaka ne prevazilazi godišnji prihod.

Istraži prvo Production 1 nivo. Otključaće ti workshop koji povećava prinos u tvojim provincijama. Jedini problem je što će ti trebati para da ga sagradiš (cca. 38 golda)

Gledaj da osvojiš(aneksiraš) one "državice" u tvom okruženju koje imaju samo jednu provinciju. Treba da paziš na dve stvari:
1) da nije u savezu sa drugom državom (ili da nije njen vazal) i
2) na stabilnost tvoje države.
Ovo je naročito bitno da što pre uradiš, jer će druge države da ih okupiraju i ostaćeš bez provincija.
Najbolje je da uzmeš plaćeničke divizije za ovo, odmah se pojave, i već su sledećeg meseca spremni za borbu. Raspustiš ih kada se rat završi... ili ih držiš 5-6 meseci za nedajbože. I nikada nemoj da potrošiš svo zlato na plaćenike, jer nećeš moći da ih izdržavaš.
Ako napadneš dve ili više državica, stabilnost će ti naglo opasti i imaćeš problema sa pobunjenicima.
Uvek osvoji jednu državicu, sačekaj da ti se napuni stabilnost, pa kreni na drugu.

Nisam siguran, ali u katoličkim zemljama ovo je daleko komplikovanije izvesti, zbog prisustva Pape, koji može da okrene ceo katolički svet protiv tebe. Opet da napomenem da nisam siguran. Smiley


Pošto ja igram stalno kao Srbija (oću sa njima prvo da pređem igru  Smile ), evo šta radim i kako su mi protekle prih nekoliko godina igranja:

Uvek pauziram igru, stavim da mi mesečni prihodi budu ravni nuli ili blago u minusu, izaberem savetnike koji mi trebaju i koje mogu da priuštim, i odaberem slajder. U istraživanja se fokusiram na Production na početku i stabilnost. Pustim igru da teče. Napravim jednu diviziju i čekam da se napuni Stabilnost (barem +2 da bude) i kraj godine (da dobijem lovu). Onda objavljujem rat Albaniji i aneksiram je (jer će ih Turci osvojiti kad tad). Imam dve provincije sada.

Par godina kasnije, i pored toga što sam imao dobre odnose sa Bosnom, oni su me napali  (smatrali su Srbijom svojom "core" provincijom, to im daje automatski Cassus belli) zajedno sa Zetom (koja nije imala vojsku  Smile). Sa obzirom da nisam objavio rat, stabilnost mi nije opala. Potpuno sam zaustavio istraživanja, podigao poreze za rat i unajmio sam jedan plaćenički odred, pa sam krenuo na Zetu i osvojio. Par meseci kasnije, krenuo sam svim silama na Bosnu i pobedio. Uzeo sam im Hum i 25 zlatnika (ne znam zašto, ali nisam mogao da ih aneksiram). Sada imam 4 provincije pod kontrolom

Odmah posle primirija sa Bosnom, možda zato što sam imao dosta zlatnika u kovčegu, napali su me Mađari sa svojim vazalima. Nemajući kud, od 5/6 novca koje sam dobio od Bosne sam potrošio na plaćenike (4 divizije), povukao sam celu vojsku u Zetu, dok Mađari opsedaju Beograd. Sledećeg meseca sam krenuo sa u kontra-ofanzivu i proterao ih iz Srbije i krenuo na Transivlaniju, vazala Mađarske. Njih sam lako porazio i uzeo sam im Banat tokom potpisivanja mira sa njima. Posle nekoliko meseci, Mađari su pristali na White peace.

Sada imam 5 provincija i uništenu ekonomiju sa popriličnom inflaciom i nazadnom tehnologijom (jer sam sve vreme zlato stavljao u kovčeg, ne u istraživanja), ali sa visokom stabilnošću (+3). Narednih godina sam se fokusirao da popravim ekonomsku i istraživačku situaciju.

I to je to.  Smile

I da, uvek sam se čepio Turcima, da me kojim slučajem ne bi napali. Prihvatao njihove sporazume, slao poklone itd... jer rat sa njima nema teoretske šanse da se dobije.

Eh sad mi je onako malo jasnije
Mislim da znam kako malo stati na noge pa onda nesto planirati napadati i tako to
Hvala javim se ako zapnem negdje
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Kad pijes umjereno onda mozes piti koliko hoces !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Citat
Зашто онда играти ЕУ3 када је Србија читав тај период практично  под Турцима?

Da si barem bacio pogled na moj prethodni post... Smiley


Погледао и схватио да игра нема никакве везе са историјом. Каква "истраживања" у смедеревском санџаку?  Smile  
« Poslednja izmena: 15. Avg 2011, 19:22:05 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Citat
Зашто онда играти ЕУ3 када је Србија читав тај период практично  под Турцима?

Da si barem bacio pogled na moj prethodni post... Smiley


Погледао и схватио да игра нема никакве везе са историјом. Каква "истраживања" у смедеревском санџаку?  Smile  

Pa zar ne znaš da je smederevski sandžak bio bastion nauke u svoje vreme pre nego što je pao pod Turke, koji su tim činom unazadili čovečansto nekoliko vekova?  Smile  Smile

Naravno da nema većih dodirnih tačaka sa istorijom, u protivnom bi se igrači smorili posle prve godine u igri. Smile A ovako imaš mogućnost da igraš kao recimo...Maje ili Inke, osvojiš primitivnu Ameriku, prebiješ koloniste, i šalješ kaznene pohode na Evropu...  Smile  Smile (dobro preterujem ali verujem da je moguće) Smile

titimiti
Slobodno pitaj kada zapneš.
« Poslednja izmena: 15. Avg 2011, 20:24:46 od Utopia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Деспот Стефан Бранковић је 1453.е, пошто је био турски вазал, учествовао у освајању Цариграда. И одмах након тога је Султан Мехмед Освајач кренуо да такву јадну Србију освоји и прегази до краја. Е сад какво супер оружје је у игри измишљено, и каква технологија је развијена у тих 6 година колико је опстала деспотовина остаје ми само да замислим. Просто нема времена да извучеш из срања. Поготово када имаш у виду да изморен и истрошен вазалским ратовима за Турке, треба сада да се суочиш са Мехемдом и свим његовим вазалима. Мене само занима какво рјешење је пронашао ЕУ3 за овај "проблем".  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 15. Avg 2011, 21:33:15 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Citat
Мене само занима какво рјешење је пронашао ЕУ3 за овај "проблем".

Nema bre misterioznog rešenja, jednostavno je to mehanika igre.  Smile

Igra, onog momenta kada igrač izabere datum početka partije i započne, uopšte ne prati fiksne istorijske događaje u igri (par izuzetaka), već je sve potpuno slobodno i za igrača i za AI. Što bi značilo da istorijski one godine kada je Mehmed II Osvajač krenuo na Srbiju, u igri se te godine to uopšte nije desilo (kao i mnogo drugih istorijskih stvari). Smiley

Ima, ipak, jedna nelogičnost u igri: od 1453 do 1456, Srbija je u ratu sa Turcima, od jula 1456 do 1459 god. Srbija je u miru sa Turcima, nije ni vazal njen. Posle 1459, Srbija je pod Turcima (nije bilo ni rata  Smile ).
Izgleda da u periodu od 1456 do 1459 god. Paradox interactive nije mogao da napravi Srbiju pod Turcima, jer je formalno postojala u okviru Smederevskog sandžaka, iako je su sve ostalo bilo okupirano od strane Turaka. Pošto je formalno postojala (ali je de facto bila pod Turcima), Paradox interactive je ipak napravio da Srbija kontroliše celu teritoriju do 1459 godine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Дакле ти си практично читавих 350 година у улози Милоша Обреновића?  Smile Може лако да ти пукне држава али и немора уколико будеш добар играч као што је био Милош.  Smile Баш штета што нису повећали утицај историје. Онда би игра била комплетна.  Smile Мада је и овако добра.  Smile
« Poslednja izmena: 16. Avg 2011, 02:49:09 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.