Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:30:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: EU - Za ili Protiv?
Za
57.3%  (114)
Protiv
42.7%  (85)
Ukupno glasova: 199
Idi dole
Stranice:
1 ... 137 138 140
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: EU - Za ili Protiv  (Pročitano 58979 puta)
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
A ko te hlebom hrani, Čeda Jovanović?
hlebom me hrani priprosti seljak.
sto pitas?

ne moras imati bas nesto mozga ili pamet da bi pravio psenicu.
ovi nasi seljaci to potvrdjuju time sto im je milije da mole svetu petku da imdonese kisu nego da krenu u korak sa vremenom.
hranili bi nasi seljaci mnogo vise od ove srbije da su malo drugaciji...a posto u svim selima vlada SRS, vidi se tacno kakvi su(vecina)
Kako te nije sramota tako nešto da pišeš. Taj seljak mora da zaore njivu, da poseje pšenicu, da đubri zemlju, da je žanje (usput da moli Boga da ga ne zadesi neka nepogoda), da je proda po smešnoj ceni...i onda to žito ide u mlinare, pa u pekare, pa tek onda u Merkator.
Taj "priprosti" seljak možda ne drži beskonačne besede kao Čeda, jer nema kada, on mora da radi, da bi mi, koji nismo poljoprivrednici imali šta da jedemo, a on od čega da živi.
Šta misliš, da kad udari grad, taj seljak razmišlja o EU??? Ne, nego plače zbog uništenog žita ili kukuruza.
Omalovažavati seljaka je priprosto, kao što ti kažeš...možda on nema fakultet, ali ima školu koju ti nikada nećeš imati, a to je škola života.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
Panini,

Bilo bi dobro da pogledamo istini u oči.

Nije reč o iskustvima nego principu funkcionisanja sistema. Kao i košarci - ili primenjuješ međunarodne standarde FIBE ili ne - ili si u sistemu ili si van toga i van svih međunarodnih takmičenja.

Nisu svi narodi u Evropi blesavi zato što su harmonizovali svoja iskustva. Sistem funkcioniše kao jedna celina, ako reformišeš jedan segment a drugi ne ništa nisi uradio jer jedan podmazan točkić ne može da pokrene drugi ako je zarđao i stoji.

Ako bi selektivno birali u zemlji kao što je Srbija - budi siguran da će tu selektivnost birati aligatori u skladu sa svojim ličnim interesima.

Nivo nemara, javašluka i bede u Srbiji je ogroman. Pogledaj na šta nam liče ulice, kako izgledaju zgrade, mostovi, autobusi. To je slika i prilika nefunkcionalnosti društva i institucija, loših zakona. Pravosuđe nam je toliko neefikasno da prosečna parnica oko najbesmislenijih stvari traje više godina. Sudovi su pretrpani predmetima.

Da bi izgradio kuću u Beogradu treba da izvadiš 1000 dozvola, podmitiš desetak službenika, potplatiš telekom da bi ti možda jednog dana prikačili telefon, moliš vodovod i kanalizaciju da ti možda dovedu kanalizacionu cev.

To sve uopšte ne mora tako da funkcioniše ali sistem mora da se dotera u red. Ako ne doteraš ceo sistem, ništa nisi uradio jer je sve međusobno povezano.

Što se tiče Ameriike i njenog sistema, kamo lepe sreće da iskopiramo njihove ekonomske zakone. Tamo firmu registruješ za jedan dan, porezi i doprinosi su duplo manji nego u Srbiji, ne naplaćuju ti nebulozne secikesa takse poput "takse na istaknutu firmu" koju plaća svaka firma u Srbiji, a taj zakon postoji samo kod nas.





aj sad ljudi, sta ovde ima nejasno i da se ne isplati srbiji?
A ko te hlebom hrani, Čeda Jovanović?
hlebom me hrani priprosti seljak.
sto pitas?

ne moras imati bas nesto mozga ili pamet da bi pravio psenicu.
ovi nasi seljaci to potvrdjuju time sto im je milije da mole svetu petku da imdonese kisu nego da krenu u korak sa vremenom.
hranili bi nasi seljaci mnogo vise od ove srbije da su malo drugaciji...a posto u svim selima vlada SRS, vidi se tacno kakvi su(vecina)
Kako te nije sramota tako nešto da pišeš. Taj seljak mora da zaore njivu, da poseje pšenicu, da đubri zemlju, da je žanje (usput da moli Boga da ga ne zadesi neka nepogoda), da je proda po smešnoj ceni...i onda to žito ide u mlinare, pa u pekare, pa tek onda u Merkator.
Taj "priprosti" seljak možda ne drži beskonačne besede kao Čeda, jer nema kada, on mora da radi, da bi mi, koji nismo poljoprivrednici imali šta da jedemo, a on od čega da živi.
Šta misliš, da kad udari grad, taj seljak razmišlja o EU??? Ne, nego plače zbog uništenog žita ili kukuruza.
Omalovažavati seljaka je priprosto, kao što ti kažeš...možda on nema fakultet, ali ima školu koju ti nikada nećeš imati, a to je škola života.
Smile Smile Smile

ne razumem.
i ti si sad dokazala da seljacima treba mozak?
sada si me ubedila da su seljaci sirokoumni, inteligentni i uceni ljudi???

aman zeno, daj neku cinjenicu, a ne place zbog grada i sl.
da je seljak pametan ne bi plakao zbog grada, vec bi nasao nacin da se zastiti ili da kupi vec napravljeno resenje.(ja prodajem  Smile )

kada bi seljak manje radio a vise razmisljao, vise bii zaradio i napravio.
ali ovako, ide sa onom parolom: 'ma, bitno da se radi nesto i da se obrce'
ja imam rodbinu na selu.
vrlo priprostu.
deo njih jesvake godine u minusu. i nastavljaju da se time bave Smile
jbg. vaspitan sam, pa ne mogu da im kazem sta mislim o njima...takva je vecina nasih seljaka.
slusam isto po vozovima, od drugova koji imaju rodbinu ma od svih!
jednostavno je takvo-tuzno stanje.
kao sto sam rekao:

kada bi seljak manje radio a vise razmisljao, vise bii zaradio i napravio.
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
Ma seljaci su za vas "intelektualce" carevi...da radi manje...pa od čega bi živeo, majke ti?
Lako je vama liberalima....samo se popnete za govornicu, isprosipate gomilu "mudrosti", malko vam napune džepove i vi ste happy.
Ne ide to tako dečko...ako se stidiš svog porekla...onda bolje ćuti i pokrij se ušima.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1029
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3X
Zašto je pobio gradu više navrata-zbog nedostatka raketa.
Zašto nema raketa-nema para u budzetu za te namene.
Zašto nema para u budzetu-zato što nije mogla da se formira vlada.
Da smo u EU do toga svega nebi došlo.
IP sačuvana
social share
Misli svojom glavom.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
A za to je seljak kriv, pretpostavljam?
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Zašto je pobio gradu više navrata-zbog nedostatka raketa.
Zašto nema raketa-nema para u budzetu za te namene.
Zašto nema para u budzetu-zato što nije mogla da se formira vlada.
Da smo u EU do toga svega nebi došlo.
Ne hvala dosta nam je bilo raketa od Eu! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
Da nije smešno, bilo bi tužno.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
mob
Nokia 
Ma seljaci su za vas "intelektualce" carevi...da radi manje...pa od čega bi živeo, majke ti?
Lako je vama liberalima....samo se popnete za govornicu, isprosipate gomilu "mudrosti", malko vam napune džepove i vi ste happy.
Ne ide to tako dečko...ako se stidiš svog porekla...onda bolje ćuti i pokrij se ušima.
znas, sve si cudnija.
opusti se.

nadam se da si shvatila da mrzim cedu i da nisamliberal.
molim te, ne vredjaj me vise jer cu priajviti modu.

a interesantno je tosto sam do pre 2 sata misio da si dosta inteligentna.
kada ovo boldovano kazes, samo dokazujes da nisi shvatila o cemu pricam.
i to je tuzno.
stvarno.


ali ajde, cak i da bude kako si ti shvatila. pa od cega japanci zive?
od cega je srrbija zivela za vreme tita?
od zita? Smile

ajde procitaj moj prethodni post jos jednom da te ne brukam ovde zvakanjem svake napisane recenice tako da ti razumes.

IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1029
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3X
A za to je seljak kriv, pretpostavljam?
Krivi su oni što nemogu normalno da formiraju vladu.
IP sačuvana
social share
Misli svojom glavom.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
Ako si takva .... znaš šta hoću da kažem, onda me prijavi modu.
Ja te zbog one jučerašnje uvrede nisam prijavila, jbg, nije mi u krvi da budem cinkaroš. A i kad nas je mod opomenuo, svi vi evropejci ste se zaćutali...a ja sam rekla da, ako treba, ja idem prva.
Tvoja stvar, idi trči i prijavi me odmah sada odmah.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 137 138 140
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:30:23
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.