Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li je potpisivanje SSP-a u ovom momentu potrebno Srbiji
Da
Ne
Da, da je posle izbora potpisan
SSP nikada!
Idi dole
Stranice:
1 ... 87 88 90 91
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: EU ce sutra ponuditi Srbiji Sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju?  (Pročitano 53148 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
EU je pred finansijskim krahom. Nafta iz dana u dan sve skuplja a ima je sve manje.
Kriza na globalnom nivou.

EU ce pre propasti nego sto ce Srbija u nju uci.

Zato u EU prelaze na ekoloske izvore energije , pre svega na solarnu energiju . Mi imamo 257 suncanih dana godisnje , i boli nas uvo da ulazemo ni u solarnu energiju , ni u vetrogeneratore . Najveci smo rasipnici energije u Evropi , i potpuno zavisni od uvoza energenata , a kad za deset godina u Kolubarskom basenu nestane lignita , bicemo zavisni jos vise . Pa ti vidi ko ce pre da propadne , mi ili oni . Mani nas sve vise tih glupih prica kako smo mi lepi i pametni , a svi ostali glupi i kako ce svi drugi osim Srbije da propadnu . Zbog takvih gluposti smo ovde gde jesmo .

Joco , u svom postu si napisao kljucnu rec , otisao je na crno , a da je otisao legalno i kao otskolovani radnik , jos sa univerzitetskom diplomom , pitao bih se sta bi pricao tada . Ja nisam od onih koji taj zivot nisu videli , i dalje smatram da je uvek bolje ziveti ovde ako postoji najmanja sansa da nadjes koliko-toliko normalan posao , ali da je toliko crno napolju , pogotovu za skolovane ljude , ne verujem . A ko hoce da sa osnovnom skolom ovde ili napolju zivi kao lord , da ima ogromnu platu i da ne radi nista , taj ima problem sa mozgom , a ne sa EU .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Konqueror 3.5
mob
SonyEricsson k310i
Citat
a da je otisao legalno i kao otskolovani radnik , jos sa univerzitetskom diplomom , pitao bih se sta bi pricao tada .
Па да јемогао да одет сигурно би нормално отишао.Али не треба њима радна снага.И немци имају проблем са запошљавањем


http://www.naslovi.net/2008-05-06/danas/nemacka-izvozi-nezaposlene/662060
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
I to stoji . Zato sada Nemci ne biraju kao pre gde ce da rade , rade sve poslove . Nema vise kao ranije , Nemci rade fine stvari , a za teske i prljave poslove uvoze Turke i Srbe . Ali , i dalje imaju problem nedostatka visokostrucnih kadrova , pre svega inzenjera u bilo kojoj oblasti tehnickih nauka , jer su studije u bilo kojoj grani tehnickih nauka u EU skupe i teske i malo se ljudi odlucuje za te fakultete . Zato sa diplomom masinstva , gradjevinskog ili elektronskog fakulteta imas prilicno dobru sansu za uspeh i dobar zivot .

Sestra mi je prosle godine , kada je dosla na odmor iz Nemacke , rekla da Siemens daje novcani bonus svakom ko im u firmu dovede inzenjera elektronike , ali Nemca , jer ih jednostavno nema na trzistu dovoljno , i moraju hteli ne hteli da zaposljavaju strance .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 896
Zastava Kanada
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Motorola 
EU je pred finansijskim krahom. Nafta iz dana u dan sve skuplja a ima je sve manje.
Kriza na globalnom nivou.

EU ce pre propasti nego sto ce Srbija u nju uci.

Zato u EU prelaze na ekoloske izvore energije , pre svega na solarnu energiju . Mi imamo 257 suncanih dana godisnje , i boli nas uvo da ulazemo ni u solarnu energiju , ni u vetrogeneratore . Najveci smo rasipnici energije u Evropi , i potpuno zavisni od uvoza energenata , a kad za deset godina u Kolubarskom basenu nestane lignita , bicemo zavisni jos vise . Pa ti vidi ko ce pre da propadne , mi ili oni . Mani nas sve vise tih glupih prica kako smo mi lepi i pametni , a svi ostali glupi i kako ce svi drugi osim Srbije da propadnu . Zbog takvih gluposti smo ovde gde jesmo .

Joco , u svom postu si napisao kljucnu rec , otisao je na crno , a da je otisao legalno i kao otskolovani radnik , jos sa univerzitetskom diplomom , pitao bih se sta bi pricao tada . Ja nisam od onih koji taj zivot nisu videli , i dalje smatram da je uvek bolje ziveti ovde ako postoji najmanja sansa da nadjes koliko-toliko normalan posao , ali da je toliko crno napolju , pogotovu za skolovane ljude , ne verujem . A ko hoce da sa osnovnom skolom ovde ili napolju zivi kao lord , da ima ogromnu platu i da ne radi nista , taj ima problem sa mozgom , a ne sa EU .

Pa zato nam je EU uzela KIM gde su najveca nalazista ruda.
Da li si upoznat sa cenom postavljanja jedne vetro-turbine, izgleda da nisi.

EU resava problem nedostatka nafte na taj nacin sto salje trupe u Irak i preti Iranu.
IP sačuvana
social share
Srbi oprastate svojim neprijateljima, zaboravljate svoje zrtve, Srbi istorija se ponavlja
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Imam ujaka u Italiji. Tamo je legalno. NE RAZMIŠLJA o povratku. Imam prijatelje u Austriji, Nemačkoj, Francuskoj, Švajcarskoj.... Dodju oni ovde, pričaju kako je nama ovde lepo, kako se družimo, a tamo se otudjuju, ne druže se brat i sestra, niti najbliže komšije. Maltene ne znaju imena jedni drugima. kako ovde možeš da ispečeš prase, da ispečeš rakiju. Tamo naprave rodjendan, i u 22.oo eto policije na vratima, da upozori na kucni red. I ??? I onda sve to lepo ispričaju, kažu da je nama ovde super, sednu u svoje automobile o kojima ja mogu samo da sanjam, nijedan stariji od 2002 godišta, I vrate se tamo, gde je toliko loše i gde se truli i propada....
A oni koji su mi baš prijatelji, i iskreni prema meni, sami kažu, zašto i čemu da se vrate ovde? Gde gazda može da ga izbaci bez pardona, gde će da radi za 200 evra (nemojte mi o proseku od 30000 i više dinara, jer od mnogo mnogo ljudi koje poznajem, znam samo dvojicu da imaju plate preko ove cifre, svi ostali plafon 20000 iliti 250 evra) i gde će da se cima za svaki detetov rodjendan šta da mu kupi i gde će da zakine da bi mu kupio? A sve to zarad pečenog praseta (koje takodje sve manje ljudi može sebi da priušti) A uz sve to, plaćali bi ovde isto, ili čak i više. I hranu, i komunalije, samo je stan ovde ZA NIJANSU jeftiniji. Svi oni plaćaju stanove po trstu, vicenci, beču, lincu od 400 do 600 evra. I to solidne stanove. Zet placa celu kucu 400 evra, na periferiji, malo dalje od centra, kao predgradje... A koliko takav stan košta ovde? U požarevcu drug plaća 130 evra "stan", hodničić, kupatilo, trpezarija=dnevna=spavaća soba. Ej, u pišljivom Požarevcu. U BG bi to koštalo 300....
Šta su sad pričali onoliki turisti koji su došli na evroviziju? Beograd je skup grad... i za njih....

Zato, Joco, iako se sa mnogim stvarima slažemo, u ovome se ne slažemo nikako...

Mnogo bih voleo da moji sinovi za 15 ili 20 godina žive kao prosečni evropljani, nego kao prosečan kinez ili rus...

Ne kažem, i opet ponavljam, nisam za ulazak u EU po svaku cenu, više sam za saradnju, obostrano korisnu, A šta se valja ispod žita, to zna vrlo malo ljudi, u vlasti njihovoj i našoj... A uvek mogu oni nama mnogo više da koriste, nego mi njima...

« Poslednja izmena: 23. Maj 2008, 08:38:16 od MagicMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 896
Zastava Kanada
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Motorola 
Kada se u Srbiji bude radilo kao na zapadu , onda cemo dostici njihov prosek.
IP sačuvana
social share
Srbi oprastate svojim neprijateljima, zaboravljate svoje zrtve, Srbi istorija se ponavlja
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
U redu, radiću kao u evropi... ja i sada radim kao u evropi. Radim po 11 sati dnevno. U prošloj firmi sam radio 2 godine. Velika firma. Evropska. Radio sam od 8 do 17. Gazdine reči "po potrebi da se ostane malo duže" za 2 godine 3 puta sam izašao NA VREME. Nikad pre 18.00 h. Radio sam i davao sve od sebe. Dogovor: prvih 6 meseci 200 drugih 250 i posle toga 300 evra. Prvih 6 je ispoštovao, i digao na 250.... 300 nikada nisam dobio. Svaki put kada sam pitao "kada će" dobio sam odgovor: znaš, mi smo velika firma, veliki troškovi, mi smo firma u izgradnji.... I onda mi dopizdelo i rekao sam MARŠ... posle se ujedao za dupe kada sam otišao... A za sve to vreme, gazda po dva letovanja i po dva zimovanja, auto se menja na 3 godine, i on i žena i sin, čim istekne garancija, kupuju se nekretnine.... A meni se ciganči za 50 evra... Ne moram da kažem da sva prekovremena ostajanja nisu plaćena NIKAD, i da sam bio priajvljen na minimalac, razlika na crno na ruke, tako da nikad nisam mogao da dobijem ni čekove ni karticu ni kredit kao čovek... Neka hvala.... Tamo bih sa tolikim angažovanjem i trudom mnogo više zaradjivao... I eto, šta imam od evropskog rada ovde? Samo klimu na poslu.  Smile Smile  E, kada država bude uredjenija kao evropa, i kada se zakoni budu sprovodili i važili za sve, onda ćemo dostići prosek. Jer već se radi kao u evropi, mnogo ljudi znam i saradjujem. Ljudi rade od jutra do sutra. U firmi i privatno. Da bi imali za goli život.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (2008.0)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Mnogo bih voleo da moji sinovi za 15 ili 20 godina žive kao prosečni evropljani, nego kao prosečan kinez ili rus...
Da ali to kosta privatnog zivota.Ja necu da prodam svoje drustvo kao ni rodbinu za novde.Ja necu velike novce.Hocu normalno i prosecno da zivim ali ne mogu jer me gazda tera da radim kao u evropi
Citat
Jer već se radi kao u evropi, mnogo ljudi znam i saradjujem. Ljudi rade od jutra do sutra. U firmi i privatno. Da bi imali za goli život.
Ne radi se i nedao Bog da se radi.Iz te evrope svako uzima sta njemu odgovara.Poslodavac trazi da ti ispunjavas nele uslove i obaveze a on nista prema tebi.A da se radi radi se ali radnik od toga nema nista jer se sve slije u djepove gazda.Ja necu da radim toliko i necu tolike opare.Ja hocu da ispunim svoje obaveze ali imam i ja svoja prava.Terome gazda da potpisem neki papir kako sam navodno upoznat o zastiti na radu i da cu se toga pridrzavati.Da cu nisiti cipele,odelo i slem.A on te prvi tera da to ne postujes i da se nedaj boze meni desi nesto ko je kriv.Pa ja sto se nisam pridrzava a potpisao sam da jesam.E ja se lepo nisam potpisao jer se necu pridrzavati a ja da lazem necu Smile

Problem nase drzava je moral i nepostovanje zakona....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Cekaj, bre, Joco, jesi li ti citao moja dva posta iznad...
Citat
U prošloj firmi sam radio 2 godine. Velika firma. Evropska. Radio sam od 8 do 17. Gazdine reči "po potrebi da se ostane malo duže" za 2 godine 3 puta sam izašao NA VREME. Nikad pre 18.00 h. Radio sam i davao sve od sebe. Dogovor: prvih 6 meseci 200 drugih 250 i posle toga 300 evra. Prvih 6 je ispoštovao, i digao na 250.... 300 nikada nisam dobio.
  Ovo se dešavalo kod nas, ne u Evropi... Kako normalno da živiš? Ili treba kao nekad, u 5 do 3 nigde nikoga, nista se ne radi, nema posla, a plata se prima... a odakle? Celog života radim, i radiću, ali hoću da se to i nagradi...

Citat
Imam ujaka u Italiji. Tamo je legalno. NE RAZMIŠLJA o povratku. Imam prijatelje u Austriji, Nemačkoj, Francuskoj, Švajcarskoj.... Dodju oni ovde, pričaju kako je nama ovde lepo, kako se družimo, a tamo se otudjuju, ne druže se brat i sestra, niti najbliže komšije. Maltene ne znaju imena jedni drugima. kako ovde možeš da ispečeš prase, da ispečeš rakiju. Tamo naprave rodjendan, i u 22.oo eto policije na vratima, da upozori na kucni red. I ??? I onda sve to lepo ispričaju, kažu da je nama ovde super, sednu u svoje automobile o kojima ja mogu samo da sanjam, nijedan stariji od 2002 godišta, I vrate se tamo, gde je toliko loše i gde se truli i propada....

A ovo je u Evropi.... znam te ljude. Ujak, zet, sestra, stric, drugovi .... Zet mi baš pre neki dan kaže: ja sve mogu da shvatim, ali samo ne mogu da shvatim da ovde (u Srbiji) gazda može da ti da otkaz dok trepneš. Bez obrazloženja, bez pardona, bez otkaznog roka... Ili te jednostavno maltretira da sam odeš... Tamo ne može. Imaš iza sebe sindikat, i ako ti da otkaz, kada prima radnika, MORA prvo opet tebe da pozove, pa ako odbiješ, da primi drugog...

Neću ni ja da prodam rodbinu i prijatelje, (mada, kako se neki ponašaju  Smile Smile Smile) ali neću ni radim za džabe, jer imam rodbinu i prijatelje. Prošla, odavno prošla su ta vremena o kojima pričaš... Moj deda i otac su živeli, ja na žalost danas ne mogu tako. Ne možeš da budeš nagradjen za nerad, za pauze od 2ipo sata, kafenisanje i tračarenje na radnom mestu... Toga samo ima još po opštinskim i drugim državnim ustanovama, a tamo se zaposliti .... boga mi, teško...

Bre, pre neki dan udjem u jednu kancelariju, 3 dana me šetaju za izvod. Nemam uverenje o državljanstvu. Alo, bre, deda i otac mi ovde rodjeni, imam ličnu kartu i pasoš, kako sam to izvadio? A kad sam ušao, jedna kuca poruke, jedna se smeje, razgovara telefonom, treća rešava osmosmerku.... i naravano ODMAH mi padne Nacinoalni park Srbija na pamet.... i popizdim.... i takvi primaju plate iznad proseka, a ne rade ništa...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (2008.0)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
ali neću ni radim za džabe, jer imam rodbinu i prijatelje.
Necu ni ja.Zato sada radim koliko sam placen.Ako hoce vise da radim mora vise da me plati Smile

Sa svime dalje se takodje slazem ali nije eu problem  i ne moramo mi u eu da bi to resili mi to mozemo sami.Najbolje da svi koji rade kod privatnika otkazu poslusonst pa da vidim ko ce da im radi.Moj gazda non stop kritikuje kako niko nece da radi a ne zapita se zasto?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 87 88 90 91
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.