Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:06:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ernesto Če Gevara - Lik i Delo  (Pročitano 25083 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2915
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 19.0
A cekaj ko ga voli bas toliko
IP sačuvana
social share
Da bi promene uspele većina članova društva koje je ušlo u promene mora da se svakoga jutra buditi sa osećanjem izuzetnog istorijskog trenutka, s osećajem nečeg velikog i vanrednog.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
A cekaj ko ga voli bas toliko
Pa valjda svi ovi koji nose njegove majce, i koji komentarisu na ovoj temi.  Ja na primer nisam sludjen sa njim, postujem sto je lice revolucije, ali to je otprilike to.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2915
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Pa ja komentarisem na ovoj temi ali fazon je u tome da ga bas i ne volimi nisam razmisljao o tome, ali i da ga volim sta je problem.
Mozda bih ga volio kao simbol necega, kao simbol originalnosti pobune i cak kada bi u dogledno vrijeme recimo promjenio misljenje kada bih saznao njegovu mracnu stranu, ja bih prestao da ga uzimam kao takav simbol.

I tako ukrug.
IP sačuvana
social share
Da bi promene uspele većina članova društva koje je ušlo u promene mora da se svakoga jutra buditi sa osećanjem izuzetnog istorijskog trenutka, s osećajem nečeg velikog i vanrednog.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.43
mob
Apple iPhone SE 2020
Covek iz naroda koji je ebo kevu kapitalistickim svinjama! Smile

 Smile

On nije bio covek iz naroda. Vise ... srednja klasa...

@RavenDark

Ja ga postujem zato sto je bio idealista. Verovatno ne u svim momentima svoje karijere i verovatno je stradao sto se povezao sa jednim oportunistom kao sto je bio Kastro...
Imam utisak da ti Latinoamerikanci imaju taj neki kompleks da cim se dokopaju 2 kvadratna kilometra, proglase se za nekog generalisimusa...

Ali.. bio je komunista... verovatno je i iskreno verovao u taj komunizam koji u svom cistom obliku nije uopste los, ali je potpuno neprilagodjen ljudskoj prirodi kojom dominira sebicluk.

Znaci... idealista, sanjar, Petar Pan, covek sa kompleksom mesije, zenskaros, alfa-muzijak... tako neka.. nesavrsena i ostecena licnost koja je meni zanimljiva za posmatranje...

Bog svakako nje bio... ali... simbol sa zaboravljenim i iskvarenim znacenjem, samo covek... sigurno jeste...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
SonyEricsson xperia m2
Legenda.
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Covek iz naroda koji je ebo kevu kapitalistickim svinjama! Smile

 Smile

On nije bio covek iz naroda. Vise ... srednja klasa...

@RavenDark

Ja ga postujem zato sto je bio idealista. Verovatno ne u svim momentima svoje karijere i verovatno je stradao sto se povezao sa jednim oportunistom kao sto je bio Kastro...
Imam utisak da ti Latinoamerikanci imaju taj neki kompleks da cim se dokopaju 2 kvadratna kilometra, proglase se za nekog generalisimusa...

Ali.. bio je komunista... verovatno je i iskreno verovao u taj komunizam koji u svom cistom obliku nije uopste los, ali je potpuno neprilagodjen ljudskoj prirodi kojom dominira sebicluk.

Znaci... idealista, sanjar, Petar Pan, covek sa kompleksom mesije, zenskaros, alfa-muzijak... tako neka.. nesavrsena i ostecena licnost koja je meni zanimljiva za posmatranje...

Bog svakako nje bio... ali... simbol sa zaboravljenim i iskvarenim znacenjem, samo covek... sigurno jeste...
Znas kako, ja sam imao mnogo susreta sa Kubancima, i u mnogim krugovima on je smatran za neprijatelja, bez obzira na to sto je jedno vreme shurovao sa Kastrom.  Sad ne znam da li je zato sto je bio poreklom iz Argentine ili necega drugoga.

Ja postujem ono sto on predstavlja, i slazem se, idealista, i sto je najvaznije covek. Naravno ja gledam to iz svakog ugla.  Neki put se zapitam da li je moguce biti revolucionar a da ne prospes imalo krvi, to jest, da nemas krvi na rukama.  To je mozda jedina stvar sa kojom se tesko mirim, ali mozda i ja imam suvise idilican pogled, ili suvise idealisticke ideje kako bi trebao neko kao vodja da se ponasa.

Naravno ja bih nosio njegovu majcu u USA cisto da nerviram Amere, jer se oni ovde mnogo groze i plase komunista, a o istom nemaju blage veze
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2915
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Prosle su godine i godine od pojave Chea, i zapravo ono sto se najvise istice jeste da je on kao licnost  i lik bio osudjen na iskljucenje i izopcenje.Krugovi ondasnjih mocnika iskoristili svoje spijune da izvrse atentat na njega na takav nacin da on pripadne zaboravu, kao otpadnik od reda.
Zapravo malo ko zna nesto vise o njemu- iako u njegovoj licnosti ima mnogo toga sto ga cini modnim trendom.I u tome je problem Chea tesko mozete promisljati ozbiljno.
A taj dio da ga Kubanci ne vole da li su to Kubanci iz KUbe ili SAD-a ?
IP sačuvana
social share
Da bi promene uspele većina članova društva koje je ušlo u promene mora da se svakoga jutra buditi sa osećanjem izuzetnog istorijskog trenutka, s osećajem nečeg velikog i vanrednog.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
to neki latino knele.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini

Ja postujem ono sto on predstavlja, i slazem se, idealista, i sto je najvaznije covek. Naravno ja gledam to iz svakog ugla.  Neki put se zapitam da li je moguce biti revolucionar a da ne prospes imalo krvi, to jest, da nemas krvi na rukama.  To je mozda jedina stvar sa kojom se tesko mirim, ali mozda i ja imam suvise idilican pogled, ili suvise idealisticke ideje kako bi trebao neko kao vodja da se ponasa.

Naravno ja bih nosio njegovu majcu u USA cisto da nerviram Amere, jer se oni ovde mnogo groze i plase komunista, a o istom nemaju blage veze

Dao si sam sebi odgovor  Smile



Znaci... idealista, sanjar, Petar Pan, covek sa kompleksom mesije, zenskaros, alfa-muzijak... tako neka.. nesavrsena i ostecena licnost koja je meni zanimljiva za posmatranje...



Kako ti nemaš pojma šta je pravo muško  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
Apple iPhone SE 2020
Covek iz naroda koji je ebo kevu kapitalistickim svinjama! Smile

 Smile

On nije bio covek iz naroda. Vise ... srednja klasa...

@RavenDark

Ja ga postujem zato sto je bio idealista. Verovatno ne u svim momentima svoje karijere i verovatno je stradao sto se povezao sa jednim oportunistom kao sto je bio Kastro...
Imam utisak da ti Latinoamerikanci imaju taj neki kompleks da cim se dokopaju 2 kvadratna kilometra, proglase se za nekog generalisimusa...

Ali.. bio je komunista... verovatno je i iskreno verovao u taj komunizam koji u svom cistom obliku nije uopste los, ali je potpuno neprilagodjen ljudskoj prirodi kojom dominira sebicluk.

Znaci... idealista, sanjar, Petar Pan, covek sa kompleksom mesije, zenskaros, alfa-muzijak... tako neka.. nesavrsena i ostecena licnost koja je meni zanimljiva za posmatranje...

Bog svakako nje bio... ali... simbol sa zaboravljenim i iskvarenim znacenjem, samo covek... sigurno jeste...
Znas kako, ja sam imao mnogo susreta sa Kubancima, i u mnogim krugovima on je smatran za neprijatelja, bez obzira na to sto je jedno vreme shurovao sa Kastrom.  Sad ne znam da li je zato sto je bio poreklom iz Argentine ili necega drugoga.

Ja postujem ono sto on predstavlja, i slazem se, idealista, i sto je najvaznije covek. Naravno ja gledam to iz svakog ugla.  Neki put se zapitam da li je moguce biti revolucionar a da ne prospes imalo krvi, to jest, da nemas krvi na rukama.  To je mozda jedina stvar sa kojom se tesko mirim, ali mozda i ja imam suvise idilican pogled, ili suvise idealisticke ideje kako bi trebao neko kao vodja da se ponasa.

Naravno ja bih nosio njegovu majcu u USA cisto da nerviram Amere, jer se oni ovde mnogo groze i plase komunista, a o istom nemaju blage veze

O, ja ne kazem da je on bio moralna gromada kakvim ga mnogi predstavljaju...
To idealizovanje nekako ide uz tragicne sudbine... Pa se zmuri na sve i svasta..

Sta vise, on je bio sve samo ne bozanstvo.. u mladosti jedan poprilicno raskalasen covek... Npr. ima ta scena u knjizi Dnevnik motocikliste u kome on i njegov saputnik mrtvi pijani pisaju kroz prozor po nekom vocu ili povrcu (mozda je i duvan, ne secam se vise) i onda kada su ukapirali sta su uradili, zazdili su nogama u dupe, iskrali se... nisu se cak ni javili coveku koji im je bio domacin... Sta vise, citava ta knjiga (film nisam gledala) ga ne predstavlja kao osobu koju bi trebalo uzeti za uzor... Vise oslikava jednog razmazenog i raspustenog predstavnika vise srednje klase koji je krenuo na road trip jer mu je dosadno u zivotu... Smiley
Bio je i veeeeliki zenskaros, sve samo ne dobar suprug i otac... Vise otac nego suprug... i tako...

Ja pre svega mislim da je bio idealista, a idealisti bas nisu moralno najpodobnije osobe... Sigurno je da je i sam smaknuo ljude koji su bili nevini ili nisu bili svesni svog ucesca u citavom zameseteljstvu...

Naravno, slazem se da se te stvari zanemaruju... i da ljudi prosto prate modu...
I ne mislim da bi se Ameri nervirali, jer je taj trend sa njegovim majicama i posterima potekao iz Amerike..

I da, slazem sa da ljudi uopste ne znaju ko je on sem kao lik sa majica, postera i iz ove debilne pesme koja je evo vec treci put postavljena na temi Smiley

Citat
Kako ti nemaš pojma šta je pravo muško 

Svaki muskarac je pravi muskarac.
« Poslednja izmena: 01. Apr 2013, 18:57:51 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:06:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.