Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:29:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đelić: Srbija rasipa energiju  (Pročitano 3812 puta)
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Evropska unija je zakonom regulisala da svi novi električni uređaji i aparati za domaćinstvo, kao što su frižideri, mašine za pranje ili sušenje veša, peći, klima uređaji i sl., moraju imati oznaku energetskog razreda koja pokazuje prosečnu potrošnju elek-trične energije pri korišćenju uređaja ili aparata.

Energetski razredi su označeni slovima od "A" do "G", oznaka "A" je najkraća strelica zelene boje za energetski najefikasnije uređaje.
Energetski razred "G" je označen najdužom strelicom za uređaje sa najvećom potrošnjom energije.

Energetski razred konkretnog uređaja prikazan je slovom na širokoj strelici crne boje sa desne strane skale, a potrošnja električne energije iskazana je brojem ispod skale.

Mašina za pranje sudova energetskog razreda A ima 27% manju potrošnju energije od uređaja sa oznakom C .

Proizvođači su poboljšali energetsku efikasnost iznad one koja se zahteva propisima, tako da neki uređaji pored strelice za "A" razred imaju oznake "A+", "A++" ili "AA", "AAA". Uređaji "A+"imaju duplo manju potrošnju od uređaja"C".

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ENERG-EFIKASNOST.jpg
(9.6 KB, 276x229)
« Poslednja izmena: 13. Dec 2007, 21:17:35 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 sta njih briga kad narod ima para da plati. valjda je i njihovim kumovima bolje jer vise zaradjuju.       
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
ma ovde kad ti neko da dobronameran savet, prijateljski, ti mu kazes da taj savet turi sebi u dupe.
Smile

djelic je hteo da skrene paznju na veliko trosenje energije, kao uvod u nesto vece.
svestan je on da ce to morati brzo da se menja ako zelimo u EU brzo.
zato, je neophodno da politicari pocnu o tome, pa ce narod brze da shvati.

ja imam 3(mozda i vise u PA) stedljivih sijalica, ne posebno zbog stednje energije, vec zato sto me mrzi da menjam sijalice svakih 3 nedelje.

problem je i sa lusterima...te sijalice su dosta glomazne, pa u neke lustere ne mogu da stanu.

ne verujem da se djelic obracao ljudima sa odlicno izolovanom kucom, vec drugima.

jbt, ko da vam je opsovao majku kada je pomenuo ustedu energije Smile kakav zlocin Smile
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
ja mislim da je poenta u tome da ja mogu da rasipam energiju koliko hocu ako je platim...zar ne? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
tako je! a uvescemo i elektricne stolice za neistomisljenike!

 zivela sloboda! 
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Ja sam prvo pomislila da će podpretsednik vlade reći da skupština i vlada troše energiju uludo dok narod skupo plaća. Kad tamo on bi da bude i ministar energetike. Pa što nisu uveli zakonske mere da se male elektrane na vodu ili gas mogu priključivati na sistem eps. Ili da se mogu praviti privatne elektro mreže. U Vojvodini postoji fabrika elektro vetrenjača koja svu svoju proizvodnju izvozi i ima plasman za više od godinu dana.

Ova država ima proizvodnju struje a nema gas, naftu, ugalj je slabog kvaliteta pa se ne isplati transportovati ga, šuma nema dovoljno. Građani nemaju nikakve povlastice ako se potrude da svoje solitere ili dotrajale fasade termoizoluju i obnove. Naprotiv platiće PDV i na materijal i na ruke majstora. A od visine rate kredita će ih zaboleti glava, pa kad se saberu troškovi ispade jeftinija struja nego termoizolacija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ja sam prvo pomislila da će podpretsednik vlade reći da skupština i vlada troše energiju uludo dok narod skupo plaća. Kad tamo on bi da bude i ministar energetike. Pa što nisu uveli zakonske mere da se male elektrane na vodu ili gas mogu priključivati na sistem eps. Ili da se mogu praviti privatne elektro mreže. U Vojvodini postoji fabrika elektro vetrenjača koja svu svoju proizvodnju izvozi i ima plasman za više od godinu dana.

Ova država ima proizvodnju struje a nema gas, naftu, ugalj je slabog kvaliteta pa se ne isplati transportovati ga, šuma nema dovoljno. Građani nemaju nikakve povlastice ako se potrude da svoje solitere ili dotrajale fasade termoizoluju i obnove. Naprotiv platiće PDV i na materijal i na ruke majstora. A od visine rate kredita će ih zaboleti glava, pa kad se saberu troškovi ispade jeftinija struja nego termoizolacija.

Simijon kada ti ulozis u termoizolaciju to ide prvo tebi u korist pa onda tek drzavi, nemoze se na svaki materijal smanjivati PDV... to sto ulozis u startu vise za termoizolaciju na kraju ce tebi smanjiti trosak grijanja,struje pa i vode....bolje u startu vise dati za modernizaciju kuce nego cijeli zivot placati greske od pocetka!

@mrgec... naravno ti mozes da raspias energiju koliko hoces, ali onda netrebaju ljudi samo da se bune na politiku i kako je sve skupo...imas sredstva da smanjis sam sebi potrosnju i bez politicara i vlade, to sto zelis da placas struju i vise nego sto moras, to je onda vec drugi problem.
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


i love wolf

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia n73
klasicno pranje novca boze gulikoze  Smile
IP sačuvana
social share
nediraj vuka777 dok spava jer to rijetko radi
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
I meni se ne svidja sta Tiger potencira sve sto je u Srbiji lose , ali sa ovim je pogodio temu .

Svi vi heroji koji bi da trosite i dalje i placate , zaboravljate na jednu stvar : energenata u svetu ima sve manje svake godine , novih izvora takodje nema , mozes ti da budes spreman da platis koliko hoces , ako nemas sta da kupis , dzaba ti . Kriza u snabdevanju naftom ocekuje se izmedju 2020.-te i 2030.-te godine , mi ovde u uzoj Srbiji imamo uglja za jos oko 20 godina , posle moramo da gasimo termo elektrane , ili da predjemo na gas . A i njega nema u neiscrpnim kolicinama , a rusi stalno dizu cene kako raste cena nafte . A energiju trosimo kao ludi , kao da je dzabe . Pri tom smo uvozno zavisni od energenata . Pravo pitanje je sta drzava radi po pitanju obrazovanja naroda i programa stednje energije .

Pod broj jedan , mora da se ljudima objasni da ona prica koju smo ucili iz geografije kako je Srbija bogata prirodnim resursima , rudama itd , nije tacna , ili bar ne u obimu u kojem smo mi mislili . Mi jednostavno nemamo nicega u onoj kolicini u kojoj mislimo .

Pod broj dva , mora se ljudima objasniti da je energenata u svetu sve manje i da ce im cena rasti stalno , da ce se cak zbog toga i ratovati u svetu ( drugi zalivski rat zovu i prvi rat za naftu ) .

Trece , mora se tim istim ljudima objasniti da bez relativno jeftinog i pouzdanog snabdevanja energijom u Srbiji nema nista od privrednog razvoja , automatski nema posla , pa ce da jedu kamenje i nece imati cime struju da plate .

E , sad dolazimo na ono najvaznije , i zbog cega u ovom trenutku Djelic lupa bez pokrica . Drzava mora da ulaze u obnovljive izvore energije , u alternativna goriva ( bio dizel , hidrogen , gorivna celije , etanol , solarnu energiju , vetrogeneratore , prirodne geotremalne izvore  ) , a trenutno ne ulaze u te projekte nista . Drzava mora da ulaze i u programe stednje energije , odnosno mora da kreditira beskamatno na pet godina svakoga ko hoce da uradi termoizolaciju , da promeni prozore sa onima koji bolje dihtuju , imaju dupla stakla i sprecavaju gubitke toplote kroz njih , svakoga ko hoce da ugradi solarne kolektore za grejanje ili snabdevanje strujom , svakoga ko hoce da sa cvrstih goriva ili struje predje na gas ili centralno grejanje . A drzava trenutno ne radi nista od toga .

Da smo ovih 1,5 milijardi evra od prodaje 063 mreze ulozili u te programe , kroz ustedu energije , a i kroz smanjenje hronicnih bolesti disajnih organa koje su u Srbiji najbrojnije i zdravstvo najvise kostaju kroz cenu poseta lekaru i cenu lekova , mogli bi posle svega dve do tri godine da ustedimo oko 800 miliona evra godisnje . To je dovoljno para da za deset godina resimo sve infrastrukturne probleme Srbije samo sa parama koje bi drzava ustedela , a ono sto zaradimo i odvojimo za investiranje bi moglo da ode na poboljsanje stanja privrede i sve ostalo .

Ovo sto sam rekao je gruba procena , ekonomisti bi to mogli bolje da proracunaju na osnovu ukupnog neto proizvoda zemlje i udela energije u ceni proizvoda , kao i potrosnje lekova za lecenje hronicnih bolesti i udela hronicnih i drugih bolesti izazvanih zagadjenjem u ukupnim troskovima zdravstva . Da ne spominjemo to koliko bi vise jedan covek mogao radno da doprinese kada je potpuno zdrav .

Jos jednu stvar zaboravljamo , da privreda u zemlji zavisnoj od uvoza energenata i osetljivoj na i najmanje skokove cene energenata na trzistu ne moze da bude konkurentna nikom .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Qtek 小米
Ђелић је смрад, који се школовао по западњачким школама, што значи да имамо посла са опасним човеком који је спреман на све, па и да нам уведе порез на коришћење кисеоника.
Не кажем да не постоје потешкоће у фунционисању неких институција, али риба се чисти од главе.

Зашто не каже нешто против фиктивних институција које сисају државни буџет као специјални суд или још горе апелациони суд који није ни формиран, али има одређен буџет.
Зашто не смањи број републичких посланика за најмање 60% ?
Зашто не укине војвођански парламент, шта ће тако малој држави још један парламент и још додатних 200 посланика џабалебароша.
О броју фиктивних министарстава и да не говорим.

Да овај Мики Маус има и мало части бар би ћутао, а не дрпао новац и пунио џепове, док окривљује народ.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:29:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.