Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:34:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Elemental  (Pročitano 112497 puta)
23. Feb 2014, 19:43:13
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
Browser
Chrome 33.0.1750.117
Djeluje od 1998. godine. U početku su bila tri člana, a godine 2003. u sastav uvode instrumentaliste pa danas imaju 7 članova, a kompletnu glazbu i tekstove sami potpisuju.

Svojom glazbom na hrvatsku hip hop scenu donose novi zvuk i osjetno drukčiji pristup ovoj vrsti glazbe, u hip hop svijetu poznatiji kao "organic". Približava rapglazbu ostalim stilovima, te uvodi nova glazbala koja na studijskim snimkama živom svirkom daju novu produkcijsku snagu i otvaraju ovu glazbu prema netrendovski orijentiranoj publici.

Svoj prvi demo album, Moj, njegov i njen svijet, izdali su 2000. godine i ubrzo nakon njegovog izdavanja okupljaju prateći sastav te uglavnom nastupaju bez matrica, iako ne odustaju ni od tradicionalnog hip hop pristupa, bez sastava samo s DJ-em.

U ožujku 2000. godine izdaju drugi album Tempo velegrada / Demiurg. U suradnji s producentom Mladenom Malekom, s kojim su se nastojali još više približiti sviranju uživo, na albumu gostuju mnogi eminentni hrvatski instrumentalisti, uglavnom jazz orijentacije (Mario Igrec na gitari, Mladen Malek (Boa), sastav Cubismo, Josip Grah na trubi, sastav Josipe Lisac, Matija Dedić, Tihomir Novak na kontrabasu, Zagrebačka filharmonija, bossa nova sastav Quartet Sensitive). Vokalno su pripomogli i razni hip hop izvođači (Tram 11, Bizzo iz Bolesne Braće, Špica, One II Many).

U sastavu s članovima Shot i Remi kao Mcji i glazbenicima Erol Zejnilović (gitara), Tino Baričić (bubnjevi), Marijo Bilić (bas), Dinko Janković (klavijature) i Merima Salkić (prateći vokal), izdaju album Male stvari u listopadu 2004. godine, prvi hrvatski hip hop album koji je u potpunosti odsviran, umjesto uobičajenog sempliranja.
Nakon izdavanja albuma Dinko Janković zbog obveza napušta sastav, a njegovo mjesto je zauzeo Davor Zanoški. Godinu kasnije, iz benda odlazi i Tino Baričić kojega zamjenjuje Ivan Vodopijec, a sredinom 2007. godine odlazi i Merima Salkić. Na njeno mjesto dolazi Nataša Tonković. Početkom 2009. Marija Bilića (Bile) zamjenjuje Konrad Lovrenčić-Koni.

Elemental prvenstveno nastoje zadržati osnovnu jezgru glazbe unutar hip hop obrazaca, ali u njihovim podlogama jasno se ocrtavaju utjecaji jazza, soula,funka, rocka i reggaea. Kao neke od stranih glazbenika koji su im bliski po stilu glazbe nabrajaju izvođače poput The Roots, Common, Talib Kweli, Mos Def, D'Angelo i Erykah Badu.

Članovi benda

Trenutni članovi

Mirela Priselac - Remi
Luka Tralić - Shot
Vida Manestar
Davor Zanoški
Erol Zejnilović
Konrad Lovrenčić - Koni
Ivan Vodopijec

Bivši članovi

Dinko Janković
Tino Barišić
Merima Salkić
Mario Bilić
Nataša Tonković



Elemental (s lijeva na desno) : Luka Tralić, Vida Manestar, Konrad Lovrenčić, Ivan Vodopijec, Erol Zejnilović, Davor Zanoški i Mirela Priselac.

Diskografija

Studijski albumi

"Moj, njegov i njen svijet", 2000
"Tempo Velegrada - Demiurg", 2002
"Male Stvari", 2004
"Pod pritiskom", 2008
"Vertigo", 2010
"U redu je", 2013


Singlovi

"Vidi me sad"
"Dal' sjećaš se"
"Napokon"
"Romantika"
"Tako lijepa" 
"Sama"
"Iz dana u dan"
"Male Stvari"
"Dobar dan"
"Zašto te imam"
"Pod pritiskom"
"Više od toga"
"Crveno"
"Nema ga"
"U mojoj glavi", Jašarov remix
"Vertigo"
"Priroda i društvo"
"Reži me"
"Osmijehom"
"Ljuljaj brod"
"Malena Studio session 2012"
"Ljeto"
"Neustrašivi"
"Po mojoj mjeri"

Spotovi

“Romantika”   
“Tako lijepa” 
“Sama”   
“Iz dana u dan” 
“Male stvari” 
“Pod pritiskom” 
“Crveno” 
“U mojoj glavi” (Jasarov remix) 
“Vertigo” 
“Priroda i drustvo” 
“Rezi me” 
“Osmijehom” 
“Ljuljaj brod” 
“Malena” (Studio session) 
“Neustrasivi” 
“Po mojoj mjeri” 

Izvor
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 33.0.1750.117
CD covers











IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 33.0.1750.117
Spotovi































IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:34:38
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Elemental

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.06 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.