Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:01:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Elektornika i Stealth tehnologija u avijaciji  (Pročitano 23338 puta)
28. Dec 2009, 08:39:59
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Пааа. .  небих рекао да су Руси заостајали са електроником за западом. .

Фузија сензора на Су 27 и МиГ 29, Нишан на пилотској кациги, Data Link на Миг-у 31 постоји од 1982, ПВО системи, Електроника из шездесетих је срушила F 117. . .

Сви ми углавном, баратамо информацијама које долазе од иностраних koрисника Руског наоружања а сви знамо колико су осиромашене биле експортне варијанте било ког руског оружија.  
Т 64 никад није напустио територију СССР-а, нису га имале ни совјетске јединице у иностраним базама.  Тек је недавно избачен из наоружања, али не у старо гвожђе но у РР.

Све Руске фабрике које се баве производњом летелица биће обједињене у једну корпорацију, мислим да је ПАК ФА задњи авион који ће носити ознаку Су.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N70
Citat
Електроника из шездесетих је срушила F 117. . .

Taj avion je srusen zahvaljujuci drskosti i mozgu nasih raketasa.Neva,kojom je oboren,je preradjena.Cisto sumljam da su to bile male prepravke.Iskreno msm da je to orudje posle prepravke licilo na sve samo ne na nevu.(ne bukvalno,ali...)


Ne znam da li pokusavas da mi kazes da je Ruska tehnika drzi korak sa zapadnom.Ja u to nesto preterano i ne verujem,iako sam strastveni ljubitelj ovog aviona,a zatim i Su-35BM,kao i Su-30MK.

Sve je to ok,cenim ja njihov trud.Ali ta prica,ne pije vodu.Sama cinjenica je u tome,da su ameri vec odavno napravili stealth avione,prvo F-117,koji je svoju karijeru zavrsio,a zatim i B-2.F-117 je zavrsio svoju pricu,kao jedan od pionira stealth tehnologije,novije generacije(to sam morao da kazem da mi aleksa ne bi okacio slike onog iz 43'  Smile ).On je "isproban"u ratnim dejstvima,pokazale su se sve njegove mane,pa je B-2 znacajnije poboljsan.Rusi to tek treba da prodju!
« Poslednja izmena: 28. Dec 2009, 09:56:34 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
r
Citat
Електроника из шездесетих је срушила F 117. . .

Taj avion je srusen zahvaljujuci drskosti i mozgu nasih raketasa.Neva,kojom je oboren,je preradjena.Cisto sumljam da su to bile male prepravke.Iskreno msm da je to orudje posle prepravke licilo na sve samo ne na nevu.(ne bukvalno,ali...)


Ne znam da li pokusavas da mi kazes da je Ruska tehnika drzi korak sa zapadnom.Ja u to nesto preterano i ne verujem,iako sam strastveni ljubitelj ovog aviona,a zatim i Su-35BM,kao i Su-30MK.

Sve je to ok,cenim ja njihov trud.Ali ta prica,ne pije vodu.Sama cinjenica je u tome,da su ameri vec odavno napravili stealth avione,prvo F-117,koji je svoju karijeru zavrsio,a zatim i B-2.F-117 je zavrsio svoju pricu,kao jedan od pionira stealth tehnologije,novije generacije(to sam morao da kazem da mi aleksa ne bi okacio slike onog iz 43'  Smile ).On je "isproban"u ratnim dejstvima,pokazale su se sve njegove mane,pa je B-2 znacajnije poboljsan.Rusi to tek treba da prodju!

rusi su davno testirali  tzv.stealth..mnogo pre amera..ali je ideja odbacena jos negde 60--tih,ako se ne varam...objasnice ti aleksa,verujem da on zna bolje!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Koliko sam ja upoznat, rusi tada nisu imali tehnologiju za proizvodnju takvih aviona.
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Koliko sam ja upoznat, rusi tada nisu imali tehnologiju za proizvodnju takvih aviona.


stvar je bila u testiranju naucnog rada jednog akademika(ali kao mu je ime da me ubijes sada ne mogu da se setim).rad je bio nesto slicno f-117.mislim da su i ameri dosli do tog rada negde pocetkom 70-tih! uglavnom prica je bila da takvi materijali ne trpe visoke temperature,tj. da nece aparat moci da razvije velike brzine!!!(sto je tada bilo tacno,a i danas je!!!f 117 nije neka Formula1 Smile)


ima ovde neko ko ce to bolje opisati,mene mrzi da trazim, mislim da imam u nekom od aeromagazina! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
У вези обарања Ф-117А...

Постоји тема о симулатору ракетног система Нева.
http://forum.burek.com/sam-surface-to-air-missile-system-simulator-t479886.html

Из тог симулатора се може закључити да је најмање неколико особа учествовало у обарању.
Пре свега оператер на осматрачком радару који је у целој причи веома битан. (Ово може бити и неко ван састава јединице Золтана Данија, јер су информацију о циљу можда добили из центра ПВО али могуће је да су користили и сопствени осматрачки радар.)
И наравно оператер на нишанском радару Неве.

Након добијања координата циља од осматрачког радара оператер на нишанском радару Неве усмерава свој радар у тај сектор, уочава циљ и врши опаљење.

Из тог симулатора се може закључити да ако циљ носи систем за противелектронску заштиту  Нева постаје немоћна јер нишански радар не може да утврди раздаљину до циља. Може да утврди азимут и елевацију али не и даљину. А даљина је неопходна за опаљење ракете.

Из тог разлога је Ф-117 био и оборен. Ф-117 није носио противелектронску опрему.
Сматрали су да је његова "невидљивост" довољна заштита али није.

Постоји и могућност гађања циљева који носе ометаче али је то далеко неизвесније решење али је иста јединица и то успела јер је оборила Ф-16.

« Poslednja izmena: 29. Dec 2009, 14:50:56 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5

Из тог разлога је Ф-117 био и оборен. Ф-117 није носио противелектронску опрему.
Сматрали су да је његова "невидљивост" довољна заштита али није.


Ako bi nosio protivelektronsku zastitu bila bi to aktivna mera i brzo bi ga otkrila
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Ево нашао сам један интервју Золтана Данија који каже да су најзаслужнији за обарање Ф117А оператери праћења Драган Матић и Дејан Тиосављевић а непосредно обарање "невидљивог" је урадио офицр за вођење Сенад Муминовић.

Заслуга Золтана Данија јесте што је одабрао циљ и одредио га за уништење.
« Poslednja izmena: 29. Dec 2009, 14:37:40 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N70
Citat
60--tih

Rekao sam da je pionir modernih stealth aviona!

Avion iz 60 i neke,se ne moze bas smatrati modernih!Slozices se!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
F-117 je zavrsio svoju pricu,kao jedan od pionira stealth tehnologije,novije generacije(to sam morao da kazem da mi aleksa ne bi okacio slike onog iz 43'  Smile )
Слабо стојиш са памћењем такве тврдње и слике је постављао woodpecker а не ја...

Citat
60--tih

Rekao sam da je pionir modernih stealth aviona!

Avion iz 60 i neke,se ne moze bas smatrati modernih!Slozices se!
Лупаш... Ф117 је уведен у борбени састав 1983. године...
« Poslednja izmena: 29. Dec 2009, 15:18:01 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:01:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.