Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ekonomski polozaj ljudi nekada i sad (for dummies)  (Pročitano 1149 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
To sto ovaj covek prica su vrlo opasne zablude: Kapital se rasporedjuje tako da sve manja manjina poseduje sve vise, na racun sve vece sirotinje, koja poseduje sve manje. Jos je Marks davno o tome govorio i to se desava...

Ne moze postojati i kapitalizam i briga za coveka i okolinu u isto vreme, zaboravite to ; )

Nije dovoljno reci da neko ima pristup zdravstvenoj zastiti, vec da li je ta zastita usmerena za dobrobit vecine ili manjine (u smislu bogacenja)? Sve su to "nepoznate", koje se vrlo elegantno zapostavljaju...zasto!?

Ja znam za slucajeve zubara koji popravljaju zdrave zube pacijentima : ) Zamislite sta se desava na globalnom nivou.

 Sta cemo sa hranom?

Malko statistike, koja se ne da videti od strane korporativnih bandi:

Прехрамбена безбедност у свету

Да ли смо напредовали?



1960. година:

- три милијарде потрошача;
- 80 милиона гладних;
- сваки 38. човек гладан


2010. година:

- 6,7 милијарди потрошача (у односу на 1960. годину, број потрошача увећан 2,3 пута);
- 1,025 милијарди гладних (у односу на 1960. годину, број гладних увећан 18пута);
- сваки 7. човек гладан.

Citav ekonomski sistem je prevara, totalno je besmisleno pricati o bilo kakovm napretku. Ja znam da birokratski/streberski um ne moze to da shvati ali to je realnost.

Broj bolesnih stalno raste, pa pogledajte profite farmako (mafijaskih) korporacija. Broj obolelih od kancera se u Srbiji, od 1990. povecao 9 puta. Hrana je zagadjena globalno, zemljiste devastirano, vazduh, voda. Bolesti koje su nekada bile statisticka greska, danas su pravilo...
« Poslednja izmena: 24. Nov 2015, 23:59:51 od 856kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Прехрамбена безбедност у свету

Да ли смо напредовали?



1960. година:

- три милијарде потрошача;
- 80 милиона гладних;
- сваки 38. човек гладан


2010. година:

- 6,7 милијарди потрошача (у односу на 1960. годину, број потрошача увећан 2,3 пута);
- 1,025 милијарди гладних (у односу на 1960. годину, број гладних увећан 18пута);
- сваки 7. човек гладан.
imamo razlicite podatke
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja ne znam sta se objasnjavate s njim.. ako nije na infowars, kao da ne postoji... Nema veze sto su ovo podaci skupljeni sa svih mogucih strana i u dubinu...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Citat
Ja ne znam sta se objasnjavate s njim.. ako nije na infowars, kao da ne postoji... Nema veze sto su ovo podaci skupljeni sa svih mogucih strana i u dubinu...
Kakvu bre dubinu, pa to se moze rascivijati za 5 minuta, sta ovaj tip lupeta...
Pa ti skupljas podatke iz magazina story, ne ja : ) Nisam ti kriv sto su ti argumenti nikakvi.
Pozivam se na Marksa, npr.
Pozivam se na profesora Sevarlica, sa poljoprivrednog fakulteta u Zemunu, znaci, mani se ti te tvoje politike infovors (nije los sajt i info, zasto da ne : ) ) i sl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Pozivam se na Marksa, npr.
molim te nemoj se pozivati na marksa nego na nekoga cije su ekonomske teorije iole prihvacene


http://ourworldindata.org/data/growth-and-distribution-of-prosperity/world-poverty/

World Poverty
In the past only a small elite lived a life without poverty. Since the onset of industrialization – and as a consequence of this, economic growth1 – the share of people living in poverty started decreasing and has kept on falling ever since. But as a consequence of falling poverty, the health of the population improved dramatically over the last two centuries, and the population started to grow.2 The growth of the population caused the absolute number of poor people in the world to increase; only recently has the absolute number of people living in poverty started to fall as well.



http://www.economist.com/blogs/economist-explains/2013/06/economist-explains-0

Between 1981 and 2001 China lifted 680m people out of poverty. Since 2000, the acceleration of growth in developing countries has cut the numbers in extreme poverty outside China by 280m.
« Poslednja izmena: 25. Nov 2015, 00:37:03 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Znam ovog čoveka, gledao sam njegov klip o prenaseljenosti. Iako ga cenim kao nekoga ko objektivno i naučno objašnjava svoje stavove, ima jedan problem - čovek sve vidi kroz brojke i statistiku. A uzdanje samo u brojke i statistike je kao kada bi fabrike izbacivale nove avione bez ikakvih testiranja prototipa u realnim uslovima. To se prosto ne radi.

Na primer čovek je objašnjavao kako je prenaseljenost mit, samo na osnovu brojki i statistike. Prvo, reći tako nešto je u startu glupost, jer ako čovečanstvo namerava da nastavi da živi ovako (a namerava), planeta to neće moći da izdrži. Planeta već sada ima ogroman problem, sa 7 milijardi ljudi, a kamoli ako ih bude još više. Dalje,on brani svoj stav prognozom da će populacija rasti do 9 milijardi ljudi do 2060. (valjda, ne sećam se tačno) a onda će početi da opada. I da zato kobajagi ne treba da brinemo. Pa da, ali šta ćemo da radimo dotle, i šta ćemo da radimo posle, kada krenu da nas pogađaju posledice prenaseljenosti koja je nekad postojala? Šta mene boli dupe što će po toj prognozi Zemlja 2100. imati optimalnu populaciju, kada će do tad pola planete da se uništi? Mene ne zanima daleka budućnost, mene zanima sadašnjost i bliska budućnost. Treće, to što će populacija dostići 9 milijardi ne znači da će posle da se smanji na 5 milijardi. Ili neki optimum. Nego to samo znači da će ljudima brojka prestati da raste. Ne da će da počne da opada i da bude optimalna.

Dalje, ovo sa izbeglicama... Prvo, nije tačno da je iz Sirije izbeglo svega 250.000 jer samo jedna Turska trenutno drži 2,5 miliona sirijskih izbeglica u svojim kampovima. Drugo, čovek predstavlja stvar kao da su problem samo Sirijske izbeglice, a oni su samo jedan deo problema. Problem su i milioni drugih izbeglica iz Afrike, Bliskog istoka i Azije koje takođe idu ka Evropi. I ne, nema ih 250.000, nego nekoliko miliona. Takođe, ugostiti i izdržavati čak i 500.000 ljudi (po zemlji) uopšte nije lako. To nisu jbni vrapci u bašti, nego stotine i stotine hiljada ljudi. Ako on misli da je prosečnoj evropskoj zemlji (a to sigurno nije jedna Nemačka) lako da izađe na kraj sa pola miliona ljudi koje treba udomiti, zbrinuti, nahraniti, zaposliti i uvesti u društvo... onda ga pozivam da proba da uradi to, pa makar i u kompjuterskoj simulaciji. Dve reči - nema teorije. Još jedanput - nema teorije.

Što se tiče siromaštva... ovo me neodoljivo podseća na ono ''jedni jedu samo kupus, drugi jedu samo meso, tako da svi zajedno jedemo sarme''. Opet niđe veze sa realnošću.

Tako da mislim čovek je potpuno u pravu... ako u obzir uzmemo samo njegove izjave, brojke i prognoze. I teoriju. Al problem je samo što je realnost mnogo mnogo mnogo drugačija.A ko misli da praksa i realni uslovi nisu bitni izazivam ga da se provoza u avionu koji nikad nije testiran, pa nek mi se onda javi. Toliko o tome.
« Poslednja izmena: 25. Nov 2015, 02:15:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86

Dalje, ovo sa izbeglicama... Prvo, nije tačno da je iz Sirije izbeglo svega 250.000 jer samo jedna Turska trenutno drži 2,5 miliona sirijskih izbeglica u svojim kampovima.
on je rekao da je 250.000 preslo u evropu a ne da je toliko izaslo iz sirije. nisi gledao pazljivo
Drugo, čovek predstavlja stvar kao da su problem samo Sirijske izbeglice, a oni su samo jedan deo problema.
ne znam gde si ti video da on tako predstavlja stvar. on je govorio o siriji i izbeglicama u siriji. nije rekao da ne postoje druge izbeglice

U suštini sve ovo što on priča se može uporediti s onim ''jedni jedu samo kupus, drugi jedu samo meso, svi zajedno jedemo sarme''. Niđe veze. Toliko o tome.
ako se kaze da je neki broj ljudi izasao iz siromastva, nije rec o vadjenju proseka, kako kazes, nego o prebrojavanju svih ljudi koji imaju prihod veci od dogovorenog minimuma koji predstavlja granicu siromastva
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Gledao sam pažljivo. I vidim šta izvodi.  Smile Čovek se uvatio samo za sirijske izbeglice i to samo za one koje su već ušle u Evropu. Ko da sve ostalo ne postoji.
To je kao kada bih ja rekao ''Bez brige, nema Srbija belu kugu, evo Beogradu raste populacija''.


Što se siromaštva tiče, kao što rekoh, prosto igranje sa brojkama i stvaranje nekih iluzija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
ne budi paranoican

a za brojke i ekonomiju pogledaj prvi link

http://ourworldindata.org/data/growth-and-distribution-of-prosperity/world-poverty/

World Poverty
In the past only a small elite lived a life without poverty. Since the onset of industrialization – and as a consequence of this, economic growth1 – the share of people living in poverty started decreasing and has kept on falling ever since. But as a consequence of falling poverty, the health of the population improved dramatically over the last two centuries, and the population started to grow.2 The growth of the population caused the absolute number of poor people in the world to increase; only recently has the absolute number of people living in poverty started to fall as well.


http://www.economist.com/blogs/economist-explains/2013/06/economist-explains-0

Between 1981 and 2001 China lifted 680m people out of poverty. Since 2000, the acceleration of growth in developing countries has cut the numbers in extreme poverty outside China by 280m.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Ti sam špartaš po forumu tražeći teme i ljude kojima ćeš da nasoliš pamet, a onda kada se neko ne slaže s tobom brže bolje mu nalepiš etiketu fašiste, paranoika, ovoga onoga... Tako da ne znam ja ko je paranoičan.


Ne zanimaju me puke brojke i statistika. Kada se provozaš avionom koji je testiran samo na osnovu brojki i statistike, onda mi se javi s tom pričom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.