Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ekonomski patriotizam - da li gledate cije proizvode kupujete i zasto?  (Pročitano 31649 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 740
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
Ipak se sve svodi na kvalitet, kvalitet je u svakom slucaju presudan. Mada moram da priznam, i to veoma rado, da imamo dosta kvalitetnih proizvoda. Ali to nisu svi, i nema bas ni jednog razloga da kupim domaci los proizvod, smao zato sto je domaci. Posto je konkurencija uslov za poboljsanje kvaliteta nasih proizvoda, treba gledati blagonaklono na strane proizvode.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 390
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Ipak se sve svodi na kvalitet, kvalitet je u svakom slucaju presudan
а добрим дијелом и на рекламу којим нам испирају мозгове

Citat
Posto je konkurencija uslov za poboljsanje kvaliteta nasih proizvoda, treba gledati blagonaklono na strane proizvode
Ово је много интересантна констатација(не кажем да се слажем) и само указује на сложеност проблема чак и са здраворазумске стране гледано.
IP sačuvana
social share
Уосталом сматрам да Република Српска има право на референдум и да ће искористити то право и припојити се Србији!

Сачувај ме Боже куге и Хрвата! - натпис у једној немачкој цркви
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 410
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w900
Takodje, prisetimo se prosle godine i akcije "Kupujmo Hrvatsko!" i koliko je EU bilo potrebno da takvu akciju sankcionise. Smiley


Podseti me, jer se ne secam da sam to negde procitao.

Btw svaka zemlja u EU podrzava domacu proizvodnju. U Austriji na ambalazi se moze naci slovo A, ukoliko je odredjena roba proizvedena od strane domaceg proizvodjaca, u Britaniji, cini mi se koriste kraljevski grb....
Tako da bi mi trebali na nasim proizvodima iz Srbije da stavimo neki zig da kupci znaju da kupuju domace proizvode (npr. da se iskoristi 4S u obliku poklona od akcije Kupujmo domace, koju je svojevremeno pokrenula vlada.)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

images.jpg
(2.69 KB, 80x103)
« Poslednja izmena: 31. Okt 2006, 15:52:24 od nemanjini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
Nije losa ideja za izgled ziga... Smile Ti si je napravio?  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Takodje, prisetimo se prosle godine i akcije "Kupujmo Hrvatsko!" i koliko je EU bilo potrebno da takvu akciju sankcionise. Smiley


Podseti me, jer se ne secam da sam to negde procitao.

Btw svaka zemlja u EU podrzava domacu proizvodnju. U Austriji na ambalazi se moze naci slovo A, ukoliko je odredjena roba proizvedena od strane domaceg proizvodjaca, u Britaniji, cini mi se koriste kraljevski grb....
Tako da bi mi trebali na nasim proizvodima iz Srbije da stavimo neki zig da kupci znaju da kupuju domace proizvode (npr. da se iskoristi 4S u obliku poklona od akcije Kupujmo domace, koju je svojevremeno pokrenula vlada.)

Ti mozda nisi procitao, ali ja se secam jako dobro.. 80

http://forum.burek.com/index.php/topic,76465.0.html
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 410
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson w900
@Anea
Poenta je da sami proizvodjaci shvate vaznost domacih potrosaca i da se dogovore oko izgleda znaka koji treba da stoji na svakom domacem proizvodu.  Ja cu uvek kupiti pre srpski proizvod, cak i ako je malo skuplji ili losijeg kvaliteta nego slovenacki, madjarski ili...
"Ekonomski patriotizam" u EU je veoma izrazen, a pošto su propisi zabranili da se navodi ime drzave u kojoj je odredjen proizvod proizveden (na svim pise Made in EU) u drzavama kao sto su Austrija i Engleska proizvodi imaju dodatni simbol prepoznavanja koji pomaze stanovništvu da odaberu proizvod iz njihove zemlje.  Za Austriju i Englesku znam sigurno, a verovatno i Francuzi i Nemci koriste nesto slicno.
Posto cemo i mi uci u EU treba potrosace u Srbiji nauciti da gledaju ambalazu i preferiraju proizvode koji ce biti markitani nekim simbolom.
Ja mislim da treba samo nastaviti koriscenje "paketica sa 4C", jer je nekima vec usao u glavu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

kupujmo_domace.gif
(3.52 KB, 207x143)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Samo da dodam da je to u Australiji zivo vec godinama - postoji citava organizacija koja se bori za "asutralian made" trade mark

http://www.australianmade.com.au/trademark/

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

swngtag.gif
(2.93 KB, 76x75)
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
http://www.kupujmohrvatsko.com/

http://www.kupujmo-hrvatsko.hr/

tako se to radi , kakva zabrana tko je to izmislio , zašto bi bilo zabranjeno  Smile
« Poslednja izmena: 03. Nov 2006, 23:57:27 od nikola34 »
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 118
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Sve je to O.K. i ekonomski patriotizam je jedna potpuno zdrava pojava jer kupujuci proizvode nasih proizvodjaca  , stimulisemo i celokupnu domacu ekonomiju, ali... meni je sve to mnogo konfuzno i relativno sto se tice pojma " domace".
1. Cinjenica je da kapital danas prelazi nacionalne granice drzava, pa cak i kod nas mnogo proizvodjaca i sve veceg dela tercijalnog sektora ekonomije dozivljava fuzije ili biva kupljen od strane multinacionalnih, transnacionalnih... koncerna koji ubira plodove profita a poreklo vecinskog vlasnika je n.n. pocinilac. Tako da je pitanje ciji je to proizvod, iako se kod nas proizvodi. Naravno, dobra strana je ta da se oni proizvode u Srbiji pa ipak imamo koristi od poreza, zaposljavanja radnika... iako ne mora da znaci da ce se neka roba ovde proizvedena uopste plasirati na nasem trzistu.
2. Sa druge strane ako uzmemo na primer proizvode koje kupujemo u trgovinama opet je pitanje kome vise verovati i koji su bolji. Trzista u zemljama kao sto je nasa sluze kao "kanta za smece" velikim proverenim imenima, probajte Nestle ili Jacobs kafu, na primer, kupljenu na zapadu i probajte kupljenu u nekom nasem super marketu - ne morate biti expert da bi osetili razliku. Da ne spominjem nase zakone, standarde, ISO... pa drustva za zastitu potrosaca za cije postojanje vecina gradjana nikad nije ni cula i koji nesto kao rade, ali samo na papiru. E sad dolaze na red nasi proizvodjaci. Posto institucije, gore pomenute, funkcionisu kako funkcionisu, mi kao potrosaci smo jos veca kanta za smece i tu prvenstveno mislim na prehrambenu industriju gde poljoprivrednici prskaju sa svim i svacim ne vodeci racuno o karenci... pa veliki mesarski tajkun koji uvozi crkotine iz Italije pa ih melje u salame, virsle, a da ne pricam sa cim veze vodu u slanini ne bi li dobio na masi robe, i kako to jedinjenje utice na nase kosti. Primera ima XY. Tako da ne vidim neki patriotizam u tome pogotovo sto su neki od tih velikih "patriota" i "biznismena" pre par godina lozili narod sa onim 16 god. starim  sloganima kupujmo domace, ne damo nase, sto ne bi bio neki srpski berluskoni umesto da nas kupe stranci, pa su isti ili u bekstvu, nakon sto su ojadili iste institucije koje su branili od stranaca, ili su istim strancima to prodali i zaradili na razlici cene a pare su negde...daleko. Svedjani jos i mogu da pricaju o ekonomskom patriotizmu, Svajcarci... gde je uredjen sistem odnosa proizvodjac-potosac. A ovde... Svaka cast cika Miletu obucaru, baba-tetinom siru, i da ne zaboravimo neke nase tekstilce (da izoztavimo ovde talijancice -"Prvomajci") na koje ja licno primenjujem ekonomski patriotizam. Zivelo potrosacko drustvo iz favela potrosacke civilizacije!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 410
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson w900
@cozonac
Bilo koja roba koja se uveze u nasu zemlju se pretnodno ispita (naravno ne ceo kontigent, nego uzorak) od strane Republickih organa (Jugoinspekt NS ili Jugoinspekt Bg). Tako da ta prica da mi jedemo crkotine i otrove koje uvozimo ne stoji, jer sve sto dolazi do potrosaca mora da ispunjava odredjene standarde i propise koji vaze za nasu zemlju. E sad koji su standardi u Srbiji to je nesto drugo. A ta razlika u ukusu hrane i pica varira od zemlje do zemlje, navika potrosaca, "kulturne prihvatljivosti" odredjenogu proizvoda u razlicitim drustvima... Velike kompanije to znaju i vrse istrazivanja trzista pre nego sto odredjen proizvod plasiraju na dato trziste. Npr. Coca-Cola u Grckoj je sladja nego u Engleskoj
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.162 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.