Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 09:34:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ekologija  (Pročitano 30946 puta)
05. Jul 2003, 22:04:27
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Na pitanje ekologije nisam naišao pa ga zato postavljam.
Što mislite o svom tom zagađivanju planeta?
Da li našim načinom života možemo nešto promijeniti glede zdravijeg okoliša ili je potrebno drastično promijeniti način života?
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sada je vec doslo vreme kada je neophodno drasticno promeniti stil zivota i navike, da se ranije mislilo mozda ne bi bile nophodne radikalne metode.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Očito da naši roditelji nisu previše razmišljali o toj problematici, jer da jesu možda bi sve bilo drugačije.... ili ne bi? Što mislite kada je došlo do te prekretnice, tj. do zagađivanja okoliša. Je li bilo vremena kad je sve bilo zdravo?
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 890
Zastava Beograd
Pa nekada je sigurno bilo zdravo,ali sada je katastrofa...
Kao sto kaze SF trebalo je na to ranije da se misli!
IP sačuvana
social share
Pozdrav, IvanR !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Treba znati da je prvo zagađivanje okoliša počelo s otkrićem vatre. Svaki put kad čovjek pali vatru čini onečišćenje. A vatra je, je li, uz kotač i luk i strijelu najvažniji izum u povijesti čovječanstva, koji je omogućio industrijski razvoj i time nama lagodniji život, a u budućnosti našim potomcima još lagodniji.

Stoga je pravo pitanje oko prekretnice gdje je bila ta prekretnica i zašto gdje je čovjek postao svjestan zagađenja. I koliko se danas uopće oko toga čini? USA npr nisu potpisale sporazum u Kyotu kojim se ograničava emisija štetnih plinova u atmosferu, a Ameri najviše "briju" na ekologiju.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Iskreno, ne verujem da se mnoglo mnogo promeniti da se nekad nesto promenilo u odnosu coveka prema prirodi, jer smatram da je ovo ipak problem koji je bilo nemoguce zaustaviti jer bi o zahtevalo i zaustavljanje industrijskog razvoja civilizacije, a to niko ne bi hteo.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Prije svega drago mi je što ste se uključili u raspravu. Iskreno nisam znao kako će to sve ići, jer sam prilično nov na forumu.
Slažem se da je sve počelo s otkričem vatre, no što je sa otkričem nafte? Koliko je to utjecalo na zagađivanje?
Kad govorim o USA treba spomenuti da je to država s oko 4% stanovništva, a zagađuje svijet s 50% ukupnog otpada! Što bi se dogodilo kad bi svi došli na standard jedne Amerike? Kol'ko bi Zemlja tada opstala?
Može li se industrijalizacijski napredovati a da se ne zagađuje okoliš?
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Malo je splasnulo zanimanje za ovu problematiku, što je i razumljivo jer nitko ne želi da mu netko drugi nabacuje da uništava prirodu.
Mene je, posebno u zadnje vrijeme, okupirala ova tema i nikako ne mogu prestati misliti o njoj.
Što mi to radimo??????
Jesmo li uopće svjesni što činimo?
Mislim da je problem u tome što ljudi danas previše gledaju na materijalnu korist, pa je tako jednostavnije i jeftinije izbaciti otpad u prirodu nego ga sanirati.
Samo me zabrinjava što će se dogoditi. U današnje vrijeme ljudi u prirodu izbace nekoloko milijuna tona čistog sumpora - onog elementa koji se u tim količinama i takve koncentracije ne nalazi u prirodi - a kad će nam priroda sve to vratiti!
Danas se toliko govori o iznalaženju lijeka protiv raka, no pitanje je koliko će to biti uspješno. Doći će druge bolesti s kojima ćemo se opet boriti. Nesmijemo liječiti poslijedicu nego uzrok!
Sada još samo pitanje upućeno za raspravu: Jesu li i te bolesti poslijedica onečišćenja? ili nečeg drugog.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Čini mi se da ov samo ja čitam i pišem no nema veze. Budući da me ova tema jako kopka pokušat ću u nekoliko nastavaka pokazati utjecaj znanosti na zdravlje, tj. povezanosti razvoja i ljudskog zdravlja.
Naravno, u svakom trenutku možete me prekinuti i komentirati.
Ako ne, samo čitajte.
Danas se kao neosporiva činjenica prihvaća tvrdnja da razvoje moderne znanosti i medicine omogućuje ljudima kvalitetniji i duži život. Neki znanstvenici čak smatraju da izražavanje sumnje i neslaganja s tim stajalištem predstavlja neozbiljnu kritiku znanosti i " povratak u anti-znanstvenu civilizaciju".
No, sve je više pokazatelja koji tvrdnju o napretku znanosti i njezinom pozitivnom utjecaju na društvo čine vrlo upitnom. Jedan je takav pokazatelj i narušeno zdravlje djece, posebno u zapadnim, razvijenim zemljama. U poslijednjih trideset godina prikupljeno je i objavljeno mnoštvo podataka i znanstvenih studija koje upućuju na, ponekad i dramatičan, porast mentalnih, razvojnih i fizičkih poremečaja kod djece ( vidi Enviromental Health Perspectives 2002, 110, 721).
Sve je više djece koja boluju od leukemije, raka mozga, autizma, astme i drugih alergija, psorijaze, neurodermatitisa, gojaznosti, šećerne bolesti, oštećenja spolnih organa i intelektualnih sposobnosti, govornih i orijentacijskih smetnja, poremećaja smanjene pažljivosti i povećane hiperaktivnosti i agresivnosti.......
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 119
svaki pokushaj da se npr. razvije automobil kj ne bi zagadjivao okolinu, magnati koji drze rafinerije im podmecu nogu ..nije njih briga shta ce ostati od planete, vec samo zarada .. i to za samo par desetina godina, koliko ce josh ziveti i uzivati..to shto ova planeta treba i drugim generacijama da bude dom, to nije bitno  :x
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 09:34:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.