Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:00:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Egzorcizam  (Pročitano 31215 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
Sto se tice egzorcizma, problem je sto je on tema koja se zaobilazi i o njoj se nista ne govori. Jedan od razloga su strah i ponajvise samo ne vjerovanje u tako sta. Egzorcizam je prisutan u svim kulturama u razlicitim oblicima. U krscanstvu je takođe prisutan od samih pocetaka krscanstva. postoje vise vrsta egzorcizama i on se ne vrsi samo nad opsjednutim osobama sto inace predstavlja najtezi oblik. To je jedan od obreda, sacinjen od posebnih oblika molitava u zavisnosti od poteskoce. Egzorcizam se vrsi nad covjekom, stvarima cak i zivotinjama...Najtezi oblik kojom covjek moze biti pogođen jeste opsjednutost, kada je zaposjednut zloduhom. Nadam se da ovi izrazi zloduh , đavo... nece izazivati negodovanje i nevjericu o ne postojanju toga. Mozda je bolje da to zovem negativnom silom. Ali najbolji izraz toga je zlo.Ako govorimo o poucenosti svecenika o tim stvarima, nazalost rezultati su vise nego negativni. Moram priznati da je i kod njih prisutan strah od takvih stvari. Ovlast za egzorcizam ima svaki svecenik po svojoj sluzbi ali se ipk trazi i odbrenje za takove slucajeve. Slazem se sa ranije recenim o govori i mogucnosti tih stvari da su u pitanju psihicki poremecaji, određena umisljenost o opsjednutom stanju. Zato se i govorim sa strane katolicke Crkve egzorcizam ne vrsi bez detaljne pretrage. Prvenstveno medicinske, psihijatrijske. kada ti rezultati ne pokazuju poremecaje takve prirode ispituje se nacin zivota samo osobe da se vidi je li postojala mogucnost da se do opsjednuca dođe. Mogu biti laksi ili tezi oblici opsjednutosti. Egzorcizam je inace obred,sastavljen od određenih molitvi koje trebaju pomoci osobi  a koje su se oblikovale vec od samih pocetaka. Ne znam tko je napisao da to pogađa one koji u to vjeruju a ne one koji ne vjeruju. Moram ga razocarati ali je u vecini, da kazem 90% slucajeva bas obratno. Ređe je prisutno kod onih koji su religiozni. Vjerujem da ste gledali mnoge filmove na tu temu ali oni iako nose temeljne karakteristike tih slucaja ipak je u njima prisutna i filmska atrakcija. Moze biti mnogo razloga zbog kojih dođe do opsjednuca  ajedan od najcescih: ako se neko bavi sotonizmom, Određena nasljednost nekih od clanova obitelji ako se bavio takvim stvarima na potomstvo, bavjenje vracanja pa i sam odlazak kod tih osoba, gatanje...sve to moze biti uzroksamo sve zavisi ko je kakva osoba i kako je moze pogoditi. Tesko je vjerovati u takvo sta, ali ne znam moze li tko reci da ipak neki oblik zla postoji. sad je zavisno ko kako na to gleda. Treba prihvatiti mogucnost tako cega, vjerujte mi postoji. N e trazite vjerovati tek kad vidite, nije bas prizor za to. Mislim nije toliko strasno kad si spreman na to ali je ipak bolje znati o tome ali ne vidjeti. Pozdrav svima. P.S. nadam se da nisam previse pisao Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Egzorcizam je fenomen kao sto je i fenomen Dalaja Lame. Budisiti veruju u reinkarnaciju i ta reinkarnacija se eto navodno i dogadja kod njih, no kod ostalih nema ni govora od reinkarnacije. Sve je to relativno, tj nijedan od tih fenomena se ne moze primeniti na siroke mase, odnosno na sve ljude. Onoga ko veruje da postoji djavo, njega ce mozda i stici djavo, onoga ko ne veruje ...
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Njega je djavo vec sustigo i time sto demantuje samo dokazuje blatnjavu duhovnost koja grca i pada pod okrilje demonskog vladateljstva...pa vi vidite...
Citat
A sto se tice procesa Egzorcizma bio sam nagradjen da od svog jako bliskog prijatelja ( inace svestenika) iz prve ruke dobijem slikovito objasnjenje tog fenomena, kako ga nazvaste, a ja dodajem Bozijeg dara, kome je inace on licno prisustvovao..toliko od mene...cisto da se zna
« Poslednja izmena: 17. Jan 2006, 17:36:08 od producnenad »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


cudni su putevi Boziji

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Nokia ngage
mir sa vama, tek sam postao clan ovog foruma i moram priznat da je jako interesantan posebno ova tema jer nisam jos nigdje vidio na forumima ovu temu...
sto se tice egzorcizma ili istjerivanja dzavola (odnosno dzina jer su dzini ti koji opsjedaju covjeka)to je realna pojava i to je stvarnost a neka psiholoska bolest te halucinacija, prividjanja i tako dalje ali djelovanje dzina je kroz  psihu covjeka i to je njegovo glavno oruzje a posljedice su psihicke i fizicke...
a najbolje oruzje protiv opsjednutosti je Kurąn (Bozja Knjiga objavljena Poslanikku Muhammedu)imam par prijatelja koji se bave istjerivanjem i dosta sam upoznat sa tom temom desavaju se cudne u nama tesko shvatljive i tako dalje...pokusat cu d nadjem link od par zanimljivih knjiga pa procitajte necete se pokajat.
IP sačuvana
social share
cudni su putevi Boziji
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U prva dva veka, u Italiji, više je bilo hrišćana obdarenih ovm darom nego hrišćana obdarenih da prorokuju.

Bog zna šta treba pa to i daje.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Ti verujes u proroke?Neprijatno si me iznenadio...
A sto se egzorcizma tice u nemkim plemenima se zenama to radi tako sto se udara ogromnom stencinom u glavu...Pa prezivela ne prezivela egzorcizam je u svakom slucaju uspeo...Probajte slobodno.
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sve sto dolazi od crkve covjeku, dolazi samo zbog toga da bi mu se odvratio pogled od prirode i prirodnog ustrojstva stvari. Sve sto dolazi covjeku od njih, dolazi zbog toga da bi ga oslabilo, pa da se tako oslabljen moze iskoristavati.

Tako i Egzorcizam.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ti verujes u proroke? Neprijatno si me iznenadio...
Izvini na neprijatnosti; to mi nije bila namera.
Definicija prorokovanja koju volim dolazi iz sv. Pisma Novog Zaveta, i sad ću probati da pronađem gde je.
(Par minuta kasnije.) Sveti Pavle piše u njegovoj poslanici Korinćanima (prvoj) poglavlje 14. stih 3.
"Ako ko prorokuje - ljudima govori na nazidanje, opomenu i utehu."
Tako da taj 'futurološko-skenerski' segment nije jedini u toj priči o prorokovanju. Mnogo je 'širi' i 'dublji' od toga.
Mada je bolje da pročitaš ceo pasus; ima ovde, koliko vidim, puuuno interesantnih stvari!
A sto se egzorcizma tice u nekim plemenima se zenama to radi tako sto se udara ogromnom stencinom u glavu...Pa prezivela ne prezivela egzorcizam je u svakom slucaju uspeo...
Ovo je ubistvo.
« Poslednja izmena: 25. Jan 2006, 09:37:18 od nemam pojma »
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nemam pojma

Da, u pravu si, "kamenom u glavu", jeste ubistvo. Trenutno.

I Egzorcizam je, isto tako, ubistvo covjeka. Postepeno.

Pocinje, ubijanjem u pojam!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I Egzorcizam je, isto tako, ubistvo covjeka. Postepeno.

Ti izgleda znaš više od mene o ovome.

Dobro.

Ja nemam iskustva po tom pitanju. A filmovi su fikcija.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:00:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.