Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Eat Sleep Die / Äta sova dö / Jedi, spavaj, umri (2012)  (Pročitano 1739 puta)
26. Jun 2013, 20:38:06
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 21.0
  Eat Sleep Die / Äta sova dö / Jedi, spavaj, umri (2012)   

>> IMDb <<



Opis Filma:

Po romanu čiji je  autor Nicolai Lilin o Sibirskim Urkama, zajednici kriminalaca koje je Saljin deportovao na samu granicu Moldavije - ničiju zemlju Transnistrija. Tokom čitanja knjige morate da naterate sebe da doživljavate dobro i loše na drukčiji način od onog na koji smo navikli.

Da li ste se ikad zapitali kako je onima koji pakuju u plastiku salate koje kupujete za ručak? E, pa Raša, mlada muslimanka švedsko/balkanskog porekla, gubi posao u jednoj takvoj fabrici...

Festivali: Pobednik Festivala u Sevilji 2012, nagrada publike u Veneciji 2012




Žanr: Drama

Režiser: Gabriela Pichler

Glavne uloge: Nermina Lukac, Milan Dragisic, Jonathan Lampinen

Izvor teksta

filmovanje
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
  Jedi, spavaj, umri (2012) je švedska socijalna drama um kojoj se švedski čuje taman toliko koliko i srpski. Rašu (glavnu junakinju) su iz C.Gore doneli u Švedsku kad je imala godinu dana. Sa svojim bolešljivim ocem živi u selu koje je na granici sa Norveškom u koju njen otac povremeno odlazi da bi radio na crno jer u Švedskoj nema posla. Bez posla ostaje i Raša koja pokušava da nađe zaposlenje.
  Film mi se svideo jer u njemu nema ulepšavanja, Švedska je opak država kao i sve druge, najbolji radnici i ovde dobijaju otkaz a sindikat se ne poštuje. Ne znam kakva je tamo socijalna zaštita ali ona je bar u ovom filmu zatajila.
  Preporuka za Vasabija i za ostale koje zanima ova tema. Mislim da se neće pokajati ako izdvoje malo vremena za ovaj film.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.055 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.