Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: DVD rezac nece da narazuje, a sve drugo cita  (Pročitano 3026 puta)
20. Okt 2008, 22:34:38
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Imam Optiarc DVD RW - 7170A. Do juce je radio sasvim normalno, bez iakavih problema,a  od juce ne mogu da narazem ni jedan cd/dvd. Hoce da ocita svaki cd/dvd koji mu stavim, ali ne mogu da narezem niti  jedan. Nece, pa nece. Stalno mi u neru izbacuje gresku "power calibration error". Takodje kada u neru hocu da pokrenem test drive,windows mi izbaci poruku "Virtual Device Driver Format in the Registry is Invalid "(Slika prikacena uz post). Probao sam sve sto sam na netu nasao u vezi ova dva problema i da promenim u vrednosti u registry i da iskljucim IMAPI cd rom burnin service, ali nije nista pomoglo. Jos da napomenem jednu stvar,mozda je bitna ,mozda i nije, pre nego sto sam hteo da narazem dvd juce, u neru usao sam u configure dialog i cekirao box "lunch the apprprate Nero applicaton when a disc inserted" i tada mi je program Spyware terminator dao upozorenje da se neka vrednost u registry promenila. Nisam video koja pretpoostavio sam da je to zbog ovoga sto sam cekirao.Od tada se desava ovaj problem.
Da li neko ima ideju sta da se radi u ovom slucaju? Da li je ovo softverski problem ili hardverski?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Error1.png
(7.6 KB, 765x120)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 6120
Proveri da li ti je rezac u DMA modu. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Jeste rezac je u DMA modu, Ultra DMA mode 5.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Instalirao si najverovatnije neki virtualni drajv koji je zezno sistem.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 6120
Ok, idi u Control Panel, Administrative Tools, pa Services. Nadji IMAPI CD-Burning COM Service, pa desni klik na taj servis, pa Properties. Promeni Startup Type u Disabled. Klikni Apply i restartuj racunar.
Javi sta si uradio. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Hvala Filipe na savetima. Uradio sam to jos na pocetku(pise u postu), ali nista nije pomoglo. Cak sam i onu vraijantu za registry da menjam vrednost virtual dievice drivera pokusao,ali ni to nije pomoglo. Zato razmisljam da nije to mozda hardverski problem, da laser mora da se cisti.To jos nisam uradio, mada bih prvo uradio sve sto mogu ovako na racunaru,jer mi lici na neki takav problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
meni se isto desavalo sa pionirom 108
ja sam moj otvarao, ocistio laser i bacio posle deset dana
ciscenje lasera ti je zajebancija koja samo malo produzava mucenje
usstedi sebi vremena, diskova i zivaca i kupi nov rezac
sad su ispod 2000 din
(sve ovo naravno ako ti problem nije u softveru  Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I tako...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 38246
Zastava Šta te se samo tiče!?
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.1b1
mob
Motorola DynaTAC 8000X
" Jos da napomenem jednu stvar,mozda je bitna ,mozda i nije, pre nego sto sam hteo da narazem dvd juce, u neru usao sam u configure dialog i cekirao box "lunch the apprprate Nero applicaton when a disc inserted" i tada mi je program Spyware terminator dao upozorenje da se neka vrednost u registry promenila."

Ovo ti je problem(najverovatnije),dakle softverski.Izbriši taj Nero i instaliraj drugi.

p.s. imao sam sličnih problema i kad sam instalirao novi Nero,sve je opet bilo ok.
pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Problem sam resio. Smile Hvala svima na savetima. Stvar je bila do registry-ja. Naime HKLM/System/Curent control set/ Virtual device drivers. E ovaj kljuc "virtual device driver" nije uopste postaojao  Smile. Izgleda da ga je nero nekako obrisao.  Ja  sam ga dodao i stavio vrednost Multi string value VDD  (ima na netu uputstvo za ovo) , a vrednost koju sam ranije pominjao da sam menjao se nalazila u HKLM/system/ control set 001/Virtual device drivers, pa zbog toga nisam mogao da resim problem.
Jos jednom havla svima na savetima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.147 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.