Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 01. Jun 2024, 06:49:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: graficka i HD  (Pročitano 3053 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 228
Zastava Kraljevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.52
pa eto resto sam kopm ali opet ne mogu da udjem u hd-d i opet me pita ocuili da formatiram izlgeda da cu morati da format disk.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.12
mob
HTC Sensation
Nemoj format. Checkdisk je objasnio tvom hardu da on u stvari pojma nije imao sta se zbiva sa njime, tj. da je prijavljivao neke brlje.
Sada moras da radis recovery podataka, ako imas nesto bitno na njemu sta ti treba. Posle toga trebalo bi da ga testiras. Moze da bude da ima lose sektore. Da li ti je to jedan disk, sa C i D particijama, ili imas dva fizicka harda?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 228
Zastava Kraljevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Nemoj format. Checkdisk je objasnio tvom hardu da on u stvari pojma nije imao sta se zbiva sa njime, tj. da je prijavljivao neke brlje.
Sada moras da radis recovery podataka, ako imas nesto bitno na njemu sta ti treba. Posle toga trebalo bi da ga testiras. Moze da bude da ima lose sektore. Da li ti je to jedan disk, sa C i D particijama, ili imas dva fizicka harda?
Na racunaru imam 3 HD .....ovaj disk o kome mi sad pricamo nije podeljen i sluzi mi samo za skladistenje podataka..ima negde oko 40 gb..a sta su to sektori ?? i kako da radim recovery?? i kakvo testiranje? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.12
mob
HTC Sensation
Sektor je deo hard diska koji sadrzi niz podataka.


Iako sektori nisu fizicki delovi hard diska, vec logicki, losi sektori predstavljaju fizicki lose delove hard diska. One na koje hard kada upise podatke, vise ne moze uspesno da iscita.
Tvoj hard disk je zapatio lose sektore na nekom vrlo bitno mestu. Obicno losi sektori znace nesto izgubljenih podataka, ali meni se cini da je tebi neki bad sector zapatio MFT (to je tabela na hardu koja kaze gde se sta od podataka nalazi) i zato hdd nije umeo da prijavi sta ima na sebi.
Recovery... Nisam radio recovery 100 godina... Pokusaj Recuvu ili Stellar phoenix data recovery, ili sacekaj da neko drugi predlozi neko drugo resenje...
Koja je marka harda u pitanju?
Za testiranje je najbolje da skines Hiren's BootCD
http://www.hirensbootcd.org/hbcd-v151/
Link za download je pri dnu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 228
Zastava Kraljevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Sektor je deo hard diska koji sadrzi niz podataka.


Iako sektori nisu fizicki delovi hard diska, vec logicki, losi sektori predstavljaju fizicki lose delove hard diska. One na koje hard kada upise podatke, vise ne moze uspesno da iscita.
Tvoj hard disk je zapatio lose sektore na nekom vrlo bitno mestu. Obicno losi sektori znace nesto izgubljenih podataka, ali meni se cini da je tebi neki bad sector zapatio MFT (to je tabela na hardu koja kaze gde se sta od podataka nalazi) i zato hdd nije umeo da prijavi sta ima na sebi.
Recovery... Nisam radio recovery 100 godina... Pokusaj Recuvu ili Stellar phoenix data recovery, ili sacekaj da neko drugi predlozi neko drugo resenje...
Koja je marka harda u pitanju?
Za testiranje je najbolje da skines Hiren's BootCD
http://www.hirensbootcd.org/hbcd-v151/
Link za download je pri dnu.
marka:ST340016A
pokusao sam sa recuva ali izbacuje mi poruku "putanja ne postoji"
a iskreno da ti kazem nesto mi se i neda da to sad vracam posto nisam nikad to i radio...ja bi najradje to format.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.12
mob
HTC Sensation
Da ti kazem iskreno, ja cenim da se ti od njega pozdravis.
Zato mu odradi test, da budes siguran.
Skines onaj Hiren's BootCD, narezes na cd/dvd, bootujes sa njega.
Kada se ucitaju meniji, mislim da bi trebalo da bude nekako ovako:
Dos programs -> Testing tools -> Hard disk testing tools
Tu bi trebalo da imas Seatools, program za testiranje Seagate hard diskova.
Takodje postoji univerzalni MHDD alat, ali mislim da je Seatools laksi za koriscenje.

Ako imas lose sektore, dzabe ti format. Cim snimis nove podatke preko losih sektora, izgubljeni su. A moze da bude da neces moci ni sa ih snimis. Zato ti savetujem da testiras hard prvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 228
Zastava Kraljevo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.56
pozz ..skino sam taj program,narezo pokrenuo i evo testiro ...
rezultati su ovakvi.kolko sam skontao ima jedna BS jel mogu nekako da fiksiram to?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Screenshot_15.png
(29.62 KB, 726x531)
Screenshot_16.png
(27.87 KB, 703x527)
Screenshot_17.png
(34.76 KB, 788x513)
Screenshot_18.png
(78.67 KB, 730x539)
Screenshot_19.png
(33.43 KB, 867x587)
Screenshot_20.png
(35.31 KB, 891x584)
Screenshot_21.png
(22.39 KB, 531x560)
« Poslednja izmena: 25. Jan 2013, 20:53:31 od bios.. »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.12
mob
HTC Sensation
Hmmm.... Ne znam zaista sta si to pokrenuo, ali vidim desktop u pozadini, sto znaci da nesto nije dobro Wink
Ako si uspesno narezao Hiren's BootCD, resetuj komp i butuj sa njega. Dobices DOS okruzenje, crna pozadina i bela slova, kao da je 1990. Smile
Zatim na njemu potrazi Seatools ili MHDD. Trebalo bi da imas menije nesto recimo kao:
Dos programs -> Testing tools -> Hard disk tools
Ovako nekako... Tu ces onda imati izbor alata.

Uputsvo za MHDD:
Kada se pokrene, odaberi hard disk tako sto ces uneti broj koji ga predstavlja. Zatim, kada dobije opciju da kucas tekst, ukucaj 'Scan' (bez navodnika) i pritisni F4 kada se pojavi prozorcic. Uz desnu ivicu ces naci razne neke stavke. Obrati paznju na stavku UNC uz koju ide crveni x kao simbol. To su sektori koji se ne mogu iscitati. Ako ti tu nadje svasta, onda si ga ugasio. Tj. disk ti je ugasio Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 01. Jun 2024, 06:49:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.292 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.